Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Kur mendoni se Kosova dote jet antare e bashkimit europian

  kur mendoni se kosova dote jet antare e BE-S
  NE VITIN 2020 APO NE VITIN 2025 kto jan parashikimet e disa politikanve europian dhe thon qe kosova esht mrekulli nese arrin deri ather te futet ne familjen europiane kurse sa i perket antarsimit ne nato KOSOVA NUK MUNDET TE JET antare sepse ne NATO FUTEN vetem shtetet qe kan ushtri kurse kosova nuk e ka ne kosove ekziston nje forc e siguris me nje numer simbolik per te cilen me pakon e ahtisarit ajo nuk mund te JET ntare e NATO-S per shkak te disa problemeve nder fqinsore serbine

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  18-09-2007
  Mosha
  32
  Postime
  175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kosova gati pėr anėtarėsim nė Europol dhe Interpol
  Nė fund tė muajit prill, Policia e Kosovės pritet tė aplikojė pėr anėtarėsim nė organizatat e policisė, Interpol dhe Europol.
  Autoritetet nė Prishtinė kanė bėrė tė ditur se pėrgatitja profesionale e Policisė sė Kosovės ėshtė e njė niveli tė lartė, mirėpo mosnjohja e pavarėsisė sė Kosovės nga shumė vende tė botės, sipas tyre, mund tė paraqesė problem pėr anėtarėsimin e Policisė sė Kosovės nė kėto organizata.

  Shpresat qė Policia e Kosovės tė jetė sė shpejti anėtare nė kėto organizata tani pėr tani duken tė vogla. Kjo pėr faktin qė Kosova ėshtė njohur si shtet vetėm nga 57 vende tė botės, ndėrsa shumė shtete tė tjera anėtare tė Inerpolit dhe Europolit nuk e kanė njohur pavarėsinė dhe ato e kundėrshtojnė anėtarėsimin e Kosovės nė kėto organizata tė policisė.

  Ministri i brendshėm i Kosovės, Zenun Pajaziti, nė njė prononcim pėr Radion Deutsche Welle ka shpjeguar se: "Janė vetėm votat e shteteve... ato qė nuk e njohin pavarėsinė e Kosovės... qė pengojnė anėtarėsimin nė Interpol dhe Europol. Prandaj, sipas tij, pėr t'u tejkaluar ky problem duhet njė proces politik.

  Policia e Kosovės, qė nga themelimi i saj nėntė vjet mė parė, ka bashkėpunim me Interpolin dhe Europolin, mirėpo, shkėmbimi i informatave ėshtė bėrė vetėm pėrmes njė zyre tė administratės sė Kombeve tė Bashkuara.

  Zėdhėnėsi i UNMIK-ut, Russell Geekie, ka deklaruar se, i vetmi mekanizėm qė mund tė bashkėpunojė me Interpolin, ėshtė pikėrisht kjo zyrė e UNMIK-ut, e cila edhe mė tej do tė vazhdojė punėn e saj. Mirėpo, qeveria e Kosovės nuk ėshtė e kėnaqur me kėtė qasje, sepse ajo nuk dėshiron mė qė shkėmbimi i informatave tė policisė tė bėhet pėrmes UNMIK-ut, por kjo tė bėhet tani nėpėrmes misionit evropian EULEX-it, pėrderisa nuk ka njė zgjidhje tjetėr.

  "Tashmė edhe kėtė pjesė pritet ta ketė misioni EULEX, kjo zyrė do tė jetė njė kompetencė e rezervuar pėr misionin EULEX. Nuk kemi ēfarė tė bėjmė sepse ne duhet ta ruajmė komunikimin tonė me organizatat ndėrkombėtare tė policisė. Pėr aq kohė sa nuk jemi anėtarė tė kėtyre organizatave, nuk kemi zgjidhje tjetėr", ka thėnė Pajaziti.

  Europoli, apo Zyra e Policisė Evropiane, ėshtė bėrė plotėsisht funksionale nė vitin 1999. Ndėrkaq, Interpoli, apo Organizata Ndėrkombėtare e Policisė, mė 1923. Qė tė dyja kėto organizata si detyrė parėsore kanė lehtėsimin e bashkėpunimit ndėrkombėtar tė policisė nė luftimin e krimit.

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime
  Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
  kur mendoni se kosova dote jet antare e BE-S
  NE VITIN 2020 APO NE VITIN 2025 kto jan parashikimet e disa politikanve europian dhe thon qe kosova esht mrekulli nese arrin deri ather te futet ne familjen europiane kurse sa i perket antarsimit ne nato KOSOVA NUK MUNDET TE JET antare sepse ne NATO FUTEN vetem shtetet qe kan ushtri kurse kosova nuk e ka ne kosove ekziston nje forc e siguris me nje numer simbolik per te cilen me pakon e ahtisarit ajo nuk mund te JET ntare e NATO-S per shkak te disa problemeve nder fqinsore serbine
  ne bashkimin europjan do te na qoni ju me demostrata rrugve me 2010
  ndersa ne nato qysh sivjet ne viesht
  sepse ju qe shkatrroni qdo gje qe eshte e Republikes se Kosoves rrugve ini shum me te pregaditur se ushtaret e NATO-se
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Llapi : 15-04-2009 mė 11:33

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  ne bashkimin europjan do te na qoni ju me demostrata rrugve me 2010
  ndersa ne nato qysh sivjet ne viesht
  sepse ju qe shkatrroni qdo gje qe eshte e Republikes se Kosoves rrugve ini shum me te pregaditur se ushtaret e NATO-se

  Demostratat janė bėrė pėr tė tregu ty e tjetrit e tjetrit qė nuk je ka din , kėshtu ka ndodh me qdo protest ( demostrat ) po ka ende njerzė qė nuk i kan kuptu pse jan bėrė kėto protesta ( demostrata ) . Interesant ishte po ti kuptonim tė gjithė , atėherė nuk do kishte njerėz tė paditur KOSOVA dhe kėshtu do tė hyjmė mė kollaj nė NATO .


  Me Rrespekt : ILMGAP

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  ne bashkimin europjan do te na qoni ju me demostrata rrugve me 2010
  ndersa ne nato qysh sivjet ne viesht
  Fal demostratave trona dhe fondit ton ju uleni ne karrika lekure ! me ndirsen ton !flm
  vetem mos harro nji gja;
  "nuk i thuhet krokodillit rrugaq sa se ki kalu krejt lumin"
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 6. #6
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime
  per demostratat e pas Ēlirimit te Kosoves e kam fjalen qe u mbajshin her ne Mitrovic e her ne Prishtin veq i ndrroishin her plisat her shajkaqet a qellimi ishte i njejt kunder Pavarsis se Kosoves
  e ju se di per qfar demostratash po mendoni

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  tema esht se kur mendoni se kosova dote hy ne BE- NE VITIN 2020 APO ne vitin 2025
  e sa iperket policis se adote pranohet ne interpol gjasat jan shum te vogla

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  llapi

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  ne bashkimin europjan do te na qoni ju me demostrata rrugve me 2010
  ndersa ne nato qysh sivjet ne viesht
  sepse ju qe shkatrroni qdo gje qe eshte e Republikes se Kosoves rrugve ini shum me te pregaditur se ushtaret e NATO-se
  llapi na jemi te pregaditun shum qe besa sa ti sja ke i den por jo per vllaznim bashkim siq ju po pretendoni por un dua ta diu nga ju kur dote hym ne BE- na trego se ti ke info.... bajagi shum nga informatoret ty servil te serbis e un mund te tregoj per afersisht se kur do te jet kosova antare e BE-S EDHe nja 35,vjet
  adin ti se sot nje qytetar i kosoves me pasaport te kosoves deri ku mund te shkoj ne maqedoni dhe turqi as kund tjeter o debil qa boni qeveri e kosoves per letsimin e vizave per qytetar te kosoves me thuaj nje nese ekziston

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2007
  Vendndodhja
  ATJE KU FLUTUROJNE SHQIPONJAT
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  une mendoj se ne 36gusht te ketij viti
  KUR ZGJOHEM NE MENGJES ZGJOHEM ME PERTIM,POR ZGJOHEM SEPSE ATO QE DO TE BEJ JANE PUNE BURRASH

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e firaku
  Anėtarėsuar
  03-04-2008
  Vendndodhja
  Nen qiell
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Do te hyje shpejte bile.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  po bani durim iher
  step by step
  JO SEKS PARA MARTESE

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  edhe un jam shum i sigurt qe kosova dote hy ne nje dite ne BE- por pytja esht kur.. a ty esht problemi disa po thon se shpejt bile kjo dote thot pas nje viti pas 5 vitesh jo ore kosova esht shummmmm larg .BE-S mos e rreni miletin ju lutem

 13. #13
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Besoj se ne vitin 2035.

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,652
  Faleminderit
  633
  179 falenderime nė 161 postime
  Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
  llapi na jemi te pregaditun shum qe besa sa ti sja ke i den por jo per vllaznim bashkim siq ju po pretendoni por un dua ta diu nga ju kur dote hym ne BE- na trego se ti ke info.... bajagi shum nga informatoret ty servil te serbis e un mund te tregoj per afersisht se kur do te jet kosova antare e BE-S EDHe nja 35,vjet
  adin ti se sot nje qytetar i kosoves me pasaport te kosoves deri ku mund te shkoj ne maqedoni dhe turqi as kund tjeter o debil qa boni qeveri e kosoves per letsimin e vizave per qytetar te kosoves me thuaj nje nese ekziston
  Po Turqine pse nuk e fusin(ose ja kane futur) ne BE-xhanem???

  Anti Hajdar Aga dhe Baba Novruzit!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Anėtarėsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  900
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
  kur mendoni se kosova dote jet antare e BE-S
  NE VITIN 2020 APO NE VITIN 2025 kto jan parashikimet e disa politikanve europian dhe thon qe kosova esht mrekulli nese arrin deri ather te futet ne familjen europiane kurse sa i perket antarsimit ne nato KOSOVA NUK MUNDET TE JET antare sepse ne NATO FUTEN vetem shtetet qe kan ushtri kurse kosova nuk e ka ne kosove ekziston nje forc e siguris me nje numer simbolik per te cilen me pakon e ahtisarit ajo nuk mund te JET ntare e NATO-S per shkak te disa problemeve nder fqinsore serbine
  Aaaaaiii me njerz si ti , nuk dote hyn kosova BE kurr hiq hahahaaa mos u lodh kot hiq.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e kapllani
  Anėtarėsuar
  11-06-2009
  Postime
  190
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  me ketė qeveri?...hmm...po jam njiherė optimist: pėrafėrsisht nė vitin 2099.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e B.C.B
  Anėtarėsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Republika e Prishtines
  Postime
  800
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kur te ndrrohen njerezit qe udh`heqin(vjedhin)...kur vjen ndonje gjenerate me europiane at`her do jemi ne europe,por me ksi njerez qe ne europe kan lende neper gjykata per hajni e droge KURR HIQ :d

Tema tė Ngjashme

 1. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
  Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 2. Big Bang-u Europian dhe Shqipėria
  Nga Brari nė forumin Kulturė demokratike
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 04-06-2003, 04:14
 3. A e kane pushtuar shqiptaret Kosoven?
  Nga AsgjėSikurDielli nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 17-10-2002, 23:31
 4. Rezoluta e Bashkimit Europian
  Nga baobabi nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-05-2002, 16:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •