Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 52
  1. #21
    E dua letërsinë Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anëtarësuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219

    Smile

    Riza, ooooh Riza i nderuar, qe i sjell vec vlera e xhevahire forumit. Me kete teme ke gjetur piken e dobet te zemrave qe kane pulsin e rrahjeve nder ato ane te memedheut. Ma mbushe diten me kenge, me lot e permallime. Shume te uroj ne krijimtarine tende gjithashtu te falenderoj qe e ke ndare edhe me ne. Do te doja te permendja ndonjeren prej tyre, po s'dua te vecoj te tjerat.

    p.s. asaj cimadhes limarjote do benim mire te vinim ndonje dite nga shtepia te na nxirrte ca thanuqe...

    Respekt te pa fund

    Sorkadhja
    What goes around---comes around

  2. #22
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105

    K♪ngën që ma kërkon zemra...

    Këndoj këngë për lumturinë
    Nga mërzitja heq mërzinë
    Si dy tinguj me vjolinë
    Nga shpirti ma heqin zinë.


    Ref : Këngën që ma kërkon zemra
    E dëgjoj vetëm në ëndrra.

    Lumturi e jetës sime
    Rritur si një vajz jetime
    S’dua fjalë e krahasime
    Veç një dorë për ledhatime.


    Nëpër dallgët e vajtimit
    Shikoj syt e njerëzimit
    Aty fjala ingec trimit
    S’di ç’të flas prej ngashërimit.




    Këndoj këngë si i hutuar
    Shamin shtërnguar në duar
    Pse o jet më ke lëshuar
    Në mes detit të trazuar


    E do xhani këngën labe
    Edhe kur je i helmuar
    Helmi që ka hyr në deje
    Me tingull duhet larguar



    P.S. Sorkdhe_Kelcyre kete teme e hapa per te gjithe cimadhet dhe cimedhenjte qe pine thanuqe dhe kendojne labçe.Ne kur mblidhemi si familje e di ti qe jemi familje kengesh kendojme dhe vallzojme ne pa kufi.Une pergatit tekset dhe ua printoj ,ç'do te shtune ka kenge te reja.Vertet nje festival qe te tjeret e kane zili.Faleminderit per frekuentimin e temes jeni teper e mirpritur ne Kengen Maleshovite.Me respekt Riza Çato

  3. #23
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105

    Nata apo unë...

    Pse s’ruhesh nga nata
    Siç ruhesh nga unë.
    Nata sterrë e zezë
    Un’ i bardh’si shkumë.

    Refreni : Si nuk e kupton
    S’bëjmë të njëjtën punë
    Nata të trëmb shpirtin
    Un’të vë në gjumë.

    Kur më shkon përpjetë
    Pse s’ndalon tek unë
    Të lutem ma thuaj
    Se më le pa gjumë.



    Pse nuk më kuptove
    O bravare krisur
    Si s’u embëlsove
    Nga bluz’ e qëndisur.



    Të më kuptosh mirë
    Edi s’është e lehtë
    Duhen muaj vite
    Ndoshta dhe një jetë.

  4. #24
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105

    Si dy rreze nëpër fletra....

    Moj moll’ e kuqe tek porta
    Nga vështrimi yt u ndrojta
    Bukuri që çmëndet bota
    Edhe hënës ja kaloka.

    Ref : Si dy rreze në për fletra
    Lozin qeshin mend e shkreta.


    Ku nuk breth e vete mëndja
    Ç’far s’shikojnë sytë e gjorë
    Depërton më thell vëmëndja
    Ëndërron ti prek me dorë.


    Kush nuk i do bukuritë
    Që të joshin të marrosin
    Dhe natën pa hënë e dritë
    Të verbojnë e të trullosin.




    Plastë ai që duroka
    Dhe nuk ndjen dridhje në zemër
    Si lavjerrs më tundet koka
    Aman mos më shiko vëngër.

  5. #25
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-04-2003
    Vendndodhja
    Ne Kete Univers
    Postime
    147
    Djem e vajza,si gjel deti...
    kush i pleksi moj i gjerdheksi........
    tekstin nuk me kujtohet me ,por me duket se eshte nga krahina e maleshoves dhe eshte nje kenge shume e bukur.
    Tung Cimadhe,dhe shifni se mos camosni gje ore ).

  6. #26
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105

    Për një fjalë e për një besë.

    Për një fjalë e për një besë
    Kam tre vjet që pot ë pres.

    Fjalën që më the parmbrëmë
    Rrëzë shkëmbit plot me hënë.

    Me fjalën që më the ti
    Errem prush e gdhihem hi.

    Kam tre vjet që pres të rritesh
    Të ndjek pas të mos mërzitesh.

    Sapo ngrihem në mëngjes
    Flas me vete buzëqesh.

    Flas me vete veç për ty
    Buzëqesh për ata sy.

    Për një fjalë e për një besë
    Jam gati tani të vdes.

  7. #27
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105

    Këngët Legjendare...

    Ditën e Pashkës së Madhe
    Seç u ther një ka në fshat,
    Vajta mora një ok mish,
    Dhe e hodha në kusi,
    Me vrap[ dolla në avlli,
    Të marr një kërcu të zi,
    Të më shpiket një lubi,
    Me vrap m'u hodh në kusi,
    Më helmoi djemtë e mi,
    Nëntë djem e nëntë nuse,
    Të nënta me djem në duar,
    Nëntë djepe ç'mi përmbyse,
    Nëntë paja ç'mi zhurite,
    Nëntë dyfeqe ç'mi shite,
    Kostandin të ardhtë gjëma,
    Martove Dhoqinën larg,
    Larg e larg mërguar,
    Tre male kaptuar.
    Ditën e Pashkës së Madhe,
    Dhoqina na hiqte valle,
    Konstandini u ngrit nga varri,
    Rasa ju bë kalë,
    Balta ju bë shalë,
    Vrapo e vrap e tek Dhoqina
    -Mirë se erdhe im vëlla,
    në ke ardhur për të mirë,
    të vishem si gjeraqinë,
    në ke ardhur për të keq,
    të vishem si kallogre,
    -Jo motër si kundër je.


    P.S Këto janë këngë tepër të vjetra që në krahinën tonë janë transmetuar me rigorozitetin më të madh deri në ditët tona.

  8. #28
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105

    Nuk të ngatërroj....

    Kur më kujtohet kënga jote
    Këngë e trishtë malshovite.
    S’e di se ç’ndodh me ty zotrote,
    Se unë jam dehur bërë kaike.

    Dhe rri mbi stol i pispillosur
    Me një gëzim që nuk ka fund.
    Ky zëri yt s’paska të sosur
    Si një tërmet vëndin e tund.

    Këndoi me shpirt këngët e zemrës
    Dhe të jesh larg unë të dëgjoj.
    Ky zë më sjell zërin e nënës,
    Por prap ta dish s’të ngatërroj.

  9. #29
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105

    Kur më shkon përpjetë....

    Kur më shkon përpjetë
    Moj vetull gjilpërë
    E trondite tokën
    Me të shkretat këmbë.

    Refreni : Të pres buzë qeshur
    Me djersë tek balli
    U treta nga pritja
    U dogja nga malli.

    Ato buz’ të njoma
    Se ç’ti thau vapa
    Afrohu e dashur
    Të ti lag me napa.

    .

    Të të mbaj të freskët
    Si deg’ borziloku
    Të sjellësh aromë
    Të këndosh si zogu.


    Të më qëndrosh pranë
    Se u përvëlova
    Të qetsoj dynianë
    Tu them u martova

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e _AuLoNa_
    Anëtarësuar
    04-04-2007
    Postime
    1,232
    Riza pershendetje, si Labe purro qe jam vertet me beri pershtypje se nuk e kisha mesuar per kete krahine. Vargjet e kengeve jane te bukura, nuk e di a jane kenduar akoma nga ndonje grup Lab.

    Nqs po, te lutem na vendos disa ketu.

    Flm dhe mos tu shterrofshin kurre fjalet e vargjet, ku pasqyrohet larmia e vendit dhe karakterit te popullit tone.

    Actions speak louder than words, but in this case words are speaking volumes .

  11. #31
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105
    Citim Postuar më parë nga _AuLoNa_ Lexo Postimin
    Riza pershendetje, si Labe purro qe jam vertet me beri pershtypje se nuk e kisha mesuar per kete krahine. Vargjet e kengeve jane te bukura, nuk e di a jane kenduar akoma nga ndonje grup Lab.

    Nqs po, te lutem na vendos disa ketu.

    Flm dhe mos tu shterrofshin kurre fjalet e vargjet, ku pasqyrohet larmia e vendit dhe karakterit te popullit tone.

    _AuLoNa_;! Ju falenderoj për pjesmarrjen dhe per mendimet qe jepni.Malëshova është një krahinë në rrethin e Përmetit e vetmia që këndon këngën labçe.Si e tillë ajo ka veçantitë e veta.Grupi folklorik i Malëshovës ka tronditur festivalet e asaj kohe(Fatkeqësisht sot ky grup nuk funksionon),për arsye se mbi 90% e krahinës ka emigruar dhe migruar dhe nje pakicë tepër e vogël sot jeton në krahinë.Stolistia kryesore e këtij grupi ka qënë motra ime e vogël.Unë jam në fazën përfundimtare për të përfunduar një kasetë me këto këngë të kënduar nga motra ime dhe tekset te përgatitur nga vetë unë.Në këtë grup janë motrat,vëllezrit e mi(që shyqyr zotit jemi boll) dhe të gjithë janë bilbilenj,përjashtuar mua që vetëm di të shkruaj dhe të mbaj iso.Nuk do zgjatem më shumë,por meqënse je puro labe dhe ne jemi 100% lebër kur ta përfundoj do të të vë në djeni.Me tepër respekt Riza Çato.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e _AuLoNa_
    Anëtarësuar
    04-04-2007
    Postime
    1,232
    Citim Postuar më parë nga riza2008 Lexo Postimin
    _AuLoNa_;! Ju falenderoj për pjesmarrjen dhe per mendimet qe jepni.Malëshova është një krahinë në rrethin e Përmetit e vetmia që këndon këngën labçe.Si e tillë ajo ka veçantitë e veta.Grupi folklorik i Malëshovës ka tronditur festivalet e asaj kohe(Fatkeqësisht sot ky grup nuk funksionon),për arsye se mbi 90% e krahinës ka emigruar dhe migruar dhe nje pakicë tepër e vogël sot jeton në krahinë.Stolistia kryesore e këtij grupi ka qënë motra ime e vogël.Unë jam në fazën përfundimtare për të përfunduar një kasetë me këto këngë të kënduar nga motra ime dhe tekset te përgatitur nga vetë unë.Në këtë grup janë motrat,vëllezrit e mi(që shyqyr zotit jemi boll) dhe të gjithë janë bilbilenj,përjashtuar mua që vetëm di të shkruaj dhe të mbaj iso.Nuk do zgjatem më shumë,por meqënse je puro labe dhe ne jemi 100% lebër kur ta përfundoj do të të vë në djeni.Me tepër respekt Riza Çato.

    Flm per informacionin Riza, u vafte mbare ty dhe familjes tende ne c'do fushe te jetes, qe keni marre persiper kete pjese te traditave e te kultures se vendit tone per mirembajtjen e reklamimin e tij.

    Zoti u dhente gjithe te mirat e botes.

    Mua me ka mesuar babi te kendoj labce edhe pse jetonim brenda ne Vlore ne ate kohe.
    Kur vajta rradhen e fundit ne Shqiperi dhe ishte mbas shume shume vjetesh qe nuk kisha vajtur, shyqyr ishte per dasmen e kushuririt e me ra ne ise te kendoja.

    Kendova ate kengen "Llaj Llaj Laj Cobani".

    Se heqim dot traditen sado oqeane te kalojme.
    Actions speak louder than words, but in this case words are speaking volumes .

  13. #33
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105
    Citim Postuar më parë nga _AuLoNa_ Lexo Postimin
    Flm per informacionin Riza, u vafte mbare ty dhe familjes tende ne c'do fushe te jetes, qe keni marre persiper kete pjese te traditave e te kultures se vendit tone per mirembajtjen e reklamimin e tij.

    Zoti u dhente gjithe te mirat e botes.

    Mua me ka mesuar babi te kendoj labce edhe pse jetonim brenda ne Vlore ne ate kohe.
    Kur vajta rradhen e fundit ne Shqiperi dhe ishte mbas shume shume vjetesh qe nuk kisha vajtur, shyqyr ishte per dasmen e kushuririt e me ra ne ise te kendoja.

    Kendova ate kengen "Llaj Llaj Laj Cobani".

    Se heqim dot traditen sado oqeane te kalojme.
    Po përpiqem ta riprodhoj këtë këngë meqënse na e kujtove:

    Ku janë nisur dhe venë
    Llaj llaj,llaj çobani,

    Në stan të çobanit venë
    Llaj,llaj,llaj çobani.

    Dhe çobani mir i priti,
    Llaj,llaj,llaj çobani.

    Theri qëngj e i gostiti,
    Llaj,llaj llaj çobani.

    Qëngj të mirë e qëngj të pirë,
    Llaj,llaj,llaj çobani.

    Qëngjin e bejkës kërthinjë,
    Llaj,llaj,llaj çobani.

    Kjo këngë _AuLoNa_ dhe nga anët tona përdoret shpesh dhe muhabeti ndizet flakë sepse është këngë ritmike dhe plot gjallëri.Në këtë këngë rakia pihet me opingë.Faleminderit që na e kujtove.Respekte

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-04-2009
    Postime
    55
    Kto jan kenge qe kendohen shum neper dasmat edhe neper gezimet tona familjare.Un jam shum e re por kujtoj me nostastalgji gjyshrit dhe nenat edhe kam nje mall,syt gati me mbushen me lot! SINQERISHT ju falenderoj.

  15. #35
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105
    Citim Postuar më parë nga laura_st Lexo Postimin
    Kto jan kenge qe kendohen shum neper dasmat edhe neper gezimet tona familjare.Un jam shum e re por kujtoj me nostastalgji gjyshrit dhe nenat edhe kam nje mall,syt gati me mbushen me lot! SINQERISHT ju falenderoj.
    Laura_st!Te pergezoj dhe te vleresoj per shijet qe ke per kengen popullore ne pergjithesi.Ju uroj gjithe te mirat.Respekte

  16. #36
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-04-2003
    Vendndodhja
    Ne Kete Univers
    Postime
    147
    ELENI

    Fryu ere e lumit moj
    se c'te mbuloj kumi,
    Eleni te thirra moj
    te zgjova nga gjumi,
    Fryu ere e lumit.......
    .......perseritet me iso

    Sec c'te ndriste gusha moj
    si shkume sapuni,
    Eleni te thirra moj te zgjova nga gjumi,
    Sec te ndriste.......
    ........Serisht me iso..

    Floket e tua
    si bisht'e pellumbi
    Eleni te thirra moj te zgjova nga gjumi
    ......
    BYE.

  17. #37
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105
    Citim Postuar më parë nga Syte_e_Tigrit Lexo Postimin
    ELENI

    Fryu ere e lumit moj
    se c'te mbuloj kumi,
    Eleni te thirra moj
    te zgjova nga gjumi,
    Fryu ere e lumit.......
    .......perseritet me iso

    Sec c'te ndriste gusha moj
    si shkume sapuni,
    Eleni te thirra moj te zgjova nga gjumi,
    Sec te ndriste.......
    ........Serisht me iso..

    Floket e tua
    si bisht'e pellumbi
    Eleni te thirra moj te zgjova nga gjumi
    ......
    BYE.

    Eshte kenaqesi kur kete faqe e vizitojne njerez qe ndoshta s'dine shume per kete lloj kenge sepse kjo eshte nje tradite krahine.Eshte hera e dyte qe ju jepni mendimet tuaja dhe ne radhen e pare dhe nje pershendetje ne dogançe.Ju vleresoj dhe ju pergezoj per leximin dhe postimin e asaj kenge teper te mirnjohur.Respekte

  18. #38
    ILIR NË GEN Maska e flory80
    Anëtarësuar
    03-12-2006
    Vendndodhja
    Buzë Vjosës Kaltëroshe
    Postime
    1,531
    Citim Postuar më parë nga riza2008 Lexo Postimin
    Malëshova është një krahinë në rrethin e Përmetit e vetmia që këndon këngën labçe.Si e tillë ajo ka veçantitë e veta.Grupi folklorik i Malëshovës ka tronditur festivalet e asaj kohe(Fatkeqësisht sot ky grup nuk funksionon),për arsye se mbi 90% e krahinës ka emigruar dhe migruar dhe nje pakicë tepër e vogël sot jeton në krahinë.Stolistia kryesore e këtij grupi ka qënë motra ime e vogël.Unë jam në fazën përfundimtare për të përfunduar një kasetë me këto këngë të kënduar nga motra ime dhe tekset te përgatitur nga vetë unë.Në këtë grup janë motrat,vëllezrit e mi(që shyqyr zotit jemi boll) dhe të gjithë janë bilbilenj,përjashtuar mua që vetëm di të shkruaj dhe të mbaj iso.Nuk do zgjatem më shumë,por meqënse je puro labe dhe ne jemi 100% lebër kur ta përfundoj do të të vë në djeni.Me tepër respekt Riza Çato.
    @riza2008
    E lexoj shpesh këtë temë dhe desha të të përgëzoj për të gjitha vargjet që ke hedhur këtu. Pasi përmbajnë gjuhën e folur të krahinës.
    Tani pa dashur të bëj replika jo të frytshme me ju, unë desha të veçoja faktin që Malshova nuk është Labëri, por Toskëri. Malshova këndon këngën Labe, dhe kjo është e importuar në Malshovë, por edhe pse Malshova këndon këngën Labe, ajo përsëri dallohet nga Labëria, pasi ka nuancat e këngës polifonike Toske, nuanca të këngës polifonike Përmetare apo Kolonjare.
    Krahina e Malshovës nuk ka asnjë lidhje me Labërinë, as gjenetikisht, as nga ana e zakoneve, dokeve dhe traditave.
    Labëria është pjesë e Toskërisë, por Lab dhe Tosk janë dy gjëra të ndryshme.
    Për mendimin tim dhe pjesa më e madhe e Gjirokastrës nuk ka të bëjë fare me Labërinë. Nuk mund ti thuash Zagorisë, Labëri.
    As pjesës lindore të Tepelenës nuk mund ti thuash Labëri, (në lindje të lumit Vjosë) Të tjera zakone dhe tradita kanë zonat e Kurveleshit dhe Kuçit me Buzin dhe me Mezhgoranin. Pa e përmëndur këtu Malshovën.
    Në gostira e sebepe mua më ka rënë shpesh rasti të dëgjoj këngë të vjetra të kënduara nga Malshovitët dhe ato janë ndryshe nga këngët Labe. Ato anojnë më shumë nga këngët Toske.
    Ndoshta ju dini më shumë për krahinën e Malshovës, por ky ishte mendimi im dhe ato që unë di mbi Labërinë dhe krahinat e tjera për-rreth.
    Përshëndetje.
    EH I ZIU NJERI, GËLLTIT DIKU NJE LUGË ÇORBË TË PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PËR GJITHË JETËN!

  19. #39
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105
    Citim Postuar më parë nga flory80 Lexo Postimin
    @riza2008
    E lexoj shpesh këtë temë dhe desha të të përgëzoj për të gjitha vargjet që ke hedhur këtu. Pasi përmbajnë gjuhën e folur të krahinës.
    Tani pa dashur të bëj replika jo të frytshme me ju, unë desha të veçoja faktin që Malshova nuk është Labëri, por Toskëri. Malshova këndon këngën Labe, dhe kjo është e importuar në Malshovë, por edhe pse Malshova këndon këngën Labe, ajo përsëri dallohet nga Labëria, pasi ka nuancat e këngës polifonike Toske, nuanca të këngës polifonike Përmetare apo Kolonjare.
    Krahina e Malshovës nuk ka asnjë lidhje me Labërinë, as gjenetikisht, as nga ana e zakoneve, dokeve dhe traditave.
    Labëria është pjesë e Toskërisë, por Lab dhe Tosk janë dy gjëra të ndryshme.
    Për mendimin tim dhe pjesa më e madhe e Gjirokastrës nuk ka të bëjë fare me Labërinë. Nuk mund ti thuash Zagorisë, Labëri.
    As pjesës lindore të Tepelenës nuk mund ti thuash Labëri, (në lindje të lumit Vjosë) Të tjera zakone dhe tradita kanë zonat e Kurveleshit dhe Kuçit me Buzin dhe me Mezhgoranin. Pa e përmëndur këtu Malshovën.
    Në gostira e sebepe mua më ka rënë shpesh rasti të dëgjoj këngë të vjetra të kënduara nga Malshovitët dhe ato janë ndryshe nga këngët Labe. Ato anojnë më shumë nga këngët Toske.
    Ndoshta ju dini më shumë për krahinën e Malshovës, por ky ishte mendimi im dhe ato që unë di mbi Labërinë dhe krahinat e tjera për-rreth.
    Përshëndetje.
    Përshëndetje për mir se ardhjen,pa për të tjerat ka pak rëndësi.Kënga Malëshovite është varitet i këngës labçe.Profesor Eqerem Çabej,për huazimet zonale,si në tekse,si në interpretim ka thënë:"Një ndarje gjeografike-regjionale e këngëve popullore shqiptare nuk mund të ndërrmenet,as nga brendia e tyre shpirtërore,nga kuptimi botës,as nga ana e tyre formale,as nga mjetet e tyre të brëndshme të shprehjes së meteforave dhe figurat,sepse këto elementë janë përfaqësuar këtu,kudo në të njëjtën mënyrë,pra studimi i tyre jep si përfundim shumë më fortë njësinë e ngjeshur se sa ndarjen e këngës popullore shqiptare(E.Çabej Studime Gjuhësore Vëllimi V,f.127-128).Në këtë konteks as që mund të flitet për këngë toske dhe këngë labërie .Malëshova nuk përfaqëson as labërinë as toskërinë.Kjo krahinë është tepër e lashtë dhe e e migrura brënda vëndit në periudha të ndryshme të historisë nga krahinat përrreth të rrethit Tepelenë dhe Gjirokastër.As kush nuk ja merr emrin labërisë,por huazime,ngjasime ka shumë,shumë përsa i përket këngës dhe zakoneve.Kënga labe Malëshovite ka veçantitë e saj siç ka dhe vetë kënga labe brënda labërisë.Të uroj shëndet dhe ju falenderoj për pjesmarrjen në temën :"Këndoje këngën Malëshovite".Respekte flory80.Tepër miqësisht Riza Çato

  20. #40
    E dua letërsinë Maska e riza2008
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Postime
    3,105

    Për tyja moj mike...

    U deha pa pirë
    O i ziu unë
    Për një bukuroshe
    Natën nuk flë gjumë

    Ref : Për tyja moj mike
    Se ç’u përvëlova
    Kur më the të dua
    Sa nuk fluturova.

    Sa s’më iku mëndia
    Kur të pash tek porta
    Sa nuk plasi zemra
    Nga rrahjet e forta.


    S’di si kam jetuar
    O i shkreti unë
    Si paskam duruar
    Një vit a më shumë.



    Si kur të më thoshje
    Ik ,se nuk të dua
    Më mir’ të më mbysie
    Me duart e tua.


    S’ka ç’më duhet jeta
    Pa ty jam i mjerë
    Kur më the të dua
    Linda dhe një herë.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. ju lutem me ndihmoni ta gjeje kengen e rifat berishes
    Nga Riona në forumin Ndihmoni njëri-tjetrin
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 19-04-2009, 15:02
  2. Të mos këndojë më hoxha në xhami se na prishi qetësinë publike
    Nga Letersia 76 në forumin Agnosticizëm dhe ateizëm
    Përgjigje: 108
    Postimi i Fundit: 26-12-2008, 12:52
  3. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-01-2006, 10:21
  4. Nexhmije Pagarusha
    Nga Harudi në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 05-08-2005, 10:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •