Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  ThE WoRlD Is MiNe Maska e AjSi
  Anėtarėsuar
  05-04-2009
  Vendndodhja
  AlBaNia
  Postime
  372
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Shqiptari shmang tragjedine

  Shqiptari shmang tragjedine
  E Shtune, 11 Prill 2009

  ATHINE - Nje emigrant shqiptar eshte bere heroi i dites ne Greqi. Fatmir Topalli 47 vjec, ka mundur te shmange nje masaker ne nje shkolle te mesme ne Athine, pasi nje student, 18-vjec, nga Abkazia me arme ne dore po qellonte ndaj nxenesve. Por nderhyrja e emigrantit nga Fieri, ka bere te mundur qe te shpetohen ata, ndersa vete ai ka marre disa plage nga plumbat e dale nga arma e te riut grek. Studenti qelloi me arme zjarri dje, kunder njerit prej shokeve te tij ne oborrin e nje shkolle ne Athine. Plumbat kane prekur edhe dy kalimtare te tjere qe po kalonin perpara shkolles. Nderkohe qe me pas, ai ka tentuar vetevrasjen, duke u qelluar me arme. Lajmin e bejne me dije burimet policore greke, nderkohe qe sipas medieve greke, dyshohet se njeri mes te plagosurve eshte shqiptar. I plagosuri eshte 47-vjecari Fatmir Topalli i cili mesohet se ishte nje punetor qe punonte ne nje supermarket, prane shkolles profesionale te Organizmit te Punesimit te Forces Punetore OAED. Shqiptari, pasi ka pare skenen, se bashku me nje tjeter punonjes, ka tentuar te carmatose agresorin, por ai ka hapur zjarr edhe ndaj tyre. Fatmiresisht, plagosja ka qene e lehte per shqiptarin.

  Ne vendin e ngjarjes kane mberritur forcat e policise. Duke pare se nuk kishte rruge tjeter, 18-vjecari ka drejtuar armen ndaj vetes duke u qelluar per vdekje. Por ai ka vdekur ne spital vetem pak minuta pas ngjarjes, studenti i cili qelloi me dy arme te kalibrit te vogel brenda ne ambientet e shkolles, duke plagosur nje student dhe dy persona te tjeter, punetore te nje firme private qe ndodheshin jashte ambienteve te shkolles. Pasi kreu krimin studenti 18-vjecare kishte qelluar veten ne koke, dhe vetem pak minuta pasi ishte derguar ne spitalin Nikaia te Athines, ka gjetur vdekjen. Njeri prej punetoreve te plagosur, sipas medies greke eshte shqiptari Fatmir Topalli qe se bashku me kolegun e tij, ishin perpjekur t'i merrnin armet nga dora adoleshentit. Studenti 18-vjecar i plagosur, ka marre plage serioze per shendetin ne gjoks dhe ne dore dhe i eshte nenshtruar nje nderhyrjeje kirurgjikale, ndersa dy punetoret, mes tyre dhe shqiptari kane marre plage te lehta.

  Kjo eshte hera e pare qe Greqia tronditet nga nje ngjarje e tille, ndersa policia po heton mbi rrethanat e ngjarjes, si dhe po kryen kontroll ne banesen e adoleshentit. Sipas deshmitareve, 18-vjecari, kishte probleme mendore dhe kishte pasur tendenca te vetevrasjes. Ne nje shenim qe i eshte gjetur ne cante shkruhej "Une jam nje egoist dhe nuk duroj dot, te me kundershtojne". Incidentit tragjik ka tronditur opinionin publik ne Greqi dhe ka sjelle reagime te ndryshme nga politika. Shoket e studentit qe po qellonte me arme, e kane portretizuar ate si nje person te vetmuar dhe te trishtuar, ndersa nje psikolog, i cili foli me nenen dhe vellane e autorit, theksoi se te afermit e tij thane se, ai nuk kishte pasur kurre probleme mendor. Ministrja e Punesimit Fani Palli Petralia, e cila vizitoi shkollen, shprehu pikellimin e saj mbi kete incident, duke theksuar se incidente te tilla, jane te huaja per te rinjte dhe shoqerine greke./K.Jone/
  I DiD NoT AsK 2 B AlBaNiAn , I JuSt GoT LuCkY
  AlBaGiRl

 2. #2
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Anėtarėsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  34
  Postime
  3,452
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime
  bravo shqiptari i her dhe mire qe paska shpetu....
  e ca te besh po shyqyr thuaj qe nuk jan vrare shume veta ose plagosur !
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 3. #3
  atdhetar Maska e bledikorcari
  Anėtarėsuar
  29-02-2008
  Vendndodhja
  duke bere cicin ne omonia
  Postime
  289
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga AjSi Lexo Postimin
  Shqiptari shmang tragjedine
  E Shtune, 11 Prill 2009

  ATHINE - Nje emigrant shqiptar eshte bere heroi i dites ne Greqi. Fatmir Topalli 47 vjec, ka mundur te shmange nje masaker ne nje shkolle te mesme ne Athine, pasi nje student, 18-vjec, nga Abkazia me arme ne dore po qellonte ndaj nxenesve. Por nderhyrja e emigrantit nga Fieri, ka bere te mundur qe te shpetohen ata, ndersa vete ai ka marre disa plage nga plumbat e dale nga arma e te riut grek. Studenti qelloi me arme zjarri dje, kunder njerit prej shokeve te tij ne oborrin e nje shkolle ne Athine. Plumbat kane prekur edhe dy kalimtare te tjere qe po kalonin perpara shkolles. Nderkohe qe me pas, ai ka tentuar vetevrasjen, duke u qelluar me arme. Lajmin e bejne me dije burimet policore greke, nderkohe qe sipas medieve greke, dyshohet se njeri mes te plagosurve eshte shqiptar. I plagosuri eshte 47-vjecari Fatmir Topalli i cili mesohet se ishte nje punetor qe punonte ne nje supermarket, prane shkolles profesionale te Organizmit te Punesimit te Forces Punetore OAED. Shqiptari, pasi ka pare skenen, se bashku me nje tjeter punonjes, ka tentuar te carmatose agresorin, por ai ka hapur zjarr edhe ndaj tyre. Fatmiresisht, plagosja ka qene e lehte per shqiptarin.

  Ne vendin e ngjarjes kane mberritur forcat e policise. Duke pare se nuk kishte rruge tjeter, 18-vjecari ka drejtuar armen ndaj vetes duke u qelluar per vdekje. Por ai ka vdekur ne spital vetem pak minuta pas ngjarjes, studenti i cili qelloi me dy arme te kalibrit te vogel brenda ne ambientet e shkolles, duke plagosur nje student dhe dy persona te tjeter, punetore te nje firme private qe ndodheshin jashte ambienteve te shkolles. Pasi kreu krimin studenti 18-vjecare kishte qelluar veten ne koke, dhe vetem pak minuta pasi ishte derguar ne spitalin Nikaia te Athines, ka gjetur vdekjen. Njeri prej punetoreve te plagosur, sipas medies greke eshte shqiptari Fatmir Topalli qe se bashku me kolegun e tij, ishin perpjekur t'i merrnin armet nga dora adoleshentit. Studenti 18-vjecar i plagosur, ka marre plage serioze per shendetin ne gjoks dhe ne dore dhe i eshte nenshtruar nje nderhyrjeje kirurgjikale, ndersa dy punetoret, mes tyre dhe shqiptari kane marre plage te lehta.

  Kjo eshte hera e pare qe Greqia tronditet nga nje ngjarje e tille, ndersa policia po heton mbi rrethanat e ngjarjes, si dhe po kryen kontroll ne banesen e adoleshentit. Sipas deshmitareve, 18-vjecari, kishte probleme mendore dhe kishte pasur tendenca te vetevrasjes. Ne nje shenim qe i eshte gjetur ne cante shkruhej "Une jam nje egoist dhe nuk duroj dot, te me kundershtojne". Incidentit tragjik ka tronditur opinionin publik ne Greqi dhe ka sjelle reagime te ndryshme nga politika. Shoket e studentit qe po qellonte me arme, e kane portretizuar ate si nje person te vetmuar dhe te trishtuar, ndersa nje psikolog, i cili foli me nenen dhe vellane e autorit, theksoi se te afermit e tij thane se, ai nuk kishte pasur kurre probleme mendor. Ministrja e Punesimit Fani Palli Petralia, e cila vizitoi shkollen, shprehu pikellimin e saj mbi kete incident, duke theksuar se incidente te tilla, jane te huaja per te rinjte dhe shoqerine greke./K.Jone/
  mos ja fusni kot o burra dhe mos nxirni lajme nga mendja juaj.
  shqiptari skishte aasnje lidhje me masakren dhe rtastesisht u qellua nga nxenesi.
  nxenesi u fut ne shkolle qelloi nje nxenes tjeter dhe nga shoku qe pesoi nuk vazhdoi me tej masakren neper klasa ashtu sic jane bere ne amerike dhe ne gjermani para ca kohesh.
  pasi pesoi shok nxenesi iku me vrap jashte shkolles se tij dhe nja 100 metra me andej ishte vendi i punes te shqiptarit i cili se bashku me nje grek aty po ngarkonin nje makine dhe kur e pane djalin me pistolete ne dore i thane " c'ben me pistolete ne dore,cke nder mend te besh" dhe ai i qelloi qe te dy dhe iku me vrap ne nje lulishte te vogel me poshte ku dhe vrau veten.

  mos i beni heronj kot me rastin e pare.
  te shkuara shqiptarit qe u plagos kot se koti.
  PERETH FLAMURIT TE PERBASHKUAR ME NJE DESHIRE ME NJE QELLIM

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-04-2008
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  bobo po ca behet me kto masakra u cmenden femijet sinqerisht esht per te ardhur keq se ne vend qe te shijojn jeten dhe rinin e tyre merren me krime..

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-07-2007
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Njė gjest i madh ky i Fatmir Topallit,qė grekėrit s\do tė duhej ta harronin...Dhe,ky rast nuk ėshtė i vetmi kur shqiptarėt fare nė mėnyrė spontane sakrifikojnė pėr ta treguar shpirtbardhėsinė e tyre.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e skampin
  Anėtarėsuar
  12-01-2003
  Vendndodhja
  Spanjė
  Postime
  949
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  i lumte Skenderbeut tone te ri dhe i uroj te mos mbetet topall nga plumbat e te riut grek nga ABKAZIA(Ka Abkazi ne Greqi???)
  Kujdes nga shkjau
  Kujdes nga greku
  Kujdes nga ata qe harruan ATDHEUN
  AT GJERGJ FISHTA

 7. #7
  ILIR NĖ GEN Maska e flory80
  Anėtarėsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buzė Vjosės Kaltėroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Shumė pa lidhje ky lajmi.
  EH I ZIU NJERI, GĖLLTIT DIKU NJE LUGĖ ĒORBĖ TĖ PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PĖR GJITHĖ JETĖN!

Tema tė Ngjashme

 1. Roli i UNMIK nė Kosovė
  Nga Hyllien nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 26-11-2009, 00:04
 2. Nacionalizmi si nocion dhe zbatimi i tij ne praktike!
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 14-09-2009, 17:27
 3. Shqiptari i ri
  Nga ZANOR nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 12-11-2008, 02:08
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2003, 11:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •