Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 128 prej 128
  1. #121
    i/e regjistruar Maska e arba.t
    Anëtarësuar
    27-06-2009
    Postime
    439

    Për: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

    per nje martese te sigurte per vajzat mbi 25 vjece,ndersa per meshkujt mbi 30 vjec...
    Let food be your medicine !

  2. #122
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2009
    Postime
    1,464

    Për: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

    ...mbarove me shkollimin postuniversitar,po...gjete punen,po...mbushe se paku aty 28-30,vjete vjeqe po....gjeje partene rin_rene.mos prit me shume,heheh...edhe per te tjeret qe nuk vazhdojne shkollimin vlen mosh e njejt(per mendimin tim)vetem se edhe keta duhet te gjejne nje pune te qendrueshme.

  3. #123
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262

    Për: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Ka qe nuk pjeken kurr as pas kesaj moshe Si tu vej halli ketyre te martohen apo te mos martohen :P

    Une them qe mosha me emire per martese eshte ajo rreth viteve 60-ta ke kohe te mjaftushme per tu marr me kalamaj
    hahah ne ate moshe ske aspak durim per femi per vete ne ate moshe dua te bej qejf lol....ama ndryshova mendjen per moshen, tani them pas moshes 30 ...kur takoj cifte ne moshen me te madhe se un, dhe skan femi dhe sjan te martuar akoma, degjoj historite e tyre qe kan travel gjithe boten, single apo me te dashurin... dhe mendoj "jeesh rexho you have missed all these " lol...dje ne pune nje paciente po shqetsohej qe femija dukej jaundice dhe i them nje doktorit "jeesh si ben tjetra, dhe femijet e mi ashtu dukeshin kur linden"...ky i shokuar me thot "femije??"..."yeah kam dy femije"..."jesus christ un kujtova se ishe 18"...tani po me shikon si nje old hag i think lol....so yeah, 30-35 eshte nje moshe e pershtatshme per marriage dhe femije :-)
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  4. #124
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-05-2014
    Vendndodhja
    Metz, France
    Postime
    24

    Për: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

    25 26 per meshkujt

  5. #125
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

    per femrat kjo qe kam une per meshkujt ajo e partnerit tim Gjejini vete sa jemi
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  6. #126
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anëtarësuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    730

    Për: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

    30.
    Atëherë je tamam në moshën e duhur për tu bërë prind.
    Edhe din sesi të sillesh me partnerin/en.

  7. #127
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,415
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

    Cila është mosha më e mirë për t’u martuar?

    Emri:  auto_5F5A67A4-D112-46F1-BA3A-C40753A62C741713878298.jpg

Shikime: 8

Madhësia:  24.9 KB

    Katër ekspertë të marrëdhënieve ndajnë informacione me ne kur besojnë se është më mirë të thuash “po”.

    një sërë faktorësh të ndryshëm që do të ndikojnë nëse ju dhe personi me të cilin po takoheni duhet të filloni të konsideroni martesën apo jo. Aftësitë dhe stilet e komunikimit, sa mirë përputhen vlerat tuaja të përgjithshme dhe aftësia për të punuar së bashku si ekip janë vetëm disa nga shumë gjëra për të menduar përpara se të pranoni një angazhim.

    Një tjetër faktor kyç për t’u marrë parasysh? Mosha. Ndërsa një martesë e suksesshme mund të ndodhë në çdo moment të jetës, ka disa mosha që ekspertët bien dakord se janë më të favorshme për një martesë.

    Pra, cila është mosha më e mirë për t’u martuar? Meqenëse përgjigja nuk është aq e drejtpërdrejtë sa mund të mendojmë, janë pyetir katër profesionistë – Dr. Wyatt Fisher, një psikologe e licencuar e specializuar në këshillimin e martesës; Callisto Adams, një ekspert i certifikuar takimesh dhe marrëdhëniesh; Kelsey Torgerson, një punonjëse sociale klinike e licencuar; dhe April Davis, themeluesja e LUMA Luxury Matchmaking.

    Sipas tyre, individët mund të jenë gati për martesë në çdo moshë, pasi varet nga vendi ku është ai person në jetë dhe jo nga një afat kohor i saktë. “Nuk ka domosdoshmërisht një ‘moshë’ më të mirë për t’u martuar, por padyshim që ka një ‘kohë’ më të mirë për t’u martuar.”

    Thënë kështu, shumica e ekspertëve pajtohen që koha më e mirë për t’u martuar zakonisht materializohet pas të 20-ave.

    Një rrezik që vjen nëse martoheni shumë i ri/ e re është se nuk ju jep shumë mundësi për të eksploruar opsionet tuaja. “Kur je shumë i ri, rreziku është që mund të mos kesh pasur shumë mundësi për të pasur partnerë dhe përvoja të ndryshme, dhe kështu gjen atë që dëshiron dhe atë që nuk dëshiron”.

    Syri

  8. #128
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,460
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

    Kur te sigurohen kushtet: te kesh shtepi, pune te sigurte, page ta mjaftueshme, siguri sociale, kur shteti te siguroje pasardhesit...., etj. Sepse mungojne pothuajse te gjitha keto emigrojne njerezit. Kjo eshte e verteta te tjerat jane llafe.
    Duaje te afermin tend si veten

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema të Ngjashme

  1. Cila është mosha ideale për të patur fëmijë?!
    Nga FierAkja143 në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 68
    Postimi i Fundit: 12-03-2024, 08:04
  2. Mosha ideale për tu martuar?
    Nga brooklyn2007 në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 162
    Postimi i Fundit: 04-01-2024, 04:58
  3. Cila eshte mosha e pershtatshme per martese?
    Nga CRI në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 106
    Postimi i Fundit: 08-11-2023, 02:08
  4. Cila eshte pesha trupore ideale?
    Nga Randal në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 14-07-2014, 02:09
  5. Fëmijët në internet – cila është mosha e duhur?
    Nga Fittox në forumin Të jesh prind
    Përgjigje: 33
    Postimi i Fundit: 05-05-2009, 02:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •