Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 129 prej 129
 1. #121
  i/e regjistruar Maska e arba.t
  Antarsuar
  27-06-2009
  Postime
  439

  Pr: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

  per nje martese te sigurte per vajzat mbi 25 vjece,ndersa per meshkujt mbi 30 vjec...
  Let food be your medicine !

 2. #122
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2009
  Postime
  1,464

  Pr: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

  ...mbarove me shkollimin postuniversitar,po...gjete punen,po...mbushe se paku aty 28-30,vjete vjeqe po....gjeje partene rin_rene.mos prit me shume,heheh...edhe per te tjeret qe nuk vazhdojne shkollimin vlen mosh e njejt(per mendimin tim)vetem se edhe keta duhet te gjejne nje pune te qendrueshme.

 3. #123
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,261

  Pr: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

  Citim Postuar m par nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  Ka qe nuk pjeken kurr as pas kesaj moshe Si tu vej halli ketyre te martohen apo te mos martohen :P

  Une them qe mosha me emire per martese eshte ajo rreth viteve 60-ta ke kohe te mjaftushme per tu marr me kalamaj
  hahah ne ate moshe ske aspak durim per femi per vete ne ate moshe dua te bej qejf lol....ama ndryshova mendjen per moshen, tani them pas moshes 30 ...kur takoj cifte ne moshen me te madhe se un, dhe skan femi dhe sjan te martuar akoma, degjoj historite e tyre qe kan travel gjithe boten, single apo me te dashurin... dhe mendoj "jeesh rexho you have missed all these " lol...dje ne pune nje paciente po shqetsohej qe femija dukej jaundice dhe i them nje doktorit "jeesh si ben tjetra, dhe femijet e mi ashtu dukeshin kur linden"...ky i shokuar me thot "femije??"..."yeah kam dy femije"..."jesus christ un kujtova se ishe 18"...tani po me shikon si nje old hag i think lol....so yeah, 30-35 eshte nje moshe e pershtatshme per marriage dhe femije :-)
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 4. #124
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-05-2014
  Vendndodhja
  Metz, France
  Postime
  24

  Pr: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

  25 26 per meshkujt

 5. #125
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,491

  Pr: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

  per femrat kjo qe kam une per meshkujt ajo e partnerit tim Gjejini vete sa jemi
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 6. #126
  i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
  Antarsuar
  03-11-2023
  Vendndodhja
  Tok
  Postime
  744

  Pr: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

  30.
  Ather je tamam n moshn e duhur pr tu br prind.
  Edhe din sesi t sillesh me partnerin/en.

 7. #127
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,011
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

  Cila sht mosha m e mir pr t’u martuar?

  Emri: auto_5F5A67A4-D112-46F1-BA3A-C40753A62C741713878298.jpg

Shikime: 59

Madhsia: 24.9 KB

  Katr ekspert t marrdhnieve ndajn informacione me ne kur besojn se sht m mir t thuash “po”.

  nj sr faktorsh t ndryshm q do t ndikojn nse ju dhe personi me t cilin po takoheni duhet t filloni t konsideroni martesn apo jo. Aftsit dhe stilet e komunikimit, sa mir prputhen vlerat tuaja t prgjithshme dhe aftsia pr t punuar s bashku si ekip jan vetm disa nga shum gjra pr t menduar prpara se t pranoni nj angazhim.

  Nj tjetr faktor ky pr t’u marr parasysh? Mosha. Ndrsa nj martes e suksesshme mund t ndodh n do moment t jets, ka disa mosha q ekspertt bien dakord se jan m t favorshme pr nj martes.

  Pra, cila sht mosha m e mir pr t’u martuar? Meqense prgjigja nuk sht aq e drejtprdrejt sa mund t mendojm, jan pyetir katr profesionist – Dr. Wyatt Fisher, nj psikologe e licencuar e specializuar n kshillimin e martess; Callisto Adams, nj ekspert i certifikuar takimesh dhe marrdhniesh; Kelsey Torgerson, nj punonjse sociale klinike e licencuar; dhe April Davis, themeluesja e LUMA Luxury Matchmaking.

  Sipas tyre, individt mund t jen gati pr martes n do mosh, pasi varet nga vendi ku sht ai person n jet dhe jo nga nj afat kohor i sakt. “Nuk ka domosdoshmrisht nj ‘mosh’ m t mir pr t’u martuar, por padyshim q ka nj ‘koh’ m t mir pr t’u martuar.”

  Thn kshtu, shumica e ekspertve pajtohen q koha m e mir pr t’u martuar zakonisht materializohet pas t 20-ave.

  Nj rrezik q vjen nse martoheni shum i ri/ e re sht se nuk ju jep shum mundsi pr t eksploruar opsionet tuaja. “Kur je shum i ri, rreziku sht q mund t mos kesh pasur shum mundsi pr t pasur partner dhe prvoja t ndryshme, dhe kshtu gjen at q dshiron dhe at q nuk dshiron”.

  Syri

 8. #128
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,469
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: Cila eshte mosha ideale per tu martuar

  Kur te sigurohen kushtet: te kesh shtepi, pune te sigurte, page ta mjaftueshme, siguri sociale, kur shteti te siguroje pasardhesit...., etj. Sepse mungojne pothuajse te gjitha keto emigrojne njerezit. Kjo eshte e verteta te tjerat jane llafe.
  Duaje te afermin tend si veten

 9. Anetart m posht kan falenderuar ilia spiro pr postimin:

  ATMAN (09-05-2024)

 10. #129
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,939

  Pr: Cila sht mosha ideale pr t'u martuar?

  Mosha ideale pr t'u martuar mund t ndryshoj shum n varsi t faktorve kulturor, personal dhe socio-ekonomik. Nuk ka nj prgjigje universale pr kt pyetje, por disa faktor q mund t ndikojn n vendimin pr t'u martuar prfshijn:

  1. **Pjekuria emocionale dhe psikologjike**: T qenit emocionalisht dhe psikologjikisht gati pr nj angazhim t gjat sht nj nga faktort m t rndsishm.

  2. **Stabiliteti financiar**: Stabiliteti ekonomik mund t jet i rndsishm pr shum ifte para se t vendosin t martohen.

  3. **Karriera dhe arsimimi**: Disa njerz preferojn t prfundojn arsimin dhe t fillojn karriern e tyre para se t martohen.

  4. **Normat kulturore dhe familjare**: Traditat dhe pritshmrit kulturore dhe familjare mund t luajn nj rol t rndsishm n prcaktimin e kohs s duhur pr martes.

  5. **Planifikimi familjar**: Disa ifte mund t dshirojn t krijojn familje dhe mund t konsiderojn faktort biologjik lidhur me moshn.

  N shum kultura perndimore, martesa shpesh ndodh midis moshs 25 dhe 35 vje, por kjo mund t ndryshoj ndjeshm. N fund t fundit, mosha ideale pr t'u martuar sht ajo kur individt ndihen t gatshm dhe t sigurt pr t br kt hap t rndsishm n jetn e tyre.

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema t Ngjashme

 1. Cila sht mosha ideale pr t patur fmij?!
  Nga FierAkja143 n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 68
  Postimi i Fundit: 12-03-2024, 08:04
 2. Mosha ideale pr tu martuar?
  Nga brooklyn2007 n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 162
  Postimi i Fundit: 04-01-2024, 04:58
 3. Cila eshte mosha e pershtatshme per martese?
  Nga CRI n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 106
  Postimi i Fundit: 08-11-2023, 02:08
 4. Cila eshte pesha trupore ideale?
  Nga Randal n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-07-2014, 02:09
 5. Fmijt n internet cila sht mosha e duhur?
  Nga Fittox n forumin T jesh prind
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 05-05-2009, 02:51

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •