Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 52 prej 52
  1. #41
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    o taleban ik taleban ti paske ardhur te na tregosh kohen dhe hapesiren more analfabet
    ik
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Nganjehere hyj ne (nenforumet) Boten (pa)Shpirterore te disa "fetarve"
    Postime
    700
    Citim Postuar mė parė nga injejti Lexo Postimin
    o nevruz topuz, kqyr mir se qka je ka shkrun ne forumin e muslimanve, mos ngjit emra palidhje ktu. vehabi etj etj , shko te bekteshit atje fol per topuza.
    Ky eshte nenforum i muslimanve dhe ēdo kush qe e quan veten musliman ka te drejte te shkruaj ketu e jo vetem talibanovehabistet qe po krijojn monopol neper forume ne menyra te dyshimta

    Ani ti qe i shtin hundet gjithkah dhe pastaj mundohesh kinse po i del zot ktij nenforumi

    Topuz e idiot je ti. hipokriti njehere , ty te tregova boll mire disa here por muri nuk kupton , hajde numeroi postimet e vehabistve neper nenforumet tjera dhe numroj postimet e antivehabistve ketu dhe e sheh kush po ben propagande e kush eshte topuz me topuza
    Ka qe disa here qe po te lajmeroj (drejtohem ty) se nuk ke nevoje ti te shkruash ne kete menyre per mua ani pse eshte forum ky.
    Ne qofte se eshte dikush per te shkuar nga ky nenforum atehere je ti , ty duhet me te derguar tek beduinat vehabi te negjdit.

    A eshte strategji e vehabve kjo, a ju mesojn se kur nuk keni si te pergjigjeni duhet me ja nis me u fyer dhe vetem te mbyllen temat postimet qe nuk ju konvenojn
    SE KENDUAM "LET IT BE"

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Nganjehere hyj ne (nenforumet) Boten (pa)Shpirterore te disa "fetarve"
    Postime
    700
    Citim Postuar mė parė nga The Boy Lexo Postimin
    Alb profiler.....Termi yt Saudo-Wehabet......tregon qarte METODOLOGJINE TENDE...., MENDIMET E TUA....KONCEPTIN TEND PER FENE ISLAME , menyren e mbrapshte se si ti e kupton fene ISLAME, duket qarte se cfare bazash te dobeta dhe te ceketa ke ti per KETE FE..., e para njehere...ketu nuk foli njeri per VARRET E SAHABEVE, dhe nuk ka ndermend te flasi njeri, e DYTA, ketu nuk shtrohet ēėshtja per VARRET si tokė, si dhe...apo si kocka, apo si monumente, mos u ngaterro me kembet e tua....., ketu po flasim per VARRET e njerezve ashtuquajtyur "NJEREZIT E MIRE" apo siē i quajne "EVLIJA", te cilet tashme jane te vdekur dhe nuk kane ne dore as TE MIREN dhe as te KEQEN..., NUK te bejnde dot dėm dhe as dobi, dhe as u pergjgijen dot lutjeve dhe LUTJA drejtuar atyre eshte SHIRK dhe KUFER dhe te nxjerr fishek jashte nga ISLAMI, dhe une po flisja pikerisht per keto fenomene, qe njerezit ne mbare boten ISLAME....po adhurojne keto varre, dhe i kane mbushur xhamite qe jane vende ku adhuhrohet Allahu i gjithepushtetshem me varre dhe aty u luten ketyre "evlijave" me shpresen se ata do ti degjojne lutjet etyre dhe do te ndermjetesojne tek Allahu.....dhe keto veprime nuk jane as me shume dhe as me pak SHIRK, ti besh Allahut shok ne adhurim, sepse Allahu nuk ka nevoje per NDERMJETESUAES, dhe idhujtaret ne kohen e profetit Muhammed kete gje benin, ata thoshin se neve nuk po i adhurojme keta PIKTURA, APO IKONA, APO STATUAJA, porse neve po kerkojme NDERMJETESIM NEPERMJET tyre tek Allahu, dhe Allahu ua mohoi atyre kete lloji adhurimi dhe e quajti te pavlere , te kote, te deshtuar dhe i kercenoi ata me zjarrr nese nuk pendoheshin, dhe ti e di mjaft mire, qe nje pjese e madhe u kthyen, u penduan dhe keta ishin SAHABET E PEJGAMBERIT SALALLAHU ALEJHI UE SELAM, kurse te tjeret nuk u kthyen nga IDHUJTARIA, nuk u penduan dhe madje i LUFTUAN SAHABET DHE I TURTURUAN ATA....Porse ti flet endrra ne diell.......ti ja fut kot fare... TE N ASHTUQUAJTURIT WEHABISTA QE i quan ti apo ndonje tjeter si puna jote.....nuk jane "WEHABISTA", Sheikh Muhammed ibn Abdul Wehabi ka qene DIJETAR I MADH dhe i nderuar i ISLAMIT, ai luftoi SHIRKUN DHE KUFRIN qe ishte perhapur ne kohen e tij, dhe DIJETARET e tjere e kane VLERESUAR TE GJIOTHE PUNEN DHE VEPREN E TIJ, dhe shteti i sotem ne Arabine Saudite eshte SHTET I SHERIATIT, ESHTE SHTET I NJEHSIMIT TE ALLAHUT, ESHTE SHTET I TEUHIDIT dhe eshte shtet qe ua meson femijeve fene qe ne KOPESHT, PASTAJ NE 8 VJECARE KA LIBRA PER TEUHIDIN, NE gjimnaz po ashtu, dhe ketu ne kerte SHTET jane UNIVERSITET ME TE MIRA NE BOTE PER ISLAMIN, te pelqen apo nuk te pelqen ty.. UNE fola per BOTEN ISLAME qe po adhurojne varret, dhe kjo eshte e vertete, te pelqen apo jo ty....une fola qe sot muslimanet jane te percare dhe kjo ehste evertete, te pelqen apo nuk te pelqen ty, dhe UNE PO TE THEM TY QE DAVETI I TEUHIDIT PO PERPARON DIYA DITES, TE PELQEN APO NUK TE PELQEN TY
    Termin saudovehab nuk e zbulova une por ti vete nuk kupton as ēka shkruan as ēka lexon as te postimet e tua.

    Une nuk shkova atje me ja ngjit emrin arabia saudite , apo me e vendos mbretin , atje dikush tjeter i ka vene kta emra dhe mos te vjen merzi qe po ju thrasim me ta se disi duhet te dallohemi. Ti e din shume mire se mbasi i luftuan muslimanet familja e saudve dhe vehabi kta dy e ndajten pushtetin se bashku , njeri i mori persiper punet e fese e tjetri punet e shtetit

    Ketu ne flasim simbas islamit dhe ti ne qofte se mundesh me kundershtu kundershto e jo ti te na tregosh se per cilat perioda te islamit ne duhet te flasim.

    I permenda varrezat mauzelimet (ne turqisht tyrbe) te muslimanve qysh nga fillimi me Muhamedin a.s , familjen e tij , shoket (sahabet) gjenerata e dyte (tabiinet) gjenerata e trete (tabii tabiinet) dhe te gjithe ata pas tyre.

    Asnjehere nuk kane menduar muslimanet me i prish keto dhe asnjehere nuk kane thene se eshte shirk te vizitohen apo te kerkohet ndermjetesimi i tyre.
    Varrezat e elites islame i kane vizituar qysh prej fillimi duke ja nisur me sahabet e deri tek gjeneratet e sodit
    Allahu jo veē per ndermjetsim por per asgje ēka ekziston nuk ka nevoje por kjo shpjegohet tjeter qysh e jo ne menyren literare te beduinve.
    Ju duhet ta dini se krejt feja islame eshte ndermjetsim , nuk mundesh me e quajt veten musliman pa e pranuar edhe Muhamedin a.s dhe te gjithe ata tjeret qe i don Allahu ,kjo eshte nje urdher i prere dhe nuk ke mundesi te me behesh kandidat musliman i pamvarur prej tjereve ti.

    Edhe Kurani na thote se Allahu e lejon ndermjetesim e atij qe Ai don , Kurani na porosit edhe te dergojm selavate mbi Muhamedin a.s dhe familjen e tij dhe ka shume haditha qe tregojn se selevatete e tona mbrrijn deri tek Muhamedi a.s.

    Une po te flas me te paret e fese (selefa te vertet) dhe te gjitha gjeneratat tjera ne islam perpos se saudovehabve te cilet erdhen ne kto dy shekujt e fundit
    SE KENDUAM "LET IT BE"

  4. #44
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar mė parė nga albprofiler Lexo Postimin
    Ky eshte nenforum i muslimanve dhe ēdo kush qe e quan veten musliman ka te drejte te shkruaj ketu e jo vetem talibanovehabistet qe po krijojn monopol neper forume ne menyra te dyshimta

    Ani ti qe i shtin hundet gjithkah dhe pastaj mundohesh kinse po i del zot ktij nenforumi

    Topuz e idiot je ti. hipokriti njehere , ty te tregova boll mire disa here por muri nuk kupton , hajde numeroi postimet e vehabistve neper nenforumet tjera dhe numroj postimet e antivehabistve ketu dhe e sheh kush po ben propagande e kush eshte topuz me topuza
    Ka qe disa here qe po te lajmeroj (drejtohem ty) se nuk ke nevoje ti te shkruash ne kete menyre per mua ani pse eshte forum ky.
    Ne qofte se eshte dikush per te shkuar nga ky nenforum atehere je ti , ty duhet me te derguar tek beduinat vehabi te negjdit.

    A eshte strategji e vehabve kjo, a ju mesojn se kur nuk keni si te pergjigjeni duhet me ja nis me u fyer dhe vetem te mbyllen temat postimet qe nuk ju konvenojn
    une nuk te thash qe je idiot ! thash je nevruz topuz, kjo asht ma mirr,, nje send i shpikur nga ju vet.


    ne po flasim per islam e jo per shija e bekteshi , kupton se ku asht problemi


    bekteshit nuk jan musliman, separi duhesh te pastrohesh nga e pa verteta , pastaj mund ta quajsh veten musliman

    lere ti vehabi etj etj se te gjitha jan ma te mira se bekteshit e humbur.


    si krishtert ashtu edhe bekteshit jan te ndar ne forum me faqe te ndara


    un skam kurgjo kunder bekteshive e krishterve, por vetem qe nuk jan musliman


    ajeni bekteshi apo musliman apo krishter, njanen ?

    keto jan tri besime qe jan te ndara, as gja te perbashket nuk kan.

    mos haro munafiket jan ne fund te gjehnemit.

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-04-2007
    Vendndodhja
    under the sun
    Postime
    1,285
    Qe kur e lexova ne fillim kete shkrimin hapes te temes mendova se do fshihej ne fakt. Po ta lexosh me vemendje (edhe pa shume vemendje ne fakt) eshte tamam thirrje per lufte ekstremiste ose eshte ndonje thirrje per ekstremistet e forumit qe te bejne ndonje "levizje paqesore". nuk e di, por nuk po u besoja syve sepse eshte tamam thirrje per lufte. a nuk perdoreshin mesazhet audio per te udhezuar per lufte te gjithe anetaret e "grupit te pavarur paqesor" taliban sh.a.???
    shpresoj te mbyllet sa me shpejt si teme.

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Nganjehere hyj ne (nenforumet) Boten (pa)Shpirterore te disa "fetarve"
    Postime
    700
    Citim Postuar mė parė nga injejti Lexo Postimin
    une nuk te thash qe je idiot ! thash je nevruz topuz, kjo asht ma mirr,, nje send i shpikur nga ju vet.


    ne po flasim per islam e jo per shija e bekteshi , kupton se ku asht problemi


    bekteshit nuk jan musliman, separi duhesh te pastrohesh nga e pa verteta , pastaj mund ta quajsh veten musliman

    lere ti vehabi etj etj se te gjitha jan ma te mira se bekteshit e humbur.


    si krishtert ashtu edhe bekteshit jan te ndar ne forum me faqe te ndara


    un skam kurgjo kunder bekteshive e krishterve, por vetem qe nuk jan musliman


    ajeni bekteshi apo musliman apo krishter, njanen ?

    keto jan tri besime qe jan te ndara, as gja te perbashket nuk kan.

    mos haro munafiket jan ne fund te gjehnemit.
    Vetem nje rresht e ke pak me te drejte ne kete postimin tend , e kam fjalen se tu drejtova ashtu ne postimin e mesiperm e nuk ta ktheva edhe une ty njejt me topuz. Kerkoj falje se u nguta por kuptoje edhe ti arsyen sepse po mundohesh te me behesh polic dhe po mi ndjek postimet gjithandej.
    Une te thash edhe me siper se je ti qe nuk ke lene asnje nenforum pa shkruajt e ne tjetren ane mundohesh me u ba patron ne nje vend qe ste takon hiē.

    Ne qofte se me kishte thene dikush tjeter nga muslimanet qe nuk perzihet lidhje palidhje dhe e shikon punen e vet mos me shkruajt ketu atehere edhe ndoshta e kisha ulur koken dhe e kisha degjuar keshillen (edhepse nuk eshte e thene se vetem hanefite , malikite , selefite mund te quhen musliman) .
    Ti je ai i fundit qe mundet dikujt me ju drejtuar se ku shkruan apo ēka shkruan se ti vete nuk rrin i qet me postimet e tua dhe me ata dijetaret qe i djek te cilet i meritojn kto kritika dhe postime te mia.

    Asnjehere nuk e kam problem qe te kam kritika por polic nuk me behet askush ! fol si njeri kundershto si njeri dhe gjithmone do te kesh respektim tim.

    Ne islam ka shume shkolla dhe shume dijetar ,nuk eshte e thene une qe te ndjeg ata ēka i krahason ti se duhet per me u ndjek.

    Une jam nje besimtar i thjeshte , nga te gjitha grupet i dua ma se shumti sufite dhe kater mezhbet pastaj vijn grupet e tjera , i urrej vetem fanatikat ,ata qe besojn qorrazi.
    Perveēse jam simpatizant i sufive dhe kater mezhebeve une veten e quaj edhe demokrat ,evropian etj etj a mos duhet me ju pźrgjegj dikujt ketu ne forum per krejt keto.

    Ate dite qe bahet ky nenforum ku lejohen vetem talibanet te shkruajn (edhe tema eshte per burrerine e tyre) ate dite do ti them lamtumire ktij forumi.

    Hajt ti kthehemi temes tash dhe te flasim per burrerine e talibanve.

    Mirembetsh dhe ishalla kemi postime si ju ka hije muslimanve
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga albprofiler : 18-04-2009 mė 09:16
    SE KENDUAM "LET IT BE"

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-01-2009
    Postime
    345
    Po ik ore JOVAN ik.......ik nderrohu sa te hapet KOHA, pastaj hajde perseri dhe flasim, ti nuk e di fare ARSIMIMIN TIM, ti nuk e gjeh fare BACKGROUN-in tim TI NUK E DI FARE ku kam jetuar une, KU JETOJ, DHE SA gjuhe te huaja flas dhe cilat jane ato, o i gjore, une vij nga ajo jete e ashtuquajtur "SUPERMODERNE", une i kam provuar pothuaje te gjtiha kenaqesite e kesaj bote para se te PRANOJA ISLAMIN, une i miskin i shkrete perpara se te filloja te PRAKTIKOJA ISLAMIN, e kisha studiuar BIBLEN, per 10 vjet rresht, dhe PRANIMI IM i ISLAMIT, NUK erdhi si pasoje e ndonje INDOKTRINIMI, apo cfare e quan ti o ROBOT "modern", o "magnetofon i prishur pseudo mason", mos kij friike dhe mos kij hall se asnje nga MUSLIMANET nuk jane te indoktrinuar dhe per kete te jesh i sigurte , te pelqen apo nuk te pelqen ty, ti nuk e njeh fare ISLAMIN, ti njeh nje IMAZH VIRTUAL te permbysur MEDIATIK, qe e ka mbushur koken tende boshe me gjera FANTA-SHKENCORE, me endrra dhe hije, dhe flet gjepura pa lidhje, nuk po e shikon o i gjore qe ISLAMIN , PO E STUDIOJNE GJITHE BOTA SOT? A nuk po e kupton qe ISLAMI megjithese po luftohet sot nga te gjithe, nga te gjitha anet , dhe me te gjitha METODAT MODERNE MANIPULUESE DJALLEZORE, perseri kjo FE HYJNORE PO ECEN PERPARA, po perparon dita dites me MUSLIMANE TE RINJ, qe po konvertohen ne ISLAM, me deshire ore trim, ta theksojm, ME DESHIRE, dhe jo me dhune, dhe as me indoktrinim SIC TE PELQEN TA QUASH TI DHE DISA SI PUNA JOTE, ore une nuk e kuptoj PSE TE DJEG TY shume nga ISLAMI? OK, nese nuk eshet e rendesishme ateher mos u merr me keto gjera, mos diskuto per te, futu ne nje vend tjeter ne kete forum? I gjori ti,. te mjeret ju, cfare kane per tju pare syte tuaj ne DITEN E GJYKIMIT, te cilen sot e mohoni dhe talleni me te, mjere per ju....mjere per ju qe ZGJODHET RRUGEN E KUNDERSHTIMIT TE ZOTIT dhe rrugen e PROFETEVE, sa per LIBRIN KOMPLOTI BOTEROR, vetem per ate mos fol , ore mbylle fare, dhe mos fol pa dije o njeri...., pse te pelqeka kaq shume te besh KOPETENTIN, me mire hesht ore trim i trimave, ai liber eshet BEST SELLER qe nga viti 1990 e deri me sot qe po flasim neve, eshte perkthyer ne me shume se 35 gjuhe te ndryshme te botes, sepse u ka ējerre masken PLANEVE IZRAELITO-MASONO-USHTARAKO-INDUSTRIALE, dhe ate liber e kane lexuar pothuajse shumica e INTELEKTUALEVE TE BOTES, pavaresisht se jane muslimane ose jo, keshtu qe mos fol me inat, mer nerva dhe me urrejtje te verbet , por qetesohu, merr fryme, lexo, pastaj hajde dhe na trego neve ketu se cfare eshte INDOTRINIMI, apo "ISLAMIZIMI" , hajt tung....

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-01-2009
    Postime
    345
    o X-files....ik vizitohu se te ben mire , ik tako ndonje PSIKOLOG TE MIRE dhe pyete se ngat e vjen kjo urrejtje per FENE ISLAME, sa per trimerine tende...., e besojme qe je trim , mos kij friek per kete, duket hapur, vetem na i thuaj se kush je? KU BANON, thesht ta dime o burre i dheut te bejem ndonje vizite per ēaj.....se trimi i mire me shoke shume.......hajtr tung.....

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e extreme
    Anėtarėsuar
    29-04-2005
    Postime
    1,272
    Citim Postuar mė parė nga artaa Lexo Postimin
    Fjalė shumė nxitėse tė Ibn Xheuziut tė cekura prej komandantit tė muxhahidėve Ebu Musab el-Zarkauit (Allahu e pastė mėshiruar).

    "Allahu do tė ju pyet pėr Afganistanin dhe Irakun.Ēka keni bėrė pėr ata? Allahu do tė ju pyet pėr Mulla Omerin dhe dėshtimin tuaj pėr ta ndihmuar atė. E tėra ajo qė bėri ai ishte bindja ndaj Allahut dhe tė Dėrguarit tė Tij, dhe refuzoj qė ta pėrul fenė e tij.

    Allahu e mėshiroftė Ibn el-Xheuzijun kur u ngrit nė xhami, duke i nxitur njerėzit qė tė bėjnė xhihad, qė ta mbrojnė fenė e tyre, dhe qė ta dėbojnė armikun prej tokės muslimane kur njerėzit dėshtuan qė ti kryejnė obligimet e tyre.

    Ai (Ibn el-Xheuziju) tha:

    "O njerėz! Pse e keni harruar fenė tuaj, e keni braktisur krenarin tuaj, dhe keni dėshtuar qė ta ndihmoni Allahun? Pra, ai nuk do tė ju dhuroj juve fitore. Ju keni menduar se krenaria ėshtė short i mosbesimtarėve ndėrsa Allahu e ka bėrė krenarin qė i takon Allahut, tė Dėrguarit tė Tij, dhe besimtarėve.

    Tė mjerėt ju! A nuk ndieni dhimbje kur e shihni armikun e Allahut dhe armikun tuaj duke e shkelur tokėn tuaj, e cila ėshtė ujitur me gjakun e baballarėve tuaj? Ky armik po ju poshtėron dhe po ju robėron juve dhe ju ishit zotėruesit e kėsaj bote. A nuk prekeni apo tė provokoheni kur i shihni vėllezėrit tuaj duke u rrethuar prej armikut, duke i poshtėruar ata? A hani dhe pini, dhe kėnaqeni me jetė luksoze ndėrsa vėllezėrit tuaj hidhen nė zjarr dhe flenė nė hi."

    O njerėz! Lufta ka shpėrthyer; thirrja pėr xhihad ėshtė ngritur; dhe dyert e qiellit janė hapur. Nėse ju nuk jeni kalorėsit e luftės atėherė liroja rrugėn grave qė tė bėjnė luftė. Shkoni dhe merrni briskat (e rrojės) dhe ngjyrėn pėr qepalla. O ju gra me turbanė dhe me mjekra. Nėse nuk jeni ashtu, atėherė ja ku janė kuajt dhe ja ku janė frenjat e tyre. A e dini se si janė punuar kėta frenjė? Kėta janė punuar prej grave prej flokėve tė tyre pėr arsye se kjo ėshtė e vetmja gjė tė cilėn ato e posedojnė. Flokė gruaje, tė cilat janė ruajtur derisa edhe prej diellit, ato janė pre pėr arsye se historia e dashurisė ka marr fund ndėrsa historia e luftės sė shenjėt pėr hir tė Allahut ka filluar. Nėse ti nuk ke mundėsi qė ti kalėrosh kėta kuaj, kapi frenjat pėr arsye se janė punuar prej flokėve tė gruas (shu'ur) dhe ju nuk keni (shu'ur) ndjenja nė zemrat tuaja."

    Ai pastaj i hodhi frenjat mbi kokat e njerėzve dhe bėrtiti:

    "O ju shtyllat e xhamisė, rrėnohuni; o ju gurėt e xhamisė rrėnohuni; o ju zemra, ndjeni dhimbje. Burrat e kanė humbur burrėrinė e tyre."

    Pėr Allahun, kjo ėshtė e vėrtet. Burrat e kanė humbur burrėrinė e tyre.

    ?ka mund tė themi pėr kėtė kohė, kur ndihmuesit janė pak dhe kur popujt mblidhen kundėr nesh sikurse qė mblidhen njerėzit rreth pjatės? Pėr Allahun, ne nuk duam njerėz sikurse Ebu Bekri, Umeri, Uthmani, Alia, Sadi, El-Mikdadi, Talha, dhe El-Zubejri (Halife dhe lider tė muslimanėve). Ne duam burra sikurse Safija (sahabe-grua e shokėve tė Pejgamberit a.s.), e cila i mbrojti shenjtėrit e muslimanėve kur ēifuti dhelparak u pėrpoq qė tė hyjė nė fortesė qė ti shikoj muslimanet. Ajo luftoj nė mbrojtje tė nderit tė muslimanėve. O Allah na ndihmo neve. ?ėshtjet kanė ardhur tek koka.

    O dijetarė, oj rini e umetit, ke frikė Allahun dhe kuptoj gjėrat qė tė kanė kaluar. Garanci ėshtė shpata; ke kujdes ndaj armiqve tė sheriatit prej mesit tuaj. Ndihmoni vėllezėrit tuaj me tėrė atė qė e posedoni para se historia tė ju refuzoj juve dhe para se tė dalin rezultatet.

    Fund i citatit prej Emirit Ebu Musab ez-Zarkauit (Allahu e pastė mėshiruar) prej audio mesazhit tė tij tė datės 6 janar 2004.


    ahahhahahaha kukuu sa tpa fuqishem e qitni zotin ju veq se ati i nevoitet ndihma e njeriut . Sma mer menja qe islami thot qe njeri duhet me i ndihmu allahut :| perkundrazi sipas dispozitave islame besoj se ky shkrim denohet
    We are all Aliens

  10. #50
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    11-11-2008
    Postime
    2,899
    Citim Postuar mė parė nga The Boy Lexo Postimin
    Po ik ore JOVAN ik.......ik nderrohu sa te hapet KOHA, pastaj hajde perseri dhe flasim, ti nuk e di fare ARSIMIMIN TIM, ti nuk e gjeh fare BACKGROUN-in tim TI NUK E DI FARE ku kam jetuar une, KU JETOJ, DHE SA gjuhe te huaja flas dhe cilat jane ato, o i gjore, une vij nga ajo jete e ashtuquajtur "SUPERMODERNE", une i kam provuar pothuaje te gjtiha kenaqesite e kesaj bote para se te PRANOJA ISLAMIN, une i miskin i shkrete perpara se te filloja te PRAKTIKOJA ISLAMIN, e kisha studiuar BIBLEN, per 10 vjet rresht, dhe PRANIMI IM i ISLAMIT, NUK erdhi si pasoje e ndonje INDOKTRINIMI, apo cfare e quan ti o ROBOT "modern", o "magnetofon i prishur pseudo mason", mos kij friike dhe mos kij hall se asnje nga MUSLIMANET nuk jane te indoktrinuar dhe per kete te jesh i sigurte , te pelqen apo nuk te pelqen ty, ti nuk e njeh fare ISLAMIN, ti njeh nje IMAZH VIRTUAL te permbysur MEDIATIK, qe e ka mbushur koken tende boshe me gjera FANTA-SHKENCORE, me endrra dhe hije, dhe flet gjepura pa lidhje, nuk po e shikon o i gjore qe ISLAMIN , PO E STUDIOJNE GJITHE BOTA SOT? A nuk po e kupton qe ISLAMI megjithese po luftohet sot nga te gjithe, nga te gjitha anet , dhe me te gjitha METODAT MODERNE MANIPULUESE DJALLEZORE, perseri kjo FE HYJNORE PO ECEN PERPARA, po perparon dita dites me MUSLIMANE TE RINJ, qe po konvertohen ne ISLAM, me deshire ore trim, ta theksojm, ME DESHIRE, dhe jo me dhune, dhe as me indoktrinim SIC TE PELQEN TA QUASH TI DHE DISA SI PUNA JOTE, ore une nuk e kuptoj PSE TE DJEG TY shume nga ISLAMI? OK, nese nuk eshet e rendesishme ateher mos u merr me keto gjera, mos diskuto per te, futu ne nje vend tjeter ne kete forum? I gjori ti,. te mjeret ju, cfare kane per tju pare syte tuaj ne DITEN E GJYKIMIT, te cilen sot e mohoni dhe talleni me te, mjere per ju....mjere per ju qe ZGJODHET RRUGEN E KUNDERSHTIMIT TE ZOTIT dhe rrugen e PROFETEVE, sa per LIBRIN KOMPLOTI BOTEROR, vetem per ate mos fol , ore mbylle fare, dhe mos fol pa dije o njeri...., pse te pelqeka kaq shume te besh KOPETENTIN, me mire hesht ore trim i trimave, ai liber eshet BEST SELLER qe nga viti 1990 e deri me sot qe po flasim neve, eshte perkthyer ne me shume se 35 gjuhe te ndryshme te botes, sepse u ka ējerre masken PLANEVE IZRAELITO-MASONO-USHTARAKO-INDUSTRIALE, dhe ate liber e kane lexuar pothuajse shumica e INTELEKTUALEVE TE BOTES, pavaresisht se jane muslimane ose jo, keshtu qe mos fol me inat, mer nerva dhe me urrejtje te verbet , por qetesohu, merr fryme, lexo, pastaj hajde dhe na trego neve ketu se cfare eshte INDOTRINIMI, apo "ISLAMIZIMI" , hajt tung....
    I kishe ne kasete keto gjera dhe i shtove vetem emrin tim?

    Tema thote: qe te quhesh burre duhet te luftosh per Osamen ne Irak e ne Afganistan. Duke qene hapur ne forumin mysliman, do te thote se, qe te quhesh burre mysliman duhet te luftosh per Osamen. Si duket Zoti ka marre vendim per kete.

    Pra kot po ben llafe, se keto nuk te bejne burre mysliman (sipas temes, e jo sipas meje), sepse duhet te luftosh per Osamen qe te jesh. Po ashtu je hipokrit sepse ke pritur te "provosh cdo gje ne jete" me pare e pastaj te kthehesh ne burre te ndershem "mysliman".

    Sipas udhezimeve te fese qe ke perqafuar je po ashtu kryelarter sepse mendon qe shkolla dhe diplomat e saj i hidhen ne fytyre te tjereve per te vene ne pah kulturen tende, nderkohe cdo fjale tjeter qe shkruan eshte perqeshje, urrejtje dhe pamaturi.


    Nje person i tille nuk eshte fetar. Ai vete shkon ne xhami/kishe, dhe njelloj si Osama perdor dhune per "t'u dukur fetar", ne menyre qe te mbuloje "me vendosmerine e tashme" te besimit ne Zot, ekzigjencat e jetes se vet ne te kaluaren.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga javan : 18-04-2009 mė 10:40

  11. #51
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar mė parė nga albprofiler Lexo Postimin
    Vetem nje rresht e ke pak me te drejte ne kete postimin tend , e kam fjalen se tu drejtova ashtu ne postimin e mesiperm e nuk ta ktheva edhe une ty njejt me topuz. Kerkoj falje se u nguta por kuptoje edhe ti arsyen sepse po mundohesh te me behesh polic dhe po mi ndjek postimet gjithandej.
    Une te thash edhe me siper se je ti qe nuk ke lene asnje nenforum pa shkruajt e ne tjetren ane mundohesh me u ba patron ne nje vend qe ste takon hiē.

    Ne qofte se me kishte thene dikush tjeter nga muslimanet qe nuk perzihet lidhje palidhje dhe e shikon punen e vet mos me shkruajt ketu atehere edhe ndoshta e kisha ulur koken dhe e kisha degjuar keshillen (edhepse nuk eshte e thene se vetem hanefite , malikite , selefite mund te quhen musliman) .
    Ti je ai i fundit qe mundet dikujt me ju drejtuar se ku shkruan apo ēka shkruan se ti vete nuk rrin i qet me postimet e tua dhe me ata dijetaret qe i djek te cilet i meritojn kto kritika dhe postime te mia.

    Asnjehere nuk e kam problem qe te kam kritika por polic nuk me behet askush ! fol si njeri kundershto si njeri dhe gjithmone do te kesh respektim tim.

    Ne islam ka shume shkolla dhe shume dijetar ,nuk eshte e thene une qe te ndjeg ata ēka i krahason ti se duhet per me u ndjek.

    Une jam nje besimtar i thjeshte , nga te gjitha grupet i dua ma se shumti sufite dhe kater mezhbet pastaj vijn grupet e tjera , i urrej vetem fanatikat ,ata qe besojn qorrazi.
    Perveēse jam simpatizant i sufive dhe kater mezhebeve une veten e quaj edhe demokrat ,evropian etj etj a mos duhet me ju pźrgjegj dikujt ketu ne forum per krejt keto.

    Ate dite qe bahet ky nenforum ku lejohen vetem talibanet te shkruajn (edhe tema eshte per burrerine e tyre) ate dite do ti them lamtumire ktij forumi.

    Hajt ti kthehemi temes tash dhe te flasim per burrerine e talibanve.

    Mirembetsh dhe ishalla kemi postime si ju ka hije muslimanve

    ti separi nuk mundesh me gjyku ni musliman ,se ni musliman ka vleft mashum se gjith bota per mu.

    ti prej besimeve tjetra , pos islamit ke ardh ketu dhe thuash taliban wehabi etj etj,

    ti nese je sufi apo evropian , pse perzihesh te muslimant


    ti si antiislamik ke ardh dhe me thuash vetem ni rresht e ke me te drejt, subhanallah subhanallah, po mendon qe te jap te drejt si anti muslim te me gjykosh ni musliman.

  12. #52
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    fakti qe keto tema provokuese lihen kaq gjate hapur, sna mbetet tjeter vecse te dyshojme rreth qellimit te hapjes se saj.
    Javani ka te drejte. Kjo teme duhet fshire ,sepse eshte nje poshterim i vlerave njerezore.
    Boy nqs e mban veten per mysliman .......perse nuk e mbyll ate gojen e nemur.
    why dont you just SHUT UP .....

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

  1. [Sukses] Gjendet pas 38 vitesh nė Turqi Arta Tahiri
    Nga korab_2006 nė forumin Nė kėrkim tė personave tė humbur
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 28-10-2007, 13:25
  2. Lajmėrime pėr personat e humbur
    Nga Albo nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 10-08-2007, 20:45
  3. Ėshtė shansi pėr tė fituar e jo pėr tė humbur
    Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 18-10-2005, 14:02
  4. Balli Kombėtar nė kėrkim tė identitetit tė humbur
    Nga DARDAN PEJA nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 03-08-2005, 22:52
  5. Eduard Selami: Nė demokraci nuk ka tė humbur.
    Nga honzik nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 03-08-2005, 12:25

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •