Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 189
  1. #41
    ... qė gjithnjė falė ... Maska e BIBIU
    Anėtarėsuar
    25-04-2008
    Vendndodhja
    Periferi e Prishtines
    Postime
    388
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    keto jan kosovaret(jo te gjith) e harrun shqiprin shikojn vetem Kosoven se harrun deri dje me flamurin ton dilshin e puthshin dhe e mbanin neper shpia!!!
    Te jesh e sigurte se ata qe harruan Shqiperine dhe FLAMURIN jane shume te paket ne numer.Nuk e harrojme se e kemi dashur dhe e duam shuuume.Me mijera nga ne kemi vuajtur shume vite burg per ate F L A M U R dhe vetem pse kemi permendur emrin Shqiperi.Prandaj me plot pergjegjesi them se e ke gabim.
    Respekt...
    Jeta jep dhe merr

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e F.Noli
    Anėtarėsuar
    05-02-2009
    Postime
    29
    pik se pari tema as qe duhej hapur, a e ka festuar a jo kosova un mendoj se nuk ka shum randesi,po nje e di se nuk ka shqiptar cka nuk eshte gezuar per anetarsimin e shqipris,un mendoj se ka ndonje arsye shum te fort pse nuk ka festuar kosova,edhe ate mendoj se ket e kan bere nderkombetaret por per cfar arsye nuk mund ta them ,po jam shum i sigurt se gjith shqiptaret e kosoves jan gezuar edhe e kan festuar ne shpirt ket gje .per at mendojeni mir ket gje se nuk eshte bere nga ana e kosoves por kan pasur ndonje presion ose keshill nga nderkombetaret,
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga F.Noli : 05-04-2009 mė 19:11

  3. #43
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Citim Postuar mė parė nga alibaba Lexo Postimin
    Hyn Tanhauesri me njė nickname dhe bėn pyetjen se pse kosovarėt nuk festuan. Pastaj hyn i njėjti Tanhauser me njė nickname kosovar dhe flet nė emėr tė dy milionė kosovarėve se si kosovarėt paskan filluar tė shohin interesin. Pastaj hyn me njė nickname si "tirons" edhe fillon tė shajė kosovarėt etj.

    Ēfarė kuptimi ka kjo pėrtaci (u pshurrsha "neglizhencėn", na e keni ndy fjalorin), nuk mund tė them, nuk di ta them.

    Ėshtė dashur tė ketė njė manifestim, pėr mendim tim jo mbarė popullor, por njė manifestim ku do mblidheshin politikanėt nė njė sallė, nga njė gotė verė, 5-6 kikirika, ca ēipse etj.

    Hyrja e Shqipėrisė nė NATO ėshtė e rėndėsishme, por jo edhe aq sa po e bėjnė tė madhe jevgjit. Shqipėria e sotme ndryshon nga Shqipėria e djeshme se tash ka disa trupa nė pėrbėrje tė NATO-s.

    Ekonomia nuk ka ndryshu, Jeta e popullit nuk ka ndryshu. Kush ėshtė pjesėtar i klasave hajdute qė vjedhin popullin, ka kohė, dhe i bie nė mend qė tė hyjnė nė forum dhe tė ēirret pėr ēdo gjė, dhe tė pohojė paturpėsisht se Shqipėria i ka punėt mirė.

    Grupo, mos me ngaterro mua me lloj lloj pesticidesh e pederastesh qe shkruajne ne forum me nickname te ndryshem. Une jam DeuS! I mire apo i keq, nuk me rruhet per askend, sepse shpreh mendimin tim dhe kete ndryshe nga ca te tjere e shpreh jo ashtu sic e di apo ma kane thene, por sic e mendoj! Me mua nuk ka pallavra dhe dy-fytyresi ashtu sic mundohet Brari me shoke te me reklamojne. Me mua e ke muhabetin taze surratit dhe asnjehere mos me dysho qe mund te bej gafen pidhucake te futem e te shkruaj me emer tjeter. Kam ca vite ne kete forum dhe miqte e mi virtuale mund te ta vertetojne kete gje. Prandaj, tjeter here, mati fjalet dhe akuzimet, se ndryshe flas me Bkarin qe o burre i vjeter ne moshe dhe eshte thartuar, ndryshe me te tjeret.

    Persa i perket temes, lexo postimin '40 dhe pergjigjen e ke aty, nuk do te te shkruaj serisht mendimin tim.

  4. #44
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    Citim Postuar mė parė nga F.Noli Lexo Postimin
    pik se pari tema as qe duhej hapur, a e ka festuar a jo kosova un mendoj se nuk ka shum randesi,po nje e di se nuk ka shqiptar cka nuk eshte gezuar per anetarsimin e shqipris,un mendoj se ka ndonje arsye shum te fort pse nuk ka festuar kosova,edhe ate mendoj se ket e kan bere nderkombetaret por per cfar arsye nuk mund ta them ,po jam shum i sigurt se gjith shqiptaret e kosoves jan gezuar edhe e kan festuar ne shpirt ket gje .per at mendojeni mir ket gje se nuk eshte bere nga ana e kosoves por kan pasur ndonje presion ose keshill nga nderkombetaret,
    ...bravo....shum mir e paske s'qaru....
    me rondesi eshte se ne q'do zemer te kosovari ka pas gezim , un kete them nga vetja edhe nga shoqeria ime ...qe keto dita kemi pas tem bisede qdo dit ....dhe shum kjart u doke gezimi ne sy te tyre, e te gjitha shqiptarve ....

    Qeveria e Kosoves e ka uruar Qeverin e Shqiperis per antarsimin e Shqiperis ne Nato.

    hajde Gėzuar.............
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hard_Style : 05-04-2009 mė 19:33

  5. #45
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043

    Wink

    po nuk na uroj llapi nuk e qujm urim.

  6. #46
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anėtarėsuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar mė parė nga sulioti Lexo Postimin
    Antaresimi jon ne nato eshte shum i rendesishem per shqiptaret,por jo dhe te festohet ne kete menyre te egzagjeruar,duhet te festojm me takt qe mos te bim ne sy si servila te perendimit, por si njerez me dinjiet, dikush me lart permendi se ne kroaci nuk e paskan festuar fort si ne, dhe une mendoj se nuk ka se si e festojn kure ne nje fare menyre ky popull eshte sllavofon,dhe sllavofonet e kan patur vellan e tyre te madh (rusin) kur i ka rrahur dikush,ne nuk mundem ta gjenim vellan ton te madh(fjala vjen ne te shkuaren rusia, dhe kina)dhe shpresoj se kete rradh ( e treta e verteta) kemi ber zgjedhjen e duhur,se nje vend i vogel si i joni, e me shume hiena perreth, e ka te domosdoshem nje vella te madh(amerika=nato).Jam shum i sigurt se dhe ne Dardhani ne familjet e tyre e kan festuar fort e bukur, po ne nivel shtetror eshte perdorur takt per mos te ren ne sy,(per mos te marr shkas propaganda serbe ne lidhje me pavaerisin dhe per ta perdorur per qellimet e saja dashakeqe ne okb) dhe shum mire kan ber.

    Pershendetje !!

    Pajtohem plotesishte me mendimin e juaj !!!

    Kosovaret , per momentin jane treguare shume njeres te afte dhe te pjekur politikishte .

  7. #47
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anėtarėsuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar mė parė nga DeuS Lexo Postimin
    Shqiperia me ne fund, anetaresohet ne NATO!
    Rendesia dhe vlerat e kesaj ngjarje historike per Shqiptaret, tashme eshte permendur dhe ster-permendur ne shume tema te ndryshme ketu, prandaj nuk po e zgjas dhe po dal menjehere tek pyetja ime:

    Si shpjegohet qe Kosova nuk festoi absolutisht fare?!

    Nje atmosfere komplet ndryshe ne Maqedoni, ku shqiptaret atje edhe pse akoma jo te lire, festonin sot dhe si gjithmone prane Shqiperise se Madhe, mendoj se hareja dhe dimensioni i festes, nuk ndryshonte aspak nga vellezerit e tyre ne Shqiperi!

    Shqipetaret e Kosoves ,aktualishte jane treguare njeres te afte dhe te pjekur politikishte. Kurse sai perket festave te shqipetareve te maqedonise , eshte veshtire te vleresohet per nje nje popullate qe kane humbur rrugen ne oborrin e tyre . Pra te kjo popullate eshte veshtire te hetohet se kurre jane te gezuare dhe kurre jane te zemruare. Shqiperia e madhe nuk munde te arrihet me LODRAXHI DHE ZURLEXHI POLITIKANE S'I QE JANE POLITIKANET SHQIPETARE TE MAQEDONISE

  8. #48
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    darwin, the gje per percarjen ti?

    Lexo kete tipin siper dhe do kuptosh shume...

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anėtarėsuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Eshte efekti i simboleve o Deus. Opozita ne Kosove (hera e pare qe degjova per te sot), foli sakte dhe prere. As edhe nje feste per "shtetin Ame" paska thene ai i opozites. S'do mend...
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  10. #50
    Njerez qe duan te perēajne, ekzistojne dhe per fat te keq ka edhe 'shqiptar'. Sa per faktin qe Kosova ka festuar apo jo, ēdo shqiptar kudo qe ka qene, besoj eshte gezuar per kete dite.
    Pse Kosova nuk e beri te dukshme ne rangun zyrtar dhe shqiptaret e Maqedonise e kane bere, eshte se kushtet dhe arsyet jane te ndryshme. Disa nga arsyet e pse-se i ka permendur edhe chino.
    Gjithesesi, hyrja e Shqiperise ne NATO nuk eshte vetem rezultat i shtetit shqiptar, por kane pjesen e vete lobet shqiptare ne shtetet perkatese dhe keta nuk jane vetem shqiptar nga Shqiperia.
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  11. #51
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    shigjeta...

    Fillimisht, mire se ri-erdhe.

    Se dyti, nuk na the gje..

    Kushtet dhe arsyet jane te ndryshme?

    Justifikim i pa-bazuar. Thjeshte justifikim me edukate!

  12. #52
    Citim Postuar mė parė nga DeuS Lexo Postimin
    shigjeta...

    Fillimisht, mire se ri-erdhe.

    Se dyti, nuk na the gje..

    Kushtet dhe arsyet jane te ndryshme?

    Justifikim i pa-bazuar. Thjeshte justifikim me edukate!
    Eshte te them une mirese ri-erdhe, se ketu kam qene, po ty u be ca kohe pa te pare lol

    Po 'perseris' edhe nje here disa nga arsyet qe ka shkruar dhe chino.

    Kosova vertet shpalli pavarsine, por eshte nje pavarsi mjaft e brishte, nje pavarsi gati shekullore e kerkuar, por vetem 1 vit e arritur. Nje status pavaresie ende jo i njohur nga te gjitha shtetet e botes. Ne 17 prill Kosova ka afatin per te paraqitur para Gjykates Nderkombetare te Drejtesise argumentat per ligjshmerine e pavaresise se saj. Ne kete situate ēdo veprim luan rol vendimtar. Nje vendim, nje reagim... mund te sjelle shume lehte perdorimin e termit "Shqiperia e madhe", qe nuk na intereson ne keto momente.
    Po per te tilla argumenta te ngjashme, Shqiperia zyrtare nuk ishte e para qe e uroi Kosoven ne diten e shpalljes se pavaresise, mgjs ēdo shqiptar e kishte bere ate urim me zemer i pari.

    Pastaj edhe fare 'heshtur' kjo dite ne Kosove duket se nuk ka kaluar:

    Nė mesazhet e urimit dėrguar presidentėve tė Shqipėrisė dhe Kroacisė, presidenti kosovar, Fatmir Sejdiu thotė se anėtarėsimi nė NATO paraqet njė akt madhor dhe tė shumėpritur, qė e shndėrron pėrfundimisht rajonin nė njė faktor tė rėndėsishėm tė paqes dhe stabilitetit.

    http://www.bbc.co.uk/albanian/news/2009
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e juanito02
    Anėtarėsuar
    09-07-2007
    Postime
    2,964
    Kosova nuk beri feste po jo se su gezua. E pranoi hyrjen e Shiperise ne Nato me dinjitet e qetesi si i ka hije asaj. Edhe ne Shqiperi po keshtu u be. Njerzi e qete pyesnin veten kur do na vine ca dite me te mira dhe gezojne. Zhurmen ne Shqiperi e bene politikanet tane te pabese qe hyrjen ne Nato kerkojne ta quajne sukses te vetin elektoral.
    Ti vije turp politikaneve tane qe bene 2 festa. Ti vije turp Berishes qe nuk ftoi opoziten ne podium e ta benin ate feste unike.

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    me duket e tepruar kjo puna e festes,
    as une nuk festova, dhe nuk di te kete festuar familja ime apo farefisi apo ndonje qe njoh.

  15. #55
    Pro diturise Maska e Gjelosh PRekaj
    Anėtarėsuar
    07-07-2008
    Vendndodhja
    N'rranjen e Rozafs
    Postime
    681
    As une per vedi nuk kam festu, perkundrazi jam pikellu.


    Pse ?


    Pergjigjen do ta merrni kur te vijne ushtaret Shqiptar ne arkivola nga ndonje lufte ne ndonje shtet "terrorrist".

  16. #56
    -
    Anėtarėsuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Personalisht me duket pak jo serioze kjo tema. Pa dashur te fyej hapesin....po kjo puna e mos-festimit me duket gje boshe.
    Kush festoi? Sala? Apo administrata qe vajti i behej apeli ne miting (nje ore mungese - 4 muaj pa rroge)?

    Personalisht, familjarisht, shoqerisht....s`ma ka ndjere HIC. S`ma ka ndjere hic, sepse eshte nje vendim i te Tjereve, nga Te Tjeret per Te Tjeret. Akoma nuk e kam kuptuar c`fitova Une (si shqiptar) realisht. Atehere perse te festoja kur une nuk jam i qarte a fitova (sepse tani Shqiperia eshte afruar me shume me shtetet e fuqishme) apo humba (sepse Shqiperia u lidh me fort pas qerres se Amerikes&co)?

    Dhe nga euforizmat e shokut Sali kam kujtime te hidhura qe nga "ceku i bardhe". famekeqja "terapia e shokut" e deri tek "parate e pastra te piramidave".
    Keshtuqe ngerdheshja idiote e shokut Sali me ngjall aq entuziazem sa c`me ngjall pellitjet e nje gomari plak. Prandaj e mirekuptoj edhe entuziazmin e shqiptareve ne Shkup edhe "indiferencen" (i theksoj thonjezat) zyrtare apo qytetare ne Prishtine.
    -

  17. #57
    ThE WoRlD Is MiNe Maska e AjSi
    Anėtarėsuar
    05-04-2009
    Vendndodhja
    AlBaNia
    Postime
    372
    po pse cfare duhet te benin kosovaret??
    edhe un qe jam shqiptare thjesht jam gezuar per kete arritje nuk kam shkuar te bej ndonje gje te jashtezakonshme..
    I DiD NoT AsK 2 B AlBaNiAn , I JuSt GoT LuCkY
    AlBaGiRl

  18. #58
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    shigjeta..

    Une te erdha ne shtepi, por siduket paske qene te aneksi duke skuqur specat se nuk te pash gjekundi

    Mendimet e chinos, te cilat mi permende serisht, i lexova..por perseri justifikim!

    Ajo Kroacia (per ju qe keni harruar Shqiperine e te kaluaren) nuk eshte njelloj me ne, sidomos per pretendimet qe kemi, percarjen territoriale qe kemi dhe kanosjen qe rrezikojme nga vendet perreth, apo dhe ato afer Oqeanit te Ngrire. Prandaj, qellimi im eshte se zeri duhet te na degjohet gjithmone, te bashkuar dhe me nje qellim. Nuk duhen anashkaluar evenimente te tilla, sepse nuk eshte lapsus, por nje neglizhence politike qe per mendimin tim tregon shume...

    Per te te bere nje krahasim te thjeshte, me Kroacine, nivelin ekonomik, ushtarak, social dhe territorial te tyre, mjafton te kujtosh ato 'bunkeret' tane qe kishin zaptuar cdo pellembe te tokes, per tu ruajtur ndaj sulmeve agresore te armikut pra! I harrove bunkeret? Kjo ishte Shqiperia dhe sot eshte ne NATO. Prandaj per ne, ishte arritje goxha e madhe, ndersa per Kroacine nje proces politik. Nuk merrnin buken me rracion kroatet para ca vitesh dhe nuk conin edhe femrat ushtare, neper zbore. Mos bejme sikur harruam tani, sepse na coi babi ne Amerike dhe u asimiluam aq shpejt sa harruam te kaluaren.

    Per arsyen tjeter qe jep, akoma jam i paqarte dhe i rezervuar. Dmth, ti thua qe cdo reagim apo veprim, mund te jape pershtypjen e nje 'Shqiperie te Madhe' dhe kjo nuk na intereson ne keto momente?! Tani na hoqe trurin fare, sinqerisht. Jo sepse nuk jam ne gjendje te kuptoj ate politike te holle qe duhet ndjekur dhe qe ti atje pertej kompjuterit ke pershtypjen qe e njeh me mire dhe tund koken ne heshtje ne ndjenje keqardhje per ne qe nuk ja kemi haberin gjasme, por sepse refuzoj te pranoj argumentat qesharake dhe shabllon, nderkohe qe me veprimet tona, pra qe Shqiperia po ben, ne u kemi treguar tere Botes komplet te kunderten...psh:

    • Ato kosovaret dhe ajo UCK, me c'flamuar luftoi dhe per cilin flamur dha jeten?
    • Sa depo armesh u zbrazen dhe u cuan ne Kosove (nga Shqiperia) per ti dhene zjarrin luftes?
    • Hapen kufitjte mes Kosoves dhe Shqiperise, qe shqiptaret te jene te bashkuar dhe pa pengesa..
    • Vazhdojne punimet ne autostraden qe do pershpejtoje lidhjen mes vendeve dhe do mundesoje Kosoven..
    • Shqiperia i dhuron Kosoves porte detare per tu perdorur respektivisht ne nevoje te saj!
    • Etj etj etj...

    Ju beni lojra fjalesh dhe gjithmone i shmangeni fajit e fajtoreve. Pa lidhje, thjeshte justifikime. Ne kemi bere dhe vazhdojme te bejme reagime apo veprime, sic e quan ti, duke i treguar botes e serbeve qe jemi Shqiperi e Madhe (dhe reagime per flagrante se keto qe te permenda, nuk eshte e celebruara per NATO) ti me thua qofte me rigon!

    Qe anetaresimin ne NATO, kryeministri yne, zoti Berish-Kafsha, e egzagjeroi ne festime, e super-mbivleresoi ne vlere dhe e ilustroi me imazhin e tij prej heroi neper Media..kjo eshte e vertete dhe ne te gjithe e dime (pervec asaj katunarise qe kishin paguar per te marr pjese ne miting te sheshi) se e beri per qellim votash, sic ka bere gjithmone, duke mos ftuar as opoziten ne kete rast, por prape une jam i zhgenjyer nga reagimi i Kosoves. Dhe kam pershtypjen qe ne vitet e vijojne, nese gafa te tilla do vazhdojne, zhgenjimi do jete me mesim-dhenes.

    Per nje gje (jashte temes) jam i pa-informuar une:

    Beri gje referendum Shqiperia per anetaresimin ne NATO?
    U morr mendimi i popullit apo prape lugen drejte dhe haje..?
    Une, personalisht, jam pro NATO-s dhe e quaj si nje hap te rendesishem politik, ushtarak por ne menyre indirekte dhe prosperativ per ekonomine, prandaj pyetja eshte per qellime informatimi me teper!

  19. #59
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar mė parė nga darwin Lexo Postimin
    Ik bli njė barbie.
    skam nevoj ta blej se e kam..shko bilje ti nji se paske negle keq
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e juanito02
    Anėtarėsuar
    09-07-2007
    Postime
    2,964
    [QUOTE=DeuS;2218432]shigjeta..
    Qe anetaresimin ne NATO, kryeministri yne, zoti Berish-Kafsha, e egzagjeroi ne festime, e super-mbivleresoi ne vlere dhe e ilustroi me imazhin e tij prej heroi neper Media..kjo eshte e vertete dhe ne te gjithe e dime (pervec asaj katunarise qe kishin paguar per te marr pjese ne miting te sheshi) se e beri per qellim votash, sic ka bere gjithmone, duke mos ftuar as opoziten ne kete rast, por prape une jam i zhgenjyer nga reagimi i Kosoves. Dhe kam pershtypjen qe ne vitet e vijojne, nese gafa te tilla do vazhdojne, zhgenjimi do jete me mesim-dhenes.


    Tamam ashtu ishte mitingu Saliut. Me njoftoi nje i aferm im qe kish mare pjese ne ate miting.
    Ishte shkullur gjith administrata shtetit me urdher partie te vinte ne meeting
    Kishi ardhur dhjetra autobuse nga gjithe rrethet e Shqiperise me militante e gjithfare me urdher patie.
    Kishin dale nxenes trupa pedagogjike te cdo shkolle ne Tirane me urdhe partie.
    Kishin ardhur plot kosovare pa urdher partie
    Kishte plot kureshtare pa urdher partie.
    Miting i madh qe vertet nja 150 000 vete ne shesh.
    Te gjitha keto ne sherbim te kultit te individit qe jane tipike per cdo lloj diktature.
    Shume keq sa mbrapa jemi me demokracine.

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Dardani apo Kosovė
    Nga Statovci nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 167
    Postimi i Fundit: 15-06-2018, 11:31
  2. Kombin shqiptar 7 milionėsh nė Ballkan e kanė mbuluar retė e zeza
    Nga Davius nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
  3. Kosova: unjust politics
    Nga bqato nė forumin Problemet ndėrkombėtare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 06-10-2006, 08:07
  4. Platform For The Resolution Of The Albanian National Question
    Nga saimiri-uk nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 06-02-2003, 15:52

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •