Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e interX
  Anėtarėsuar
  26-11-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  143

  Tema e dipllomes?!

  Pershendetje te gjitheve!
  Nje mikja ime do te beje dipllomen se shpejti. Petagogu i tha qe ta vendose vete temen e dipllomes por ajo eshte ne dilem. Ju lutem na jepni ndonje ide. Diploma do te realizoj nje Data Baze me te dhena te mara nga nje institucion. Do te krijohen dy servera ku njeri do te jete virtual (pra fizikisht do te jete nje server, virtualisht do te jene dy). Do te krijohet nje Cluster qe do te shmangi humbjen e te dhenave.
  Pra nese gjat dergimit (apo kerkimit) te te dhenave te kemi nje problem, menjehere te kerkohet ne serverin e dyte qe eshte virtual.
  Kjo detyre mund te krijohet ne Linux ose ne Windows (ose ne te dyja).
  Duam nje titull te pershtatshem per kete detyre.
  Ju faleminderit!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga interX : 30-03-2009 mė 05:57 Arsyeja: gabime :)
  Love Inter

 2. #2
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Postime
  2,677
  A e ka realizuar projektin apo jo nese po atehere duhen me shume info se si e ka implementuar per te gjetur nje titull te pershtatshem.

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-04-2004
  Postime
  674
  Automated Failover based on virtualization

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e interX
  Anėtarėsuar
  26-11-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  143
  Ajo nuk e ka realizuar, do ta realizoj, per kete do te studjoj, do te punoj. Ajo eshte thjesht ideja cfar deshiron te bej.
  Petagogu nuk i dha asnje teme duke i thene: "gjeje vet temen dhe eja te ta firmos"
  nderkohe qe Shefi i Departamentit kerkon temen keto dy tre dite dhe ajo nuk di cte bej.
  Uke faleminderit per idene, do ta marim parasysh.
  nderkoh pres edhe ide te tjera...per dy tre dite.
  Ju faleminderit!
  Love Inter

 5. #5
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Postime
  2,677
  Meqe detyra ka te beje me databasa edhe ne kete projekt do zbatohet edhe virtualizimi edhe clusterizimi per mendimin tim nje titull teme do jete

  Database redundecy with virtual cluster

  Nje tjeter do jete

  Clustur virtualization on database failover

  Duke menduar se ky projekt do tregoje se sa I besueshem eshte nje database ne nje sistem virtual te clusterizuar mund te krijosh nje titull te tipit

  Database performance on clusterd virtual servers.

  Keto jane ide megjithese per mendimin tim ka zgjedhur nje teme shume te veshtire edhe me avaze po te me theshte profesori zgjidh temen vete do kisha zgjedh temen me te thjeshte qe me vinte ne mendje. Zakonisht ndertohet projekti e ne base te menyres se si e ke zhvilluar projektin zgjedh temen.

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,878
  Redundance permes virtualizimit

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e interX
  Anėtarėsuar
  26-11-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  143
  Ju faleminderit te gjitheve per idete.
  Ardi Pg e di qe eshte e veshtire si teme, dhe besoj do te jete akoma me e veshtire per miken time qe nuk eshte se ka shume njohuri nga databaza...
  Por eshte tip shume kerkues nga vetja dhe kam besim se do ja dali pastaj ka goxha kohe ne dispozicion.
  Tek ne nuk ka tema te lehta apo te veshtira. Po zgjodhe ndonje teme me te cilen ben thjesht perkethim nga anglishtja ne shqip...te njolloset diplloma me ndonje note qe nuk e do
  Pasi te zgjedhim temen perfundimtare do jua them.
  Edhe njehere faleminderit te gjitheve.
  Love Inter

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •