Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Postime
    1,220

    Mali i Zi zvogëlon çmimet në turizëm deri në 35 për qind

    Çmimet e aranzhmaneve turistike në Mal të Zi në vitin 2009 do të zvogëlohen madje deri në 35 për qind, paralajmëroi ministri malazez i Turizmit Predrag Neneziç.

    Planifikojmë që këtë vit t'i ulim çmimet prej 10 deri në 35 për qind, theksoi Neneziq, duke saktësuar se përqindja e zvogëlimit do të varet prej asaj nëse aranzhmanet do të jenë në parasezon, gjatë verës, apo pas sezonit kryesor.

    Ai informoi se planifikohen më shumë masa për lehtësim të punës së kompanive turistike-hotelierike në Mal të Zi, nga zvogëlimi i tatimeve, e deri në subvencione të ndryshme për pagesë të rrymës dhe shërbimeve komunale.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-11-2008
    Vendndodhja
    Ulqin
    Postime
    34
    Mali i Zi nuk do qe turizmi te zhvilloget ne te vertete ne Ulqin. Ulqinin e lene prapa, kurse te ardhurat i marrin pothuajse te gjitha. Ckado qe te beje qeveria ne drejtim te turizmit, dije se vetem per te miren e vet (malazezeve) e ben. Te pakten ashtu i shoh une qe jam ketu gjerat.

  3. #3
    Ulqini plot eshte cdo vere. Mbushet me Shqiptare te Shqiperise dhe te Kosoves.

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-06-2009
    Postime
    8

    Thumbs up

    Edhe neve te Ulqinit i falemenderohemi Vllezerve Shqiptar qe vijn tek ne dhe na japin nje perkrahje,shum keq do te ishte per ne shqipetaret ne ulqin po te mos na vijne Shqiptaret,por fal shum fam Kosovare tashme kajn edhe shtepijat e veta ne ulqin e keshtu qe un mendoj se gjithmone do te kemi perkrahjen e juaj dhe neve do te rrim si nje top i pa thyer..

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-06-2009
    Postime
    8
    ehe per chmime,!Per chmime besoj se nuk eshte problem fare sepse ulqini gjithmon ne tregun turistik ka qen me i liri sa i perket chmimeve.Po aty fare nuk ka problem te na vijn shqipetaret do ti kemi edhe falas disa gjera.MOS E LEJONI VETEN TE JU NDAL CHMIMI QE TE VINI PER PUSHIME NE ULQIN,e kuptoj se ne bot eshte gjendje e veshtir ekonomike por ne shqipetaret jemi mesu me gjendje te veshtira keshtu qe per neve kjo eshte e perditshme... dhe se shpejti e kaluar.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Grandek : 26-06-2009 më 05:17

  6. #6
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    shume mire do benin ti ulnin cmimet esht e mire per te dy anet per turistat dhe per venalit.....une ket vit nuk do shkoj ne mal te zi kam qen nja 5 her dhe duhet me bo pak pushim se dhe cdo vit behet e merzitcme se po ato gjera jan e kom mesu per menc ulqinin

Tema të Ngjashme

  1. Saranda 2004
    Nga dodoni në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 18-08-2009, 06:41
  2. Çmimet Kombëtare të Letërsisë
    Nga shigjeta në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 31-01-2009, 20:33
  3. Konfindustria: Çmimet e karburanteve duhet të jenë 25% më të ulëta...
    Nga Ingenuous në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 31-10-2008, 06:27
  4. Inside trader- aksionet e dites
    Nga Ardi-1 në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 22-08-2005, 08:44
  5. Rriten cmimet e ushqimeve
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 28-12-2002, 23:08

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •