Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 61
 1. #1
  Xp Maska e Vista
  Anėtarėsuar
  30-01-2008
  Vendndodhja
  Mbi dhe
  Postime
  582

  Komenti per prezervativet, Facebook kunder Papes

  Zgjerohet zemerimi ndaj Atit te Shenjte. Mijera perdorues te rrjetit social Facebook kane paralajmeruar se do t’i dergojne miliona prezervative Papa Benedektit XVI, per te protestuar ndaj qendrimit te tij te fundit.

  Papa deklaroi ne Afrike se prezervativet nuk jane pergjigjja e duhur per parandalimin e prekjes nga virusi HIV, koment qe shkaktoi zemerimin e perdoruesve te Facebook, qe kane njoftuar nisjen e fushates se profilaktikeve.

  Vatikani ka kundershtuar perdorimin e prezervativeve dhe formave te tjera per kontrollin ndaj shtatzenise, ndersa ka inkurajuar seksin e matur per te luftuar perhapjen e semundjes se SIDA-s.

  Kritikat me te medha ne Facebook kane ardhur nga grupe evropiane, qe u jane bashkuar keshtu edhe kritikave te qeverive gjermane, franceze dhe belge. Nje dite me pare edhe revista mjekesore “Lancet” reagoi ndaj komenteve te Papes.

  http://www.top-channel.tv/new/artikull.php?id=147142
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  E Verteta ėshtė e Perkryer,ajo nuk ka dy fytyra (anė)

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-03-2009
  Postime
  16
  ju a po i degon muhamed mustafait se ai ka be seks pa kontroll ku ka gjejte gra te shokeve miqve te vete, eshte perly!
  dergojini se po ja ngjet sida e pastaj mbeteni pa ate idiot!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e refet
  Anėtarėsuar
  24-04-2007
  Postime
  553
  o skifte mo fol shum se te vjen era e keqe,na celbe me muhabetet e tua.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,262
  Citim Postuar mė parė nga skifteri10 Lexo Postimin
  ju a po i degon muhamed mustafait se ai ka be seks pa kontroll ku ka gjejte gra te shokeve miqve te vete, eshte perly!
  dergojini se po ja ngjet sida e pastaj mbeteni pa ate idiot!

  pse futesh kot ne teme dhe kinse do thuash dicka,pse e tregon dobesin tende qe eke te trashiguar ketu ne publik

 5. #5
  Xp Maska e Vista
  Anėtarėsuar
  30-01-2008
  Vendndodhja
  Mbi dhe
  Postime
  582

  Vatikani humb ndikim mbi popull

  Pas disa veprimeve jo normale te Papes Benedikti i XVI , gjithnje e me shume po shtohen zerat anti Benedikt , reagimet vijn nga gjith bota e krishtere dhe ateiste.
  43% e francezeve katolik mendojne se Papa Benedikti duhet te jap doreheqje dhe te shkon ne pension.
  85% e katolikeve mendojne se Papa Benedikti duhet te ndryshoj qendrimin e tij mbi kontraceptivet , ndersa 83% e katolikeve mendojne se Papa duhet te ndryshoj edhe qendrimin mbi abortusin.

  Nese ne vitin 2007 ne Austri 40% e krishterve kishin mendim pozitiv per Papen , sot vetem 26% kan mendim pozitiv per te.

  Por me e keqja eshte se vetem 17% e austriakeve mendojne se fjalen e Papes kan ndonje ndikim ose se jan te rendesishme.


  Protesta kishte edhe ne Rome ne sheshin "Shen Pjetri".
  E Verteta ėshtė e Perkryer,ajo nuk ka dy fytyra (anė)

 6. #6
  Xp Maska e Vista
  Anėtarėsuar
  30-01-2008
  Vendndodhja
  Mbi dhe
  Postime
  582

  Kerkesa e Papes per kontraceptivet - akt kriminal

  Ministri frances i arsimit , Ksavie Darkos e quajti si kriminale thirrjen e Papes qe mos te perdoren kontraceptivet.

  Te shkosh ne Afrike dhe te thuash se nuk duhet perdorur kontraceptivet , eshte krim. Kjo do te thot me shum viktima per cdo dite dhe kjo eshte shum e rrezikshme.
  E Verteta ėshtė e Perkryer,ajo nuk ka dy fytyra (anė)

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Mijra dele idiote te facebookut,
  benedikti e tha shume mire, po kush e kupton.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,119
  Ky Papo Bendiku te keshilloj nje here prifterinjte dhe murgjerit e tij pedofila qe te mos abuzojne me femijet, dhe ti lere zezaket te bejne ca te dojne me hallin e vet lol


  Ka thene mire Jezusi njerezit nuk shikojne traun qe kane ne sy te vet, po shohin gjilperen te syri tjetrit; eh dicka te tille
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 9. #9
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  862
  Kot u harxhi i shkreti. Ne fakt Sida do perhap edhe andej nga vatrat e nxehta te Arabise qe te na pastroje boten. Idjota njerez! Nje e dy hapni tema debile a thu se ju jeni shembelltyra e qytetarise. Ai koment s'ishte per ju, ndaj vazhdoni vrisni garet tuaja sa here i bie shamia nga koka edhe mos u merrni me papen e me pasuesit e tij.
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,119
  Citim Postuar mė parė nga Inteligjentja Lexo Postimin
  Kot u harxhi i shkreti. Ne fakt Sida do perhap edhe andej nga vatrat e nxehta te Arabise qe te na pastroje boten. Idjota njerez! Nje e dy hapni tema debile a thu se ju jeni shembelltyra e qytetarise. Ai koment s'ishte per ju, ndaj vazhdoni vrisni garet tuaja sa here i bie shamia nga koka edhe mos u merrni me papen e me pasuesit e tij.
  E pse mos te merren me Papen? C'te keqe ka ketu? Secili ka te drejte te shprehi opinionin e vet rreth aktualiteteve qe e rrethojne, ty c'te djeg motra. Na keni heq mendjen dhe ju urrejtesit ekstrem te myslimaneve ne forum, jo per gje po edhe kjo arrogance ekstreme ndaj myslimaneve dhe fese myslimane eshte e neveritshme. Ec or vlla shpreh opinionin tend ne menyre te civilizuar nese ke opinion per te shprehur, dhe leri te tjeret te besojne ku te duan.
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 11. #11
  ...beyond Maska e Alienated
  Anėtarėsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  43
  Postime
  3,139
  Benedikti s'do prezervative se s'ka ku i perdore. Ata qe kane ku i perdorin t'i perdorin dhe mos ndalen fare.

  Papa Razzi
  Koha ėshtė e maskarenjėve
  Por atdheu i Shqiptarėve

 12. #12
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  862
  S'ka asgje te shprehesh opinionin tend Endless edhe ai koment s'ishte per ty. Une s'kam ndonje urrejtje ndaj myslimaneve se vete jam "gjysem myslimane" (mgjth nuk eshte se besoj ne asnje fe) por reagimi im (qe ty te duket i pavend dhe ekstrem) lind pikerisht sepse eshte i nxitur nga tema te tilla idjote dhe ekstreme to begin with. Pra eshte thjesht kunderreaksion. Ci duhet ne fund te fundit nje myslimani te kritikoje papen? C'me duhet mua te kritikoj Budistet apo ty te kritikosh Hindusitet bie fjala? Kjo s'me pelqen qe tema te tilla hapen me synim per te nxitur debate boshe dhe con ne ate qe quhet percarje shqiptare.
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

 13. #13
  Xp Maska e Vista
  Anėtarėsuar
  30-01-2008
  Vendndodhja
  Mbi dhe
  Postime
  582
  Citim Postuar mė parė nga Inteligjentja Lexo Postimin
  S'ka asgje te shprehesh opinionin tend Endless edhe ai koment s'ishte per ty. Une s'kam ndonje urrejtje ndaj myslimaneve se vete jam "gjysem myslimane" (mgjth nuk eshte se besoj ne asnje fe) por reagimi im (qe ty te duket i pavend dhe ekstrem) lind pikerisht sepse eshte i nxitur nga tema te tilla idjote dhe ekstreme to begin with. Pra eshte thjesht kunderreaksion. Ci duhet ne fund te fundit nje myslimani te kritikoje papen? C'me duhet mua te kritikoj Budistet apo ty te kritikosh Hindusitet bie fjala? Kjo s'me pelqen qe tema te tilla hapen me synim per te nxitur debate boshe dhe con ne ate qe quhet percarje shqiptare.

  Ti a kupton shqip moj vajz ?
  Kush kritikoi papen ?
  Un vetem solla lajme , solla kritikat qe i kan dhen vet krishteret ?
  Ahahaha
  Hajt tungatjeta
  E Verteta ėshtė e Perkryer,ajo nuk ka dy fytyra (anė)

 14. #14
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  862
  Eshte te pakten tema e dyte qe hap me te njejtin "lajm" dhe une po te them qe eshte i pavlere. Ik merru me forumin mysliman nqs i ke vene vetes qellimin per te sjelle lajme. Na thuaj ndonje cudi nga ato qe si ka zbuluar akoma Harvvardi.
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

 15. #15
  Xp Maska e Vista
  Anėtarėsuar
  30-01-2008
  Vendndodhja
  Mbi dhe
  Postime
  582
  Citim Postuar mė parė nga Inteligjentja Lexo Postimin
  Eshte te pakten tema e dyte qe hap me te njejtin "lajm" dhe une po te them qe eshte i pavlere. Ik merru me forumin mysliman nqs i ke vene vetes qellimin per te sjelle lajme. Na thuaj ndonje cudi nga ato qe si ka zbuluar akoma Harvvardi.
  Si mendon e pavlere ?
  Kur shumica e krishtereve kerkojne doreheqjen e tije , kur u ngriten krishteret kunder tij ?
  Papa paraqitet "komandant suprem" i 1 miliard katolikeve , si mendon ti ?
  E Verteta ėshtė e Perkryer,ajo nuk ka dy fytyra (anė)

 16. #16
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  862
  1. Ti s'je katolike ergo ty s'ka pse te hyje ne xhep.
  2. Ato shifra jane pjelle te semundjeve tuaja mendore.
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

 17. #17
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,639
  Citim Postuar mė parė nga Vista Lexo Postimin
  Ti a kupton shqip moj vajz ?
  Kush kritikoi papen ?
  Un vetem solla lajme , solla kritikat qe i kan dhen vet krishteret ?
  Ahahaha
  Hajt tungatjeta
  Si duket kupton shqip, po sillet sikur nuk kupton! Tjeter eshte kur ofendon Papen dhe tjeter eshte kur sjell nje lajm mbi Papen.
  Ketyre si puna e kesaj intelighentes, fare nuk u behet vone kur ca "kristijan" ketu ofendojne fene islame dit e nat pa pushim , pa ndalim, me menyre cnjerezore e ku ta di une se cfar, asnjehere AS NJE FJALE TE VETME NUK E KE THENE KUNDER KETYRE TIPAVE INTELIGJENTJA!!!!!!

  Dhe tani reagon sikur njeri ia ka nxjerur syte vetem e vetem pse ka sjell nje lajm per Papen!!!
  Ne fakt personalisht mendoj Papa eshte treguar jashtzakonisht jo i pjekur sa i perket kesaj ceshtjeje!!!
  Me miliona njerez vdesin ne Afrike tamam si rezultat i perhapjes se Sides dhe te kerkojsh nga ajo popullate qe te mos perdorin prezervativa eshte njelloj sikur me kerkuar zhdukjen e tyre nga faqja e dheut!!!


  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 18. #18
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  862
  Ajo qe papa ka kerkuar eshte qe te abstenojne seksin i dashur gostivarasi dhe ty apo te gjithe myslimaneve , budisteve, hindusiteve, vehabisteve, satansiteve te tjere nuk ka c'ju duhen keto POLITKA TE BRENDSHME QE I PERKASIN KATOLICIZMIT. Ai lajm eshte dhene nje here ndaj me duket e kote te risillet aq me tpeer kur transformohet ne ate fare feje. Mire une qe 'slexokam dot ship po ti e ke lexuar artikullin deri ne fund? Kush shperhap me shume Side perdorizmi i prezervativeve apo abstenimi i seksit? E perseris sido e te jete puna kur Papa te ndermarre ndonje iniciative te tipit Kryqezata te tjera atehere ka te drejte mbare opinioni te jape mendimin e vete (edhe te revoltohet pse jo). Per sa kohe Papa do te thote mos shkoni ne kishe dy here ne jave po shkoni perdite (bie fjala) JU S"KA C"JU DUHET.
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

 19. #19
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,639
  Citim Postuar mė parė nga Inteligjentja Lexo Postimin
  Ajo qe papa ka kerkuar eshte qe te abstenojne seksin i dashur gostivarasi dhe ty apo te gjithe myslimaneve , budisteve, hindusiteve, vehabisteve, satansiteve te tjere nuk ka c'ju duhen keto POLITKA TE BRENDSHME QE I PERKASIN KATOLICIZMIT. Ai lajm eshte dhene nje here ndaj me duket e kote te risillet aq me tpeer kur transformohet ne ate fare feje. Mire une qe 'slexokam dot ship po ti e ke lexuar artikullin deri ne fund? Kush shperhap me shume Side perdorizmi i prezervativeve apo abstenimi i seksit? E perseris sido e te jete puna kur Papa te ndermarre ndonje iniciative te tipit Kryqezata te tjera atehere ka te drejte mbare opinioni te jape mendimin e vete (edhe te revoltohet pse jo). Per sa kohe Papa do te thote mos shkoni ne kishe dy here ne jave po shkoni perdite (bie fjala) JU S"KA C"JU DUHET.
  Wow wow Hold Your Horses Baby , hold your horses lol .
  As juve nuk ju duhen politikat e mbrendeshme qe i perkasin fese islame, por ama nuk ndaloni fare duke atakuar kete fe, pra fene islame.
  Ndersa kur dikush sjell nje lajm , nje lajm te vetem ne te cilen po permend PAPEN , juve menjhere doni syte te na i nxjerni!
  Inteligjentja ka ardh koha qe te sillesh si inteligjente dhe te lejosh qe njerezit te shprehin mendimet e tyre ne menyre te lire.
  Sa i perket ndalimit te seksit ne Afrike, eshte vetem nje ender qe me sy hapur e shikon vetem PAPA dhe askush tjeter.

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-03-2009
  Postime
  34
  hej gostivare jo une sdua me ti nxjerre syte ty, po nenes, motres dhe femrave te ndyra te familjes tende!
  a harrova edhe muhametit dhe grave te tij, normal edhe kopilave qe ai ka pjelle me grat e tij.
  Sa po te paguajne arabosllavo gabelet!

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Luftrat,Konfliktet qe jane zhvilluar pas luftes se dyte boterore
  Nga YlliRiaN nė forumin Historia botėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 17-12-2008, 20:06
 2. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
  Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 4. Komploti boteror
  Nga ORIONI nė forumin Historia botėrore
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 31-10-2005, 12:59
 5. Pershkrimi i parajses ne Kuran
  Nga deshmuesi nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 07-07-2003, 15:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •