Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 61
 1. #41
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,639
  Citim Postuar mė parė nga Njoni-ch Lexo Postimin
  pershendetje wella i nderuar,e kuptoj revolten tende dhe arsyen qe shprehur ne kete menyre,sepse ai gursulli apo si e kishte nikun te kishte shar per se koti,mirepo ti si musliman mos haro se nuk te lejohet te perdoresh keto falje,me pak ketu publikisht,ku ne mesin ton ka edhe vajza po ka edhe vizitor te rendomte dhe kur e shohen se si shprehemi marin gerdi,kushdo qe shan tregon vetem edukaten familjare te tij,ndryshe ste ben asnje pik demi ty me ato te shara,tani ti si musliman edin si ka then i derguari as,

  nje nder mekatet me te renda esht edhe sharja e nenes,e pyeten shoket,po kush esht ai qe shan nenen e vet,tha-ate moment qe ti i shan nenen dikujt automatikisht ke shar nenen tende,dmth ai qe shahet smund te ben asgje vetem shan familjen e vet qe e ka edukuar te tille,andaj mos ua ve veshin

  un nuk isha me i mire,edijn edhe ca antar ketu,edhe un sduroja as te sharen me te vogel dhe e ktheja dyfish,por vertet jam menduar,neve sepaku si besimtar te islamit,nuk na ka hije me sepaku te sillemi te tille,andaj flasim dhe debatojm por pa te shara dhe ofendime,sepaku ne e besojm edhe isain as (jezusin)keshtuqe ne nuk i shajm asnjeher fen e tyre,ata zoti i ka regjistruar ne kuran si ithtar te librit keshtuqe neve sna lejohet te shajm aspak fen e tyre,e pasiqe nuk kemi ndonje grindje mes feve pse te zihemi per gjera personale,sja vlen.....

  me fal nese kam then dic qe nuk esht dashur....

  sa i perket titullit tend,sdi pse cojn pluhur,cdo kush le te vet quhet si te don,po pse jo edhe Embelsir e forumit

  Ke te drejte Njoni-ch ndoshta per momentin reagova ashper, dhe ndoshta duheshte te permbaj veten time.
  Por sic e thash me lart nuk e ka fajin ai CETNIKU ketu, e kane fajin ato qe e lejojne te shprehet ne ate menyre, ato qe vetes i thuajne moderator dhe moderim te forumit nuk bejne aspak!
  Njeri nuk duhet te jete shum i zgjuar qe te kuptoj arsyjen pse ky CETNIKU eshte i regjistruar ne forum, mjafton ti lexojsh postimet e tij dhe do te shikojsh se ky njeri nuk eshte futur ne forum qe te bej debat, por eshte futur thjesht per te ofenduar anetaret e forumit, anetare te cilet kane me shum se 2000 postime dhe me shum se dy ose tre vite qe frekuentojne regulllisht kete forum!
  Si duket drejtimin qe merr ky forum nuk eshte drejtim i mire pse me nje sjellje te tille u hap rruge ketyre imbicilave qe te ozurpojne kete forum, dhe njerezve meritor ua mbyll rruget ose i le vetem me nje rruge zgjidhje , ate te largimit nga ky forum!!!
  Neve vijme ketu te debatojme midis njeri tjetrit, te mesojme dicka nga njeri tjetri e jo qe ndonje imbicil te na shaj per nenat dhe femiljet tona!
  Por si duket moderuesit e forumit nuk jane duke kuptuar kete akoma.

  Me Respekt

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-09-2008
  Postime
  7
  Hec bre pash Zotin ju veq qenkeni te mire, vetem muslimanet qenkan te mire, shkoni more shihne arabine dhe shtetet e islamikve shihni cop cope u bene mes vete. A doni edhe Shqipetaret me I fut ne nje rruge te mallkuar si arabet!
  Shkoni more te shitur, more spijune!

 3. #43
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Citim Postuar mė parė nga Vista Lexo Postimin
  Zgjerohet zemerimi ndaj Atit te Shenjte. Mijera perdorues te rrjetit social Facebook kane paralajmeruar se do t’i dergojne miliona prezervative Papa Benedektit XVI, per te protestuar ndaj qendrimit te tij te fundit.

  Papa deklaroi ne Afrike se prezervativet nuk jane pergjigjja e duhur per parandalimin e prekjes nga virusi HIV, koment qe shkaktoi zemerimin e perdoruesve te Facebook, qe kane njoftuar nisjen e fushates se profilaktikeve.

  Vatikani ka kundershtuar perdorimin e prezervativeve dhe formave te tjera per kontrollin ndaj shtatzenise, ndersa ka inkurajuar seksin e matur per te luftuar perhapjen e semundjes se SIDA-s.

  Kritikat me te medha ne Facebook kane ardhur nga grupe evropiane, qe u jane bashkuar keshtu edhe kritikave te qeverive gjermane, franceze dhe belge. Nje dite me pare edhe revista mjekesore “Lancet” reagoi ndaj komenteve te Papes.

  http://www.top-channel.tv/new/artikull.php?id=147142
  Une do t'ia dergoja nje ikone te thyer te 'shen' Marise Papes me i tregu se njerzit nuk kane kurrfare fuqie ndermjetesimi tek Zoti, dhe se vetem Jezusi eshte ndermjetesuesi ndermjet Zotit dhe njerezimit.

  Ketyre protestuesve do t'ia dergoja nga nje Bibel, nje ikone te thyer te Darwinin me ju tregu se majmunet kurre nuk behen njerez.

  Islamikeve do t'ia dergoja disa ikona ne te cilat do te paraqiteshin 'hyrijat inegzistente te xhenetit'. Femijeve te tyre disa lojera 'Lego' me pyetjen a jane 'hallall femijet' sipas islamit?!

  http://www.brickarms.com/images/Products/Gallery5.jpg

  http://hpd.de/files/Lego-Mohammed-Faelschung.jpg

  Presim dhurata per Bajram

 4. #44
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  Ky Papo Bendiku te keshilloj nje here prifterinjte dhe murgjerit e tij pedofila qe te mos abuzojne me femijet, dhe ti lere zezaket te bejne ca te dojne me hallin e vet lol


  Ka thene mire Jezusi njerezit nuk shikojne traun qe kane ne sy te vet, po shohin gjilperen te syri tjetrit; eh dicka te tille
  E ka thene de shume mire, Ju keni nje tra ne syrin tuaj (Muhamedin dhe 'martesen me 6 vjecare') e qitash ju nuk i shihni ato tuajata. Pra keshillone njehere ju islamin e pastaj flisni per te tjeret.

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,119
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  E ka thene de shume mire, Ju keni nje tra ne syrin tuaj (Muhamedin dhe 'martesen me 6 vjecare') e qitash ju nuk i shihni ato tuajata. Pra keshillone njehere ju islamin e pastaj flisni per te tjeret.
  Shoko je keqkuptuar. E kam parasysh qe po flet per trarin e Muhamedit po une se kam problem fare ate gje, se nuk ma ndjene as per Papon qe nuk shef punet e veta po i fut turinjte sa andej kendej duke ja futur si kau peles me deklaratat e tij, dhe as per Muhamedin,traun e tij dhe gocen qe i mbante traun ne moshen 6 vjecare, si ti the me siper.


  p.s Une jam budist plako lol
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 6. #46
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  Shoko je keqkuptuar. E kam parasysh qe po flet per trarin e Muhamedit po une se kam problem fare ate gje, se nuk ma ndjene as per Papon qe nuk shef punet e veta po i fut turinjte sa andej kendej duke ja futur si kau peles me deklaratat e tij, dhe as per Muhamedin,traun e tij dhe gocen qe i mbante traun ne moshen 6 vjecare, si ti the me siper.

  p.s Une jam budist plako lol
  Ani de nese je budist lumi ti per vete. Nese ka dicka te keqe tek katolicizmi, atehere ne te krishteret e demaskojme, p.sh. pedofilia e disa te ashtu quajtur prifterinje, ndalimi i marteses se sherbetoreve te Kishes, nese nje pape ne te kaluaren ka bere thirrje per dhune dhe imponime me force nese ka lutje ndaj ikonave, atehere ne te krishteret e tregojme me Bibel se ajo eshte gabim, nese i lutemi kryqit, atehere ne te krishteret e tregojme se jane gabim. Ashtu edhe per ortodokset, D. e Jehovait, dhe disa sekte te rreme dhe nuk ka nevoje ju nga jashte ta kritikoni dhe te gjykoni. Kqyrne ju besimin tuaj, ju mjafton ajo.

  Tung

 7. #47
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,639
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Ani de nese je budist lumi ti per vete. Nese ka dicka te keqe tek katolicizmi, atehere ne te krishteret e demaskojme, p.sh. pedofilia e disa te ashtu quajtur prifterinje, ndalimi i marteses se sherbetoreve te Kishes, nese nje pape ne te kaluaren ka bere thirrje per dhune dhe imponime me force nese ka lutje ndaj ikonave, atehere ne te krishteret e tregojme me Bibel se ajo eshte gabim, nese i lutemi kryqit, atehere ne te krishteret e tregojme se jane gabim. Ashtu edhe per ortodokset, D. e Jehovait, dhe disa sekte te rreme dhe nuk ka nevoje ju nga jashte ta kritikoni dhe te gjykoni. Kqyrne ju besimin tuaj, ju mjafton ajo.

  Tung
  Ke te drejte ju te krishteret i demaskoni gabimet e juaja. Po tani me trego ti mua si ishte ne gjendje JEzusi te shikoj te gjitha mbreterite e botes nga maja e nje mali ?!!!
  Si i pa pash Perendine?!!!

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-03-2009
  Postime
  12
  He more njeri I mjere une po te pyes dicka.
  Si eshte e mundur qe muhameti, nje hajne, tradhetare, laper, kurvare, ipabese, shpifes, vjedhes,imoralist etj etj qe ti dhe shume hajvana tjere ti besoni e ti thoni se qenka profet?
  Si mund qe muhameti te rrij ne anen e majte tek zoti, a kto prralla po I shesni a!
  A e din se me dit se muhameti vetem afrohet tek parajsa une kurre as ne mendje sdo te mendoja dhe as sdo te doja te shkoja ne te!
  Cysh muhameti fluturoi prej meke ne palestin kjo eshte rrene a e di o hajvan!

 9. #49
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,639
  Citim Postuar mė parė nga agronpresheva Lexo Postimin
  He more njeri I mjere une po te pyes dicka.
  Si eshte e mundur qe muhameti, nje hajne, tradhetare, laper, kurvare, ipabese, shpifes, vjedhes,imoralist etj etj qe ti dhe shume hajvana tjere ti besoni e ti thoni se qenka profet?
  Si mund qe muhameti te rrij ne anen e majte tek zoti, a kto prralla po I shesni a!
  A e din se me dit se muhameti vetem afrohet tek parajsa une kurre as ne mendje sdo te mendoja dhe as sdo te doja te shkoja ne te!
  Cysh muhameti fluturoi prej meke ne palestin kjo eshte rrene a e di o hajvan!
  Pik se pari nuk e kam per detyre ti pergjigjem nje psikopati si puna jote. ti u perjashtove nga forumi tamam per keto idiotlleqe qe ben ketu, dhe tani je fut me nofke tjeter. Prej Gjergj Presheva tani na u bene Argon Presheva.
  Por per shkak se ke permendur a.s. Muhamedin dhe te gjitha keto akuza qe ia ben ti atij i bazon ne hadithe jo ne Kuran, une dua te te them ty dicka se akuzat qe i bej une Bibles, nuk i bazoj ne fjalet e njerezve, po i bazoj ne ate qe shkruhet ne Bibel oh crusader!!!
  Nese deshiron te krahasojsh Biblen, atehere krahasoje me Kuranin e jo me hadithet.
  Bibla qe ti beson, po nuk me besove mua, urdhe shko dhe lexoje vet tek Mateu 4:8 thot shum bukur qe Satani e ka marr Jezusin e ka cuar ne nje mal te larte qe i ka treguar te gjitha mbreterite e botes!!!
  Ti me trego si i pa Jezusi te gjitha mbreterite e botes nga maja e nje mali!!!!

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 10. #50
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
  Ke te drejte ju te krishteret i demaskoni gabimet e juaja. Po tani me trego ti mua
  GV_USA
  Te korrigjoj paksa nese ben i nderuari Gostivari_usa... por nuk kupton ti... tjeter gje jane fetaret, e tjeter gje jane besimtaret e sinqerte.

  Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
  si ishte ne gjendje JEzusi te shikoj te gjitha mbreterite e botes nga maja e nje mali ?!!!
  Si i pa pash Perendine?!!!
  A ke thene ti se ke me vdek si mysliman, atehere na leni neve shqiptareve te qete me ato sektet tuaja ku sdini as cka me besu e cka jo, a osht e dobte ai shkrim apo jo etj etj., ti tashme e ke marre 'vendimin' tend, ki thone se ke me vdek nen islam. Hiq ti mos fol per krishterim e as per krishtere se ti nuk kupton kurgjo, pervec ate injorancen qe e ke kurgjo ska prej teje.

  Aha po nime ti, vampiro, fisniku, darwin, ju e keni monopolin per interpretimin e Bibles, ju qysh te thoni, ne duhet me thone Amin se ju keni te drejte automatikisht.

  Te pershendes

 11. #51
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,639
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Te korrigjoj paksa nese ben i nderuari Gostivari_usa... por nuk kupton ti... tjeter gje jane fetaret, e tjeter gje jane besimtaret e sinqerte.  A ke thene ti se ke me vdek si mysliman, atehere na leni neve shqiptareve te qete me ato sektet tuaja ku sdini as cka me besu e cka jo, a osht e dobte ai shkrim apo jo etj etj., ti tashme e ke marre 'vendimin' tend, ki thone se ke me vdek nen islam. Hiq ti mos fol per krishterim e as per krishtere se ti nuk kupton kurgjo, pervec ate injorancen qe e ke kurgjo ska prej teje.

  Aha po nime ti, vampiro, fisniku, darwin, ju e keni monopolin per interpretimin e Bibles, ju qysh te thoni, ne duhet me thone Amin se ju keni te drejte automatikisht.

  Te pershendes
  Po ti qe fol per islamin cfar je keshtu ?!! Dijetar ose imbicil?!!!
  Une jam "injorant" e tij je imbicil!!! E di pse sepse nuk ke guxim te pergjigjesh!!!! Per kete.
  Urdhero nese e njef Biblen, sqaroje ceshtjen ne fjale! Tregoj diturite e tua Biblike, se nuk i ke per ti be turshi, po i ke tamam per raste te tilla kur dikush te sulmon fene qe ti ta mbrojsh!
  Une te bej pyetje e ti ske pergjigje!!! Dhe ne vend qe te pergjigjesh, thua se paskam qene injorant sa i perket krishterimit.
  Ja ti qe di per kirshterimin , qe nuk je injorant, pergjigju nese je ai burr nene!!!

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-07-2008
  Postime
  285
  Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
  Pik se pari nuk e kam per detyre ti pergjigjem nje psikopati si puna jote. ti u perjashtove nga forumi tamam per keto idiotlleqe qe ben ketu, dhe tani je fut me nofke tjeter. Prej Gjergj Presheva tani na u bene Argon Presheva.
  Por per shkak se ke permendur a.s. Muhamedin dhe te gjitha keto akuza qe ia ben ti atij i bazon ne hadithe jo ne Kuran, une dua te te them ty dicka se akuzat qe i bej une Bibles, nuk i bazoj ne fjalet e njerezve, po i bazoj ne ate qe shkruhet ne Bibel oh crusader!!!
  Nese deshiron te krahasojsh Biblen, atehere krahasoje me Kuranin e jo me hadithet.
  Bibla qe ti beson, po nuk me besove mua, urdhe shko dhe lexoje vet tek Mateu 4:8 thot shum bukur qe Satani e ka marr Jezusin e ka cuar ne nje mal te larte qe i ka treguar te gjitha mbreterite e botes!!!
  Ti me trego si i pa Jezusi te gjitha mbreterite e botes nga maja e nje mali!!!!

  GV_USA


  Sepse ai ka qene me dy natyra edhe Zot edhe Njeri. Dhe se Zoti e dine mire se cka ka !
  Kjo eshte pergjegja me e shkurt dhe me e qarte, por ti dhe hajvanat tjere si ti qe jane te shitur nuk mund ta kuptojne.
  Une te jam pergjegj ne vend te agronpresheves. Dhe mos u be psikopat me prejudiku ashtu se edhe po te ishte ai Gjergji do te tregonte, e jo si ti i shitur , spijune e tradhetare, me bisedu me njerez e mos me i tregu emrin. A te ka thene ai nese nuk e tregon je spijune dhe tradhetare, tash une po e dij se ti vertet je spijune e tradhetare!

  Pergjigju tash ti, si muhamed djalli fluturoi me qylim(tepih)!

 13. #53
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,639
  Citim Postuar mė parė nga usa-usa Lexo Postimin
  Sepse ai ka qene me dy natyra edhe Zot edhe Njeri. Dhe se Zoti e dine mire se cka ka !
  Kjo eshte pergjegja me e shkurt dhe me e qarte, por ti dhe hajvanat tjere si ti qe jane te shitur nuk mund ta kuptojne.
  Une te jam pergjegj ne vend te agronpresheves. Dhe mos u be psikopat me prejudiku ashtu se edhe po te ishte ai Gjergji do te tregonte, e jo si ti i shitur , spijune e tradhetare, me bisedu me njerez e mos me i tregu emrin. A te ka thene ai nese nuk e tregon je spijune dhe tradhetare, tash une po e dij se ti vertet je spijune e tradhetare!


  Pergjigju tash ti, si muhamed djalli fluturoi me qylim(tepih)!
  Pik se pari ti shqiptar patrioti a me tregon se cfar dmth ne SHQIP FJALA "prejudiku"!!!!
  Dhe nese do emrin tim , une jam Shpetim GOSTIVARI per ty. Xhem HASA per ty per Gjergjin, Aqif Recani jam per juve!!!

  E tani sa i perket temes dhe debatit, pik se pari ti je i njeti antikapad. Si Argon Presheva si Gjergj Presheva po edhe ti jeni i njejti njeri!
  Ti mendon se je i zgjuar , mendon se i ben ndere krishterimit duke perdor keto intriga ne intrenet, por ate qe nuk kupton se je duke bere eshte fakti se tipat si puna juaj jo qe e demtojne fene islame , ne fakt tipat si puna juaj i japin nje nxitje akoma me te madhe miratimit te fese islame midis shqiptareve dhe gjetiu ne bote, dhe nga ana tjeter juve demtoni imazhin vec te demtuar dhe te sakatuar te krishterimit akoma me shum!!!
  Njerezit ju shikojne dhe ju vleresojne, ate qe shikojne ne rastin tuaj eshte intriga qe juve perdorni, dhe automatikisht vleresimin qe merni eshte juve jeni intrigante dhe po ta them haptasi askush ne bote nuk i don intrigantet!!!

  Sa i perket atij vargut Biblik, tani kam per te te testuar te te shikoj se sa te puon llogjika. Ti thua Jezusi eshte Zot, atehere nqs se Jezusi eshte ZOT , cfar dreqin i DUHET QE SATANI TIA TREGOJ TE GJITHA MBETERITE E BOTES!!!! A nuk do ishte e rruges ti thoshte Jezusi Satanit "dale pak more antipakad, ti mua do me tregojsh mbreterite e botes, mua qe te kam krijuar ty dhe boten"!
  Po jo more zotni se duke u bazuar ne kete varg Biblik del qe Satani eshte me i fuqishem se Jezusi, sepse Satani di gjera qe Jezusi si Zot nuk i di.
  Tani fute llogjiken tende ne perdorim, dhe pergjigju. Dhe mos haro kjo qe te them eshte PJESE E LIBRIT TEND HYJNOR!

  Sa i perket a.s. Muhamedit, pik se pari urdhero me trego ku shkruhet ne Kuran nje gje e tille?!!!
  Ti tregoma ajetin, une do behem me kristijan se vet Papa!!!
  Sa i perket haditheve, hadithet nuk jane fjale e Zotit, dhe si te tilla ka mundesi qe para 1000 viteve ndonje njeri si puna jote intrigant te ket fabrikuar hadithe dhe hadithe kunder profetit dhe ato tia ket atribuar profetit qe sot njerezit si puna jote ti besojne dhe ti perdorin kunder profetit.
  Por fabrikimi eshte fabrikim, une nuk merrem me ato, une merrem me fakte.

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-07-2008
  Postime
  285
  Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
  Pik se pari ti shqiptar patrioti a me tregon se cfar dmth ne SHQIP FJALA "prejudiku"!!!!
  Dhe nese do emrin tim , une jam Shpetim GOSTIVARI per ty. Xhem HASA per ty per Gjergjin, Aqif Recani jam per juve!!!

  E tani sa i perket temes dhe debatit, pik se pari ti je i njeti antikapad. Si Argon Presheva si Gjergj Presheva po edhe ti jeni i njejti njeri!
  Ti mendon se je i zgjuar , mendon se i ben ndere krishterimit duke perdor keto intriga ne intrenet, por ate qe nuk kupton se je duke bere eshte fakti se tipat si puna juaj jo qe e demtojne fene islame , ne fakt tipat si puna juaj i japin nje nxitje akoma me te madhe miratimit te fese islame midis shqiptareve dhe gjetiu ne bote, dhe nga ana tjeter juve demtoni imazhin vec te demtuar dhe te sakatuar te krishterimit akoma me shum!!!
  Njerezit ju shikojne dhe ju vleresojne, ate qe shikojne ne rastin tuaj eshte intriga qe juve perdorni, dhe automatikisht vleresimin qe merni eshte juve jeni intrigante dhe po ta them haptasi askush ne bote nuk i don intrigantet!!!

  Sa i perket atij vargut Biblik, tani kam per te te testuar te te shikoj se sa te puon llogjika. Ti thua Jezusi eshte Zot, atehere nqs se Jezusi eshte ZOT , cfar dreqin i DUHET QE SATANI TIA TREGOJ TE GJITHA MBETERITE E BOTES!!!! A nuk do ishte e rruges ti thoshte Jezusi Satanit "dale pak more antipakad, ti mua do me tregojsh mbreterite e botes, mua qe te kam krijuar ty dhe boten"!
  Po jo more zotni se duke u bazuar ne kete varg Biblik del qe Satani eshte me i fuqishem se Jezusi, sepse Satani di gjera qe Jezusi si Zot nuk i di.
  Tani fute llogjiken tende ne perdorim, dhe pergjigju. Dhe mos haro kjo qe te them eshte PJESE E LIBRIT TEND HYJNOR!

  Sa i perket a.s. Muhamedit, pik se pari urdhero me trego ku shkruhet ne Kuran nje gje e tille?!!!
  Ti tregoma ajetin, une do behem me kristijan se vet Papa!!!
  Sa i perket haditheve, hadithet nuk jane fjale e Zotit, dhe si te tilla ka mundesi qe para 1000 viteve ndonje njeri si puna jote intrigant te ket fabrikuar hadithe dhe hadithe kunder profetit dhe ato tia ket atribuar profetit qe sot njerezit si puna jote ti besojne dhe ti perdorin kunder profetit.
  Por fabrikimi eshte fabrikim, une nuk merrem me ato, une merrem me fakte.

  GV_USA

  Kete fjalor tregoja nenes tende dhe motrave tua qe i ke kurvat e krejt botes a more vesh. Nese ke guxim bire kurve a guxon me mu lajmru ne imelle e ta shohim pastaj kush jam une e kush ti bire kurve.
  Ta dhefsha kuranin me krejt hadhithet e cka i din ti e cka nuk i din.

 15. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-07-2008
  Postime
  285
  [QUOTE=usa-usa;2218671])Muhamed Mustafai-profeti I islamikeve
  fotoja me e mire qew eshte publiku eshte kjo, kjo me se miri e tregon muhamedin. mos harro se edhe ju jeni si ky, ti gostivar a more vesh!
  Ktu eshte Shqiperi edhe nenene e nenes, me te gjalle e te vdekur tradhetareve spijuneve si ju a moret vesh, te shitur!

 16. #56
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,589
  Papa eshte impotent ska ce do perzervativin. Neve na duhet o Pape, se shum pak femra e lajn vaginen sot.

  lol
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 17. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-04-2009
  Postime
  3
  pse duhet te ofendoni te tjeret, me mire ofendojewni veten. Mund te perdorni ose jo eshte pune e juaja, po nuk edij a eshte normale sipas mendjes tuaj qe ta ofendoni nje person tjeter.

 18. #58
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,639
  [QUOTE=usa-usa;2219649]
  Citim Postuar mė parė nga usa-usa Lexo Postimin
  )Muhamed Mustafai-profeti I islamikeve
  fotoja me e mire qew eshte publiku eshte kjo, kjo me se miri e tregon muhamedin. mos harro se edhe ju jeni si ky, ti gostivar a more vesh!
  Ktu eshte Shqiperi edhe nenene e nenes, me te gjalle e te vdekur tradhetareve spijuneve si ju a moret vesh, te shitur!
  Edhe dicka Gjergj Presheva, kjo fotografi nuk pershkruan Muhamedin A.S. , por Biblen e Satanit okay.
  Ne si musliman nuk besojme ne Bibel, por besojme ne Kuran!
  Kjo foto lidhje nuk ka me fene Islame, por nga ana tjeter ka shum lidhje me fene kristijane.
  Nese bazohesh ne kete foto, atehere jeni ju ato qe jeni satanista, juve qe besoni ne Biblen e shejtanit, e ti shejtan je fund e krye.

  GV_USA
  WE WILL NOT GO DOWN!

 19. #59
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  18-09-2007
  Mosha
  35
  Postime
  175
  gostivari te keshilloj mos i jep matrial ati usa-usa,ati kafirit qe nuk beson Zotin Nje,faleminderimi i takon All-llahut qe nuk nguron ne denimin e pabesimtareve por ju jep afat te mbijetuari qe pas vdekjes mos te thon na nuk kemi pas argument per te besu,por islami esht fe e paqes dhe nuk miret me karikatura dhe nuk ofendon fet e tjera me karikatura se te nuk kemi kujt me i be karikatur per shkak se na jezusin(isain a.s) e pranojm si pejgamber gjithashtu edhe mojsiun (musen a.s)e pranojm se i dergum i zotit gjithashtu edhe abrahamin(ibrahimina.s)e pranojmsi i dergum i Zotit po i kisha than ati usa-usa nuk ka nevoj me nxjer karikatura se mos i heket koka mbrenda 24 oreve...

 20. #60
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-07-2008
  Postime
  285


  ma i keq se prezervativet tek qenka ky kali.

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Luftrat,Konfliktet qe jane zhvilluar pas luftes se dyte boterore
  Nga YlliRiaN nė forumin Historia botėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 17-12-2008, 20:06
 2. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
  Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 4. Komploti boteror
  Nga ORIONI nė forumin Historia botėrore
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 31-10-2005, 12:59
 5. Pershkrimi i parajses ne Kuran
  Nga deshmuesi nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 07-07-2003, 15:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •