Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 78 prej 78

Tema: Magjia!

 1. #61
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-01-2013
  Vendndodhja
  Ne zon te luftes
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Magjia!

  Citim Postuar mė parė nga aska_peja Lexo Postimin
  Faleminderit Lumi ftp

  Po ketu nuk ke fjala as per Muhamedin as per Allahin eas per Jezusin
  Ketu po flitet per magji, e une nuk thash qe i besoj magjis, po thash qe besoj qe egziston magjia,
  Ata e pranon edhe Kur'ani
  Po nejse mos e prish temen te lutem, leje fen anash ne ket tem
  Aska_peja : Nese e ke fjalen per magjin duhesh me kuptu qe ka shum lloje te magjive ato te cilat i bejn njerzit keq dikujt dhe qe kan sherim me nje menyr te posaqem dhe ato magji qe behen si trika te cilat i hypnotizojn njerzit dhe te jesh e bindur qe magjia eshte hypnotizim te cilen disa njerz hypnotizohen aq leht sa qe ju besojn gjithqka dhe per ket qellim e lidha me fen, ngase ti e permende pikrisht Burdushin dhe ta dhash pergjigjen njeriu i cili ka pas raste me fol per to, besoj qe me kupton tash.

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  40
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Magjia!

  a ka lidhje magjia me shkencen ?

  a shpjegohet deshifrohet apo kuptohet magjia nepermjet shkences ?

  mendoj se besimi te magjia eshte faktori paresor per magjine .

  cfare do te thote magji dhe nga vjen kjo fjale ?


  ne epoken tone vihet re nje interes i madh per magjine ne tv kinematografi , radio,
  literature , muzike , etjera .


  diku lezova per vampiret energjitike , njerez te cilet jane te lindur me dhuntine e magjise nese mund te quhet dhunti ,te cilet me fjalet , veprat , ndjenjat , shikimet ,mendimet e tyre thithin energji pozitive per veten e tyre nga njerez te tjere duke i bere te vuajne ; a nuk eshte kjo nje lloj magjie ?

 3. #63
  Kosovė e Shqiperi nje Maska e aska_peja
  Anėtarėsuar
  30-01-2006
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  386
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Magjia!

  Nuk ka postime me?

 4. #64
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Magjia!

  Citim Postuar mė parė nga Mina Lexo Postimin
  A besoni ne magji? Egziston si fenomen apo eshte tjesht nje koncept?!
  sigurisht qe ekziston magjia dhe ka ligjet e veta universale qe e shoqerojne

  magjia me e keqe qe ekziston eshte ajo qe quhet "magji e ngrene" qe hidhet ne ushqim apo pije dhe i jepet viktimes ne menyre te fshehte pa i treguar gje , magjite e tilla jane te paravendosura me nje (njet) caktim objektiv te caktuar ne qellimine tyre dhe jane shume te rrezikshme sepse kalojne nepermjet ushqimit ne gjak dhe kthehen ne semundje nga me te ndryshme

  ka pastaj magji te tjera nga me te rrezikshmet si magjia e zeze , etj etj

  si veprojne ligjet e universale ne te tilla raste ;

  kur behet magjia kerkon fiks 40 dite qe te marri forcen e vet te vertet dhe te beje efektin mbi viktimem e parazgjedhur dhe te realizoje qellimin per te cilin eshte edhe parapregatitur ,ky 40 ditesh eshte ligj kozmik dhe jo pune qefi

  ndersa kur shkaterrohet nje magji kerkon po fiks 40 dite qe te shkaterohet dhe te humbasi forcen e dhe qellimin per te cilin ishte parapregatitur , edhe ne kete rast 40 diteshi i shkaterrimit te magjise eshte ligji kozmik dhe jo pune qefi

  une kam pasur magji te ngrene ma beri nje kusherira ime ma hodhi ne kafe ,eshte nje histori qe nuk ja uroj askujt sepse tersi dhe rreziku ju ndjek cdo dite cdo hap ne jeten tuaj

  ju sugjeroj qe te qendroni sa me larg praktikave dhe ritualeve te tilla ogurzeza sepse nuk beni asgje tjeter qe pervec faktit qe demtoni te tjeret duke influencuar ne deshirat e tyre natyrale normale por demtoni shume edhe veten tuaj duke ju larguar nga thelbi suprem kozmik duke bere qe te degradoni gjithmone dhe me shume ne veten tuaj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 15-06-2013 mė 17:35

 5. #65
  Kosovė e Shqiperi nje Maska e aska_peja
  Anėtarėsuar
  30-01-2006
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  386
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Magjia!

  Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
  sigurisht qe ekziston magjia dhe ka ligjet e veta universale qe e shoqerojne

  magjia me e keqe qe ekziston eshte ajo qe quhet "magji e ngrene" qe hidhet ne ushqim apo pije dhe i jepet viktimes ne menyre te fshehte pa i treguar gje , magjite e tilla jane te paravendosura me nje (njet) caktim objektiv te caktuar ne qellimine tyre dhe jane shume te rrezikshme sepse kalojne nepermjet ushqimit ne gjak dhe kthehen ne semundje nga me te ndryshme

  ka pastaj magji te tjera nga me te rrezikshmet si magjia e zeze , etj etj

  si veprojne ligjet e universale ne te tilla raste ;

  kur behet magjia kerkon fiks 40 dite qe te marri forcen e vet te vertet dhe te beje efektin mbi viktimem e parazgjedhur dhe te realizoje qellimin per te cilin eshte edhe parapregatitur ,ky 40 ditesh eshte ligj kozmik dhe jo pune qefi

  ndersa kur shkaterrohet nje magji kerkon po fiks 40 dite qe te shkaterohet dhe te humbasi forcen e dhe qellimin per te cilin ishte parapregatitur , edhe ne kete rast 40 diteshi i shkaterrimit te magjise eshte ligji kozmik dhe jo pune qefi

  une kam pasur magji te ngrene ma beri nje kusherira ime ma hodhi ne kafe ,eshte nje histori qe nuk ja uroj askujt sepse tersi dhe rreziku ju ndjek cdo dite cdo hap ne jeten tuaj

  ju sugjeroj qe te qendroni sa me larg praktikave dhe ritualeve te tilla ogurzeza sepse nuk beni asgje tjeter qe pervec faktit qe demtoni te tjeret duke influencuar ne deshirat e tyre natyrale normale por demtoni shume edhe veten tuaj duke ju larguar nga thelbi suprem kozmik duke bere qe te degradoni gjithmone dhe me shume ne veten tuaj
  Masi paske qen i prekur nga magjia, na e trego se ku, dhe si u sherove, apo kush te sheroi, na trego pak qe te lexojm te gjith

 6. #66
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Magjia!

  Citim Postuar mė parė nga aska_peja Lexo Postimin
  Masi paske qen i prekur nga magjia, na e trego se ku, dhe si u sherove, apo kush te sheroi, na trego pak qe te lexojm te gjith
  histori e gjate shume ,fillimisht shkova te nje hoxhe ne periferi te tiranes aty vetem sa u impresionova paksa por nuk u sherova ,ai hoxha vetem sa vendosi ca sure te kuranit dhe mi dha me vete ne shtepi por ato nuk lozen ndonje efekt perfundimtar ne sherimin tim,ishin me shume nje kohe e humbur ,gjendja ime ishte e njejte

  me vone vajta te nje objekt kulti ne tirane dhe aty mora perfundimisht sherimin e duhur sepse edhe e pashe dhe perjetova me syte e mi kur engjejt depertuan ne trupin tim dhe e zhduken efektin negativ te magjise e cila kishte depertuar ne brendesi te trupit tim

  histori e gjate shume kjo dhe me shume diskutime te pafundme edhe jashte dhe brenda familjes time ,une i kam mbyllur perfundimisht keto perpjekje per ti mbushur mendjen personave me shumta mund te jap ndonje sugjerim ndonjerit qe kerkon info por kurrsesi nuk kerkoj ti imponohem askujt

  cdo individ leviz ne perputhje me tendencat e veta mentale dhe eshte i obliguar te ezauroje keto tendenca mendore te cilat jane kryesisht te akumuluara si programe karmike nga jetet e kaluara dhe nje pjese edhe te fituara ne kete jete ,keto jane ligje kozmike dhe diskutime shume te thella filozofike dhe shpirterore

  marrja me magji eshte kohe e humbur dhe kur magjistari ja ben te tjereve eshte edhe rrezik per magjistarin vete pasi nuk e larteson shpirterisht dhe nuk e pasuron me njohuri te larte, por perkundrazi e largon nga thelbi suprem dhe gradualisht jete pas jete degradon edhe fizikisht duke e ndeshkuar deri aty sa ta largoje edhe nga lloji i vet, kjo eshte vertet nje dhimbje e madhe shume

  jeto dhe ler te jetojne

  kalofsh mire

 7. #67
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Magjia!

  Mua mė kanė bėrė magji masonėt... maskarenjtė! Nuk m'u hoq, qė s'm'u hoq magjepsja qė mė kanė bėrė :(

 8. #68
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Magjia!

  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Mua mė kanė bėrė magji masonėt... maskarenjtė! Nuk m'u hoq, qė s'm'u hoq magjepsja qė mė kanė bėrė
  Thuj tre here, o maji guri I zi, te bjer PETA mu ne vi!

  Dhe do shrohesh.

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 9. #69
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Magjia!

  ........................................
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 22-07-2013 mė 15:22

 10. #70
  Kosovė e Shqiperi nje Maska e aska_peja
  Anėtarėsuar
  30-01-2006
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  386
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Magjia!

  Din ndo njeri se si mund ti therasim demonet, apo si mund te komunikojm me ta?

 11. #71
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,689
  Faleminderit
  166
  173 falenderime nė 125 postime

  Pėr: Magjia!

  Citim Postuar mė parė nga aska_peja Lexo Postimin
  Din ndo njeri se si mund ti therasim demonet, apo si mund te komunikojm me ta?
  tibistikfa po cte duhen demonet o aska....  une nuk besoj ne magji per vete ne asgje qe ka te beje me kete tip magji sihir e ku e di cka
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 12. #72
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,258
  Faleminderit
  161
  107 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Magjia!

  Nėse njerėzimi do harrinte tė pėrdorte mbi 20% tė trurit, a do ishte nė gjendje tė bėnte gjithcka rreth tė pamundurės !?
  Silence is golden.

 13. #73
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Magjia!

  ..truri nuk ka asgje te bukurr, nje gjysem percjelles i energjise boterore apo deshirave!
  magjia apo energjia negative eshte nje arme shume e forte, me te mund te vrasesh vete Zotin! edhe pse ndodh ralle, Ai kthehet perseri dhe eshte me i keq dhe hakmarres ndaj engjejve qe i denon dhe zhnderron ne djaj dhe ku..va! me meri, me inat dhe asketizem mund ta rrisesh kete force negative por sesi leshohet dhe kontrollohet ajo ende nuk eshte e qarte!

 14. #74
  i/e regjistruar Maska e Lonide
  Anėtarėsuar
  31-08-2013
  Vendndodhja
  aty ku ka shqiptar
  Postime
  62
  Faleminderit
  2
  5 falenderime nė 5 postime

  Pėr: Magjia!

  Ti je magjia vet as qe humb koh te komentij me djaj klm

 15. #75
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Magjia!

  ..kurse ti je loder e Zotit, nje qeni si ti qe te poshteron!

 16. #76
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-02-2020
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Magjia!

  Te lutem mund te me tregosh konkretisht ku ke gjetur sherim?

 17. #77
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-02-2020
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Magjia!

  [QUOTE=ATMAN;3639933]sigurisht qe ekziston magjia dhe ka ligjet e veta universale qe e shoqerojne

  magjia me e keqe qe ekziston eshte ajo qe quhet "magji e ngrene" qe hidhet ne ushqim apo pije dhe i jepet viktimes ne menyre te fshehte pa i treguar gje , magjite e tilla jane te paravendosura me nje (njet) caktim objektiv te caktuar ne qellimine tyre dhe jane shume te rrezikshme sepse kalojne nepermjet ushqimit ne gjak dhe kthehen ne semundje nga me te ndryshme

  ka pastaj magji te tjera nga me te rrezikshmet si magjia e zeze , etj etj

  si veprojne ligjet e universale ne te tilla raste ;

  kur behet magjia kerkon fiks 40 dite qe te marri forcen e vet te vertet dhe te beje efektin mbi viktimem e parazgjedhur dhe te realizoje qellimin per te cilin eshte edhe parapregatitur ,ky 40 ditesh eshte ligj kozmik dhe jo pune qefi

  ndersa kur shkaterrohet nje magji kerkon po fiks 40 dite qe te shkaterohet dhe te humbasi forcen e dhe qellimin per te cilin ishte parapregatitur , edhe ne kete rast 40 diteshi i shkaterrimit te magjise eshte ligji kozmik dhe jo pune qefi

  une kam pasur magji te ngrene ma beri nje kusherira ime ma hodhi ne kafe ,eshte nje histori qe nuk ja uroj askujt sepse tersi dhe rreziku ju ndjek cdo dite cdo hap ne jeten tuaj

  ju sugjeroj qe te qendroni sa me larg praktikave dhe ritualeve te tilla ogurzeza sepse nuk beni asgje tjeter qe pervec faktit qe demtoni te tjeret duke influencuar ne deshirat e tyre natyrale normale por demtoni shume edhe veten tuaj duke ju larguar nga thelbi suprem kozmik duke bere qe te degradoni gjithmone dhe me shume ne veten tuaj[/Te lutem mund te ma tregosh konkretisht ku ke gjetur sherim?

 18. #78
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-02-2020
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Magjia!

  Mund te me tregosh konkretisht se ku ke gjetur sherim?

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

 1. A ju kanė bėrė magji?
  Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 113
  Postimi i Fundit: 10-03-2016, 06:45
 2. Magjia e dhomės sė errėt
  Nga Brari nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-05-2009, 02:52
 3. Mirsa Kėrēeli, magjia e re e mikrofonit
  Nga Ermelita nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-10-2008, 11:47
 4. Magjia e gjuhės
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-06-2005, 14:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •