Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Antarsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  37
  Postime
  3,266

  Filmi "vagabondi" me Raxh Kapur dhe Rita ju kujton dika?

  ne fillim te viteve 80 ky filem la nje pershtypje te medhe ne kinemate e shqiperise .
  ju kujtohet dika mbi filmin Vagabondi (awara)
  http://<iframe class="restrain" titl...="0"></iframe>

 2. #2
  Nostalgji..

  Te mendosh qe film me pa lidhje ne dynja nuk gjen dhe tek renditeshim ne rradhet e kinemase, te dukej sikur po benim ndonje gje te madhe. Imagjino pak tani se ne c'shekull jetonte populli shqiptar, ku edhe ato sardelet brenda konserves ndjehen me te lira. E prape, eshte e cuditshme nostalgjia qe te krijojne kujtime te tilla. Te bejne te ngresh vetullat pak, te krijojne nje moment pauze por prape buzeqeshja te dallohet ne fytyre. A ndodh kjo, sepse njeriu harroka shume shpejt, apo ndodh se qenkemi kaq qenie interesante sa edhe ndermjet te shemtuares mundohemi te zbukurojme disi caste te jetes tone, qe s'kthehen me, kete s'e di. Zotnia 406 (lol) hajde mjerim hajdeee...

 3. #3
  ALBANIAN ATTITUDE
  Antarsuar
  10-10-2003
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  291
  Citim Postuar m par nga toni007 Lexo Postimin
  ne fillim te viteve 80 ky filem la nje pershtypje te medhe ne kinemate e shqiperise .
  ju kujtohet dika mbi filmin Vagabondi (awara)
  http://<a href="http://www.youtube.c...r_embedded</a>
  Ne radhe te pare fotografia qe ty ke vene eshte nga Filmi zotnia 420 jo vagabondi. Megjithate te dya filmat trajtojne te njejten teme.

  Filmi vagabondi nuk eshte pa kuptim. Nga ana e vlerave artistike ndoshta ia kalon dhe shume filmave qe behen ne hollivud. Morali i filmit a Lind dikush Hajdut apo behet ne shoqeri.

  Ne filmin Vagabondi dy foshja ngaterohen dhe ndryshojne dy shtresa te shoqerise. Djali i nje Gjykatesi behet djali i nje hajduti dhe anasjelltas.

  Eshte nje filem shume i bukur me humor dhe drame mund te them e vecante pr kohen qe eshte xhiruar.

 4. #4
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Antarsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  862
  Hah! Sa mire bere qe i kujtove. Mbaj mend qe kisha nje disk gramafoni me kenget e Raxh Kapurit dhe i degjoja here pas here kur isha e vogel. Filmin e ka pase dhene Klani me duket para disa vjetesh. I kendshem.
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

 5. #5
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Antarsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  37
  Postime
  3,266
  Citim Postuar m par nga nikas Lexo Postimin
  Ne radhe te pare fotografia qe ty ke vene eshte nga Filmi zotnia 420 jo vagabondi. Megjithate te dya filmat trajtojne te njejten teme.

  Filmi vagabondi nuk eshte pa kuptim. Nga ana e vlerave artistike ndoshta ia kalon dhe shume filmave qe behen ne hollivud. Morali i filmit a Lind dikush Hajdut apo behet ne shoqeri.

  Ne filmin Vagabondi dy foshja ngaterohen dhe ndryshojne dy shtresa te shoqerise. Djali i nje Gjykatesi behet djali i nje hajduti dhe anasjelltas.

  Eshte nje filem shume i bukur me humor dhe drame mund te them e vecante pr kohen qe eshte xhiruar.
  vura ate video se ajo kenga nju sjell ndermend kujtimet e asaj periudhe
  dhe aktori eshte po ai....ndaj e specifikova dhe titullin e filmit vagabondi qe ne bollywood quhej Awara..
  e kame kerkuar ne web kete filem dhe nuk po e gjej ...
  Ndryshuar pr her t fundit nga toni007 : 28-03-2009 m 04:32

 6. #6
  Prshndetje,

  Mua m kujtoi parodistt e Vlors :.

 7. #7
  ALBANIAN ATTITUDE
  Antarsuar
  10-10-2003
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  291
  Ketu kam vene nje folder me te gjitha kenget e tA dya filmave te raj kapoor it.

  KENGET E RAJ KAPOORIT

 8. #8
  Citim Postuar m par nga DeuS Lexo Postimin
  Zotnia 406 (lol) hajde mjerim hajdeee...
  E ma men 'Ne ndjekje te Famtomasit' qe rrijshim tu caktu ka i famtomas per pallat aty ne lagje.

  Amon mer kur nigjoj ala rob ktu ne Amerike qe kan emigru kti e 20 vjet qe thone se kena qene mire ne komunizem me vje ti beshtyj ne surrat.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 91
  Postimi i Fundit: 14-06-2013, 10:35
 2. Shqiptaret, sa kokeforte
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-02-2006, 18:55
 3. Kosova n marrdhniet ndrkombtare
  Nga ex-x n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 03-08-2004, 12:44
 4. Baba Reshat Bardhi
  Nga angeldust n forumin Komuniteti bektashi
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-03-2003, 11:15
 5. Bektashinjte. Cilet jane ata?
  Nga angeldust n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-03-2003, 09:49

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •