Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #1
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Antarsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  98
  Postime
  1,560

  Forca e jets n kmbt e voglushes 10 vjeare

  Fal dashuris s familjarve t saj, Aya Masoud, nj vajz 10 vjeare ka mundur t fitoj nj aftsi t jashtzakonshme. Mungesa e krahve q n lindje, e ka br q ti zvendsoj ato me kmbt. Duke prdorur kmbt, Aya Masoud t kryej t gjitha aktivitetet q bjn bashkmoshatart e saj me duar. Fotot tregojn nj dit n shkolln ku ajo studion n Gaza. Merr shnime gjat shpjegimit t msimit, ushqehet vet, madje edhe luan me shokt, kjo sht forca e jets n kmbt e voglushes.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,119
  Po vras mendjen si ja bene kur do te fishkelleje kjo goce lol
  Nejse se nuk eshte per tu tallur, po qenka me ter mend per tu cuditur per aktivitetet qe kjo goce mund te kryej vetem me kembet; jo per gje po raste te tilla na japin force dhe shtyse neve normaleve per t'ja arritur synimeve dhe qellimeve qe ne i kemi vene vetes ne jete! Megjithese une me thene te drejten s'kam pas asnje synim ne jete deri me sot lol.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Endless : 24-03-2009 m 14:27
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  e shkreta , far force ka per te jetuar si tjeret e disa kan te gjitha dhe behen vetvrases , asht per tu habitur....

  me ka ra rasti me pa femij pa kamb, me duar benin te gjitha edhe me ecur...
  Zoti i madh ...runa shendetin se pari tjerat jan sekondare...
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676
  Kam pare nje dokumenar ketu per nje femer pa duar, xhuxhe, e kishin perdhunuar me duket. Ngiste makinen me kembe dhe kujdesej per femijen e saj qe lindi si pasoje e perdhunimit. E habitshme sesi gjejne forcen dhe i pershtaten jetes njerezit me aftesi fizike te kufizuar, kur gjen njerez mese normal qe bejne nje jete parazitare.
  Feelings change - memories don't.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,119
  Citim Postuar m par nga dea_07 Lexo Postimin
  Kam pare nje dokumenar ketu per nje femer pa duar, xhuxhe, e kishin perdhunuar me duket. Ngiste makinen me kembe dhe kujdesej per femijen e saj qe lindi si pasoje e perdhunimit. E habitshme sesi gjejne forcen dhe i pershtaten jetes njerezit me aftesi fizike te kufizuar, kur gjen njerez mese normal qe bejne nje jete parazitare.
  Lol, imgjino sa i semur mendor mund te jete nje person qe perdhunon nje femer pa duar dhe aq me shume qe eshte edhe xhuxhe hahhaha Ca s'degjon sot.
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676
  Citim Postuar m par nga Endless Lexo Postimin
  Lol, imgjino sa i semur mendor mund te jete nje person qe perdhunon nje femer pa duar dhe aq me shume qe eshte edhe xhuxhe hahhaha Ca s'degjon sot.
  Eshte shume e dhimbshme. Pak kusure i ka dhene Zoti, po se lene as te tjeret.
  Feelings change - memories don't.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Citim Postuar m par nga Endless Lexo Postimin
  Lol, imgjino sa i semur mendor mund te jete nje person qe perdhunon nje femer pa duar dhe aq me shume qe eshte edhe xhuxhe hahhaha Ca s'degjon sot.
  kot skan then plakat, mashujt jan sikur qent..............
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 8. #8
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,230
  Citim Postuar m par nga Dorontina Lexo Postimin
  kot skan then plakat, mashujt jan sikur qent..............
  Kot skane thene pleqte, femrat jane si pulat (sepse futen kudo).

  Perpara disa vitesh, nuk e di nese ju ka rastisur ta shikoni. Ka qene nje djal, me profesion orendreqes, ne nje aksident i humben te dy krahet. Me pas vazhdoje me profesionin e tij duke punuar me kembet. Vertet per tu habitur dhe per te marr shembull, dicka e pashpjegueshme se ku e gjejne kete force dhe vullnet per te bera disa gjera qe jane jashte ligjeve te natyres. Me vjen me te vertet keq per vajzen, po zoti i ka marr dicka i ka dhene nje dhunti tjeter.

 9. #9
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,375
  Citim Postuar m par nga Dorontina Lexo Postimin
  kot skan then plakat, mashujt jan sikur qent..............
  Disa moj goce se jo te gjith

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  ketu ku jetoj une eshte nje shoqate e piktoreve pa duar
  ata pikturojne me kembe ose me goje,
  cfare kurajo, talenti dhe motivi, vertet jane per tu admiruar

  zoti e ndihmofte gocen ne fjale dhe te gjithe qe kane nje handikap te cfare do lloji qofte
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 11. #11
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  42
  Postime
  3,139
  Ne MetaCafe kam pare nje video te nje goce qe eshte pa krahe dhe fluturon avionin...

  E gjeta per ju ne YouTube:

  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

Tema t Ngjashme

 1. Tragjedi ne Greqi, shqiptari i pret kembet se shoqes
  Nga strange n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 99
  Postimi i Fundit: 17-04-2009, 12:59
 2. Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-05-2006, 18:09
 3. Kenaqesia? Eshte nje fakt vetmitar
  Nga Xhuxhumaku n forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-07-2005, 19:26
 4. Ministria e Arsimit luan vetem rrolin e gazetes
  Nga Vinny_T n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-08-2002, 15:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •