Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2008
  Postime
  65

  Coptimi I Votes Shqiptare Edhe Nje Shanse E Humbur

  Perfundoi rundi i pare i zgjedhjeve presidenciale e lokale ne Maqedoni.Pa befasi te medha(ose pa to fare)kaluan ne atmosfere te mire e paqsore(ndikimi i perendimorve e presioni i tyre per zgjidhje te qeta e civike)SHihet qarte ndikimi i madh i vmro dpmne ne maqedoni. E shqiptaret ne kete?,paten rastin (per kandidatin unik per president)te faktorizojne e te tregojne fuqine e tyre se bashku te dalin ne zgjidhjet presidenciale;te dalin me nje kandidat per kryetar,ishte momenti ideal per ta,shkaku se per ta do te ishte nje rast i shkelqyshem per te formuiar nje unitet se paku per postin e presidentit
  SHqiptaret me tre kandidat ne realitet dulen si joserioz,te papergjegjshem,humben nje rast te madh qe ne balotazh ta ken kandidatin e tyre,qe vetvetiu do ti fuqizonte politikisht edhe me shume.Por,edhe nje here partite politike shqiptare u treguan egoiste ,jo komtare e demtuan popullin shqiptar me coptimin e votes shqiptare e defaktorizimin e popullit shqiptar ,vetem te tregojne forcen pārtiake para gruevskit,me shprese se ata te vetem do te jene favoritet e gruevskit,e do ta kene pjesen e pushtetit ,turp i vetrtete per partite shqiptare

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Modesti
  Anėtarėsuar
  11-10-2004
  Postime
  350
  Citim Postuar mė parė nga ngutu=ngadal Lexo Postimin
  Perfundoi rundi i pare i zgjedhjeve presidenciale e lokale ne Maqedoni.Pa befasi te medha(ose pa to fare)kaluan ne atmosfere te mire e paqsore(ndikimi i perendimorve e presioni i tyre per zgjidhje te qeta e civike)SHihet qarte ndikimi i madh i vmro dpmne ne maqedoni. E shqiptaret ne kete?,paten rastin (per kandidatin unik per president)te faktorizojne e te tregojne fuqine e tyre se bashku te dalin ne zgjidhjet presidenciale;te dalin me nje kandidat per kryetar,ishte momenti ideal per ta,shkaku se per ta do te ishte nje rast i shkelqyshem per te formuiar nje unitet se paku per postin e presidentit
  SHqiptaret me tre kandidat ne realitet dulen si joserioz,te papergjegjshem,humben nje rast te madh qe ne balotazh ta ken kandidatin e tyre,qe vetvetiu do ti fuqizonte politikisht edhe me shume.Por,edhe nje here partite politike shqiptare u treguan egoiste ,jo komtare e demtuan popullin shqiptar me coptimin e votes shqiptare e defaktorizimin e popullit shqiptar ,vetem te tregojne forcen pārtiake para gruevskit,me shprese se ata te vetem do te jene favoritet e gruevskit,e do ta kene pjesen e pushtetit ,turp i vetrtete per partite shqiptare
  Shumė me tė drejtė, dhe kjo nuk ishte vetėm pėr kandidat president, por edhe nė disa komuna votat shqiptare janė shpėrnda andej kėndej, ku nė disa komuna ka pasur shanse reale tė fiton shqiptari po qe se ishte kandidat i pėrbashkėt! Mir, ne i pamė dhe nuk duam t'i shohim mė, tė gjitha partitė aktuale shqiptare janė humbės, atyre gjithnjė e mė tepėr ju ikė elektorati, gjithnjė e mė tepėr janė tė pa kėnaqur, dhe sigurisht se nė njė tė ardhme tė afėrt do tė ndryshojnė gjėrat nė favor tė shqiptarėve tė vėrtetė, kėtu e kam fjalėn pėr ato qė nuk do tė bėjnė pazare partiake me sllavėt por PAZARE KOMBĖTARE.

  Konstatoj se gabimet e partive politike aktuale janė tė pafalshme dhe ato kėtė do ta paguajnė shumė shtrenjtė peØr fatin e keq tė tyre, disa bile do tė pėrgjigjen pėr abuzimet e bėra. Koha punon pėr shqiptarėt e vėrtetė, fytyrat false i njohim tani mė.
  Ēdo njeri do tė pėrgjigjet para Zotit

Tema tė Ngjashme

 1. Pasqyra e temave historike
  Nga Fiori nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43
 2. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
  Nga ORIONI nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44
 3. Ēėshtja Ēame
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 154
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 19:56
 4. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
  Nga Seminarist nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •