Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-02-2006
  Postime
  102
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  A sht Ai Eqrem Kryeziu...?!

  Diktati i Eqs!!!

  A SHT AI EQREM KRYEZIU, Q USHTART E UKs
  I QUANTE NJERZ T MJER E AVANTURIER?!

  Aktualisht Eqrem Kryeziu pr nga pozita n parti sht nnkryetar i par i LDKs, ndrsa n institucionet shtetrore ai sht deputet i Grupit Parlamentar t LDKs n Kuvendin e Republiks s Kosovs, dhe pr m tepr, ka pozitn e antarit t Kryesis s Kuvendit si dhe sht antar i dy komisioneve m t rndsishme parlamentare: antar i Komisionit pr Pun t Jashtme dhe antar i Komisionit pr Pun t Brendshme dhe Siguri. sht po ai Eqrem Kryeziu, i cili n vern e vitit 1998, pa hezitim deklaronte, se: Ushtria lirimtare e Kosovs sht nj amalgam e grupeve t ndryshme t armatosura, pa komand e qendr komandimi, si njerz t mjer e avanturier. !!! sht po ai Eqrem Kryeziu, q


  Shkruan: Sheradin Berisha - 21. 03. 2009
  http://pashtriku.beepworld.de/files/...n_berisha_.jpg
  ____________________________


  N LDK penjt e diktatit politik t vendimmarrjes
  i ka Eqrem Kryeziu - EQA


  Si dihet ministr i par i Kulturs n qeverin Thai ishte emruar Sknder Hyseni, ndrsa paraprakisht (n qeverin eku) kt post ministror e ushtronte Astrit Haraqia. Me formimin e ministris s jashtme, LDKja si parti e koalicionit me PDKn, bri nj ndryshim, Sknder Hysenin e emroi Ministr t Punve t Jashtme, ndrsa postin e Ministrit t Kulturs, Rinis dhe t Sportit ia besoi Valton Beqirit. Beqirin, deri n ditn e par t puns si ministr, opinioni i gjer e ka njohur si profesor t muziks, dhe si antar t bendit muzikor Korona. Pra, at e kemi njohur si njeri t kulturs, e jo t veshur me ndonj kostum partiak, dhe duke e njohur si t till shum kush sht gzuar, pr ardhjen e tij n krye t ksaj ministrie, por, pakkush e ka ditur se, z.Beqiri prej kohsh e mbante n xhep edhe teseren e LDK-s!

  Foto: Valton Beqiri - Ministr i MKRS n qeverin Thai

  http://farm4.static.flickr.com/3093/...3050a359_o.jpg

  Fillimisht Ministri Beqiri u tregua i zellshm, pr t br ndryshime substanciale n fushn e Kulturs, por me kalimin e kohs sht par se vullneti i tij ka nisur t zbehet, pr shkak t ndrhyrjeve t shpeshta, nga klane t shumta q veprojn brenda LDKs. Kto ndrhyrje n form diktati politik, kohve t fundit jan manifestuar dukshm, edhe me rastin e shpalljes s konkurseve pr zgjedhjen e disa drejtorve n kuadr t institucioneve t kulturs, dhe z. Beqiri duket se e ka pasur t vshtir ti anashkaloj ato.


  N kt drejtim, njra nga sfidat e tij ishte padyshim zgjedhja e dy kandidatve, pr drejtor n: Institutin pr Mbrojtjen e Monumenteve Kulturore t Prizrenit dhe n Bibliotekn Ndrkomunale t Prizrenit. Edhepse paraqitja e kandidatve pr drejtor, sht br sipas konkursit t shpallur nga ministria, przgjedhjet e kandidatve m t preferuar pr kto poste i ka br nnkryetari i par i LDKs, z. Eqrem Kryeziu, i cili pr disa vjet rresht (pas lufts), ishte Kryetar i Komuns s Prizrenit.


  Foto: Eqrem Kryeziu, ish-kryetari i Komuns s Prizrenit
  http://i46.photobucket.com/albums/f1...em_kryeziu.jpg

  Kt fakt, tashm e din do kush, sepse sht folur e shkruar shum ditve t fundit n mediat tona. Ta zm, m 17 mars, n t prditshmen Koha Ditore sht botuar nj reagim me titull: Libreza e partis - kriteri i par pr drejtor.


  Lexoni: Faksimilin: Libreza e partis - kriteri i par pr drejtor.
  http://pashtriku.beepworld.de/files/...oha_ditore.jpg

  Pr kt shtje ka shkruar edhe intelektuali prizrenas Adnan Abrashi.

  Kur sht fjala pr LDK-n si partnere e ktij koalicioni ( fjala sht pr koalicionin aktual qeveriss PDKLDK - Sh.B), ather, aspak nuk sht vshtir tia qllojm se aty, t gjitha penjt e diktatit politik t vendimmarrjes i ka Eqrem Kryeziu - EQA. - kshtu shkruan Adnan Abrashi n artikullin me titull: N nj shoqri t verbr edhe qorri mund t bhet udhheqs!, dhe mpastaj vijon: n vend se si udhheqs t przgjidhen ekspert profesionalist t lmenjve adekuat t veprimtaris s ngusht specifike t ktyre institucioneve, ndodhi e kundrta - u emruan njerz joprofesionist dhe militant lokal t mbetur pa pun pas zgjedhjeve t fundit t LDK-s. Dhe, kush tjetr ka gisht n kto matrapazllqe kadrovike q po ngjajn kto dit n Prizren, prve ish kryetarit t tij, Eqrem Kryeziut, dhe ndikimit t fuqishm partiak q ka ai tek Valton Beqiri n kt ministri n prgjithsi. - ka prfunduar z.Abrashi.

  Kush jan militantt e papun t LDKs n Prizren,
  q Eqrem Kryeziu i bri drejtor?!

  Pas intervistimit formal t kandidatve pr drejtor t Institutit pr Mbrojtjen e Monumenteve Kulturore t Prizrenit (IMMKP) dhe t Biblioteks Ndrkomunale n Prizren, drejtor i Institutit - IMMKP sht zgjedhur Hasan Hoti, Prof. i marksizmit - sociologjis dhe ish antar i i devotshm i LKJs n gjimnazin J.R.Kica n Prizren, ndrsa pr kt post kan konkuruar edhe: Jusuf Xhibo - arkitekt, Fikret Tikvesh - arkitekt, Mr.sc.Parim Kosova - historian, Prof.Qazim Kabashi - historian, Mr.sc.Muharrem Qafleshi - historian, t gjith kta puntor shkencor me prvoj n fushn e kulturs dhe t historis. Ndrkaq, paneli, pr drejtor t Biblioteks Ndrkomunale n Prizren ka zgjedhur Fatmir Pirecin, ndrkoh q sht eliminuar Sahadete Sadikaj, magjistre e bibliotekaris, njra nga femrat e vetme profesioniste n kt fush! Znj.Sahadete duke qen e vetdijshme, se jan shkelur t gjitha procedurat dhe kriteret e konkurimit, pr mnyrn se si sht zgjedhur drejtori i ri, dit me par ka br nj ankes n adres t Ministris s Kulturs, Rinis dhe Sporteve.

  Qytetart e Prizrenit e din mirfilli, se zyrtart lokal t LDKs n Prizren, Hasan Hoti dhe Fatmir Pireci jan bashkpuntort m besnik t ish-krytarit t komuns Eqrem Kryezu, pr faktin, sepse gjat kohs kur z.Kryeziu ishte Kryetar i Prizrenit, Hasan Hoti ishte dy her drejtor: drejtor pr Kultur, Rini dhe Sport si dhe drejtor pr Arsim dhe Shkenc, ndrsa Fatmir Pireci ishte zdhns i Eqrem Kryeziut n KK t Prizrenit.

  Foto: Hasan Hoti, ish-drejtor i kulturs dhe arsimit n qeverin komunale t Eqrem Kryeziut

  http://www.komuna-prizreni.org/repos...san%20Hoti.JPG

  sht po ai Eqrem Kryeziu, q ushtart e UKs i quante
  njerz t mjer e avanturier!

  Aktualisht Eqrem Kryeziu pr nga pozita n parti sht nnkryetar i par i LDKs, ndrsa n institucionet shtetrore sht deputet i Grupit Parlamentar t LDKs n Kuvendin e Republiks s Kosovs, dhe pr m tepr, ka pozitn e antarit t Kryesis s Kuvendit si dhe sht antar i dy komisioneve m t rndsishme parlamentare:

  1. antar i Komisionit pr Pun t Jashtme dhe
  2. antar i Komisionit pr Pun t Brendshme dhe Siguri.

  Lexoni n faqen zyrtare: funksionet shtetrore t Eqrem Kryeziut
  http://www.assembly-kosova.org/?cid=1,113,556

  Sa e uditshme m duket kjo,

  kur n organet m t larta, (n Kryesin e Kuvendit t Republiks s Kosovs dhe n komisionet parlamentare), prkrah ish drejtuesve t UKs: Jakup Krasniqit, Xhavit Halitit, Rrustem Mustafs - Remit, Naim Malokut, Ramadan Avdiut, Emrush Xhemajlit dhe Zafir Berishs, sht edhe Eqrem Kryeziu.

  M duket e uditshme kjo bashkjetes pushtetore, pr faktin, sepse:

  sht po ai Eqrem Kryeziu,

  i cili n vern e vitit 1998, (derisa njsit e Ushtris lirimtare t Kosovs t udhhequr nga SHP i UKs, luftonin n vija t frontit, kundr forcave pushtuese ushtrako-policore t Serbis), pa hezitim deklaronte, se: Ushtria lirimtare e Kosovs sht nj amalgam e grupeve t ndryshme t armatosura, pa komand e qendr komandimi, si njerz t mjer e avanturier.!!! ( Lexoni librin - Jakup Krasniqi: Kthesa e Madhe - Ushtria lirimtare e Kosovs, Prishtin 2006, faqe 145 )


  sht po ai Eqrem Kryeziu,

  i cili me vendim t presidentit historik Ibrahim Rugova, m 19 nntor 1998 caktohet kryetar i komisionit pr hulumtimin e krimeve t lufts n Kosov nga forcat serbe dhe UKja!


  Lexoni ktu: vendimin e presidentit historik Ibrahim Rugova
  http://pashtriku.beepworld.de/files/...kunder_uck.jpg

  sht po ai Eqrem Kryeziu,

  i cili gjat kohs s bombardimeve t NATOs, (n pranvern e vitit 1999), n Prizren sht strehuar dhe ruajtur nga polici i Serbis Qerim Buzhala, dhe kjo ngjarje, sot e ksaj dite ka mbetur e mistershme pr opinionin e gjer.


  sht po ai Eqrem Kryeziu,

  i cili pas prfundimit t lufts, q n mbledhjen e par t Kryesis s LDKs m 05.VII.1999, n cilsin e kryetarit t Komisionit pr hulumtimin e krimeve t lufts, propozon (po citoi): Eqrem Kryeziu: Propozoj q t rihapen zyrat e LDKs n t gjitha qendrat pr hulumtimin e krimeve t kryera nga serbt por edhe UK-ja.


  Lexoni kt citat: t shkputur nga procesverbali i mbledhjes s kryesis s LDKs, mbajtur m 05 korrik 1999, n Prishtin
  http://pashtriku.beepworld.de/files/...es_per_uck.jpg

  ( Dihet mirfilli se kjo struktur e LDKs, ka qen mjaft aktive n prgatitjen e dosjeve dhe dshmitarve t shumt, n proceset gjyqsore kundr ushtarve t UKs, q u mbajtn ( pas lufts) n Kosov dhe n Hag)

  sht po ai Eqrem Kryeziu,

  i cili pr disa vjet rresht e kundrshtoi, vendosjen e shtatoreve t dshmorve t kombit: Xhevat Berisha dhe Ismet Jashari - Komandant Kumanova, n Sheshet e Prizrenit, ndrkoh q qytetart prizrenas gjat gjith ksaj periudhe kan protestuar, kundr ktij vendimi absurd, dhe pr udi kto protesta paqsore gjithmon kan prfunduar me ndrhyrjen brutale t njsive speciale t policis s UNMIKut!

  Shikoni ktu: Vrasjen e dyt t dshmorve t Kombit: Xhevat Berisha dhe Ismet Jashari-Kumanova, nga i pushtetshmi Eqrem Kryeziu!
  http://pashtriku.beepworld.de/files/...te_shtrire.jpg

  Dhe ngjarja q i v kapakun t bmave t Eqs me kompani, sht djegja e objektit t Komuns s Prizrenit, n tetor 2007.

  Kjo ngjarje ka ndodhur, pikrisht n kohn kur po vazhdonte fushata elektorale pr zgjedhjet e nntorit t atij viti, ku sondazhet parazgjedhore e nxirrnin fitues PDKn. Me kt rast t kobshm, jo rastsisht ndezja e fitilit kishte nisur mu nga zyra e Gjeodezis dhe Katastrs, (ku mendohet se jan br vjedhjet dhe abuzimet m t mdha nga qeveritart komunal n krye me Eqrem Kryeziun), pr ta kapluar pastaj krejt objektin gjigant t kuvendit. Dhe, uditrisht sot e ksaj dite askush, ssht marr n prgjegjsi pr kt djegje spektakulare !!!

  Komentin tuaj mund ta shkruani KTU

  N vijim mund t lexoni:
  Hysen Gega: Asgj nuk harrohet
  Sh.Berisha: Zatriqi, Vllasi dhe Rugova, prgjegjs pr burgosjen e Mr.Ukshin Hotit!
  Qazim Doda:Ambasadori A.Spahiu, i padshiruar pr shqiptart n SHBA!

  HUazuar nga faqja: www.pashtriku.org

 2. #2
  Pasioni pr shkencn Maska e KILI MERTURI
  Antarsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evrop
  Postime
  1,856
  Faleminderit
  8
  14 falenderime n 10 postime
  Tem shum interesante dhe natyrish sht shum mir q kta njerz t dalin ashtu siq jan , pra antikombtar si lloji i rugoviqit me shok , ndr ta edhe Eqremi.

  Po nj gj nuk po m plqen pse n rubriken Elita kombtare?!!!

  Kta njerz duhet t futen n rubriken turpi i kombit q duhet t hapet nga moderatort.

  Kili

  SHQIPRIA ETNIKE SHT GJAKU IM Q NUK FALET!
  N dreq t mallkuar t gjith antishqiptart dhe tradhtart e kombit!

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,166
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  nuk ishte vet edhe nuk punonte ne krye n'veti...pra keta ishin shum qe punojshin ne te keqen e shqiptaris.

  - Ibrahim Rugova
  - Kol Berisha
  - Eqrem Kryeziu
  - Sabri Hamiti...
  ka edhe shum te jer qe spo me kujtohen .

  - keta me lart meniher pas lufte kan punuar shum per me njollos ushtrin clirimtare te kosoves....

  ...keta njerz nuk lahen me asgje....pak eshte plumbi per ta.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2008
  Postime
  1,283
  Faleminderit
  3
  4 falenderime n 3 postime
  Cdo njohes mesatar i rrethanave e zhvillimeve ne Republiken e Kosoves,sidomos ne partite politike,ne kete rast te ish LDK-se,e dine shume mire se Dr. Rugoven e kete Eqrem Kryeziun i ndane nje mal i tere ne pikepamje,aftesi,qendrime,vendime dhe ide e vizione.
  Rugova ishte nje nga ata te pakt burra te Kosoves se viteve te mbrapshta 1981-1999,qe me urtesi,mund e shume pune arriti qe popullin e neperkembur,te tradhtuar,te percare,te dezorientuar t`a afroj,drejtoj dhe orientoj kah e ardhmja,liria,demokracia e pavaresia.Me punen e tij,populli i Kosoves,per here te pare ne historin e tije te gjate e te pergjakur,artikulloi synimet e veta liridashese ne menyren me origjinale,me demokratike dhe me efikasse.
  Ai kishte kuptuar me kohe se liria e pavaresia e Kosoves jane te nderlidhura me demokracine e popullit te saj.Historikisht Kosova ka vuajtur per faktin shume te thjeshte;-kurr nuk i eshte dhene mundesia qe te shprehet lireshem ne rruge demokratike per synimet e saj.Nje perpjekje modeste u pat bere me te ashtuquajturen LNC,sidomos me vendimet e Kuvendit te Bujanit,por si gjithemone edhe athere forca e dhuna ishin mbi drejtesi e moral dhe Kosova e mjere,trungu i Shqiperise, mbeti edhe njehere jasht shtetit ame nen kthetrat e klikave sllavo-komuniste e cetnike.
  Dr. Rugova e njihte shkelqyeshem historin e popullit te vete,mundesite e ti,vullnetin e kapacitetin e shtetit ame dhe konjukturat gjeo-politike te Evropes dhe botes.
  Ne ato vite vlimesh te medha ne permasa boterore,kur zhvillohej beteja finale ne mes te botes se lire dhe te ashtuquajturit bllok -komunist,Dr. Rugova shpalos nje nga programet me spektakulare-idene e lirise,demokracise dhe pavaresise per popullin e vet dhe orientimin strategjik;-miqesine e perjeteshme me bastionin e lirise boterore-SHBA.
  Jane qeshur me cinizem e tallje ne shume kryeqytete te botes,bile edhe te ne ketu afer,me kete program e vizion,sepse askush as qe kishte anderruar se nje dite Kosova do t`ia dilte mbane,bile as ne Tiranen e asokoheshme.Kembengultesia e tije,urtesia dhe vokacioni i lindur per te krijuar miqe ne te kater anet e botes,ishin armet e tij.Ky vizion,kjo urtesi dhe kembengultesi ne permbushje te aspiratave te ligjeshme per pupullin e Kosoves u bene me kohe krediti me i fuqishem per kerkesen finale-pavaresine e vendit.
  Vizioni i tij ishte vizion i mbare popullit te Kosoves.Ai ishte i vetedijshem per kufizimet e ushtrimit te pushtetit paralel,per represaliet qe i beheshin popullit,per mangesite materiale e organizative,cilesin e jetes se njerezve,shendetin e tyre,por ishte gjithashtu i vetedijeshem se pa sakrifice madhore,pa durim e kembengulje,organizim e deshire per liri,ajo nuk do te vinte kurr.
  Dr. Rugova e dinte me kohe se raporti i forces ne arenen e ish jugosllavise ishte ne disfavor te shqiptareve.Te shumta kane qene kerkesat e ish liderve kroat e boshnjak e te tjere,qe Kosoven t`a involvojne ne luftat e pergjakshme nder fise sllave,me te vetmin qellim qe dufi dhe urrejtja millosheviqiane te shkarkohej ne Kosoven e mjere.Politika e tije ishte politike e hapave te gjate,jo e inateve dhe sukseseve te castit.Ai ne asnje rast te vetem nuk e ka mohuar as opcionin perfundimtar-ate te luftes se armatosur nacional-clirimtare.Deshmi per kete ka edhe ne kete FSH,ku shihet Adem Jashari me bashkeluftetare te tije ne shoqeri me dr. Rugoven.
  Ai ishte President i Republikes se Kosoves dhe si te ketille e trajtonte edhe faktori nderkombetare.Ai faktor kishte sugjeruar me kohe qe Kosova ne asnje menyre nuk duhet te bente lufta te huaja,sic ishin shume lufta te asokoheshme ne hapsirat e ish-jugosllavise e qe shume here shqiptaret ishin djegur ne te kaluaren duke luftuar per te tjeret.
  ----
  Dr. Rugova ishte edhe kryetar i LDK,levizjes gjthekombetare per liri,demokraci e pavaresi te Kosoves.Si levizje,ajo para luftes asnjehere as qe tentoi te profilizohet si parti e mirefillt politike.Ne te jetonin s`bashku edhe naconalistat e NDSH,edhe te moderuarit e ish LKJ-se,edhe markesist-leninistet dhe shume rryma e vizione ideologjike tjera.Ato ,krejte natyrshem me kohe filluan te profilizohen si rryma dhe here pas here edhe filluan te ndahen nga ama per te krijuar parti te reja.Skena politike e sotshme kosovare eshte rritur e edukuar ne shkollen e LDK dhe nese ka dicka ne to demokratike,athere ajo vie nga kjo shkolle.
  -----
  T`a fusesh me nje thes kete Eqrem Kryeziun me kete shkolle te demokracise eshte vertete ironi.Ky njeri aksidentalisht ka ardhur ne ekipin e pare te LDK-se,pas nje perplasje te madhe qe ndodhi me krahun markesist-leninist,frakcion ky qe me von krijoi PDK dhe partit tjera te majta.Ne ate kuvend,me duket i katerti,merrne me mend u pat eleminuar politikisht edhe i madhi Dr. Fehmi Agani.Ne ato rrethana,Dr. Rugova thjeshte pat emruar nje kryesi te improvizuar dhe njeri nga nenkryetaret e saj ishte edhe Eqrem kryeziu.Ky njeri,me goje te vet ne shume intervista deklaronte se eshte anetare me korespondence i organeve te LDK dhe vertete edhe ashtu sillej e vepronte.
  Ishte nje nga ata qe i pelqente t`a luante rrolin e disidentit te perjeteshem.Ne thelb,ky njeri ishte nje karierist finok qe thurte shume intriga e fije te dyshimta nder kreret e LDK.
  Duke iu falenderuar kesaj "dhuntie",ndoshta edhe ndonje tjetre per te cilen ende nuk dihet publikisht,pas vdekjes se Dr. Rugoves arriti te uzurpoje rrolin kyq ne drejtimin e saj dhe nje elan te papare,filloi te rrenoj gjithe shtepine madhe te demokracise.Viktime e pare e ketij uragani shkatrrues ishe fjala e lire dhe demokracia e brendeshme partiake,karakteristike e LDK-se rugoviane.Ne kete vrap cmendurie,per nje kohe rekord u bene shume puce ne qeveri,parlament dhe organe tjera te shtetit.Ne fakt u eleminua truri i partise,idealistet dhe besniket me te medhej te ideologjise kombetare te LDK.Ky njeri intrigant nuk mundet te jetoj normalisht e te mbijetoj politikisht pa konflikte,nderskamza dhe makavelizem primitiv.
  Edhe aktualisht eshte duke zhvilluar nje lufte te ketille.Tash thot se me PdK do te jemi edhe per 10 vjet ne koalicion,ndersa nenkryetari tjeter i LDK L. Haziri para pak ditesh kishte mbrojtur Rugoven dhe kishte vu ne pikepyetje shume nga premisat mbi te cilat mbeshtetet skena e sotshme politike e partiake e Kosoves.
  Qellimi eshte qe kesaj partie t`i hiqet edhe nje krah, qe per momentin paraqet rrezik per kete uzurpator te te parit te Partise se Dr. Rugoves.

 5. #5
  Pasioni pr shkencn Maska e KILI MERTURI
  Antarsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evrop
  Postime
  1,856
  Faleminderit
  8
  14 falenderime n 10 postime
  rugoviqi n 81-ten ishte komunist i prbetuar edhe me letra, pra me librez.
  mos i przi vitete1
  edhe mbas 89-ts e deri sa edhe eci, ishte komunist me ide sllavo-komuniste , edhe pse librezen e pat t fshehur diku.

  Kurse sa i prket kti pist, Eqremit , nuk kishte shum dallime me rugoviqin.
  ishte gjall ai derisa ky bri fushat kundr UCK-s.
  Po t ishte UCK-ja ajo q vrau aktivistt e ndryshm , do t startonin nga ky far pisi.
  ishte vet rugov-iqi e kyezi-viqi q kan vra dhe e kan gjuajtur akuzin dikah tjetr, sepse kta jan msu me manipulu me popullin .

  Kili

  SQHIPRIA ETNIKE SHT GJAKU IM Q NUK FALET!
  N dreq t mallkuar t gjith antishqiptart dhe tradhtart e kombit!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2008
  Postime
  1,283
  Faleminderit
  3
  4 falenderime n 3 postime
  Kili,
  Te kisha propozuar t`lexosh intervisten e Dr. Sali Berishes ne EXPRESS,sidomos ate pjesen se kush kend ka tentuar t`a vras ne mes Tiranes...
  Jeni kontradiktor o zotni ,
  Nje rast e akuzoni Dr. Rugoven per paqesor,te urte etj.,pastaj shpifni se ka vrare...
  Ju qe keni dosje per secilin,pse nuk i beni publike ato dhe te shoh ky milet se beli kush e kur e kend e vrau....Do te jeni ne fitim....
  Hapni ato teftere ..

 7. #7
  Pasioni pr shkencn Maska e KILI MERTURI
  Antarsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evrop
  Postime
  1,856
  Faleminderit
  8
  14 falenderime n 10 postime
  Guri i Kuq!

  Un nuk jam shef policie o djal i mir.
  Po dite t prdorsh nj logjik t thjesht , nuk ke ka shkon prceq t bindesh se ashtu qndrojn punt.

  Lere ti se si sht paraqitur n publik rugoviqi. besa ato t fundit i dolen n shesh ,e kam fjalen takimet e ti t fundit me mikun e vet millosheviq (eh sa takimet nuk kan dal n TV), ky ka pri nj klan shum t rrezikshm post-komunist t stilit diktatorial.
  Motoja e tij: "Ose si t them un . ose ec se nuk vlen fare"(largoi , poshtroi, shpifi e deri edhe tradhtoi e likuidoi ata q menduan ndryshe)
  Tash e kan trashgu ata pak mbeturina t atij klani n krye me eqen.

  Rritu pak o Guri!

  Kili

  SHQIPRIA ETNIKE SHT GJAKU IM Q NUK FALET!
  Ndryshuar pr her t fundit nga KILI MERTURI : 06-04-2009 m 08:35
  N dreq t mallkuar t gjith antishqiptart dhe tradhtart e kombit!

Tema t Ngjashme

 1. Lajme t prditshme nga Kosova
  Nga Qendi n forumin Shqipe nga Kosova
  Prgjigje: 230
  Postimi i Fundit: 09-10-2016, 18:40
 2. Gjykata zbardh vendimin: SHIK-u vrau Remzi Hoxhn si agjent serb
  Nga ex-x n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 384
  Postimi i Fundit: 26-09-2013, 08:45
 3. Vlersimi pr Luftn Nacional lirimtare Shqiptare
  Nga Kryeplaku n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 177
  Postimi i Fundit: 05-11-2007, 19:10
 4. Zhvillimet politike post-Rugova n LDK
  Nga EveryWare n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 07-07-2006, 12:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •