Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 68 prej 68
 1. #61
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Flamuri i Kosoves

  Apropos Flamuri...

  Vetėvendosje ngre flamurin kombėtar “te rrethi”


  Lėvizja Vetėvendosje ka vendosur flamurin kombėtar “te rrethi”, ku pėr disa vite ka qėndruar flamuri i Republikės sė Kosovės. Kėtė e kanė bėrė nė nderim tė Epopesė sė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

  Komuna e Prishtinės, nuk ka qenė e informuar pėr kėtė, por zėdhėnėsi i komunės, Adonis Tahiri ka thėnė se vendosja e flamurit kombėtar nuk ju pengon.

  Ai flamur nuk ėshtė vendosur nga Komuna e Prishtinės, dhe sot gjatė ditės e kemi parė se ėshtė vendosur. Por, megjithėkėtė neve nuk na pengon asnjėherė vendosja e flamurit kombėtar”, ka thėnė Tahiri.

  Edhe pse mė herėt nė atė vend ka qėndruar flamuri i Kosovės, komuna nuk e sheh si obligim ta rikthej atė.
  Nuk kemi asnjė obligim ligjor qė ta vendosim flamurin e Kosovės”, ka shtuar Tahiri.
  http://www.koha.net/?id=27&l=2102

 2. #62
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime

  Pėr: Flamuri i Kosoves

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin


  17 mijė flamuj tė Kosovės nė ndeshjen me Haitin

  17 mijė flamuj tė Kosovės nė ndeshjen me Haitin
  23:12 / E shtunė, 01 Mars 2014

  ...
  Plisat: Adem Jashari nuk luftoi pėr kėtė Kosovė
  Deri sa shumica e tifo-grupeve nga rajonet e ndryshme tė Kosovės u nisėn nė mėnyrė tė organizuar drejt Stadiumit "Adem Jashari" Mitrovicė, pėr tė pėrkrahur Pėrfaqėsuesen e Kosovės nėn emrin e pėrbashkėt "Dardanėt" , e cila po zhvillonte ndeshjen e parė historike miqėsore kundėr Pėrfaqėsueses sė Haitit , tė lejuar nga instancat mė tė larta tė futbollit botėror FIFA.

  Tifozėria bardh e kaltėr nga kryeqyteti i Kosovės "Plisat" e Prishtinės , sėrish morrėn rrugėn e zakonshme kur luan Kombėtarja Shqiptare drejt Shqipėrisė por kėsaj rradhe jo nė Tiranė por nė Durrės , pasi Stadiumi Kombėtar "Qemal Stafa" pritet shumė shpejtė tė rrėnohet dhe tė ndėrtohet stadiumi i ri.


  Plisat gjatė ndeshjes Shqipėri - Maltė shpalosen edhe dy mesazhe tė cilat iu dedikuan tifozėrisė tė organizuar nėn emrin "Dardanėt" ku thuhej : "Me 5 Mars , Adem Jashari luftoi pėr Kosovėn Shqipėri !" dhe "Kur tė shikojmė pas - ne do ta mbajmė kokėn lartė , po ti ?". Mos prezenca e "Plisave" nė Stadiumin "Adem Jashari" nė Kosovė u diskutua gjatė tėrė ditės , nga disa u kritikuan disa i pėrkrahėn pėr vendimin e marrė qė ti qėndrojnė besnik idealeve kombėtare. ... 3. #63
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Flamuri i Kosoves  Tifozet e Kroacise duke djegur mbreme flamurin serb

 4. #64
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Flamuri i Kosoves
  Plisat kundėr pėrfaqėsueses sė Kosovės (FOTO)  GazetaExpress E enjte, 06 Mars 2014 16:16
  Grupi i tifozėve ‘Plisat’, gjatė ndeshjes miqėsore Shqipėri – Maltė, ka shpalosur disa transparent kundėr pėrfaqėsueses sė Kosovės.

  Derisa shumica e grupeve tė tifozėve ishin bėrė gati pėr ndeshjen miqėsore Kosovė – Haitit, grupi i tifozėve Plisat kishin marr rrugė drejtė Durrėsit pėr ta pėrkrahur Kombėtaren shqiptare, e cila fitoi ndaj Maltės (2:0).

  Grupi i tifozėve ‘Plisat’, gjatė kėsaj ndeshje ka shpalosur disa transparent kundėr pėrfaqėsueses sė Kosovės.

  "Me 5 Mars, Adem Jashari luftoi pėr Kosovėn Shqipėri!" dhe "Kur tė shikojmė pas, ne do ta mbajmė kokėn lartė, po ti ?", ishin disa prej transparenteve tė Plisave nė shkallėt e stadiumit "Niko Dovana".

  Pėrveē Plisave, pėrfaqėsuesen e Kosovės nuk ėshtė pėrkrahur as nga grupi i tifozėve Forca, Arpagjik’t, dhe Kuqezinjtė e Jakovės.

  --------------------------------------------------------

  Hajnat e VRANJEFCIT apo siq i quajn keta rrugaqa e hajna vagabonda e kriminel ne Prishtine Hajnat e LDK-se te Ismet Beqirit dhe te Isa Mustafes (Plisat)
  keta hajna keshtu kan veprue gjithmon kunder Kosoves si ne luft si pas luftes
  te gjithve na kujtohen keta hajna kur demostruan disa dit me rradh dhe e rrzuan Fatmir Sejdiun
  djemt e Isa Putinit i paguajn ket hajna te Vranjefcit
  po ku kan te drejt keta te pa ftyr ta zun ne goj ADEM JASHARIN
  kur ADEMI bente luft ne Drenic keta hajna ne lagjen e Vranjefcit
  apo kodren e Hajnave siq e quajn ne Prishtine ket hajna vidhsjin plaqkitshin
  qka mundeshin dhe ua dergonin policis serbe
  ne te vertet ata i ruenin dhe i mbronin keta hajna
  e qka mendoni ju disa se mos u prit diqka mire prej tyre a jo bre jo i njofin krejt Kosova keta hajna.

 5. #65
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Flamuri i Kosoves

  Me flamuj tė Kosovės bėjnė tifo pėr Zvicrėn

  06.03.2014 - 15:01


  Dy zviceranė tė rinj, Leona dhe Claudio bashkė mė tė riun nga Tetova, Albinin mbanin lartė flamurin shtetėror tė Kosovės pėr nder tė syperyllit kosovar tė futbollit zviceran, Xherdan Shaqiri, cili shkėlqeu edhe nė kėtė lojė. Ata thanė se kanė ardhur pėr ta parė yllin e tyre Shaqirin.

  Mė Shaqirin, Behramin, Xhakėn, Xhemajlin, Mehmedin etj., Zvicra jo vetėm qė ka siguruar shėrbimet e kėtyre talenteve shqiptarė, por ka fituar dhe njė numėr tė konsiderueshėm simpatizantėsh shqiptarė qė jetojnė nė Zvicėr.

  Shumė prej tyre u panė edhe nė kėtė lojė mes Zvicrės dhe Kroacisė, ku krahas gjermanishtes dhe kroatishtes, shqipja dėgjohej ngado qė sillesha. Pra, kishte njė numėr tė madh shikuesish shqiptarė qė bėnin tifo pėr Zvicrėn jo vetėm me flamuj zviceranė, por edhe me flamurin e Kosovės dhe atė kombėtarė.

  Flamujt e Kosovės qė valėviteshin me krenari, zgjonin kėrshėrinė e shumė shikuesve tė vendosur nė sektorin A dhe D, ndėrkohė qė tė rinjtė qė mbanin simbolet shqiptare dukej se ishin komod me vėmendjen qė kishin zgjuar ndėr shumė shikues tjerė zviceranė e kroatė. /B.D/
  albinfo.ch

 6. #66
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Flamuri i Kosoves


 7. #67
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Flamuri i Kosoves


  Flamuri Gjigant i Kosovės nė Gjenev !

 8. #68
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,593
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Flamuri i Kosoves


Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

 1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 214
  Postimi i Fundit: 20-09-2018, 14:55
 2. Kėshtu foli Tahir Zemaj
  Nga Nice_Boy nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 123
  Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
 3. Adem Demaci: Eksperimenti politik ndėrkombėtar me Kosovėn
  Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-04-2006, 19:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •