Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Antarsuar
  16-10-2008
  Mosha
  27
  Postime
  355

  Firefoxi i ri vjen vetm n muajin qershor
  Edhe pse versioni i radhs s shfletuesit m t popullarizuar alternativ ka qen i prcaktuar t paraqitet gjat pjess s par t vitit 2009, nga tabori i Mozillas raportojn se Firefox 3.5 do t vonohet paksa.

  Integrimi i mundsive t shumta dhe testimet shtes jan shkaqet kryesore t vonimit t versionit t ri Firefox 3.5. Mesi i vitit sht koh m reale pr paraqitjen e tij.

  Javn e kaluar Mozilla ka ofruar Firefox 3.1 beta 3, mirpo si deklaron Chris Blizzard nga shrbimi i taborit t Mozillas, ky version sht larg nga ai prfundimtar.

  Edhe pse versioni i ardhshm i Firefoxit n form logjike do t duhej t barte shenjn 3.1, n Mozilla kan vendosur q shifra 3.5 do t theksoj m konkretisht t gjitha shtojcat dhe risit me t cilat do t vjen versioni i radhs i shfletuesit.

  Sipas paralajmrimeve t Mozillas, Firefox 3.5 do t sjell prmirsime t rndsishme gjat ekzekutimit t JavaScript-it dhe mundsive multimediale t shfletuesit pa pasur nevoj t instalohen shtojcat e palve t treta, si Adobe apo Macromedia.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 2. #2
  Version prfundimtar beta sapo sht hedhur n qarkullim. Lidhjet pr t shkarkuar prkthimin n Shqip jan si vijon:

  Pr Windows: http://releases.mozilla.org/pub/mozi....5b4/win32/sq/
  Pr Mac: http://releases.mozilla.org/pub/mozi.../3.5b4/mac/sq/
  Pr Linux: http://releases.mozilla.org/pub/mozi...linux-i686/sq/

  Zvendsimi i sq me en-US te fundi i ktyre lidhjeve do t'ju jap shkarkimin n Anglisht.

  Bhet fjal pr nj version prov, i cili prfshin mjaft veori t reja, si dhe prmirsime n punim, n prputhshmri web dhe shpejtsi. Kshillohet t lexoni shnimet e versionit dhe ato rreth problemesh t njohura, prpara se ta instaloni kt beta.

  Qllimi i hedhjes n qarkullim sht provimi i funksioneve baz t sjell nga mjaft veori t reja dhe i ndryshimeve n platform t planifikuara pr Firefox 3.5-n. Mes atyre pr t cilat kemi nevoj pr prshtypjet tuaja prmendim:

  Prmirsim i mjeteve pr controll mbi t dhnat vetjake, prfshi Mnyrn E Shfletimit Vetjak.
  Punim dhe qndrueshmri m e mir me mekanizmin e ri JavaScript, TraceMonkey.
  Aftsia pr t furnizuar Shfletim t Ndjeshm ndaj Vendit, duke prdorur standardet web pr gjeolokalizim.
  Mbulim pr JSON origjinal.
  Prmirsime n mekanizmin e vizatimi Gecko,prfshi prtypje spekulative pr vizatim m t shpejt t lnds.
  Mbulim pr teknologji t reja web, t tilla si: elemente HTML5 video dhe audio, grma t shkarkueshme dhe t tjera veti t reja CSS, przgjedhsa krkese JavaScript, depozitim HTML5 offline t dhnash pr zbatimet, dhe shndrrime SVG.

  Programuesat web mund t gjejn m tepr informacione n kt faqe:

  http://developer.mozilla.org/en/Fire...for_developers
  Ndryshuar pr her t fundit nga BB_ose_bb : 29-04-2009 m 04:10 Arsyeja: prmirsim

 3. #3
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  42
  Postime
  2,679
  Ka nxjere ndonje gje te vecante te vetes kete radhe mozilla apo prap ka kopjuar IE edhe Safari si perhere?

  Per sa kohe Microsoft e mban IE8 ne gjendjen e tanishme e nuk e dhjet me ndonje patch a service pack firefoxit skam per tja pare syte

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 4. #4
  A prton t sjellsh ca shembuj, me datat prkatse, pr pohimin "asgjsues" q Mozilla ka kopjuar prher IE-n dhe Safarin?

 5. #5
  Si ndihm t vockl, ju lutem prdorni kt faqe pr shkarkime:

  https://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-beta.html

  Kshtu mund t numrohen shkarkimet, e kjo ndihmon pr t studiuar gjendjen.

 6. #6

  Question Replica Prada Handbags

  Replica Prada Handbags At Saks - Shop Spring 2009 Latest Collections!Up to 70% Off Retail. Free Gift.Clearance SALE & Special Promotion!Shop the Spring Collections for Prada Handbags at cocobags.com.

Tema t Ngjashme

 1. 200 t shumkrkuarit shqiptar n t gjith Botn
  Nga Albo n forumin N krkim t personave t humbur
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 04-02-2011, 10:52
 2. Informacionet e fundit rrethe Browser-eve
  Nga YlliRiaN n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 27-12-2009, 09:43
 3. Raporti i OSBE: Zgjedhjet e qershorit, nje permiresim i ndjeshem
  Nga juanito02 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 16-09-2009, 08:08
 4. TEC i Vlors fillon punn n muajin qershor
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 160
  Postimi i Fundit: 07-05-2009, 17:36
 5. Katalog shenjtorsh
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-12-2006, 10:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •