Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  doritlk Maska e DORJANBITI
  Anėtarėsuar
  17-08-2006
  Mosha
  29
  Postime
  453

  Korrozioni(ndryshkja)

  Me duhet nje artikull per korrozionin.Cfare eshte,si te mbrohemi prej tij etj.
  Ju lutem me ndihmoni.
  Always the best

 2. #2
  Citim Postuar mė parė nga DORJANBITI Lexo Postimin
  Me duhet nje artikull per korrozionin.Cfare eshte,si te mbrohemi prej tij etj.
  Ju lutem me ndihmoni.
  Ndiq lidhjen, ka material tė mjaftueshėm pėr atė qė kėrkon.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Rust

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-06-2019
  Postime
  1

  Red face Pėr: Korrozioni(ndryshkja)

  Korrozioni eshte nje proces i cili ne menyre spontane i oksidon metalet ne jonet e tyre. Me kete rast formohen komponime te ndryshme kimike sic jane oksidet, karbonatet, sulfatet etj.Korrozioni ėshtė njė proces i ngadalshėm i konsumimit tė vazhdueshėm

  Ky fenomen mund tė jetė subjekt i mė shumė materiale tė ndryshme por forma e korrozionit ėshtė sipas definicionit tė caktuara qė e hasura nga metalet. Korrozioni metale tė mund tė definohet si njė proces i degradimit dhe konsolidimit me elemente tė tjera. Kėto janė njė nivelet e energjisė tė cilat janė mė tė mėdha se minerale pėrkatėse dhe, nė kushte tė caktuara mjedisore, nėnshtrohen korrozionit.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •