Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1

  10 arsye pse duhet ta falendrojm Zotin

  1. Duhet ta falnderosh Zotin q nuk je n burg!
  2. Duhet ta falnderosh Zotin q je shndosh e mir!
  3. Duhet ta falnderosh Zotin q ke ushqim dhe strehim!
  4. Duhet ta falnderosh Zotin q t ka ruajtur nga fatkeqsit!
  5. Duhet ta falnderosh Zotin q nuk ke lindur i gjymt!
  6. Duhet ta falnderosh Zotin q je i punsuar!
  7. Duhet ta falnderosh Zotin q ke fmij!
  8. Duhet ta falnderosh Zotin q t ka lindur n kontinentin Evropian!
  9. Duhet ta falnderosh Zotin q t ka dhn mend e dituri!
  10. Duhet ta falnderosh Zotin q ke nj jet t lumtur!

  Nse i vshtron dhe mediton me kujdes kto gjra q n fillim t duken t parndsishme, do ta kuptosh q ka shum njerz n kt bot q i kan dhe i prjetojn kto fatkeqsi apo q ndrrojn ti ken kto t mira q i ke ti.

  Po filloj me prshkrimin e ktyre gjrave nj nga nj:

  Ka shum njerz q jan n burg, kan dshir t jetojn t lir, jan penduar pr veprn q e kan br, por duhet ta presin afatin e prmbushjes s dnimit.

  Ka shum njerz q jan t smur rnd e q e dijn q kan pr t vdekur shum shpejt por nuk mund t bjn agj kundr smundjes dhe i numrojn ditt q i kan mbetur.

  Ka shum njerz q nuk kan as strehim e as ushqim t cilt gzohen kur ju ofrohet nj pjat me ushqim falas apo nj batanije pr ta mbuluar trupin gjat nats.

  Ka shum njerz q n jet u ndodhin fatkeqsi t nj-pas-njshme dhe n fund nuk mund t pajtohen m me jetn dhe kryejn vetvrasje.

  Ka shum njerz q lindin me t meta dhe ju vie turp t shfaqen n publik.

  Ka shum njerz q nuk jan n pun dhe rrijn tr ditn n shpi ku n shum raste marrin kritika t rnda apo fjal t hidhura q ia dobsojn edhe m shum zemrn.

  Ka shum njerz q nuk kan fmij e q mallin dhe dashurin e tyre e shprehin ndaj fmijve t njerzve tjer dhe qajn n vete sa her q shohin ndonj ift me fmij.

  Ka shum njerz q jetojn n vende ku kan munges t kushteve themelore t jets si p.sh. n Afrik apo n Indi, kurse ne prveq tjerash kemi edhe qasje interneti n shtpit tona.

  Ka shum njerz q tr jetn bjn pun t rnda fizike sepse nuk kan qen t suksesshm n shkoll apo msime sepse nuk kan mjaft inteligjenc.

  Ka shum njerz q edhe pse kan pasuri nuk bjn jet t lumtur.

  Allahu xh.sh. na kshillon n Kuran:

  7:10. Ne ju vendosm n tok dhe ju mundsuam jetesn (mjetet pr t jetuar), e pak prej jush po falnderoni.
  Vetm Zoti mund t m gjykoj!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e eagle_black
  Antarsuar
  17-12-2008
  Vendndodhja
  LAGJIA E JOHANIT
  Postime
  357
  1-falenderoj zotin qe jam shqipetar 2-qe jam shqipetar keshtu vazhdon deri te dhjeta
  ``I wanna thank the almighty for making me ALBANIAN, since theres no greater HONOR``

 3. #3
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  35
  Postime
  3,441
  Citim Postuar m par nga eagle_black Lexo Postimin
  1-falenderoj zotin qe jam shqipetar 2-qe jam shqipetar keshtu vazhdon deri te dhjeta
  dhe pse ti qe je shqiptar vetem per kaq eee turp te kesh mer cun..qef i modh me e falenderu vetem per ket...
  po qe je mire me shendet si ti si familia jote(shpresoj te jet keshtu) qe ke per te henger qe ke nji shpi ku esht ngrot etj etj etj..  kur jam ne pune dhe kur vin njereze qe jan te semur them me veten time falimenderit o zot qe jam une dhe familia ime dhe ato qe i du shendosh e mire....se me vjen shume keq kur i shikoj ne per karroca ose pa nji dore ose nuk ndigjojn dot ose nuk din te flasin etj etj etj....
  dhe per gjerat e tjer qe jan shkruajtur me siper nga sefedini PZ.........
  vetem nji gje kisha 8. Duhet ta falnderosh Zotin q t ka lindur n kontinentin Evropian! per ket nuk duhte me e falenderu se dhe ato qe nuk jetojn ne EU jetojn mire kjo me duket pak si kot....ky esht mendimi im....
  per numrat r tjer jam shume dakort
  Ndryshuar pr her t fundit nga Tironcja_BLN : 14-03-2009 m 12:08
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 4. #4
  maraklije Maska e bombona
  Antarsuar
  09-02-2009
  Vendndodhja
  ne shkoder,ne shtepin time
  Postime
  4,721
  1-falenderoj zotin qe jam mir me shendet,2-qe jam ne shkoll dhe kam mundesi te shkollohem,3-qe njerezit e aferm te mij jan mir,4-qe kam njerez qe me dhurojne dashuri,5-qe nuk jam e gjymtuar,6-qe nuk urrej asnje njeri,7-qe me solli nje njeri qe me ka zbukuruar jeten dhe qe me ka ber te kuptoj se jeta eshte e bukur perher,8-qe zgjohem cdo mengjes,9-qe kam per tu veshur dhe ushqyer,10-qe me dha te drjten te jetoj ne shqiperi.
  meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

 5. #5
  Citim Postuar m par nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
  vetem nji gje kisha 8. Duhet ta falnderosh Zotin q t ka lindur n kontinentin Evropian! per ket nuk duhte me e falenderu se dhe ato qe nuk jetojn ne EU jetojn mire kjo me duket pak si kot....ky esht mendimi im....
  per numrat r tjer jam shume dakort
  Duke marre parasysh qe ne kontinentin Evropian ka shume gjelbrim, peme e perime te llojllojshme, lumenj, reshje shiu e debore, etj. dhe duke i krahasuar keto me vende te tjera qe jetojne ne shkretetira e thatesira mendoj se duhet ta falenderojme Zotin qe na ka krijuar ne Evrope.
  Kete e kam pasur qellim ta shkruaj por e kam ngaterruar temen pak.
  Vetm Zoti mund t m gjykoj!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •