Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 115 prej 115
 1. #101
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  K'a'r'i'a

  1. Krisma e kijametit.
  2. ka sht krisma?
  3. Dhe 't msoi ty se 'sht krisma?
  4. Ajo sht dit kur njerzit bhen si insekte t shprndara.
  5. Dhe kodrat bhen si leshi i shprishur.
  6. E sa i prket atij q i rndohet peshoja e veprave t tij,
  7. Ai sht n nj jet t kndshme.
  8. Ndrsa, atij q ka peshojn e leht t veprave t tij,
  9. Vendi i tij do t jet n Havije.
  10. E 'sht ajo q t njohtoi se 'sht ai (Havije)?
  11. sht zjarri me nxehtsi shum t lart.
  Sui generis

 2. #102
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Tekathur

  1. Juve u preokupoi prpjekja pr shumimin (e pasurir, t fmijve, t pozits)!
  2. Derisa t mos i vizitoni varrezat (t bheni banues t tyre - t vdisni).
  3. Jo, nuk sht ashtu! Gjithsesi kt do ta kuptoni m von!
  4. Prsri jo, jeni gabim! M von do ta kuptoni!
  5. Jo, pse, sikur ta dinit me nj dije t sigurt (nuk do t bnit ashtu).
  6. Ju pa tjetr do ta shihni Xhehennemin.
  7. Madje at do ta shihni t bindur plotsisht.
  8. Pastaj n at dit do t pyeteni pr t mirat (e dynjas).
  Sui generis

 3. #103
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  'Asr

  1. Pasha kohn!
  2. Nuk ka dyshim se njeriu sht n nj humbje t sigurt.
  3. Me prjashtim t atyre q besuan, q bn vepra t mira, q porositn njri-tjetrin t'i prmbahen t vrtets dhe q kshilluan njri-tjetrin t jen t durueshem.
  Sui generis

 4. #104
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Humeze

  1. Mjer pr secilin q ofendon e prqesh (njerzit),
  2. Q ka tubuar pasuri dhe q at e ruan t mos i paksohet.
  3. E mendon se pasuria e tij do ta bj t prjetshm.
  4. Jo, t mos medoj ashtu! Se ai pa tjetr do t hidhet n Hutame.
  5. E ka din ti se 'sht Hutame?
  6. sht zjarri i All-llahut i ndezur fort.
  7. Q deprton deri n lok t zemrs.
  8. Ai i mbyll ata, ua z frymn.
  9. Ata jan t lidhur n pranga t njpasnjshme.
  Sui generis

 5. #105
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Fil

  1. A nuk e ke par se 'bri Zoti yt me poseduesit e elefantit?
  2. A nuk ua bri prpjekjen e tyre t dshtuar?
  3. Dhe Ai kundr tyre lshoi shpend q vinin tuf-tuf!
  4. Dhe i gjuanin ata me gur nga balta e gurzuar!
  5. Dhe ata i bri si gjeth i grimcuar (i prtypur)!
  Sui generis

 6. #106
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Kurejsh

  1. Pr hir t garantimit q e gzojn kurejshitt!
  2. Garantimin e udhtimit t tyre t lir dimrit dhe vers!
  3. Pra, le ta adhurojn Zotin e ksaj shtpie,
  4. I cili i ushqeu pas uris dhe i siguroi prej do frike!
  Sui generis

 7. #107
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Ma'un

  1. A e ke par ti (a e sheh) at, q prgnjeshtron prgjegjsin dhe llogarin n botn tjetr?
  2. Po ai sht q e prz n mnyr t vrazhd bonjakun.
  3. Dhe q nuk nxit pr t ushqyer t varfrin.
  4. Pra shkatrrim sht pr ata q falen,
  5. t cilt ndaj namazit t tyre jan t pakujdesshm.
  6. Ata q vetm shtiren (sa pr sy e faqe).
  7. Dhe nuk japin as sendin m t vogl (as hua).
  Sui generis

 8. #108
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Kewther

  1. Ne, vrtet, t dham ty shum mira.
  2. Andaj, ti falu dhe prej kurban pr hir t Zotit tnd!
  3. E s'ka dyshim se urrejtsi yt sht farsosur.
  Sui generis

 9. #109
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Kafirun

  1. Thuaj: "O ju jobesimtar!
  2. Un nuk adhuroj at q ju e adhuroni!
  3. As ju nuk jeni adhurues t Atij q un e adhuroj!
  4. Dhe un kurr nuk do t jem adhurues i asaj q ju adhuroni!
  5. Por edhe ju nuk do t jeni adhurues t Atij q un adhuroj!
  6. Ju keni fen tuaj (q i prmbaheni), e un kam fen time (q i prmbahem)!
  Sui generis

 10. #110
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Nasr

  1. Kur erdhi ndihma e All-llahut dhe lirimi (ngadhnjimi),
  2. Dhe i pe njerzit q po hyjn turma-turma n fen e All-llahut.
  3. Ti, pra, lartsoje Zotin tnd duke falnderuar dhe krko nga Ai falje. Ai vrtet pranon shum pendimin, sht mshirues i madh.
  Sui generis

 11. #111
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Mesed

  1. Qoft i shkatrruar Ebi Lehebi, e ai m sht shkatrruar!
  2. Atij nuk i bri dobi pasuria e vet, as ajo ka fitoi!
  3. Ai do t hyj n nj zjarr t ndezur flak.
  4. E edhe gruaja e tij, ajo q barti dru (ferra),
  5. E n qafn e saj ajo ka nj litar t prdredhur
  Sui generis

 12. #112
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Ihlas

  1. Thuaj: Ai, All-llahu sht Nj!
  2. All-llahu sht Ai q do krijes i drejtohet (i mbshtetet) pr do nevoj.
  3. As s'ka lindur k, as nuk sht i lindur.
  4. Dhe Atij askush nuk i sht i barabart.
  Sui generis

 13. #113
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Felek

  1. Thuaj: I mbshtetem Zotit t agimit,
  2. Prej dmit t do krijese, q Ai e krijoi.
  3. Dhe prej errsirs s nats kur ngryset plotsisht.
  4. Dhe prej dmit t atyre q lidhin dhe fryejn nyja.
  5. Edhe prej dmit t smirkeqit kur sipas smirs vepron
  Sui generis

 14. #114
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Nas

  1. Thuaj: "Mbshtetem (mbrohem) me Zotin e njerzve!
  2. Sunduesin e njerzve,
  3. T adhuruarin e njerzve,
  4. Prej t keqes s cytsit q fshihet.
  5. I cili bn cytje n zemrat e njerzve,
  6. Qoft ai (cytsi) nga xhint ose nga njerzit".
  Sui generis

 15. #115
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Prve versionit pdf q e keni n fillim t tems pr ta shkarkuar, e solla edhe komplet librin e shenjt Kur'anin n gjuhn shqipe edhe ktu n forum pr ta lexuar secili q ka dshir.

  Tema do t qndroj e mbyllur meq besoj se nuk ka nevoj pr komente t ndryshme, lexim t kndshm.
  Sui generis

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Tema t Ngjashme

 1. Studiues t gjuhs shqipe
  Nga Eni n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 30-01-2018, 10:23
 2. Dshtimi i gjuhs standarde shqipe te gegt!
  Nga Davius n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 460
  Postimi i Fundit: 31-01-2010, 20:27
 3. Pastrtia e gjuhs shqipe n media
  Nga murik n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-02-2007, 18:10
 4. A vihet ne diskutim Sovraniteti Kombit?
  Nga Dito n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 06-10-2006, 20:17
 5. Konferenc ndrkombtare pr shqipen standarde
  Nga Beqari002 n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-11-2002, 14:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •