Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 48
  1. #1
    Voleur du coeur.. Maska e Roi
    Anëtarësuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303

    Thaçi fton Tadiqin në Prishtinë !!!!!

    Thaçi fton Tadiqin në Prishtinë

    “Çdo pëllëmbë e territorit të Kosovës, është atdhe i të gjithë qytetarëve të saj, pa dallim etnie. Andaj, përveç ftesës për kthim, Qeveria e Kosovës ofron edhe mirëqenie dhe mbrojtje për ata që dëshirojnë të kthehen në shtëpitë e tyre”. Kështu tha kryeministri Hashim Thaçi gjatë një debati të sotëm në Çagllavicë ku u debatua më kthimin e pakicave, në veçanti serbëve.

    Kryeministri Thaçi me këtë rast, e ftoi edhe presidentin serb Boris Tadiq, për një takim në zyrën e tij në Prishtinë, pasi sipas tij, është koha ti shtrëngojnë duart dhe të nisin krijimin e raporteve të mira fqinjësore e jo si në luftë të ftohtë..


    Po me duket se edhe ky i krimbur. Ncuk Ncuk Ncuk
    Asnjëherë gjerë më sot nuk kam dëgjuar që Tadiq ose qeveria e Beogradit të ketë reflektuar për të kaluarën, për gjithë ato vrragë që i lanë Kosovës.
    E tani Kryeministri yne i dashur done edhe ti shtrin duart e te perqafohet me ta..

    Mendimet tuaja ju lutem..!!??
    Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

  2. #2
    tHeKtHi MaMa :P
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    Ku jeton ti Roi ska shansa te jet ikrimbur si thu ti a se din ti qa esht fjala

    POLITIK
    if love is the answer, could you rephrase the question?

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Roi Lexo Postimin
    Thaçi fton Tadiqin në Prishtinë

    “Çdo pëllëmbë e territorit të Kosovës, është atdhe i të gjithë qytetarëve të saj, pa dallim etnie. Andaj, përveç ftesës për kthim, Qeveria e Kosovës ofron edhe mirëqenie dhe mbrojtje për ata që dëshirojnë të kthehen në shtëpitë e tyre”. Kështu tha kryeministri Hashim Thaçi gjatë një debati të sotëm në Çagllavicë ku u debatua më kthimin e pakicave, në veçanti serbëve.

    Kryeministri Thaçi me këtë rast, e ftoi edhe presidentin serb Boris Tadiq, për një takim në zyrën e tij në Prishtinë, pasi sipas tij, është koha ti shtrëngojnë duart dhe të nisin krijimin e raporteve të mira fqinjësore e jo si në luftë të ftohtë..


    Po me duket se edhe ky i krimbur. Ncuk Ncuk Ncuk
    Asnjëherë gjerë më sot nuk kam dëgjuar që Tadiq ose qeveria e Beogradit të ketë reflektuar për të kaluarën, për gjithë ato vrragë që i lanë Kosovës.
    E tani Kryeministri yne i dashur done edhe ti shtrin duart e te perqafohet me ta..

    Mendimet tuaja ju lutem..!!??
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin

    Thaçi fton Tadiçin në Kosovë: Të bisedojmë për bashkëpunim ndërshtetëror




    e diel , 08 mars 2009


    “Beogradi çdo ditë kërkon pranga dhe qeli për mua personalisht. Po përkundër kësaj unë e ftoj presidentin Tadiq që në vend të prangave dhe qelive që të më vizitojë në zyrën time, në zyrën e kryeministrit të Republikës së Kosovës që të bisedojmë për bashkëpunim ndër-shtetëror.


    Po sa tema Po u dashka te Hapen te njejta more bala
    e more mashkuj qe ne kohen e luftes u futet ne dimija te grave e tani i keni hap disa tema ishe po thoni diqka
    jo jo oj dimija din Thaçi qka ban per ata ja ka dhan populli voten
    dhe eshte kah qevesis per mrekulli
    pas çlirimit na e solli edhe shtetin e bo...tha e dimijagjive po i tregoin ati a ka ba mire a keq pa lexojeni njiher veq shiqone qfar ftese i ka ba tani folni o dimijagjit trima haaaa

    Lus Albon ta mbyll ket tem ketu tek elita
    edhe tri tema te njejta jan hap me par

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=106357

    thaqi dadiq eja te pres
    beni33

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=106331

    Thaçi fton Tadiqin në Prishtinë
    MmEeTtIi
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  4. #4
    tHeKtHi MaMa :P
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    o llapi po lei se jon bo marak te kapen per Hashimit ol
    if love is the answer, could you rephrase the question?

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Besnik_x
    Anëtarësuar
    21-03-2008
    Postime
    15
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Po sa tema Po u dashka te Hapen te njejta more bala
    e more mashkuj qe ne kohen e luftes u futet ne dimija te grave e tani i keni hap disa tema ishe po thoni diqka
    jo jo oj dimija din Thaçi qka ban per ata ja ka dhan populli voten
    dhe eshte kah qevesis per mrekulli
    pas çlirimit na e solli edhe shtetin e bo...tha e dimijagjive po i tregoin ati a ka ba mire a keq pa lexojeni njiher veq shiqone qfar ftese i ka ba tani folni o dimijagjit trima haaaa

    Lus Albon ta mbyll ket tem ketu tek elita
    edhe tri tema te njejta jan hap me par

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=106357

    thaqi dadiq eja te pres
    beni33

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=106331

    Thaçi fton Tadiqin në Prishtinë
    MmEeTtIi
    Në çdo Forum Hashimiiiiiiiiiiii ka vën mbykqyrsa si ky far Llapi "Bac u kry"mos u nervozoni me kta tipa se punë e kan me kontrollu e me shkru.Nuk jan të parët e as të fundit . Se ky Hashimiiiii ka me bër "kosovo-ën" Baçe me lule dhe populli ka me ngran me Lug të Floririt,si "Shoku Enver që e bëri Shqiprin Baçe me Lule dhe Populli u lodh duke gran me Lugë Floriri.

  6. #6
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    ...ahhahaaha...

    kishe po foli diqka ...ncncncnc...

  7. #7
    Vetevendosje & kuq e zi Maska e ABytyqi
    Anëtarësuar
    19-05-2006
    Vendndodhja
    Belgjik
    Postime
    475
    Shkau s bsoj q do ta pranon nje krkes t till edhe pse sht dasht rugova se m ta ka hanger m nj sahan si qent... nejse de qy veq se thaqi si ka spjgu se je i kushtzum me njoft se paku dukumntaciont kosoves sepse pa viz smund t hush ne token pergjakur me duart e tua bir i shkines.
    Kosova është Zemra e Shqipërisë !

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Besnik_x
    Anëtarësuar
    21-03-2008
    Postime
    15
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Po sa tema Po u dashka te Hapen te njejta more bala
    e more mashkuj qe ne kohen e luftes u futet ne dimija te grave e tani i keni hap disa tema ishe po thoni diqka
    jo jo oj dimija din Thaçi qka ban per ata ja ka dhan populli voten
    dhe eshte kah qevesis per mrekulli
    pas çlirimit na e solli edhe shtetin e bo...tha e dimijagjive po i tregoin ati a ka ba mire a keq pa lexojeni njiher veq shiqone qfar ftese i ka ba tani folni o dimijagjit trima haaaa

    Lus Albon ta mbyll ket tem ketu tek elita
    edhe tri tema te njejta jan hap me par

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=106357

    thaqi dadiq eja te pres
    beni33

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=106331

    Thaçi fton Tadiqin në Prishtinë
    MmEeTtIi
    Bekim Jashari: Jo Bac, nuk u Kry!

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-06-2003
    Postime
    569
    Nga kjo shihet se thaqi ka filluar te vuaje nga nje sindrom i mendjemadhesise. Duke jetuar ne luks, ju ka mbush mendja qe po drejton boten. Nuk e sheh qe as Kosoven nuk e ka nen kontroll dhe i lejon vetes gafa te tilla si "Rusia do te njohe pavaresine e Kosoves", "Serbia te hape ambasaden ne Prishtine", "Ftoj Tadiqin ne Prishtine" e te tilla gjera.
    Kjo do te ishte mire sikur reagimet e pales se kundert te mos e nxjerrin Thaqin ne pozite qesharake.
    Ministri Rus u shpreh "Thaqi eshte personi i fundit qe munde te flas ne emer te Rusise"
    Beogradi u shpreh "Per Thaqin kemi vend vetem ne burg" etj.

    Derisa te mos e kuptoj Thaqi qe armiqte tane nuk mposhten me lule e dhurata por me vendosmeri per te vendosur ligj ne gjith Kosoven, keq do ti kemi punet.

  10. #10
    Voleur du coeur.. Maska e Roi
    Anëtarësuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Citim Postuar më parë nga mendimi Lexo Postimin
    Nga kjo shihet se thaqi ka filluar te vuaje nga nje sindrom i mendjemadhesise. Duke jetuar ne luks, ju ka mbush mendja qe po drejton boten. Nuk e sheh qe as Kosoven nuk e ka nen kontroll dhe i lejon vetes gafa te tilla si "Rusia do te njohe pavaresine e Kosoves", "Serbia te hape ambasaden ne Prishtine", "Ftoj Tadiqin ne Prishtine" e te tilla gjera.
    Kjo do te ishte mire sikur reagimet e pales se kundert te mos e nxjerrin Thaqin ne pozite qesharake.
    Ministri Rus u shpreh "Thaqi eshte personi i fundit qe munde te flas ne emer te Rusise"
    Beogradi u shpreh "Per Thaqin kemi vend vetem ne burg" etj.

    Derisa te mos e kuptoj Thaqi qe armiqte tane nuk mposhten me lule e dhurata por me vendosmeri per te vendosur ligj ne gjith Kosoven, keq do ti kemi punet.
    Mendim une pajtohem me ty plotesisht.
    Une nuk e fyej as Thaqin as Nje politikan tjeter se pjes e tyre jam edhe une po mu per ate qe thua ti qe ne Kosove duhet te ket vetem ligj e jo SHANTAZHE te ndryshme. Lulet nuk na kan ndihmuar asnjeher, por ato na kan fut ne telashe sa her. Si perseritja e Historis qe ishte gjithmon...
    Une e di se per far ai e ftoi. Ti tregoj se ketu ka shtet... Por duhet te ben ligje te njejta e jo per 100 njerz ne shtet te shtyhen edhe tabelat per automobil te RKS..

    Dikush me tha se une nuk kuptosha asgje ne Politik, Ndoshta por as qe dua te kuptoj se jeten time ja kushtova keti vendi kontribova aq sa munda, Nuk ka rendesi.. Por fyrjet nuk jan te mira per askend..

    E sa i perket Dimigjinjeve siq e kishte cekur patrioti i Forumit sigurisht ato te perkasin ty pasi po i permand si shpesh..
    Mua nuk mu kan dasht kurr, e ndava te miren e te keqen me popullin tim..
    Une tani nuk gjindem ne Kosove, Por aty isha nga 1996 deri 2000..
    Mos perqaj me parti e me politik se ne jemi shqipetare te gjithe e te gjith i thomi vetes Patriot po jo si puna JOTE..Eshte mekati me i madhi te perqash more njeri.. Po siduket dikush edhe ne forum eshte i paguar te perqaj te flet marrezira...

    Une kete tem e hapa vetem per disa njerz qe llomoritin neper forum me ftyra te ndritshme te popullit siq jan edhe keta te fundit.. Une nuk jam kurr kunder Thaqit e as Ramushit Po as Rugoves, Secili e beri punen e vet dhe kontriboi ne menyra te ndryshme.. Une jam kunder rrencav qe thash llomitin ne forume, se ata qe e duan kete Popull nuk beje perqamje kurr....

    Dhe lus Administratoret te mos ma mbyllin temen por te lene te vazhdoj biseda..

    Ju pershendes te nderuar Ju lutem krioni pak respekt per njeri tjetrin dhe per Fytyrat tona politike te kaluarat dhe te tanishmet..


    Respektet e mia..
    Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    a e keni gati ju formacioni "patriotik politiko-ushtarak dimijat"ta fitoni luften qe i keni shpallur Thaçit ei haaaaa e myt krejt nierin as buk spo mun han prej tutes
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  12. #12
    Voleur du coeur.. Maska e Roi
    Anëtarësuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    a e keni gati ju formacioni "patriotik politiko-ushtarak dimijat"ta fitoni luften qe i keni shpallur Thaçit ei haaaaa e myt krejt nierin as buk spo mun han prej tutes
    Nuk kam than une badihava qe ti je Papak, ti je përqarës shqipfoles me zemer Shkau.. Askush nuk i shpall luft njeriut te vet oo Përqarës, Se me të than ndonje emer te shtazeve ti se meriton se hidhrohen edhe kafshët.
    Sinqerisht a ka more Administrator ketu pse nuk iprejashtoni keta njerz qe mundohen te bejen keso sene.. Anti Shqiptare...

    Patriotizmi nuk tregohet ketu ne forume por ne Mitrovice tani.. Pse nuk shkon more ti atje more trim i trimava. more patriot me Baterija..
    Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Roi Lexo Postimin
    Nuk kam than une badihava qe ti je Papak, ti je përqarës shqipfoles me zemer Shkau.. Askush nuk i shpall luft njeriut te vet oo Përqarës, Se me të than ndonje emer te shtazeve ti se meriton se hidhrohen edhe kafshët.
    Sinqerisht a ka more Administrator ketu pse nuk iprejashtoni keta njerz qe mundohen te bejen keso sene.. Anti Shqiptare...

    Patriotizmi nuk tregohet ketu ne forume por ne Mitrovice tani.. Pse nuk shkon more ti atje more trim i trimava. more patriot me Baterija..
    Ne Mitrovicen jau kemi lan juv organizates patriptike politiko-ushtarake"DIMIJAT"
    nashta e qetsoni ju haaaaaaa


    dhe ngo kha balit me ta zan qat mesuesin tan pa ta rreh thuper by.thve se kisha lan qe te ka mesue me sha e me i urrejt kaq shum UÇK-ne
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  14. #14
    Voleur du coeur.. Maska e Roi
    Anëtarësuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Ne Mitrovicen jau kemi lan juv organizates patriptike politiko-ushtarake"DIMIJAT"
    nashta e qetsoni ju haaaaaaa


    dhe ngo kha balit me ta zan qat mesuesin tan pa ta rreh thuper by.thve se kisha lan qe te ka mesue me sha e me i urrejt kaq shum UÇK-ne

    Hahahah Bal o bal itretit te kat...
    Mesusit tem ja kishe puth b**** ti hahahahaha edhe naj sen tjeter bile..
    Se UÇK-ne une nuk e urrej per kuder asaj une e perkrahi dhe e ndihmoj gjdo dite te lume, Po mu per ate po them se qifti yt qe flet keshtu e bene UÇK-ne mos me dasht populli se thot UNE KAM QEN NE LUFT, Çka tani nese ke qen qka ...More pordhan...
    Edhe te lutem mos e perzi gjakun e deshmoreve e te UÇk-se Mos luj me krenarin e UÇK-se, te lutem laje gojen kur i permen ti UÇK-ne ne temat tua o pis, Ata qe kan luftu nuk jan si ty. Po ata e kan koken lart dhe nuk mirren me keto gjera o perqares..
    Ti je i paguar nga UDBASHIT me perqa Shqiptarë o m......

    Lus Administratoret te mbyllin kete tem . Faleminderit...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Roi : 10-03-2009 më 12:21
    Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Roi Lexo Postimin
    Hahahah Bal o bal itretit te kat...
    Mesusit tem ja kishe puth b**** ti hahahahaha edhe naj sen tjeter bile..
    Se UÇK-ne une nuk e urrej per kuder asaj une e perkrahi dhe e ndihmoj gjdo dite te lume, Po mu per ate po them se qifti yt qe flet keshtu e bene UÇK-ne mos me dasht populli se thot UNE KAM QEN NE LUFT, Çka tani nese ke qen qka ...More pordhan...
    Edhe te lutem mos e perzi gjakun e deshmoreve e te UÇk-se Mos luj me krenarin e UÇK-se, te lutem laje gojen kur i permen ti UÇK-ne ne temat tua o pis, Ata qe kan luftu nuk jan si ty. Po ata e kan koken lart dhe nuk mirren me keto gjera o perqares..
    Ti je i paguar nga UDBASHIT me perqa Shqiptarë o m......

    Lus Administratoret te mbyllin kete tem . Faleminderit...
    Haaaaaaaa
    prej kujna jam i paguar nuk eshte me rendesi ta dish ti hiqqqq
    por nja ta dish se ende po ta niej eren e dimijave ku je mshef ti more burrec
    e mua mos ma qaj fort hallin ku kam qen e qka kam ba se kush duhej ta di e din
    e per kesi trimash te dimijave une se rruej hiq qka thoni pasha balin e msuesin tan
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  16. #16
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    Nuk o kry Bac hala.
    Kur ti vjen shkau kti tanit në zyre kryhet me ka krejt Bac!

    Qeshtu po lypet pi kosvarëve , Bac!
    Na qe jemi shqiptar jemi duke humbur të drjetat tona cdo ditë e më shumë.

    Shpejt po vjen dita kur do të filloj një lëvizje shqiptare në Kosovë për të mbrojtur kulturen kombëtare në kët pjesë të tokës arbërore.

    Bac , po më vjen keq po duhet me të thonë.
    Këta të tutë po na e shembin elementin shqiptar në Kosovë , ashtu qysh ka pas qef shkinija me shekuj , tash po e kryejn punen këta tutë.

    Kili

    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  17. #17
    Voleur du coeur.. Maska e Roi
    Anëtarësuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Citim Postuar më parë nga KILI MERTURI Lexo Postimin
    Nuk o kry Bac hala.
    Kur ti vjen shkau kti tanit në zyre kryhet me ka krejt Bac!

    Qeshtu po lypet pi kosvarëve , Bac!
    Na qe jemi shqiptar jemi duke humbur të drjetat tona cdo ditë e më shumë.

    Shpejt po vjen dita kur do të filloj një lëvizje shqiptare në Kosovë për të mbrojtur kulturen kombëtare në kët pjesë të tokës arbërore.

    Bac , po më vjen keq po duhet me të thonë.
    Këta të tutë po na e shembin elementin shqiptar në Kosovë , ashtu qysh ka pas qef shkinija me shekuj , tash po e kryejn punen këta tutë.

    Kili

    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    KILI MERTURI,

    Nuke di a e ke has Në një Intervist per Bota sod lajmron nipi i Adem Jasharit Murat Jashari se i biri i Adem Jasharit nuk është perfshir ne mesin e FSK_së

    Murat Jashari tregon se në Kosovë ligjërisht nuk është pranuar lufta, e as në kushtetutë nuk ka dëshmorë. Sipas Muratit do të bëhet edhe një ``pastrim`` (Thojza) sic u bë nga UCK–TMK–FSK. Ai tregon edhe gjendjen e veshtir morale te Jasharve pasi qe Lulzimi i biri i Ademit se është mbeti i pa punë...!
    Jo BAC NUK U KRY..
    E kan harru bacin krejt..
    Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

  18. #18
    tHeKtHi MaMa :P
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    roi ke ende per te shtuar se si duket spo mjafton vetem kaq
    if love is the answer, could you rephrase the question?

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Roi Lexo Postimin
    KILI MERTURI,

    Nuke di a e ke has Në një Intervist per Bota sod lajmron nipi i Adem Jasharit Murat Jashari se i biri i Adem Jasharit nuk është perfshir ne mesin e FSK_së

    Murat Jashari tregon se në Kosovë ligjërisht nuk është pranuar lufta, e as në kushtetutë nuk ka dëshmorë. Sipas Muratit do të bëhet edhe një ``pastrim`` (Thojza) sic u bë nga UCK–TMK–FSK. Ai tregon edhe gjendjen e veshtir morale te Jasharve pasi qe Lulzimi i biri i Ademit se është mbeti i pa punë...!
    Jo BAC NUK U KRY..
    E kan harru bacin krejt..
    shif shif kinse ju te organizates patriotike politiko-ushtarake "DIMIJAT"
    po u brengoseshim per Familja Legjendare Jashari ma shum se shoket e tyre
    aman mos qitni petlla ne uji se si han as qeni se le ma njerzia
    shkoni pastronu nga era e nendimijave more mjerana se na bat hor
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  20. #20
    Voleur du coeur.. Maska e Roi
    Anëtarësuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Citim Postuar më parë nga prishtinase Lexo Postimin
    roi ke ende per te shtuar se si duket spo mjafton vetem kaq
    Po pa tjeter..
    Se me te vertet eshte mekat per njerzit qe u ndosh keshtu..
    Vetem zonjush lexoj te gjitha postimet e nese nuk kam drejt trego...
    Une e kam cek se nuk jam kunder askujt por vetem kunder atyre qe flasin ne forune ne emer te tjeter kujt.. Por besom se atni me nuk po me duket interesant se po i kuptoj njerzit..
    Ata qe mundohen me fol diqka e nuk thon asgje.. Patriota te forumeve..
    Me shume respekt qe kam per UCK dhe Familjen Jashari si dhe per Kryeministrin dhe lidershipin e Kosoves dhe niashtu per Dr Ibrahim Rugoven . Beso se i urrej perqarjet..

    ja nje intervist te shkurt ..

    Flet Lulzim Jashari Klanet e FSK-së



    Lexojeni kush eshte Patriot njeriu qe flet te verteten dhe vetem te verteten..
    Dhe largohet nga lojrat e ndryshme..

    Nuk do të jetë pjesë e FSK-së. Arsyet për këtë janë të shumta. Ato fillojnë nga parragullësitë që janë bërë në përzgjedhjen e pjesëtarëve të saj dhe përfundojnë në një forcë që nuk ka lidhje me ish-UÇK-në dhe TMK-në. Thotë se ashtu si në TMK, edhe në FSK, ka klane. Një prej tyre është ai i gjeneralëve Sylejman Selimi dhe Rrahman Rama. Për herë të parë, Lulzim Jashari, djali i Komandantit Legjendar Adem Jashari, flet për këtë proces.

    Express: Pse nuk jeni në FSK?

    Lulzim Jashari: Ka shumë probleme që sillen në vazhdimësi, e që unë nuk jam në FSK. Janë disa parregullsi dhe shkelje të kritereve që janë bërë dhe për këtë arsye unë nuk kam aplikuar fare të jem pjesë e FSK-së.

    Çfarë shkeljesh?

    Lulzim Jashari: ...Kanë të bëjnë me kriteret që kanë qenë dhe shkeljet që u janë bërë atyre kritereve për seleksionimin dhe përzgjedhjen e pjesëtarëve të TMK-s në FSK. Aty shkruan se, edhe një dënim të veturës nëse e ka dikush, do të merret parasysh...

    Express: Nuk janë marrë parasysh këto kritere?

    Lulzim Jashari: Nuk janë marrë parasysh asnjë. Kriteri, mendoj që është shkelur prej së larti e poshtë dhe të mos keqkuptohemi dhe elaborojmë këtë për pjesëtarët me grada të ulëta, por tek ata me grada të larta, janë bërë shkelje të kritereve në rend të parë, e pastaj është vazhduar edhe te të tjerët.

    Express: Duke pasur parasysh emrin tuaj, mendoni se pas do t’iu vijnë edhe të tjerë, që do ta zhveshin uniformën dhe do ta lënë FSK-në?

    Lulzim Jashari: Ne kemi shumë pjesëtarë të cilët janë pranuar në FSK, e të cilët janë të shqetësuar për këtë që ka ndodhur. Të gjithë kanë menduar se do të ndodhë diçka tjetër. Këtu përkundrazi, vlerat e luftës dhe kontributet e njerëzve nuk janë respektuar askund. Kjo që është ndërtuar sot, nuk është ndërtuar mbi gjakun dhe sakrificën që është bërë më herët. Kjo është bërë në interes të bashkësisë ndërkombëtare, për interesa të veta, që është luftuar dhe po luftohet që ashtu siç është shprehur edhe Murati (Murat Jashari), në Kushtetutë, nuk janë përmendur as dëshmorët, asgjë tjetër. Dhe këtu ndodh një eliminim i elementit UÇK, i vlerave të luftës dhe gjithçka të kthehet në favorin dhe interesin e tyre.

    Express: Por fakti se FSK-ja nuk do të jetë pasardhëse e TMK-së, është ditur shumë kohë më parë. Pse nuk keni reaguar më herët por tash?

    Lulzim Jashari: Këtë nuk e kanë lejuar as ndërkombëtarët dhe as disa klane, që të mos ketë transformim....

    Express: Çfarë klanesh?

    Lulzim Jashari: Janë grupe të caktuara si udhëheqësit e TMK-së dhe FSK-së, të cilët në bashkëpunim me disa ndërkombëtarë, edhe i kanë krijuar ato klane qysh herët. Ata nuk i kanë treguar asnjëherë para komandantëve të zonave. Pastaj reagimet kanë qenë prej disa komandantëve të zonave që kanë qenë gjeneral brigade me grada dhe të cilët kanë qenë të shqetësuar. E ato shqetësime nuk kanë shkuar asnjëherë jashtë Shtabit të Përgjithshëm.

    Express: A kanë emra këto klane?

    Lulzim Jashari: Nuredin Lushtaku në vazhdimësi ka shprehur shqetësimet për rrjedhat se si ka ecur TMK-ja dhe formimi I FSK-së...”. I cili më vonë ka dhënë dorëheqje, sepse nuk i ka marrë parasysh shqetësimet e këtyre të tjerëve. Këta që kanë shprehur shqetësimet, janë edhe gjeneral brigade si Bashkimi (Bashkim Jashari) e shumë të tjerë që kanë shprehur shqetësime rreth kësaj force që është duke u ndërtuar.

    Express: Por Nuredin Lushtaku në njëfarë forme është vetëdistancuar me largimin tij nga FSK-ja?

    Lulzim Jashari: Nuredin Lushtaku, kur e shikon që ka shkelje prej kreut të FSK-së që emërohet nga TMK-ja, dhe se nuk është duke u krijuar një forcë që kemi menduar se do t’i shërbejë vendit, Kosovës dhe qytetarëve tanë, e ka bërë këtë. Atëherë ne në atë moment e kemi parë, edhe klanet, edhe grupet e caktuara që kanë qenë dhe i kemi sot, në krye të FSK-së, e kemi parë se ata janë pjesë e asaj dhe janë përgjegjës për këtë tranzicion që është bërë.

    Express: E keni fjalën për gjeneral Sylejman Selimin?

    Lulzim Jashari: Rrahman Ramën, Sylejman Selimin..., e rend.

    Express: A keni pasur kontakte nga zyrtarët e lartë të vendit që ju të jeni pjesë e FSK-së?

    Lulzim Jashari: Unë personalisht kam pasur takime edhe me kryeministrin, z. Thaçi dhe kryetarin e Kuvendit, z. Krasniqi.

    Express: Ju kanë bërë ftesë që të jeni pjesë e FSK-së?

    Lulzim Jashari: Jo ftesë, por janë interesuar dhe më kanë pyetur Krasniqi dhe Thaçi se ku jam dhe si do të veproj. Unë u kam treguar me kohë se nuk do të jem pjesë e FSK-së.

    Express: Reagimi i tyre, cili ishte?

    Lulzim Jashari: Ka qenë bukur shqetësues. Por duke parë pozicionin tim personal dhe të familjes sime, ata kanë insistuar që unë të jem në këto procese. Ata ndoshta edhe e kanë ditur se çfarë force po ndërtohet dhe kanë insistuar shumë, se, siç thatë edhe ju, më parë është ditur se kjo nuk do të jetë vazhdimësi e UÇK-së dhe TMK-së.

    Express: Tash me çfarë do të merreni?

    Lulzim Jashari: Tash jam duke pushuar. Nuk po merrem me ndonjë aktivitet. Rri me shokët e mi, siç kam qëndruar edhe më herët. Po e shoh një situatë jo edhe aq të qetë. Duhet ta shoh situatën se si po rrjedh dhe disa gjëra të bien në vendin e vet. Të shoh nëse koha apo nevoja, mund të jem diku tjetër, por nuk e di.

    Express: Jeni ndier keq kur në “Epopenë e UÇK-së” nuk ka parakaluar FSK-ja?

    Lulzim Jashari: Tash ‘Epopeja e UÇK-së’ lidhet me familjen. Ndoshta po flas më shumë si qytetar i thjeshtë. Por kur luftohet me një uniformë dhe emblemë dhe mbi të ndërtohet gjithçka tjetër që vjen pas saj dhe i sheh ata djem, vajza, burra e gra që kanë dhënë jetën për Kosovën dhe ne sot nuk i nderojmë, kjo është bukur e rëndë. Ka qenë rëndë për të gjithë njerëzit. Për këtë nuk është faji te një person, por te të gjithë. Asnjë lule nuk e ka qitur mbi varret e dëshmorëve uniforma e FSK-së. Kjo të jep të kuptohet pse nuk jam brenda kësaj FSK-je.

    Express: Ka spekulime se ju nuk jeni në FSK, për shkak të mospajtimeve tuaja me kryeministrin Hashim Thaçi?

    Lulzim Jashari: Nuk ka të vërtetë këtu. Unë kam raporte shumë të mira me kryeministrin Thaçi. Ndoshta nuk pajtohemi në shumë gjëra, por nuk jam krejt në rrjedha që ta di se si i ka problemet. Por unë nuk kam ndonjë problem pse nuk jam në FSK. Kam raporte të mira të ndërtuara me kryeministrin, jo tash, por vite më parë, që nga koha e paraluftës.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Roi : 11-03-2009 më 08:13
    Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kush ishte në të vërtetë Josip Broz - Tito?
    Nga Cimo në forumin Historia botërore
    Përgjigje: 284
    Postimi i Fundit: 19-01-2015, 10:36
  2. Tito dhe shqiptaret e Kosoves ?
    Nga Petrit_AK47 në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 13-07-2011, 18:43
  3. Fondacioni "E Ardhmja"
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 06-12-2007, 06:51
  4. Përgjigje: 139
    Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29
  5. Romani shqiptar numeron 500 tituj ne 130 vjetorin e tij.
    Nga macia_blu në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 23-09-2002, 22:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •