Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,303

  Epopeja e UK-s! Mars 2009

  N Prekaz..

  "Ktu nisi nj flak e madhrishme, flaka e liris q ndrioi Prekazin, Drenicn e mbar Kosovn. Ajo shkreptim e zgjoi nga gjumi Evropn e botn. Shekujt kalojn, drita e liris, drita e atyre q ran pr t nuk zbehet kurr..." (Ismail Kadare)


  Pr Bac Ademin.

  Aty ku filloj lufta lirimtare,
  Aty ku jehoj pushka e liris,
  Aty ku u ndie zeri i Sharkis,
  Aty luftoi Baca me trimat e liris...

  N prekaz n vendin e qndreses!
  Luftoi si luan me shume trima,
  Gjunjezove shkaun o bir i Shqiptaris.
  Per Kosove dhe jeten o pishtar i liris..

  O trim i maleve, O legjendar,
  Do te jesh gjithmon n zemra tona
  Komandant, Bac, Vlla, Baba i jon,
  Se bashku me Hamzen e shum trima

  N luft kendove kenge kreshnike
  Beso o Bac ty t kofshim fal!!
  Shkjau nga ti vdiste prej frige..
  Kur pushka jote kriste n mal.

  Kur zeri yt n Drenic jehoi,
  Kur kemba jote n luft marshoi
  Kur pushka jote u dgjua..
  Shkjau si nje bish u tmerrua.

  Nn thundr ti nuk deshe te jesh.
  Luftove si drangua ne male e bjeshk,
  Nuk vdes ti kurr o komandant,
  Perher ky poplull ty do te ringjall..

  Vepra jote do te jet nje histori,
  Qe tu len amenet brezav te tan!
  Qe te jen te gatshem ne gjdo moment
  Te shterejten jet per liri me dhan.

  6 - Mars- 2009
  Ndryshuar pr her t fundit nga Roi : 06-03-2009 m 06:00
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,220
  Prmbyllet zbeht "Epopeja e UK"-s, prgjegjsit heshtin


  sht prmbyllur mbrm n Prekaz, me natn e zjarreve Epopeja e UK-s. Por manifestimi i sivjetm, krahasuar me vitet e mparshme ka qen shum i zbeht edhe pse ka m shum se nj vit q jemi shtet.

  Mbrm n Prekaz nuk ka qen i pranishm kryeministri Hashim Thai nn prkujdesjen e t cilit sht mbajtur Epopeja. Po ashtu kan munguar edhe i pari i vendit, Fatmir Sejdiu, ministri i FSK-s Fehmi Mujota si edhe komandanti i FSK-s Sylejman Selimi.

  Gjithashtu gjat ditve t Epopes nuk ka pasur parakalim t FSK-s gj q ka ngjallur zemrim e familjes s komandantit legjendar Adem Jashari ndaj institucioneve t vendit.

  Publikisht kt paknaqsi e ka shprehur Bekim Jashari n akademin e mbajtur para dy ditsh. Arsyen pse nuk ka pasur parakalim t FSK-s, kryeministri Thai ka thn se duhet ta japin presidenti Sejdiu, ministri i FSK-s, Mujota dhe komandanti i FSK-s gjeneral Selimi.

  Ndrkaq burime t Kohavisionit n hierarkin e lart t FSK-s kan thn se pr kt shtje duhet t jap prgjigje kryeministri Thai.

  PSD reagon – krkon festime dinjitoze

  Ndrkoh ka reaguar edhe Partia Socialdemokrate e ish-kryeministrit Agim eku.

  Socialdemokratet, krkojn q t ket festime m dinjitoze, n mnyr q s paku t fitohet prshtypja q ka karakter kombtar.

  Pavarsia e Kosovs sipas PSD-s daton q nga 5 marsi 1998 dhe ata jan hartuesit e deklarats s pavarsis ndrsa 17 shkurti 2008 sht dita kur ajo deklarat vetm sht lexuar.

  “UK-n, komandantin legjendar Adem Jashari dhe t gjith dshmort e tjer i konsiderojm si vler madhore t kombit ton q e kan vendin n piedestal dhe jan themel i lufts pr pavarsin e shtetit ton” kan deklaruar zyrtar t PSD-s.

  Kto vlera sipas PSD-s, dhe madhshtia e tyre sht edhe m e madhe tani kur pothuajse e kemi realizuar ndrrn e tyre dhe ato vlera dhe madhshtia duhet t shihen m s shumti tani. /KTV/
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,977
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  LLap
  Ciles paroll me i besu sipas teje
  Bac u kry
  Apo siq po thojn jasharet
  Bac po rrejn se nuk u kry
  Te lutem me pak fjal nese munesh me komentu,sepse ne qdo shkrim tanin e ki bac u kry,kurse familja e bacit po thon Bac po rrejn se nuk u kry.
  Pa nervoz qet,se me dit ti nuk din po munou me than diqka.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,977
  Citim Postuar m par nga drenicaku Lexo Postimin
  LLap
  Ciles paroll me i besu sipas teje
  Bac u kry
  Apo siq po thojn jasharet
  Bac po rrejn se nuk u kry
  Te lutem me pak fjal nese munesh me komentu,sepse ne qdo shkrim tanin e ki bac u kry,kurse familja e bacit po thon Bac po rrejn se nuk u kry.
  Pa nervoz qet,se me dit ti nuk din po munou me than diqka.
  sasht e vertet qe po thot familja Jashari po rrejn
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #6
  DERI KUR DO T KRCAS PUSHKA E TRADHTIS N DRENIC?

  --------------------------------------------------------------------------------

  DERI KUR DO T KRCAS PUSHKA E TRADHTIS N DRENIC?

  Prekazi i Ahmet Delis, Prekazi i Tahir e Nebih Mehs, Prekazi i Adem Jasharit, edhe ti Drenic e Azem Galics, e Shaban Polluzhs, Bajraktarit t Llaushs, e Mehmet Gradics, hapi syt se po t vriten meshkujt n prag t shtpis nga tradhtart e kriminelt!

  Shkruan: Gani GECI

  Ju q vrat Azem Ahmetin nga Prekazi, nipin e Ahmet Delis, ju nuk jeni asgj m shum se tradhtar, dor e zgjatur e UDB-s dhe KGB-s, dor q di t*i vras vetm burrat e mdhenj, nipat e familjeve m t mdha t Drenics dhe t Kosovs. Ju q lavdroni Qendrn e Krimit, ju q mbroni dhe kshilloheni nga UDB-ja e Beogradit, ju q kshilloheni nga Fatosi, ju nuk keni pun m t madhe pr kombin prpos t vrisni shqiptart. Ju q kurr nuk keni vrar asnj shka, as para lufts e as gjat saj, ju q prindrit e gjyshrit tuaj i burgosn, i vran dhe i shfarosn baballart dhe gjyshrit tan.
  Baballart e juaj luftuan kundr Ahmet Delis n ann e shkijeve, baballart e juaj luftuan kundr Mehmet Gradics dhe Jusuf Gradics, baballart e gjyshrit tuaj luftuan kundr Shaban Polluzhs dhe kundr Bajraktarit t Llaushs, baballart e juaj e vran Sefer Haxhin n vitin 1947, tash ju tani luftoni prap pr serbin e pr rusin, luftoni kundr nipit t Ahmet Delis.
  Ju q gjat lufts vrat Ismet Rrahmanin, drejtorin e shkolls s Aarevs. Ju q menjher pas lufts vrat Haki Imerin, profesorin e nderuar n tr Kosovn. Ju q vrat drejtorin e shkolls s Qubrelit, Xhafer Behramin, s bashku me t birin. Ju q plagost drejtorin e shkolls s Polacit, Sejdi Kocn. Ju q rraht Ismet Veliqin. Ju q vrat Bekim Kastratin. Ju q vrat Besim Dajakun.
  Ju, jo, jo, ju nuk jeni shqiptar. Ju jeni vetm shkije, ose gjaku juaj sht i przier me t shkaut se, ai q sht shqiptar dhe ka gjak shqiptari nuk i bn kto poshtrsi e tradhti.

  Edhe kush ka mbetur pa u vrar n Drenic?

  A jeni ju ata q e vrat nipin e Shaban Polluzhs? A i vrat nipat e Bajraktarit t Llaushs? A e vrat nipin e Azem unit? A e vrat nipin e Shaq Kocs? A e vrat, tash edhe nipin e Ahmet Delis? Ju me dorn tuaj tradhtare e vrat Drenicn, i vrat shtpit m t mdha, e vrat historin e Drenics! Por un e di mir se ju msimet i keni marr prej Stalinit, sepse edhe ai i kishte vrar mbi 20 milion rus pr t mbajtur mir pushtetin. Por edhe nj e di, se historia nuk shkruhet pr sot, por ajo do t shkruhet pr t gjitha veprat e juaja. E gjith bota po ju shikon se me t vrtet jeni t marr, t pacip, t liq, ju vrani natn, ngase nuk keni guximin pr t vrar ditn, sepse komunistt gjithmon kan qen tinzar, gjithmon kan qen tradhtar, sepse ata nuk kan Atdhe, ata nuk kan Fe. Komunistt kan vetm ideologji.
  E di se ju i prngjani -17 Nntorit- t Greqis. E di se ju u prngjani Brigadave t Kuqe t Italis. E di se ju u prngjani bandave t kriminelit Millosheviq? E di se ju i prngjani Sadamit. E di se ju u prngjani talibanve. Por, ju nuk u prngjani shqiptarve as me doke as me sjellje. Puna e juaj po tregon se ju jeni serb. Vepra juaj po tregon se jeni qyqar e tradhtar. Vepra juaj nuk lidhet as me Fe, as me Atdhe, por as me Kanun.
  Lexojeni, o t mjer Kanunin, sepse edhe Kanuni t tregon se vrasja tinz sht tradhti.

  Pse e vrat nipin e Ahmet Delis?

  Po pse e vrat Azem Ahmetin, o tradhtar? Ai nuk ka qen as kryetar Komune, por as kryetar Kosove. Por ai pas lufts ka ndrtuar nja 40 shtpi n Prekaz me an t Fondit t Qeveris s Republiks s Kosovs, i ka strehuar s paku 40 familje me qllim q fmijt e tyre t mos vdesin nga t ftohtit. Pr rindrtim i sht dashur t shkoj do dit te Bukoshi. T gjith e dim se Begu ka respektuar shtetin e Kosovs. Po sikur t ishte Azemi afr shtpis s tij n astin kur donin t*ia merrnin shpirtin me siguri se nga dheu do t dilte Ahmet Delia pr t*i ndihmuar nipit, t cilin po e sulmojn prap nj rrem komite.
  O Prekazi i Ahmet Delis! O Prekazi i Tahir e Nebih Mehs! O Prekazi i Adem Jasharit, kthjellohu, sepse t*sht vrar mashkulli tinzisht nga dora tradhtare! Oj Drenica e Azem Galics! Oj Drenica e Shaban Polluzhs! Oj Drenica e Bajraktarit t Llaushs! Oj Drenica e Mehmet Gradics, kthjellohu pak se pushka e tradhtis po krcet n Drenic! Kthjellohu Drenic, kthjellohu sa nuk sht von! Kthjellohu se kemi pr detyr t bjm Kosovn shtet! Kthjellohu se e kemi edhe rastin e mir, se po e humbm, nj Zot e di se kur do t vij hern tjetr. A thua Azem Ahmeti duhej t vritej vetm pse ishte nipi i Ahmet Delis, tani kur po prgatitet prkujtimi i 100-vjetorit t rnies s Tij. Dhe pr nder t ktij 100-vjetori ju ia vrat nipin duke dashur q t*ia drgoni porosin Ahmet Delis se edhe pas 100 vjetve dora e tradhtis vepron n Drenic!

  Bota Sot, 20 mars 2003
  __________________

  Giha sht tulit e gjithshka bluen

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,977
  po ne sa tema po e shkep ket shkrim te vjetruar e stervjetruar
  qe se paku dhjetra here eshte postue ne ket forum
  dhe qe del nga propaganda e mirnjohur e beogradit qe
  e ka perciell ne kosove nepermes gazetes se vet nasha-borba
  Bota Sot, 20 mars 2003
  edhe qka tu ka tek o taliban bash tu temat per Legjendarin se#
  kjo a e din qfar do me thane talibanoooo
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 8. #8
  e nkofte per ty more poshtri i botes propaganda serbe qka shkrun gani geci...ateher po shifet qysh moti kush na qenke ti...o i semur prej menve

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-08-2007
  Postime
  1,281
  ..........

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2009, 10:28
 2. Thai fton Tadiqin n Prishtin
  Nga strange n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 13-03-2009, 05:00
 3. Epopeja E UK-se Po Zbehet Nga Trathtaret E Kombit
  Nga beni33 n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 12-03-2009, 17:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •