Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Postime
    1,220

    Apple krijon shfletuesin më të shpejtë në botë Safari 4 Beta

    Apple ka hyrë në luftën e shfletuesve duke lançuar shfketuesin më të ri Safari 4 beta. Kompania e ka cilësuar atë si shfletuesin më të shpejtë në botë duke i bërë konkurrencë edhe shfletuesve të njohur si Microsoft, Firefox dhe Google.

    Sipas Apple, Safari 4 beta mund të hapë me shpejtësi të madhe ueb aplikacione si JavaScript. Ky shfletues është 4 herë më i shpejtë se versioni i kaluar Safari 3.2, 30 herë më i shpejtë se Internet Explorer 7 dhe 3 herë më i shpejtë se Firefox 3 në hapjen e ueb aplikacionit JavaScript.

    Ndërkohë në hapjen e HTML ueb faqeve, kompania thotë se Safari 4 beta është 3 herë më i shpejtë se Internet Explorer 7 dhe Firefox 3.

    Safari 4 beta është i mundshëm për shkarkim edhe për sistemin operativ të Windows dhe për atë Mac. Për të punuar me këtë shfletues, kompjuteri juaj duhet të ketë në përdorim të paktën Windows XP SP2 apo Vista. Ndërkohë përdoruesit e Mac duhet të përdorin Mac OS X Leopard 10.5.6 apo Mac X Tiger10.4.11.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura   

  2. #2
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-11-2008
    Vendndodhja
    Postime
    597
    Safari gjithmone ka qen me i shpejti dhe me i miri ne perdorim !

    Vivent Safari !

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anëtarësuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Citim Postuar më parë nga Arpos Lexo Postimin
    Safari gjithmone ka qen me i shpejti dhe me i miri ne perdorim !

    Vivent Safari !
    Ahem, ska qene kurre, ku i gjete kto ti.
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-04-2007
    Postime
    630
    Sipas Apple, Safari 4 beta mund të hapë me shpejtësi të madhe ueb aplikacione si JavaScript. Ky shfletues është 4 herë më i shpejtë se versioni i kaluar Safari 3.2, 30 herë më i shpejtë se Internet Explorer 7 dhe 3 herë më i shpejtë se Firefox 3 në hapjen e ueb aplikacionit JavaScript.
    Shum fjal te teperta sidomos ku thuhet se esht 3 her me i shpejt se firefox, a jan normal kta !!
    tash e instalova safari 4 beta dhe e testova me firefox dhe startova 1 second me perpara safari pastaj me firefox por firefox esht firefox arriti ne cak per 3 seconda me shpejt se safari
    Un e perkrahi apple ne qdo aspekt por tek brosweri kan met mbrapa jo vetem per sisiteme windows por edhe mac, safari nuk me ka pelqyer kurr sepse thjesht nuk me duket praktik siq jan firefox apo ie

  5. #5
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anëtarësuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Ky version beta eshte plot me bugs, e provova nje dite ne shkolle dhe ma hoqi trurin....as adresat e preferuara nuk shtonte dot ne bookmarks pa bere crash. Tani besoj do kene rregulluar shume gjera, po pa dale versioni final.....nuk ja vlen.
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  6. #6
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga necky Lexo Postimin
    Apple ka hyrë në luftën e shfletuesve duke lançuar shfketuesin më të ri Safari 4 beta. Kompania e ka cilësuar atë si shfletuesin më të shpejtë në botë duke i bërë konkurrencë edhe shfletuesve të njohur si Microsoft, Firefox dhe Google.

    Sipas Apple, Safari 4 beta mund të hapë me shpejtësi të madhe ueb aplikacione si JavaScript. Ky shfletues është 4 herë më i shpejtë se versioni i kaluar Safari 3.2, 30 herë më i shpejtë se Internet Explorer 7 dhe 3 herë më i shpejtë se Firefox 3 në hapjen e ueb aplikacionit JavaScript.

    Ndërkohë në hapjen e HTML ueb faqeve, kompania thotë se Safari 4 beta është 3 herë më i shpejtë se Internet Explorer 7 dhe Firefox 3.

    Safari 4 beta është i mundshëm për shkarkim edhe për sistemin operativ të Windows dhe për atë Mac. Për të punuar me këtë shfletues, kompjuteri juaj duhet të ketë në përdorim të paktën Windows XP SP2 apo Vista. Ndërkohë përdoruesit e Mac duhet të përdorin Mac OS X Leopard 10.5.6 apo Mac X Tiger10.4.11.
    Safari eshte i shpejt si bicikleta
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

Tema të Ngjashme

  1. Angelin Preljocaj (koreograf)
    Nga ornament në forumin Arti shqiptar
    Përgjigje: 44
    Postimi i Fundit: 07-10-2023, 20:01
  2. Informacionet e fundit rrethe Browser-eve
    Nga YlliRiaN në forumin Lajme nga informatika
    Përgjigje: 40
    Postimi i Fundit: 27-12-2009, 09:43
  3. Reformim i shpejte i Sherbimit Gjeologjik
    Nga Xhuxhumaku në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-02-2006, 15:17
  4. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 19-05-2005, 07:25

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •