Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 81
 1. #21
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pontiac prezanton modelin pėr Pontiac Vibe 2010  Projekti i kėsaj makine, qė do tė bėhet nė tė ardhmen, do tė kėtė katėr dyer dhe do tė zė pesė pasagjer.

  Motori i saj ėshtė 132 kuaj fuqi pėrderisa hagjon rreth 8 litra nė 100 km. Ndėrruesi i shpejtėsive mund tė jetė mekanik por edhe automatik, sipas dėshirės se vozitėsit.

  Po ashtu motori i tij mund tė kėtė edhe 158 kuaj fuqi pėrderisa bėnė njė lirim qė nuk e dėmton ambientin nga gazrat.

  Makina do tė del nė shitje nė vitin 2010 pėrderisa ėshtė projektuar kėtė vit. Ajo pritet tė kushtoj nga 16 100 – 20 875 dollarė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 2. #22
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Porsche 911 Carrera makina e vitit 2008  911 Carrera ėshtė njė makinė me dy dyer pėr katėr pasagjer. Ajo ėshtė makine sportive, kabriolet dhe e mbuluar.

  Motori i saj ėshtė 325 kuaj fuqi dhe harxhon deri ėn 14 litra nė 100 km. Motori i saj mund tė bėhet edhe me porosi deri nė 355 kuaj fuqi. Ka gjashtė shpejtėsi pėrderisa liron sasi tė gazrave qė nuk dėmtojnė ambientin.

  Kjo makinė ishte njėra ndėr makinat e vitit nė Evropė dhe SHBA pėrderisa Wolksvagen qė ėshtė prodhues i saj, ia ka parė “koxha hajrin” kėsaj makine.

  Momentalisht makina ėshtė ende nė treg dhe e re kushton nga 73 500 – 94 100 dollarė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 3. #23
  . Maska e Altin1
  Anėtarėsuar
  12-06-2007
  Postime
  2,870
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga new-man Lexo Postimin


  Esperante ėshtė njė makinė me dy dyer, sportive dhe luksoze pėr dy pasagjer dhe ka gjashtė shpejtėsi.

  Motori i saj ėshtė 305 kuaj fuqi dhe bėnė njė lirim mesatar tė gazrave. Ndėrruesi i shpejtėsive mund tė bėhet edhe automatik, pėrderisa motori i saj mund tė rritet deri nė 420 kuaj fuqi. Makina harxhon 14 litra nė 100 km.

  Esperante 2008 ka njė ēmimin prej 92 256 deri nė 128 319 dollarė.  Te dhenat i ke te sakta por pikturen e ke gabim.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Altin1 : 04-03-2009 mė 20:26
  Welt Meister 2014

 4. #24
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime


  Prodhuesi gjerman, Volkswagen, nė panairin e automjeteve tė Gjenevės ka paraqitur modelin Polo tė ri.

  Volkswagen Polo i ri do tė fillojė tė prodhohet nė fund tė muajit mars, derisa njėsitė e para do tė shiten gjatė muajit qershor tė kėtij viti.

  Ai do tė jetė nė dispozicion me shtatė motorė, me fuqi prej 60 deri nė 105 kuaj fuqi, prej tė cilėve pesė janė tėrėsisht tė ri apo pėrdoren pėr herė tė parė nė kėtė model.

  Nė mesin e motorėve mė interesantė janė 1.2-litėrshi me turbo-benzinė dhe 105 KF dhe shpenzimin e premtuar prej 5.5 litrash nė 100 kilometra, si dhe 1.6 TDI me 90 KF me shpenzim prej vetėm 3.8 litrash nė 100 kilometra sė bashku me paketėn BlueMotion.

  Nė ofertė, sė bashku me motorė tė caktuar do tė gjendet edhe marshi DSG me shtatė shpejtėsi.

  Gjermanėt pohojnė se siguria nė masė tė madhe ėshtė avancuar nė krahasim me paraardhėsit e tij, nga e cila Polo i ri ėshtė mė i lehtė nė mesatare prej 7.5%, varėsisht nga versioni.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 5. #25
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime


  Njė nga konceptet mė interesante tė paraqitura nė panairin e automjeteve nė Gjenevė, nga pikėpamja teknologjike, ėshtė koncepti i automjeteve EDAG softueri i tė cilėve ėshtė i bazuar nė kodin e hapur.

  Secili automjet nė ditėt e sotme, pos harduerit, ka edhe njė masė tė madhe tė softuerit i cili udhėzon elektronikėn ēfarė tė bėj. Mirėpo, kjo ėshtė hera e parė qė shohim njė automjet teknologjitė e tė cilit janė tė kodit tė hapur, qė do tė thotė se programuesit dhe ekspertėt tjerė (duke respektuar licencat pėrkatėse) mund tė ndryshojnė apo kontribuojnė funksioneve tė reja.

  Mirėpo kėtu nuk ėshtė fundi i inovacioneve tė kėtij koncepti tė kompanisė EDAG.

  Ndriēimi i brendshėm i automjet pėrdorė ekrane OLED, derisa njė prej tyre gjendet nė pjesėn e prapme tė automjetit i cili sipas nevojės mund tė shfaqė fotografi e porosi; njė shembull i njė pėrdorimi tė tillė ėshtė lajmėrimi se automjeti ėshtė prishur.

  Nė fund, nuk duhet tė pėrmendet se automjeti ėshtė elektrik dhe e vė nė funksion bateria litium-jon. Pėr fat tė keq, jemi bukur tė sigurt se diēka tė kėtillė nuk do tė shohim nė treg edhe disa vjet.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga new-man : 05-03-2009 mė 15:34 Arsyeja: Automjet i bazuar nė kod tė hapur
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 6. #26
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Saturn paraqet Astra 2009  Astra 2009 ėshtė njė makinė me dy ose katėr dyer pėr pese pasagjer. Ėshtė makine familjare.

  Motori i saj ėshtė 138 kuaj fuqi dhe harxhon 7 litra nė 100 km. Ka pesė shpejtėsi manuale, por ka edhe prodhime me shpejtėsi automatike.

  Makina bėnė lirim mesatar tė gazrave dhe ėshtė projektuar nė vitin 2008 por nė shitje ėshtė dal nė kėtė muaj dhe kushton nga 15 937 deri nė 18 275 dollarė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 7. #27
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Saab prezanton 9-3 Convertible 2009
  9-3 Convertible ėshtė njė makinė me dy dyer pėr katėr pasagjer dhe shumė e pėrshtatshe pėr vozitje.

  Motori i saj ėshtė i madh 210 kuaj fuqi dhe turbo pėrderisa harxhon 10 litra nė 100 km. Ka pesė shpejtėsi manuale, kurse nėse e porosisni makinėn me motor 280 kuaj fuqi mund tė bėni edhe shpejtėsi automatike.

  Makinė bėnė lirim mesatar tė grazarave dhe ėshtė projektuar nė vitin 2008 por nė treg ėshtė aktive nė kėtė vit dhe kushton nga 40 150 deri nė 48 917 dollarė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 8. #28
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-09-2007
  Vendndodhja
  Windy City Chicago.USA
  Postime
  840
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga new-man Lexo Postimin


  Njė nga konceptet mė interesante tė paraqitura nė panairin e automjeteve nė Gjenevė, nga pikėpamja teknologjike, ėshtė koncepti i automjeteve EDAG softueri i tė cilėve ėshtė i bazuar nė kodin e hapur.

  Secili automjet nė ditėt e sotme, pos harduerit, ka edhe njė masė tė madhe tė softuerit i cili udhėzon elektronikėn ēfarė tė bėj. Mirėpo, kjo ėshtė hera e parė qė shohim njė automjet teknologjitė e tė cilit janė tė kodit tė hapur, qė do tė thotė se programuesit dhe ekspertėt tjerė (duke respektuar licencat pėrkatėse) mund tė ndryshojnė apo kontribuojnė funksioneve tė reja.

  Mirėpo kėtu nuk ėshtė fundi i inovacioneve tė kėtij koncepti tė kompanisė EDAG.

  Ndriēimi i brendshėm i automjet pėrdorė ekrane OLED, derisa njė prej tyre gjendet nė pjesėn e prapme tė automjetit i cili sipas nevojės mund tė shfaqė fotografi e porosi; njė shembull i njė pėrdorimi tė tillė ėshtė lajmėrimi se automjeti ėshtė prishur.

  Nė fund, nuk duhet tė pėrmendet se automjeti ėshtė elektrik dhe e vė nė funksion bateria litium-jon. Pėr fat tė keq, jemi bukur tė sigurt se diēka tė kėtillė nuk do tė shohim nė treg edhe disa vjet.
  e shikova me heret ne youtube flm per info tjera ishte vertet nje vetur interesante nese mund te na tregosh se kur do te del en shitje edhe me qfr qmimi

 9. #29
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime


  Gjiganti indian Tata gjatė viteve tė fundit po tėrheq shumė vėmendjen e publikut. Pasi qė modeli i lirė Nano ka tronditur industrinė e automjeteve nė botė, indianėt paralajmėrojnė edhe disa modele tė reja.

  Nė panairin e automjeteve nė Gjenevė kanė paraqitur disa koncepte, nė mesin e tė cilėve mė interesanti duket tė jetė limuzina e quajtur Prima.

  Automjeti me largėsi prej 2.7 metrash nė mes boshteve, sipas pohimeve tė konstruktorit ofron komoditet tė madh brenda tij.

  Kur dizajni ėshtė nė pyetje, ėshtė e dukshme ngjashmėria me disa nga modelet ekzistuese. Megjithatė, nuk bėhet fjalė pėr plagjiat. Pėr dizajn ėshtė kujdesur shtėpia e njohur dizajnuese italiane Pininfarina.

  Prima do tė mund tė gjendej sė shpejti nė tregun evropian, ndoshta qysh nė vitin 2011. Nė ēdo rast, para kėtij automjeti nė skenė do tė paraqitet modeli Nano, por nė versionin mė tė pasuruar dhe mė tė siguruar pėr blerėsit evropianė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 10. #30
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime


  BMW nė fund tė vitit tė kaluar ka paraqitur serinė e ridizajnuar 3, prandaj edhe Alpina ka avancuar versionin e vet tė modelit B3 Biturbo tė cilin e ka paraqitur tani nė panairin e automjeteve tė Gjenevės.

  Pothuajse tė gjitha dallimet janė tė natyrės vizuale – motori prej 3.0 litrash edhe mė tutje zhvillon 360 KF dhe 500 Nm, prandaj kjo Alpina mund tė arrijė shpejtėsinė prej 100 kilometrash nė orė pėr 4.9 sekonda.

  Pėr dallim nga BMW-ja standarde, nė tė ėshtė ndryshuar aerodinamika, mbėshtetja sportive, sistemi i ri i lirimit tė gazrave e tė tjera gjėra qė janė karakteristike pėr tė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 11. #31
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime


  KIA me ambicie tė mėdha ka filluar kėtė vit, e menjėherė pasi qė ėshtė lajmėruar se nė bazėn e konceptit No 3 tė paraqitur nė panairin e Gjenevės do tė krijohet njė automjet i vogėl pėr qytet, na erdhėn edhe fotografitė e para tė gjeneratės sė re tė Sorentos.

  Edhe pse nė shikim tė parė duket se Sorento i ri sapo ka bėrė ridizajnin, automjeti sportiv i KIA-s nė krahasim me paraardhėsin e vet dallon shumė. Koreanėt kanė ngushtuar largėsinė nė mes boshteve, derisa automjeti ėshtė rritur nė gjatėsi dhe gjerėsi. Gjithashtu ėshtė zvogėluar edhe lartėsia e automjetit, e nėn kapak tė tij do tė gjenden motorė tė ri.

  Edhe pse KIA mundohet shumė qė tė ruaj informacionet, para paraqitjes zyrtare tė kėtij automjeti nė Seul gjatė muajit tė ardhshėm, Sorento do tė duhej tė jetė me 2.2 litra me naftė dhe 200 kuaj fuqi, derisa ofertėn me benzinė do ta pėrbėjė katėr-cilindėrshi 2.4 litėrshi dhe V6 prej 3.6 litrash.

  Tė gjithė motorėt do tė duhej qė fuqinė ta transmetojnė me anė tė marshit manual, edhe pse nė lojė ėshtė edhe marshi automatik me gjashtė shpejtėsi.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 12. #32
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Scion tC 2009 - model i ri i Scion
  Kjo makinė ėshtė me dy dyer dhe zė pesė pasagjer. Ėshtė njė makinė sportive, por edhe familjare.

  Motori i saj ėshtė 161 kuaj fuqi dhe harxhon 6 litra nė 100 km. Ajo ka pesė shpehtėsi manuale por mund tė shndėrrohet edhe nė shpejtėsi automatike.

  Ky projekt i Scion ėshtė i vitit 2008 por kėtė vit ėshtė aktiv nė treg dhe kushton 16 150 dollarė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 13. #33
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Lidl do tė shes automjete me lirim  Zinxhiri gjerman i supermarketeve “Lidl” sė shpejti, pėrveē produkteve tė lira ushqimore dhe artikujve pėr shtėpi, nė ofertėn e vet do tė ketė edhe automjete.


  Nė bashkėpunim me distributorin gjerman ATG-Automobile GmbH, Lidl do tė ofrojė automjete me ēmim dukshėm mė tė lirė.

  Zėdhėnėsja e zinxhirit tė supermarketeve Petra Trabert ka paralajmėruar se Lidl me anė tė faqes sė tyre tė internetit do tė ofrojė modelin Opel Corsa me ēmim prej 11.000 euro, dhe Volkswagen Cross Polo me ēmim prej 14.000 euro qė ėshtė madje 25 pėr qind mė lirė sesa nė shitjen e rregullt.

  Kur merret parasysh se ekonomia gjermane ėshtė nė recesion dhe se niveli i papunėsisė ėshtė nė rritje prej 8.3 pėr qind, Lidl beson se mund tė ndihmojė nė ndryshimin e kahjes sė industrisė aktualisht mė tė goditur nė Gjermani.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 14. #34
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime


  Automjeti sportiv korean Spirra S sė shpejti do tė fillojė shitjen edhe nė Evropė.

  Ky lajm nuk ėshtė edhe aq i ri, sepse edhe vitin e kaluar e kemi dėgjuar paralajmėrimin, por kėsaj radhe ėshtė zyrtar.

  Tani pėr tani, megjithatė, dimė vetėm se ēmimi pėr tregun holandez, ku edhe do tė fillojė tė shitet fillimisht do tė jetė prej 125.000 deri nė 150.000 euro.

  Pėr kėtė shumė pronari me fat merr njė automjet kupe me motor V6 prej 2.7 litrash, i cili me ndihmėn e kompresorit ofron 400 kuaj fuqi, derisa shpejtėsinė deri nė 100 kilometra nė orė e arrin pėr 4.8 sekonda.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 15. #35
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Smart-i i ri
  Smart fortwo 2009 ėshtė makinė me dy dyer dhe dy pasagjer. Konsiderohet mė shumė makina familjare dhe pėr destinacione tė shkurtra, kurse ėshtė edhe kabriolet.

  Motori i saj ėshtė 71 kuaj fuqi dhe ka pesė shpejtėsi manuale dhe nuk harxhon mė shumė se pesė litra nė 100 km.

  Ky projekt i Smart ėshtė krejtėsisht i ri dhe nė treg mund tė blihet nga 11 990 deri nė 16 990 dollarė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 16. #36
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  S’ka gjė nga Bugatti i lirė!
  Edhe pse kemi dėgjuar thashetheme se Bugatti do ta paraqesė njė model tė ri, i cili do tė jetė nė mėnyrė drastike mė i lirė sesa ekstremi "Veyron", nga maja e kompanisė vjen njė demantim i vendosur.

  Franz-Josef Paefgen, njeriu i parė i kompanisė Bugatti, pohon se nuk ėshtė duke menduar pėr modelin mė tė lirė, por se modeli i automjetit tė radhės do tė jetė po aq ekstrem dhe i shtrenjtė si Veyron.

  Paefgen ka deklaruar se ėshtė duke punuar nė disa projekte, por ka refuzuar tė flas mė nė detaje se aq.

  Pėrndryshe, Bugatti nė vjeshtė do tė festojė ditėlindjen e tij tė madhe – Ettore Bugatti punėn e tij e ka filluar nė shtator tė vitit 1909. Nė kėtė kohė do tė duhej tė mbahej premiera, edhe pse me gjasė do tė bėhet fjalė edhe pėr njė edicion special tė modelit Veyron.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 17. #37
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Audi planifikon pėrpunimin e modelit mė tė fuqishėm A3 – RS3
  Nė intervistėn e fundit njėri nga prijėsit e njėsisė sė kompanisė Audi pėr zhvillim teknik Michael Dick ka theksuar se Audi ėshtė duke menduar pėr pėrpunimin versioneve tė modeleve A3 – RS3, e tani kemi supozimet e para pėr mundėsitė qė do tė mund tė ofrojė automjeti.

  Supozohet se nėn kapakun e kompaktit do tė duhej tė gjendej motori i njėjtė 2.5 litėrsh me turbo-mbushės prej 2.5 litrash nga modeli aktual TT-RS me 340 KF dhe moment tė rrotullimit prej 450 Nm.

  Fuqia do tė transmetohej nė mėnyrė integrale nė tė gjitha katėr boshtet me anė tė gjeneratės sė motorėve Quattro, derisa RS3 i radhės do tė duhej tė peshonte pėrafėrsisht sa edhe TT-RS, mund tė priten edhe performansa tė ngjashme – 4.6 sekonda pėr arritjen e shpejtėsisė prej 100 kilometrash nė orė dhe shpejtėsi maksimale elektronike prej 250 kilometrash nė orė.

  Nėse RS3 merr dritėn e gjelbėr pėr prodhim, atė mund ta presim para vitit 2011, kur ėshtė paralajmėruar dalja e gjeneratės sė A3.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 18. #38
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Suzuki paraqet Equator Crew Cab
  Equator Crew Cab ėshtė njė makinė me katėr dyer dhe zė pesė pasagjer dhe ka pesė shpejtėsi, ndėrkaq ngre me sistemin 4X4.

  Motori i saj standard ėshtė 261 kuaj fuqi dhe shpenzon deri nė 10 litra nė 100 km. Makina bėnė lirim standard ekonomik dhe preferohet pėr banorėt tė cilėt jetojnė nė vise malore.

  Ky model i kėsaj makine ėshtė i tėri i ri pėr kėtė vit dhe ka dalė nė shitje nė SHBA. Ajo kushton nga 22 282 deri nė 27 408 dollarė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 19. #39
  It's Good to Be Yourself Maska e new-man
  Anėtarėsuar
  16-10-2008
  Mosha
  24
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Subaru prezanton Forester 2009
  Forester ėshtė auto me katėr dyer dhe zė pesė pasagjer. Ka karakteristike sportive me pesė shpejtėsi.

  Motorin e ka 170 kuaj fuqi dhe harxhon rreth 7 litra nė 100 km. Ka pesė shpejtėsi manuale dhe motori i saj me porosi mund t’i rritet fuqia nė 224 kuaj fuqi. Makina bėnė lirim mesatar tė gazrave.

  Ky model i Subaru-s ėshtė krejtėsisht i ri pėr kėtė vit, pėrderisa kushton nga 18 913 deri nė 26 384 dollarė. Konsiderohet si njė ndėr makinat ekonomike dhe qė nuk harxhon shumė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  I don't like to fuss or fight, just tryin' to live life right ! Florim Qerimi

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e sleep
  Anėtarėsuar
  10-10-2006
  Postime
  119
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hemmm!Une nuk heq dore nga Benzi!
  __________________________________________________ _______________________
  red_dragon

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Vriten ekstremistėt e fundit, mbyllet sulmi terrorist ne Indi.
  Nga Soccerboy nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2008, 10:10
 2. Mbi dashurine
  Nga ani-ani80 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-03-2006, 12:05
 3. Lamtumira fundit e Vath Koreshit
  Nga Brari nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-02-2006, 18:16
 4. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
  Nga Seminarist nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 29-05-2003, 00:29
 5. E fundit
  Nga dikeafajtore nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 03-09-2002, 14:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •