Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 114
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-04-2006
  Postime
  174

  20 shkurt 1991: Dita kur shqiptart rrzuan bustin e diktatorit Hoxha

  18 vjet me pare Shqipetaret i dhane fund diktatures 45 vjecare qe udhehoqi Shqiperine. Me qindra e mijra njerez, studente e pedagoge, punetore e njerez te thjeshte, vershuan drejt sheshit Skenderbej per te rrezuar monumentin e diktatorit. Te inatosur dhe te zemeruar shfryne ter energjte negative te akumuluara per gjate 45 vjeteve, kundrejt nje objekti te bronxt, cfare nuk i bene e terhoqen zvarre i hipen persiper, e qelluan, e thyen, e shane thua sikur ajo statuje ishte e keqja. Me kaq mbaruam thane, tani jemi njerez te lire, do mendojme si te duam, do shprehemi si te duam, do veprojme si te duam, dhe shpejte e shpejte i pregatiten te gjtha takemet qe i duhen nje shoqerie te lire.
  Por akoma me shpejt kuptuan zhgenjimin dhe hidherimin qe ju erdhi nga klasa e re politike, dicka ju mungonte, prandaj te gjithe ashtu sic ju sulen monumentit te bronxt, ju sulen edhe anijeve e trageteve per tu larguar nga vendi i tyre i lire, qe me zi e cliruan
  Madje disa prej tyre filluan te sillnin ndermend vargjet e Konices: O Shqiperi te kam dhjere se nuk te njoha asnje here.

  Shqetesimi im eshte i thjeshte dhe prandaj mendova te hapim nje diskutim,.

  Si mendoni a kane mbaruar se shkuluri monumentet e diktatures apo jo?
  A duhet te mjaftohemi vetem me shkulje bustesh?
  A duhet te ndergjegjesohemi ne, apo politikanet tane per te kaluar kete tranzitcion pa fund?
  Sa do rrosh do te mesosh......

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e ReGaiN
  Antarsuar
  20-02-2009
  Postime
  11
  Pershendetje gjith Forumit ,me vjen mir qe keni hapur ket tem qe ka nje d.m.th. te madhe sidomos per ne shqipataret kudo ne ballkan qe dihet se Ballkani eshte vetem i shqipetarve sa do qe thon tjeret jo.

  po hy ne tem.Dihet ne Hoxha ka qen nje diktator po edhe punotor ka pas Shkrim.Lexim .prej shkolles elementare deri ne Universotete madje edhe shkolla mesme ka qen e obliguar.por e keqja se nuk i ka len te zhvilloheni me mendimin e lir te qytetarit.per ket ka qen Diktator si thon populli kosoves e Hengri Foren e armikut u be Mash kryesor e armikut ton sllav prej Kines,Rusis,ish Jugosllavis pra Enver Hoxha gelltitke pasuri e shqiptaren hanin gur dhe e hi.
  por a eshte turp per ne shqiptaren qe e ta rezojm Bustin e Skenderbeut e ta ngrehim ne Esat Pasha Toptanit qe njihet me trathtari i shqiperis edhe pse ket e ka ber me qef se nuk ka pas ndjenje shqiptari edhe ne me ket gjest po e nndyejm edhe nje HERO Avni Rrustemin nese nuk eshte e vertet ashtu e kam ndegjuar ne media te shqiperis
  ne duhet ti lexojm mir cka kan ber per te miren e popullit ani ta shpallim hero amo te rezojm buste ....dhe nese kundershtojme ide regjime ateher duhet te jemi te afte te ndertojm nje ide qe neve na duket qe eshte ma e mir se ajo qe ka qen me par ,qe na perkrahe populli .


  ju faleminderit per durim

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-04-2006
  Postime
  174
  Mire e ke o Regain po ketu nuk po meret vesh se cfare po behet, ata qe rrezojne buste dalin e behen me bustet me vone, dhe e kunderta.
  Puna eshte se ka akoma buste per te shkulur, por nga ata qe levizin, qe bejne hije sa 15-te kateshi.
  Sa do rrosh do te mesosh......

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2005
  Postime
  435

  20 vjet nga shembja e bustit t diktatorit, Tirana zbarkon n shesh me 300 mije

  Mitingu m i madh dhe m i padgjuari ka qen ai sot n mesdit n sheshin Nn Tereza t kryeqytetit, aty ku qytetart shqiptar zbarkuan pr t prkujtuar sakrificn sublime t martirve t kombit, lvizjeve studentore t viteve 90-91, duke arritur kulmin me shembjen e bustit t diktatorit Enver Hoxha me 20 shkurt t 1991.  - Mbi 300 mij shqiptar n sheshin "Nn Tereza" mbajn 1 minut heshtje n nderim t veprs dhe sakrifics sublime, pr t rnt gjat regjimit gjakatar  Festojm ngjarjen m t rndsishme, 20 shkurti data e guximit dhe liris. 20 vite m par PD-ja shnoi fitoren m t madhe n historin e kombit m rrzimin e komunizmit m t egr n Evrop. Kshtu e cilsoi kryeministri Sali Berisha, 20 vjetorin e rrzimit t diktaturs. Jemi mbledhur sot n kt shesh t festojm s bashku nj nga ngjarjet m t rndsishm n historin e dinjitetit t qytetarve shqiptar, 20 shkurtin ditn e rrzimit t shtatores s diktatorit dhe ditn kombtare t kujtimit t viktimave t komunizmit. Gzuar ditn e liris. 20 vjet m par, studentt t Universitetit t Tirans do t ngujoheshin n grevn e uris, n grevn vendimtare t liris n heqjen e diktatorit Enver Hoxha. T rinj e t reja, burra dhe gra, prmbysn bllokun e komunizmit ku pr gjysm shekulli solli skllavri, vdekje. 20 shkurti pr Shqiprin q prmbysn bunkert e regjimit diktatorial, Hitlerit t Shqipris. N emer t sakrificave e vuajtjeve t prindrve tuaj, lirit tona eln n ditn q kaluam bllokun bunker q kishte sjell n Shqipri, persekutimin, ekzekutimet, kampet e prqndrimit disa her m t mdha- tha Berisha. M pas, Berisha sulmoi srish opozitn se tentoi t rrzoj rendin demokratik. 20 vite pas prmbytjes s etrve t tyre, m 21 janar t vitit 2011, bijt e bllokmenve rrethuan me gur, zjarr dhe eksploziv Kryeministrin. Pushtetin me dhun nuk do ta marrin kurr bijt e etrve t tyre. Bllokment e rinj po etiketojn qeverin e shqiptarve si qeveri fashiste q duhet prmbysur. M 21 janar e provuan dhe kuptuan se qeveria legjitime e nj vendi antar t NATO-s nuk prmbyset me dhun, shtoi m tej kryeministri. Ndrkaq, Berisha m tej ftoi t pranishmit pr nj minut heshtje n shenj respekti pr t rnt e komunizmit. M tej kryeministri theskoi se 8 maji sht takimi i radhs me votn e lir dhe mazhoranca do t`u jap prgjigjen e duhur gjith bllokmenve. Ai u shpreh ish-bllokment nuk do t munden kurr ta marrin me dhun pushtetin. E provuat m 21 janar dhe mos provoni kurr ta provoni m. Rendi nuk prmbyset me dhun, deklaroi Berisha.  Deputetja Rajmonda Bulku: Shembja e bustit t diktatorit do t shnonte nisjen e demokracis  Jemi ktu pr ti thn Ndal krimit n bulevard, jemi ktu s bashku sepse dim t shtojm optimizmin. Me kto fjal, deputetja demokrate iu sht drejtuar pjesmarrsve n koncertin e madh festiv n sheshin Nn Tereza n Tiran. Duke prkujtuar ngjarjen e 20 viteve m par, at t rrzimit t bustit t ish-diktatorit Enver Hoxha 20 vjet m par, Bulku tha se ajo do shnonte nisjen e demokracis n vendin ton. Nj forc q i jep energji popullit t vet, sht burim i ndryshimit dhe kjo forc jemi ne, tha ajo. Duke prmendur m pas faktin se kjo forc ka vetm nj emr: Sali Berisha!  Osman Metalla: 20 shkurti ndryshoi historin e kombit  T gjith shqiptart q e kan ndjekur at dit t madhe, kur u rrzua busti i ish-diktatorit Enver Hoxha dhe sot e kujtojn si nj dit t madhe q ndryshoi historin e kombit. Kshtu ka deklaruar deputeti demokrat, Osman Metalla, lidhur me ngjarjen e 20 viteve m par, kur turma e protestuesve anti-komunist rrzoi nga podiumi n qendr t Tirans, bustin e Enver Hoxhs. Prandaj sipas tij, kjo dit duhet festuar, sepse ndryshoi rrjedhat e historis s Shqipris, duke iu referuar koncertit t madh festiv, q Partia Demokratike ka parashikuar t zhvilloj sot, n prkujtim t asaj dite t shnuar pr fillesn e kthess demokratike n vendin ton. Pas 20 vitesh, gjith shqiptart e shohin se Shqipria sht shum afr Evrops dhe ka nj proces shum t suksesshm t integrimit drejt strukturave t saj, tha m pas Metalla, duke iu referuar ngjarjeve q kan ndodhur gjat ktyre 20 viteve n vendin ton, q pas atij momenti historik. Duke prmendur m pas faktin se ndrsa turma anti-komuniste brtiste n sheshin kryesor t vendit E duam Shqiprin si gjith Evropa, sot ajo ndrr sht br realitet pas 20 vitesh. Mjafton t kujtojm liberalizimin e vizave, mas kjo e arritur gjat qeverisjes s Partis Demokratike. Esht sukses i madh q kan lvizur mbi 130 mij shqiptar, por asnjri nuk i ka shkelur rregullat, tha ai. Duke kujtuar gjithashtu se edhe antarsimi n ATO, ka qen nj nism e Partis Demokratike, gjat periudhs s viteve 1992-1996, ndrsa mbeti pezull gjat qeverisjes s vendit prej 8 vitesh nga socialistt.


  Neritan Ceka:Populli u lirua nga diktatori  Ish-antari i Kryesis s Partis Demokratike, Neritan Ceka, ka pr momentet kur n Shqipri sht hequr emri i diktatorit Enver Hoxha nga Universiteti i Tirans, rrzimin e bustit t tij nga sheshi i Tirans si dhe pr momentet q po kalonte populli n ato dit. Sipas Ceks, do gj ishte nj lvizje spontane e popullit dhe q solli m n fund lirimin e tij nga Diktatori.

 5. #5
  Bustin e Shokut Enver Hoxha e kan rrezuar bashkpuntort e UDB-es dhe agjenturave t huaja qe donin ta prmbysin Shqiprin dhe ta bejn leck !
  Populli Shqiptar e ka dashur Komandantin e Shqiptarve dhe pr ket gje ndjehet dhe sot i deshpruar dhe fajtor qe se mbrojtjen Komandantin Legjendar i cili liroi dhe ngriti Shqiprin Moderne dhe i dha Arsim dhe Kultur Botrore dhe Nacionale.
  N rrezimin e Bustit t Shokut Enver ishin t involvuar agjent t UDB-es, bijt e Kriminelve t cilet Enver Hoxha i mundi gjat Luftes Nacionallirimtare dhe ato forca Kriminale iken bashk me Fashizmin nga Shqipria sepse ata kishin bere Luft kunder Shqipris dhe kishin bere Masakra kunder Popullit t Shqipris sebashku me nazifashistet !

  Enver Hoxha do rroj pr jete n zemrat dhe mendjen tone

  grepi, dora vet

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Citim Postuar m par nga grepi, dora vet Lexo Postimin
  Bustin e Shokut Enver Hoxha e kan rrezuar bashkpuntort e UDB-es dhe agjenturave t huaja qe donin ta prmbysin Shqiprin dhe ta bejn leck !
  Populli Shqiptar e ka dashur Komandantin e Shqiptarve dhe pr ket gje ndjehet dhe sot i deshpruar dhe fajtor qe se mbrojtjen Komandantin Legjendar i cili liroi dhe ngriti Shqiprin Moderne dhe i dha Arsim dhe Kultur Botrore dhe Nacionale.
  N rrezimin e Bustit t Shokut Enver ishin t involvuar agjent t UDB-es, bijt e Kriminelve t cilet Enver Hoxha i mundi gjat Luftes Nacionallirimtare dhe ato forca Kriminale iken bashk me Fashizmin nga Shqipria sepse ata kishin bere Luft kunder Shqipris dhe kishin bere Masakra kunder Popullit t Shqipris sebashku me nazifashistet !

  Enver Hoxha do rroj pr jete n zemrat dhe mendjen tone

  grepi, dora vet
  Fute grepin ne ndonje vend te bute ne trupin tend e mbaje ngrohte.
  Qe te kishte komuniste ne 1991 dhe do perplaseshim me ta, kjo ishte e kuptueshme, pasi propaganda 50 vjecare kishte bere efektin e saj.
  Por te jesh komunist , sot pas 20 vjetesh duhet te jesh IDIOT.
  Une kam qene mes atyre qe rezuan bustet. Nuk e kisha deklaruar ndonjehere kete. Dhe nuk ka qene e as jam as agjent grek apo UDB dhe as kam dashur ta bej Shqiperine leck.
  Dhe nuk jam i penduar per ate qe kam bere , pasi Shqiperia ne keto 20 vjet ka ndryshuar si Dimri me Veren.
  Por ju qe keni dimrin ne shpirt , keni per te mardhur deri sa te jepni edhe frymen e fundit.
  Ju ka mallkuar Zoti qe e keni goditur me gure, nuk eshte faji i askujt tjeter per kete , por vetem juaji.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 7. #7
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,625
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  Une kam qene mes atyre qe rezuan bustet.
  Jam gati t v dorn n zjarr q ti nuk ke qn n ndonj rrzim busti t Enverit, n ndonj rivendosje busti po, ma mbush mndjen.
  Nashti n tem kur thot brari.
  Si thoni do ta shkurtoni at 300 mijshen ju apo t presim numrimin e policis bashkiake t Tirans neve.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Station : 20-02-2011 m 12:37

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Citim Postuar m par nga Station Lexo Postimin
  Jam gati t v dorn n zjarr q ti nuk ke qn n ndonj rrzim busti t Enverit, n ndonj rivendosje busti po, ma mbush mndjen.
  Nashti n tem kur thot brari.
  Si thoni do ta shkurtoni at 300 mijshen ju apo t presim numrimin e policis bashkiake t Tirans neve.:D
  doren ne zjarr mos e ver se do digjesh, por sa per numerimin mendoj te presim cdo te thote ballkan web me mire.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 9. #9
  Nuk ishte pune aq e madhe rrezimi i nje busti!
  Pune e madhe dhe e ndershme do te ishte te rrezohen diktatoret,kriminelet e gjalle, qe mbajne Shqiperine peng.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Citim Postuar m par nga unreal Lexo Postimin
  Nuk ishte pune aq e madhe rrezimi i nje busti!
  Pune e madhe dhe e ndershme do te ishte te rrezohen diktatoret,kriminelet e gjalle, qe mbajne Shqiperine peng.
  Rrezimi i busteve ishte vertet nje pune e madhe.
  Nuk ka nevoje te tregoj si u rrezua busti ne Tirane pasi ka shume informacion per kete, por mund te te tregoj si u rrezua busti diku gjetke dhe jo vetem rrezimi(i cili ishte relativisht i lehte, por rirrezimi, pas rivendosjes ka qene edhe me i veshtire(station ka qene ne ate kohe duke mbrojtur me trupin e tij bustin ne Fier dhe e di mire se c`kane hequr per ta rivene)
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e juanito02
  Antarsuar
  09-07-2007
  Postime
  2,964
  E si u beka feste e nje partie private te Saliut nje ngjarje qe e beri vete populli?
  Bile Saliu qe derguar nga partia punes te privatizonte levizjen studentore.
  Tani privatizoka dhe festen per hedhjen e bustit.
  Me maskarade e ndyre diktatoresh nuk kam pare.
  Ne shqiptareve ska nevoje pjella e komunizmit Saliu te na kujtoje ate dite te shenuar per ne.
  Dhe me e keqja fare eshte se nuk eshte kjo date qellimi i ketij tubimi.
  Eshte ai miting diktatorial qe ja mbushen mendjen amerikanet te mos e bente.
  Dhe e beri sot.
  Albania Uber Alles

 12. #12
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,625
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  (station ka qene ne ate kohe duke mbrojtur me trupin e tij bustin ne Fier dhe e di mire se c`kane hequr per ta rivene)
  Kt t mir e ka interneti, komoditetin pr tu prshtatur pa pik problemi nga persekutor n t persekutuar.
  Tani thuaj t drejtn me k grup ishe ti me ata q rivendosn bustin e rrzuar q e nxorn nga Gjanica dhe e vendosn me gjith ser pa e fshir apo me fshatart e Zharzs q prun n krah nj dero busti prej allie.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Antarsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,050
  Citim Postuar m par nga juanito02 Lexo Postimin
  Eshte ai miting diktatorial qe ja mbushen mendjen amerikanet te mos e bente.
  Dhe e beri sot.
  po normal qe do ta bente .... eshte 20 vjetori hedhjes se monumentit te diktatorit me te tmerrshem te pas luftes se dyte boterore .... ndoshta ambasadorit i vinte keq per Enverin por ky nuk eshte problemi yne ...

  ishte Enver Hoxha diktatori me madh qe ka njohur Europa pas Hitlerit ai qe shkaterroi popullin e tija, e mbyti me duart e tija, e gjakosi me duart e tija, e internoi me duart e tija, e izoloi me duart e tija, e burgosi me duart e tija, e la pa hanger me duart e tija, e la te zhveshur me duart e tija .....

  po normal qe do ta bente mitingun ..... populli kerkonte kujtim per ata qe kontribuan per te sjelle Demokracine dhe reagim ne te njejten kohe per ata qe kerkojne te rivendosin monumentin e diktatorit ....

  Shqiperia don apo s'don ambasadori do te beje ashtu sic duan shqiptaret ....

  po ti nuk e kupeton se si komunist me breza ai vendi atje po te mban me buke dhe privilegje pa bere asgje gjithe diten ...
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesuesi_1 : 20-02-2011 m 13:19
  "They will not control us, We will be victorious"

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Citim Postuar m par nga Station Lexo Postimin
  Kt t mir e ka interneti, komoditetin pr tu prshtatur pa pik problemi nga persekutor n t persekutuar.
  Tani thuaj t drejtn me k grup ishe ti me ata q rivendosn bustin e rrzuar q e nxorn nga Gjanica dhe e vendosn me gjith ser pa e fshir apo me fshatart e Zharzs q prun n krah nj dero busti prej allie.
  nuk do doja te beja pershkrim.
  po i bie shkurt qe te te freskoj kujtesen
  busti me m.ut qe u hodh ne Gjanice, nuk mund te rivihej nga ju, pasi ishte demtuar.
  Kur u mblodhet pas gureve qe hidhnim mbi kokat tuaja dhe xhamave te zetoreve dhe kamioneve qe ju sillnin e qe mbushen rruget e Fierit, shkuat te mernit bustin ne Komitetin e Partise aty prane, por dikush qe une nuk e njoh, e kishte zhdukur bustin kur ju shkuat atje
  Pas kesaj moret bustin prej allcie te Teatrit te Fierit ne mos gaboj.
  Dhe nuk do e kishit rivene dot , nese policia nuk do ishte paisur me kallashnikove e do bente teror me bresheri ne ajer.
  Nuk kam ndermend ta ndaj kete histyori ne forum, nese do hollesira flasim ne pv
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412
  Ju vret juve kur dikush shenon pervjetore te rrezimit te diktatures.Ky lloj manifestimi duhet te mbahet do vit dhe ate sa me masiv.Bile duhet shpallur edhe feste mbarekombetare dita e rrezimit ose me mire thene dita kur populli shqiptar u lirua nga erresira 50 vjeare.
  E sa per nostalgjiket e atij regjimi siq eshte edhe "shoku grepi"mund ta mbani bustin e tij por vetem ne wc ,sepse kundermon.
  Athua a mori pjese ndonje i PS-se ne kete miting.?

 16. #16
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,625
  Citim Postuar m par nga Silverwings Lexo Postimin
  Athua a mori pjese ndonje i PS-se ne kete miting.?
  Pa diskutim q po.
  T gjith ata q nuk jan me Saln (sepse mitingu ishte pr Saln, nuk ka t bj fare me Enverin) por q jan rrogtar t shtetit jan mar me list n dor se pr ndryshe u pritet "kotherja".

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e juanito02
  Antarsuar
  09-07-2007
  Postime
  2,964
  Ooo mesues
  E mo e leri denglat.
  Kush do ta riveje bustin e diktatorit?
  Sot behet fjale per te hedhur diktatorin e ri Sali Caushesku.
  Mos u fshih pas krimeve te Enver Hoxhes se ai bente fstime e parada si ju, ai bace me lule Shqiperia ashtu dhe ju, ai parda me ushtri ju pardada me ushtri besnikesh, populli me thike ne kocke athere ashtu dhe tani.
  Nje plumb pas bytheve doni te shpetoje Shqiperia nga diktaura e re.
  Vetem se eshte kohe tjeter sot e sduhen plumbat. Po kjo nuk do te thote qe te mos kete Saliu fatin e Causheskut.
  Albania Uber Alles

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Citim Postuar m par nga Station Lexo Postimin
  Pa diskutim q po.
  T gjith ata q nuk jan me Saln (sepse mitingu ishte pr Saln, nuk ka t bj fare me Enverin) por q jan rrogtar t shtetit jan mar me list n dor se pr ndryshe u pritet "kotherja".
  Station, sic e shikon un nuk kam shkuar ne miting sot.
  Dhe jam me Salen, por nuk jam rrogtar i tij
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 19. #19
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,443
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  Fute grepin ne ndonje vend te bute ne trupin tend e mbaje ngrohte.
  Qe te kishte komuniste ne 1991 dhe do perplaseshim me ta, kjo ishte e kuptueshme, pasi propaganda 50 vjecare kishte bere efektin e saj.
  Por te jesh komunist , sot pas 20 vjetesh duhet te jesh IDIOT.
  Une kam qene mes atyre qe rezuan bustet. Nuk e kisha deklaruar ndonjehere kete. Dhe nuk ka qene e as jam as agjent grek apo UDB dhe as kam dashur ta bej Shqiperine leck.
  Dhe nuk jam i penduar per ate qe kam bere , pasi Shqiperia ne keto 20 vjet ka ndryshuar si Dimri me Veren.
  Por ju qe keni dimrin ne shpirt , keni per te mardhur deri sa te jepni edhe frymen e fundit.
  Ju ka mallkuar Zoti qe e keni goditur me gure, nuk eshte faji i askujt tjeter per kete , por vetem juaji.
  Ty me numerin 2043, te lumet ty dhe djmeve Shqypnis e shkulet te keqen qe nau instalua nga udbashet dhe misionaret jugosllav. Me vjen keqe qe akoma ka mbete nga ai pisellek dhe po mundohen te qelbin Shqypnin dhe ku do ne Shqyptari, sa here hapin gojen kundermojn ere te felliqet nga ai regjim sllavo-rus.
  Te lumet ty dhe djemve shqypnis. Shyqyr Zotit qe mbetja e ati regjimi pist dita dites ashete en zhdukjn e funedit.
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 20. #20
  Maska e *Babygirl*
  Antarsuar
  06-07-2006
  Vendndodhja
  Local Disk :D
  Postime
  910
  Pse vetem Sala e rezoj kete bust? Pfffffff
  Ka dal akoma policia ne konferenc per te treguar sa vete kan qene?
  E din sesi i kan bashkua keta qytetaret ne koncert duke i detyruar.
  Sot fola me nje shoqe qe eshte mesuese dhe me tha qe na ka then drejtoresha qe duhet me marr pjese ne koncert, dhe autobusin e kemi te peguar. Ai qe nuk merr pjese do largohet nga puna.
  Ah harrova edhe Cili me c****
  Mos jeto pa buzqeshur...sepse dikush n kt bot jeton nga buzqeshja jote ...!

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Komunistt e socialistt festojn ditlindjen e diktatorit Hoxha
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 25-10-2015, 06:32
 2. Prgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 20-02-2013, 20:06
 3. Shkurt 1991 rrezohet monumenti i diktatorit Hoxha
  Nga Apolloni31 n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-02-2009, 17:02
 4. Shkurt 1991, skenari i Berishs pr t marr PD-n
  Nga Cimo n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-12-2007, 01:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •