Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet nė Bllog
  3

  Filmi: Nentori i Dyte

  Filmi: Nentori i Dyte


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 18-03-2013 mė 20:18

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Albo pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #2
  'Nėntori i 2-tė' me titra anglisht pėr 100 vjetorin e pavarėsisė

  TIRANE- Filmi shqiptar realizuar nė vitin 1982 “Nėntori i dytė” ka filluar tashmė tė restaurohet nga “Colorlab Film” nė Rockville, SHBA. Sipas faqes zyrtare tė “The Albanian Cinema Project” (“Projekti i kinemasė shqiptare), nė bashkėpunim me Arkivin Qėndror Shtetėror tė Filmit kjo do tė jetė hera e parė qė filmit “Nėntori i dytė” qė do tė ketė njė audiencė ndėrkombėtare falė pėrkthimit me titra nė gjuhėn angleze.

  Filmi i restauruan do tė shfaqet mė pas nė edicionin e parė tė “Festivalit tė Arkivave” qė do tė mbahet nė 7-9 dhjetor tė kėtij viti nė Seattle, tė Amerikės. Ky projekt, nė kuadėr tė 100-vjetorit tė Pavarėsisė do tė restaurojė edhe disa filma tė tjerė me qėllimi ruajtjen e filmave tė vjetėr shqiptar dhe njohjen e tyre nga publiku i huaj.

  (e.m/BalkanWeb)
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar shigjeta pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 5. #3
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  film pordhe.. mush me rrena.. film qe synonte me vulos mashtrimet e ppsh-se per historine..

  film qe genjen me dashje..
  vetem tani fal demokracise ne njohim te verteten.. dim listen origjinale te firmetareve te pamvaresise..dhe din se cfar u punoj ppsh-ja atyre figurave e fiseve fisnike atdhetare qe mbajten peshen e rende.. te nxjerrjes se kombit ne drite..


  ..

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Brari pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

Tema tė Ngjashme

 1. 28-29 nentori (Pavarsia e Shqiperise)
  Nga LeNNoN nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 28-11-2011, 11:51
 2. 28 nėntori 2008 - daim hiseni
  Nga urtesia nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-11-2008, 18:19
 3. 28 Nėntori
  Nga tironce85al nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 06-12-2002, 20:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •