Close

Rezultati i Sondazhit: Mbereteri apo Republike

Votues
48. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Mbreteri

    16 33.33%
  • Republike

    32 66.67%
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 45 prej 45
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga Kavir Lexo Postimin
    Mbretin TIM? Me vjen keq, moj shoqe po une s`kam nbret,
    Une kam President.
    Nqs ti ke shpallur Monarkine, pune per ty. Edhe une mund te deklaroj Jam Napoleoni, po c`e do qe s`ma var njeri pastaj.
    Mir ti e une kem president ket po na tregojn mir ne lajme....

    Po une e di mir nese me pyet dikush kush asht Mbtreti i juj e di edhe ket , edhe asht i gaqem nese vendos dikush me e fut si MBRET,ste pyet as ty as mu, tash per tash po ju duhet ........thaēi...............
    .Napoleoni i sherbi franēes u ngrit ..........

    ne vetem po bisedojm se kemi deshir te bashkohem nese je per ndarje,vetem ta dij amarika se te ndan edhe me gru.........
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  2. #42
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-02-2009
    Postime
    812
    ha ha ha ..titulli i temes me ben te qesh ...me mir mbreti zog i cili nuk ka len vend te Europes pa u diskretituar si kontrabandist armesh dhe droge, babai i te cilit vodhi te gjith floririn e popullit te shkret dhe ja mbathi kur Italianet erdhen ne Shqiperi ose keta hajdutet e sotem ..te premtoj ty se edhe kryehajduti Sali Berisha kurr nuk do ta linte vendin dhe te arratisej sikur beri ai Zogu..mendimi im esht me mir te gjith hajdutet e sotem te qeverisin se sa Zogu..nder 2 te keqijava do zgjedh te keqen me te vogel.hajdutet e sotem

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-04-2006
    Postime
    174
    Citim Postuar mė parė nga Collectivemind Lexo Postimin
    Le te perdorim nje gje qe quhet LOGJIKE.
    Ja me thoni sa vite kishte monarki Shqiperia? U zhvillua Shqiperia ne keto vite? Jo
    Ja me thoni sa vite kishte demokraci Shqiperia? U zhvillua Shqiperia ne keto vite? Jo
    Ja me thoni sa vite kishte komunism Shqiperia? U zhvillua Shqiperia ne keto vite? Jo

    Studimet ekonomike te Bashkimit Europian kane treguar qe para 100 vitesh Shqiptari ishte me i pasur sesa sot. Ne 100 vite Shqiptari ulet dhe humbet, ulet dhe humbet.

    Dua te them kte: Mos kerkoni zgjidhjen ne problemet poltike/ekonomike/shoqerore qe ka Shqiperia, ne ideologjira/sisteme te huaja, te cila u krijuan nga jo-Shqiptare per jo-Shqiptare.
    Cdo sistem politik/ekonomik(si dhe cdo fe) funksionon per vendet qe eshte krijuar.
    Po mire mo miku im ne asnje lloj sistemi Shqiperia nuk qenka zhvilluar, po keto qe kemi kujt do tjua japim meriten.
    Po ky Bashkimi Europian di matematik, beje nje cik llogarine i bie 1909-te, ku e kishte kete pasuri Shqipetari jam shume konfuze. Ne kete periudhe me ngjane se "pasuria" Shqipetare ishte made in Turkey.
    Sa do rrosh do te mesosh......

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-05-2008
    Vendndodhja
    Oslo, Norway
    Postime
    759
    MRETI u ndalu me ardh ne fillim te demokracise 'nga qeveria BERISHA me urdher AMERIKAN
    gjoja se nuk njeh situaten, eshte heret akoma, nuk ka siguri, etj, por arsyeja e vertete ish se MASTERAT E UNIVERSIT kishin vendos e vulos sistemin politik ne Shqipni qe do ish sistem DYPARTIAK

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Kaoni
    Anėtarėsuar
    19-03-2009
    Postime
    268
    Mbret? Jo jo faleminderit. Ne me president tu i nderru cdo 5 vjet ene spo ja dalim dot, jo te kemi mbret. Pastaj si i bohet kur mbreti ka vec nji cun, ene ai cuni o me te meta mendore?
    Cpo na duhet mbreti, mire e kemi Topin, se o ene ēun Tirone.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

  1. Tradita - "ndihmomeni te qesh" - Trifon Xhagjika
    Nga macia_blu nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 19-12-2013, 09:52
  2. Moisiu: Nuk nėnshkruaj shkarkimin e kryeprokurorit Sollaku
    Nga Antimafia nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 192
    Postimi i Fundit: 30-09-2007, 18:11
  3. A po realizohet teoria e konspiracionit hebre?
    Nga DEN_Bossi nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 20-11-2006, 12:27
  4. Shqiperia,mbreteri Apo Republike?
    Nga Vjosa nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 137
    Postimi i Fundit: 09-07-2003, 08:00

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •