Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e dEvoLLiU
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  ketu ku nuk mungon rakia ,dhe me fund pihet dollia :)
  Postime
  41

  Talking Qeshni Dhe Ju ... Kujdes Jane Te Verteta ..

  ok po tregoj ca histori dhe qe mund te quhen edhe barcaleta te verteta

  do tju tregoj per nje bure nga fshati im i cili quhet besnik ne e therasim beske.
  Besniku eshte nje njeri i varfer hallexhi por shum shakaxhi dhe ka ber shum te forta dhe per kete edhe ne na quajn si fshati qe bejn te forta ose disa na tallin fshati i budallnjve na thon

  ok qe mos e zgjas po tregoj pak te fortat e beskes

  njer ne koh te shokut enver besnikun e theriten shoket qe te shkonin me mal edhe te benin drucka.E mire shkuan shoket qe pa u gedhire mir mengjezi dmf qe akoma erret edhe e therasin edhe cohet beska i shkret edhe shkon qe te nxjere gomarken por nuk kishte drita edhe i shkreti me vend qe tja vinte samrin gomarkes ja vuri lopes po per dreq e pa nje shoku i tij dhe keshtu mori fjala dhene.
  Akoma edhe sot kur na pyet dikush se prej nga jeni dhe i themi pe babani jemi(babani quhet fshati im )na thon ahaaa ju jeni ata qe i vut samarin lopes.
  E nejse sic thash fjala mori dhene edhe nje dit beska e kishte radhen qe te rinte dezhurni ne telefoni i fshatit , se ashtu qe ater nje telefon kishte fshati edhe cdo kryefamiljar rinte nje dit te caktuar.
  E mir na e maren ne telefon besken edhe ata qen nga byroja politike dmf njerz te larte
  e nejse bie zilja qe thuani ju edhe e ngre beska
  alo_tha beska
  Alo-kooperativa baban i tha ai i larti qe mori
  Po_ju pergjigj besniku babani jemi
  ahaa i tha ai buri ju jeni ata qe i vut samarin lopes
  besnikun se mbajti me vendi ce i dogji miza te shkretit edhe ju pergjigj me ate zerin e tij te holle karakteristik
  e po ne lopa na u ndodh lopes ja vume i tha se mos ishe ti edhe sta vum ty
  ahahahaa ku e dinte i shkreti se me ke fliste kur pas 30 minutash u dhan aty xhipsat e te medhenjve por pastaj kur e pan besken e shkret i cili ka nje pamje me te vertet per te erdhur keq e lan sidomos kur e moren vesh qe ai qe dora vet qe i kishte ven samarin lopes o ahahahaha

  shpresoj tju pelqeje dhe do tju tregoj prap te fortat e beskes edhe te tjera qe jan ber ne fshatin tim
  jan mese te verteta

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676
  Shume e lezetshme kjo .Po dhe ai bukur ja paska kthyer.

 3. #3
  ToRoNtO_GuY Maska e YoUGoTNoGaMe
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Vendndodhja
  EaRtH..,On TeMpOrArY ViSa.....Ne ToKe..,Me ViZE Te PeRkOhShMe
  Postime
  81
  e modhe kjo,
  WoRlD WiDe AlBaNiAn PrIdE
  §e©u®it„ §©ript ²°°9

 4. #4
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  862
  lol gomarka...drucka. hihih Shume e lezetshme.
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e dEvoLLiU
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  ketu ku nuk mungon rakia ,dhe me fund pihet dollia :)
  Postime
  41
  ja edhe nje e forte e beskes

  njer beska po ecte ne ruge edhe na takon nje burre nga nje fshat tjeter

  njatjeta beske i thote enveri (enver e quanin kete burrin )

  tjeta jote ja kethen beska

  edhe enveri deshte ta ngacmonte njecik edhe i thot me te tallur

  bre beske i i thote c'eshte dashuria

  edhe beska pergjigjen ne maj te gjuhes si gjithnje ja kethen

  dashuria ti enver eshte nje luadh me gjemba ku kullosen gomeret e Graces
  ( graca eshte fshati i enverit)

  hiihhiihi

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Kishte shku nji amerikan ne shqiperi ne nji fshat,me siguri te beska, edhe musafiri i huj kerkon te shkoj ne mal me ec me shetit,dhe kan harru me marr uj me pi , amerikani thot jam eētu kisha me pi pak uj. shqiptari shef nji prru dhe pin uj me grushta .amerikani i thot ..oh mai Good....shqiptari i thot ti kerkon midis mali gotź ? pi me grushta ndaq me pi...ketu je ne shqiperi !
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 7. #7
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,159
  Kte besken kot e quanin budalla te shkretin se ky u paska dhen uj ne bisht te luges robve ..lol
  Nice storys ...

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e dEvoLLiU
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  ketu ku nuk mungon rakia ,dhe me fund pihet dollia :)
  Postime
  41
  JA EDHE NJE E HISTORI TJETER E BESKES

  Beska na i kish te shoqen me barre edhe e con ne maternitet korce .

  E mir i lind e shoqja edhe del doktori edhe i thote .
  Urime Beske djale e ke te te roje.
  Me rofsh i tha besniku po kur do ta shikoj bre .??
  E jo tashi i tha doktori si me dyshim
  Si jo tashi i tha Beska mos shoh evlatne tim une je ne metro ti apo jo i tha?
  Me vjen keq i tha doktori kur e pa Besken qe u revoltua
  Po femija te ka lindur nen peshe edhe nuk mund ta shikosh tashi.
  Temen i tha Beska
  po mir o doktor pa shikome njer mua si te dukem
  doktori e pa me cudi dhe spo e kuptonte se ku e kisht llafne beska
  Bre doktor ju hodh e tha Beska po i jati vajti 40 vjet burre edhe nuk ka erdhur akoma me peshe ti pret qe te jete i birri me peshe

  shenimeska qe thoni ju nUk e ze kandari me te lehte lool eshte trupvocke me nje fjale edhe nuk i kalon 40 kile

Tema tė Ngjashme

 1. Lufta III boterore dhe fundi i botes (1)
  Nga forum126 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 13-04-2018, 12:36
 2. E Verteta
  Nga Albo nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 03-02-2010, 19:57
 3. Arqipeshkvi: Kujdes Botėrorin, kėrkohen 40 000 prostituta!
  Nga Davius nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 20-04-2006, 18:32
 4. Rinia islamike
  Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-04-2005, 13:24
 5. E Verteta
  Nga baobabi nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 17-05-2002, 14:32

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •