Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e BHGod
  Antarsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  447
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 4 her n 1 postim

  far mendoni pr Windows 7?

  Windows 7 eshte planifikuar te jete sistemi operativ i ri i Microsoft, nje pasardhes i te suksesshmeve Windows XP dhe Windows Vista, i cili do te perfshije disa rregullime qe mungonin ose qe do permiresohen nga versionet e meparshme.

  Windows 7 jepet falas per t'u testuar, por nje license e vlefshme e dhene per testim do te skadoje ne 1 gusht 2009.

  Une po e perdor kete version per momentin dhe verej se kompjuteri im (me pare kisha te instaluar Windows XP: Intel Core2Duo, 1,60 Ghz dhe 1 GB RAM) nuk ka ndryshuar ne shpejtesi ose ne reagim.

  Problemi i vetem i madh, qe me shkaktonte ngecje, deri ne rinisje te kompjuterit, kishte te bente me nje version "te vjeter" te drajverave te kartes time grafike nVidia. Duke menduar se ky duhet te ishte nje faj i Microsoft-it, dhe perkatesisht i versionit beta te Windows 7, isha gati ta instaloja kete sistem. Pasi gjithka u ndreq me ridatimin e kartes ne faqen zyrtare (te Toshiba-s), vertet qe nuk kam asnje qejf te kthehem perseri te Windows XP.

  Nuk e di nese kjo ka ekzistuar edhe ne versionet e meparshme te Windows, por duke klikuar te "Help and Support" (versioni qe po perdor eshte ne anglisht), per te paren here pashe nje seksion qe i kushtohej mesimit te pjeseve thelbesore te kompjuterit, fjalet kryesore qe mund te hasen, si perdoret mausi e tastiera, si kryhen disa procese etj. Kjo me duket nje risi shume e mire per te rinjte qe do te mesojne kompjuterin, .

 2. #2
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Antarsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime n 31 postime
  Personalisht mendoj se nuk do na mbesin me leke me gjithe hardware upgrades qe do na duhet te bejme per te shijuar mrekullite e microsoft. Nuk e kam shkarkuar kete beta... Kam pare screenshots edhe nuk me ha ndonje merak te jem i sinqerte.
  Ose te pakten duhet te kishit sjelle ketu ndonje "TE RE" qe Microsoft pretendon te na ofroje me kete sistem operativ
  Ne te kundert do vazhdoj te mendoj qe eshte vista me makup te ri

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e evalt
  Antarsuar
  12-09-2007
  Vendndodhja
  Italia
  Postime
  249
  Faleminderit
  1
  4 falenderime n 4 postime
  Vet e provova versionin beta, nuk mu duk keq sinqerisht, goxha mir.


  Citim Postuar m par nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Personalisht mendoj se nuk do na mbesin me leke me gjithe hardware upgrades qe do na duhet te bejme per te shijuar mrekullite e microsoft. Nuk e kam shkarkuar kete beta... Kam pare screenshots edhe nuk me ha ndonje merak te jem i sinqerte.
  Ose te pakten duhet te kishit sjelle ketu ndonje "TE RE" qe Microsoft pretendon te na ofroje me kete sistem operativ
  Ne te kundert do vazhdoj te mendoj qe eshte vista me makup te ri
  far te mire ka XP nga vista, dhe far te keqe ka vista nga XP?
  Nese e ke provuar ta instalosh visten ne pc , far pc ke? karakteristikat?

 4. #4

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  E provova beten dhe nuk ishte ndonje gje mbreslenese.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Tema t Ngjashme

 1. Si krijohet nj 'CD Boot' i Windows XP me SP2 t integruar
  Nga benseven11 n forumin Trajnim & leksione
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 02-03-2010, 20:01
 2. Windows Vista n shqip
  Nga PcCrack3r n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-11-2006, 14:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •