Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    eventi me i mire.. o armando diego.. eshte.. se tjerat jan pallavra.. qe.. a ndiheni mire ju kur ndonji qelbanik shqiptar vjedh .. vret.. trafikon.. droge apo vajza.. poshteron.. e semafor-on..
    sigurisht jo.. sepse opinioni italian prej atyre zhapikve te felliqur.. i sheh me sy te keq dhe ata shqiptar te mrekullueshem..qe me djerse sigurojne jeten e familjes aty..
    ketu.. mbahuni..
    ato fotot e pallavrat skan rendesi fare..
    pra si te jeni solidare..
    si duhet sejcili te sillet mire..per vehten por dhe per tjeret bashkokombas..
    dhe si duhen denuar e demaskuar qelbaniket te cilet per vete fitojne meleona me trafiqet qe bejne..kurse te ndershmeve u a lene damken ne surrat..
    kjo eshte festa me e bukur..
    ktu kapeni problemin..

    dhe e keni festuar pamvaresine..

    mo harro .. se ne vloren e pamvaresise..para ca ditesh e hodhen ne ere gjykatesin..
    pra festimi me i mire eshte nje shqiperi pa krime..

    gjithcka tjeter eshte fasade e po.rdhe boshe..

    ..

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Grei
    Anėtarėsuar
    17-11-2010
    Postime
    25
    Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
    eventi me i mire.. o armando diego.. eshte.. se tjerat jan pallavra.. qe.. a ndiheni mire ju kur ndonji qelbanik shqiptar vjedh .. vret.. trafikon.. droge apo vajza.. poshteron.. e semafor-on..
    sigurisht jo.. sepse opinioni italian prej atyre zhapikve te felliqur.. i sheh me sy te keq dhe ata shqiptar te mrekullueshem..qe me djerse sigurojne jeten e familjes aty..
    ketu.. mbahuni..
    ato fotot e pallavrat skan rendesi fare..
    pra si te jeni solidare..
    si duhet sejcili te sillet mire..per vehten por dhe per tjeret bashkokombas..
    dhe si duhen denuar e demaskuar qelbaniket te cilet per vete fitojne meleona me trafiqet qe bejne..kurse te ndershmeve u a lene damken ne surrat..
    kjo eshte festa me e bukur..
    ktu kapeni problemin..

    dhe e keni festuar pamvaresine..

    mo harro .. se ne vloren e pamvaresise..para ca ditesh e hodhen ne ere gjykatesin..
    pra festimi me i mire eshte nje shqiperi pa krime..

    gjithcka tjeter eshte fasade e po.rdhe boshe..

    ..

    Se ke idene cfare opinioni te tmerrshem kane ne gjermani per ne shqiptaret

  3. #23
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga Grei Lexo Postimin
    Se ke idene cfare opinioni te tmerrshem kane ne gjermani per ne shqiptaret
    shaka besoj kjo?

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-10-2011
    Vendndodhja
    France Reims
    Postime
    2
    A ka far shance qe ne baz te Vajzes ti marr letrat..
    Faleminderit per shpjegim.
    Jonushi.


    Zotri Jonushi ti i ke shancat 70 % me shum se sa nje kerkues i azilit qe eshte per heren e pare. Dhmth. un po te flas me fakte. sepse jam i njejti rast si ty. edhe un jam nga KS i prizrenit. un ne kohen e luftes ne KS isha ne Troyes, ku mbas lufte u ktheva vullnetar. tani ne ne nentor te vitit 2010 kam ardh dhe e kam fituar statusin Refugie. (refugjat) dmth. un te keshilloj qe po sa te hysh ne france ti te lajmrohesh ne Regjionin *Champagne ardennes*. ne Reims. ne Epernay. ose ne Challon en champagne. te them ketu sepse edhe pse ne janar te ktij vitit te 2011 kosova u shpall si nje shtet *Sur* (shtet i sigurt) ketu prap se prap kosova konsiderohet si nje shtet me probleme ku ata mendojne se udheheqet nga Mafia. Dmth per ne FRANCE e vetmja eshte champagne ardenne ku mund te te strahojne ne C.A.D.A. apo ne Croix Ruoge te keshilloj po sa te hysh ne france te komunikosh me organizaten CIMADE ku ne ch.ardenne eshte kryesorja Madamme Arlete Souvage... perndryshe mundem te keshilloj per dossien si ta besh 90% per ta fituar statusin. por nuk mvaret e gjitha nga dosja. ka shum rendesi se si e shpjegoni ju ne menyre gojore ju duhet ti bindni ata ne O.P.F.R.A apo ne Cour nationale de droit de asile (CNDA) se ju mete vertet e keni jeten ne rrezik...

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-10-2011
    Vendndodhja
    France Reims
    Postime
    2

    Smile

    Zotri Jonushi ti i ke shancat 70 % me shum se sa nje kerkues i azilit qe eshte per heren e pare. Dhmth. un po te flas me fakte. sepse jam i njejti rast si ty. edhe un jam nga KS i prizrenit. un ne kohen e luftes ne KS isha ne Troyes, ku mbas lufte u ktheva vullnetar. tani ne ne nentor te vitit 2010 kam ardh dhe e kam fituar statusin Refugie. (refugjat) dmth. un te keshilloj qe po sa te hysh ne france ti te lajmrohesh ne Regjionin *Champagne ardennes*. ne Reims. ne Epernay. ose ne Challon en champagne. te them ketu sepse edhe pse ne janar te ktij vitit te 2011 kosova u shpall si nje shtet *Sur* (shtet i sigurt) ketu prap se prap kosova konsiderohet si nje shtet me probleme ku ata mendojne se udheheqet nga Mafia. Dmth per ne FRANCE e vetmja eshte champagne ardenne ku mund te te strahojne ne C.A.D.A. apo ne Croix Ruoge te keshilloj po sa te hysh ne france te komunikosh me organizaten CIMADE ku ne ch.ardenne eshte kryesorja Madamme Arlete Souvage... perndryshe mundem te keshilloj per dossien si ta besh 90% per ta fituar statusin. por nuk mvaret e gjitha nga dosja. ka shum rendesi se si e shpjegoni ju ne menyre gojore ju duhet ti bindni ata ne O.P.F.R.A apo ne Cour nationale de droit de asile (CNDA) se ju mete vertet e keni jeten ne rrezik...
    ja dhe nr. Contact Arlette Sauvage 06 13 01 18 91 apo
    Katia Beudin 06 81 54 96 34 ku ti mundeshe te kontaktosh edhe nga kosova nrase e njeh gjuhen Frenge. te pershendes...

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2012
    Postime
    1

    Cka mendoni per azil kerkim ne Franc???

    Pershendetje te gjithve.
    Dua qe te ik ne Franc dhe te lajmerohem azil, azilin do e kerkoj me nje arsye e cila eshte.
    Kam nje anetar te familjes te zhdukur ne luften e fundit ne Kosove kam dokumentat qe e vertetojn kete. Dua te kerkoj azil me kete dokument sepse ndihem i kercenuar nga rrethi ku jetoj per shkak te ngjarjes qe me ka ndodh ne luft dhe rrethi nuk me do me aty.
    Ju lus qe te pergjigjeni ju te nderuar se sa kam shance me kete qe te me pranohet azili pasi dua te shkoj bashk me familje.

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425
    Citim Postuar mė parė nga Bekimibekimi Lexo Postimin
    Pershendetje te gjithve.
    Dua qe te ik ne Franc dhe te lajmerohem azil, azilin do e kerkoj me nje arsye e cila eshte.
    Kam nje anetar te familjes te zhdukur ne luften e fundit ne Kosove kam dokumentat qe e vertetojn kete. Dua te kerkoj azil me kete dokument sepse ndihem i kercenuar nga rrethi ku jetoj per shkak te ngjarjes qe me ka ndodh ne luft dhe rrethi nuk me do me aty.
    Ju lus qe te pergjigjeni ju te nderuar se sa kam shance me kete qe te me pranohet azili pasi dua te shkoj bashk me familje.
    ti do sqarosh kush ta ka zhduke ket personin
    ti do tregosh me prova pse nuk te duan ne ate rrethin tend
    ti do tregosh me prova rrezikun qe te vjen nga qeverria e kosoves.
    me mashtrime nuk ke asnje shanc. shtrohu punes aty ku je sepse franca ka mbaruar. ne france ke 2 milione franceze qe lypin rrugeve. mos i besoni televizionit se eshte mashtrim. franca eshte gati per lufte civile.

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-02-2013
    Postime
    3

    Pėr: Si mund te rikthehem ne France, isha refugjat gjate luftes?

    Citim Postuar mė parė nga DI_ANA Lexo Postimin
    Mendoj qe mund te kthehesh dhe te pretendosh qendrimin. Femija i lindur ne France dhe integrimi yt ne lidhje me gjuhen do te ndihmoje.Me thuaj pak nqs ne ate kohe rregjistrimi per azil ke marre pergjigje nga OFPRA?

    diana te lutem me kthe pergjigjie kam nevoje per kshillat e tua.. ne i kemi vizat dhe dojme te vijme ne france per tu lajmru azil.. te lutem cila do ishte arsyeja me e mire per me i bo letrat sa me shpejt.. me ndihmo

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-06-2016
    Postime
    4

    Pėr: Si mund te rikthehem ne France, isha refugjat gjate luftes?

    Ndalesat per zonen shengen
    pershendetje.
    Bashkatdhetar te nderuar une kam nje problem dhe dasha te pyes nese ndokush prej jusha ka pas kesi rasti ose ka degjuar.
    para 5 viteve u lajmrova azil me familje ne France pas procedures se verifikimit dhenjes se gishtave me doli se gjermania me kerkon per nje veper para 12 viteve Franca me ekstradoi ne Gjermani ku edhe e vuajta denimin per 5 vite, nderkohe gruaja dhe femijet u paisen me card de sejur tani ata kan leje pune dhe banesen , gruaja punon femijet shkollohen.
    Tani pasi vuajta denimin gjermania me ka kthyer ne Kosov dhe me ka ndaluar udhetimin per zonen shengen, nese dini ndonje menyr se si te bashkohem prap me familje, a do te kem problem nese shkoj direkt ne France apo duhet te kerkoj ne menyr legale bashkom familjar. Ju lutem nese dini ndonje informat te me ndihmoni

    Ju falemnderit

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745

    Pėr: Si mund te rikthehem ne France, isha refugjat gjate luftes?

    Paraqituni pran konsullstes Gjermane ne Prishtine per ta heq vrejtjen ( Vermerk ) dhe pastaj mundesh te shkosh ne vendet e Shengenit
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-06-2016
    Postime
    4

    Pėr: Ndalesat per zonen shengen

    [
    pershendetje.

    Bashkatdhetar te nderuar une kam nje problem dhe dasha te pyes nese ndokush prej jusha ka pas kesi rasti ose ka degjuar.

    para 5 viteve u lajmrova azil me familje ne France pas procedures se verifikimit dhenjes se gishtave me doli se gjermania me kerkon per nje veper para 12 viteve Franca me ekstradoi ne Gjermani ku edhe e vuajta denimin per 5 vite, nderkohe gruaja dhe femijet u paisen me card de sejur tani ata kan leje pune dhe banesen , gruaja punon femijet shkollohen.

    Tani pasi vuajta denimin gjermania me ka kthyer ne Kosov dhe me ka ndaluar udhetimin per zonen shengen, nese dini ndonje menyr se si te bashkohem prap me familje, a do te kem problem nese shkoj direkt ne France apo duhet te kerkoj ne menyr legale bashkom familjar. Ju lutem nese dini ndonje informat te me ndihmo

  12. #32
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043

    Pėr: Ndalesat per zonen shengen

    Citim Postuar mė parė nga Blerandii Lexo Postimin
    [
    pershendetje.

    Bashkatdhetar te nderuar une kam nje problem dhe dasha te pyes nese ndokush prej jusha ka pas kesi rasti ose ka degjuar.

    para 5 viteve u lajmrova azil me familje ne France pas procedures se verifikimit dhenjes se gishtave me doli se gjermania me kerkon per nje veper para 12 viteve Franca me ekstradoi ne Gjermani ku edhe e vuajta denimin per 5 vite, nderkohe gruaja dhe femijet u paisen me card de sejur tani ata kan leje pune dhe banesen , gruaja punon femijet shkollohen.

    Tani pasi vuajta denimin gjermania me ka kthyer ne Kosov dhe me ka ndaluar udhetimin per zonen shengen, nese dini ndonje menyr se si te bashkohem prap me familje, a do te kem problem nese shkoj direkt ne France apo duhet te kerkoj ne menyr legale bashkom familjar. Ju lutem nese dini ndonje informat te me ndihmo
    duhet te hapesh gjyq me shtetin gjerman qe te hiqet denimi

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Ndihme nga ata qe jetojn ne New York.
    Nga shtrigaa nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 06-05-2006, 05:06
  2. Per ata qe jetojn ne Gjermani ...
    Nga ALBA nė forumin Emigracioni
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 21-12-2005, 07:50
  3. Forumistet ne Gjermani, pershendesin njeri tjetrin
    Nga ALBA nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 159
    Postimi i Fundit: 12-12-2003, 13:02

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •