Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 189
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga chakra Lexo Postimin
    Sanskritisht.....Mmmmmmmmmmm.... Dicka e rralle!Por me mire te mesoja sanskritisht,sesa te perpiqesha te hapja chakrat e nje egzistence qe nuk kam arritur te njoh mire.Eshte si t'i hedhesh uje shiut.Don't you think so,dear Darius?
    Shume interesante si pikepamje, gati gati jam i te njejtit mendim.

    P.S.Darius, do doja dhe une shume te perjetoja ndonje gje aq te mahnitshme ashtu si ke perjetuar ti.
    ēfare duhet te bej?

  2. #42
    Citim Postuar mė parė nga chakra Lexo Postimin
    Po ke te drejte,sepse temat nuk duhet te kthehen ne chit chat,sidomos keto lloj temash.

    Ne fakt,kam interesa te ndryshem,por ne shume pak gjera besoj.Respektoj cdo gje qe besohet ne kete bote,por jo besimtaret.me vjen keq qe e them kete..

    E mire asnjehere nuk eshte vone per diskutime interesante.

    Ps.Meqe e permende,sa per mua,ne nje jete tjeter,jam e sigurte qe do jem perseri une.Do te dish perse?
    As une sjam 'besimtar' besimtar... Mund te duash te jesh perseri ti por nuk ben vaki. Se kemi ne dore ate gje.

    p.s. parashikoj qe kjo teme te zgjerohet ne shume ane lol...

  3. #43
    x-files nuk bera gje, nuk e kerkova dhe nuk e prisja. Le te mos flasim per perjetimin tim Rruget drejt njohjes jane pafund. Copycat edhe ne spiritualitet konsiderohet plagjiature.

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    x-files nuk bera gje, nuk e kerkova dhe nuk e prisja. Le te mos flasim per perjetimin tim Rruget drejt njohjes jane pafund. Copycat edhe ne spiritualitet konsiderohet pagjiature.
    eshte e vertete , pergjigje me te sakte se kjo nuk prisja.

  5. #45
    i ē'regjistruar...
    Anėtarėsuar
    07-04-2006
    Postime
    736
    Citim Postuar mė parė nga chakra Lexo Postimin

    Ps.Meqe e permende,sa per mua,ne nje jete tjeter,jam e sigurte qe do jem perseri une.Do te dish perse?
    chakra, te lutem na trego arsyen pse.
    falemnderit.

  6. #46
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    06-12-2008
    Postime
    79
    Citim Postuar mė parė nga Tevelizori Lexo Postimin
    chakra, te lutem na trego arsyen pse.
    falemnderit.
    Ok pra,po e them.Sepse Atij qe me krijoi i pelqeva kaq shume,saqe vendosi te me krijoje per here te dyte.

    Kete te fundit,ma tha nje here,por ishte aq erresire,saqe nuk ia pashe fytyren.

  7. #47
    Gjithmone ne erresire 'shfaqet' Ndersa mua me tha qe sbehet dot dy here. Hajde merre vesh kush ka qene...lol

  8. #48
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anėtarėsuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Citim Postuar mė parė nga chakra Lexo Postimin
    Origjina jone,e dashur Zombi,nuk na lejon te perjetojme teresisht hapjen e chakrave te duhura.Fatkeqesisht,pjesa me e rendesishme e te ashtuquajturit SY I TRETE,fshihet nga veshtrimi yne i brendshem.

    Me pak fjale.

    Veshtrim i kufizuar,vlen me pak se nje verberi e perjetshme.

    Ps.Kjo vlen per gjithcka te kufizuar.

    Gjithsesi,urime per temen.
    Welcome Chakra!

    ...nuk dija qe te kishim ne mesin tone. Meqe je chakra (ne njejes) duhet te jesh dhe e/i percaktuar se cila je. Do te doja ta dija. Ndonese kam nje parandjenje te cuditshme.
    Por me mire te mesoja sanskritisht,sesa te perpiqesha te hapja chakrat e nje egzistence qe nuk kam arritur te njoh mire.Eshte si t'i hedhesh uje shiut.Don't you think so,dear Darius?
    Preferoj te mbaroj nje rrugetim ose me mire mos e nis e fare. Ate qe besojme e nderlidhim me kerkesat tona. Asgje nuk arrihet me skepticisem. Besimi eshte ai qe na dergon deri tek suksesi. E gjitha ka mundesi te filloje si nje rastesi, te vazhdoje duke nxjere ne drite arsyen, ndersa fundi eshte i panjohur, mister...dhe kjo me pelqen, te josh dhe vazhdon tutje.


    Ok pra,po e them.Sepse Atij qe me krijoi i pelqeva kaq shume,saqe vendosi te me krijoje per here te dyte.

    Kete te fundit,ma tha nje here,por ishte aq erresire,saqe nuk ia pashe fytyren
    Ha-ha shume bukur kjo!...

    Ndersa mua me tha: Te ndertova nga hici dhe nje hic do te jesh perseri. Dhe nuk ishte erresire, ishte nje drite e jashtezakonshme.
    • The rest is silence.


  9. #49
    i/e regjistruar Maska e dia_blo
    Anėtarėsuar
    07-03-2008
    Postime
    23
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Gjithmone ne erresire 'shfaqet' Ndersa mua me tha qe sbehet dot dy here. Hajde merre vesh kush ka qene...lol
    Shume mire qe nuk pretendoni qe e keni gjetur te verteten.

    Keto jane vetem ngacmime te krijuara nga truri yne, ne menyre te pavetedishme ashtu sikur qe na krijon konsumimi i LSD-se ne nje menyre tjeter.

    Apo ndoshta eshte vetem nje manipulim (loje) e krijesave tjera me te avancuara me ne, e cilat na paraqien here si fuqi supreme (Zot), engjell, djall, te cilen ne nuk arrijme ta kuptojme per shkak te aftesive tona te kufizuara.

  10. #50
    Me fal po nuk jam perdorues i LSD (megjithese mesa shoh ke koncepte te gabuara per ate). Ka nje kontradikte ne pergjigjen tende, nga njera ane tregohesh skeptik duke e quajtur thjesht nje ngacmim te pavetedijshem te trurit, pra mund ta konsiderosh si halucinacion dhe nga ana tjeter teorizon per ndikim te nje force supreme, te mire ose te keqe...

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    Kjo teme eshte shum e bukur , dhe nuk mendoja se kishte edhe Shqiptar te tjere qe studionin lexonin apo mendonin ne kete menyre. Mendoja se po te flisje me Shqiptaret per nje teme te tille do te ngaterronin me besimtaret apo me keq akoma mund te quanin te cmendur. Prandaj nuk e kam marre kurre guximin te hapja ose te merrja pjese ne nje teme te tille , edhe per faktin se eshte dicka shum personale dhe imtime.
    Do mendohem njeher para se te shkruaj.
    larguar forever

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga dardajan Lexo Postimin
    Kjo teme eshte shum e bukur , dhe nuk mendoja se kishte edhe Shqiptar te tjere qe studionin lexonin apo mendonin ne kete menyre. Mendoja se po te flisje me Shqiptaret per nje teme te tille do te ngaterronin me besimtaret apo me keq akoma mund te quanin te cmendur. Prandaj nuk e kam marre kurre guximin te hapja ose te merrja pjese ne nje teme te tille , edhe per faktin se eshte dicka shum personale dhe imtime.
    Do mendohem njeher para se te shkruaj.
    Ja qe e paske patur gabim

  13. #53
    i ē'regjistruar...
    Anėtarėsuar
    07-04-2006
    Postime
    736
    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    Ndersa mua me tha: Te ndertova nga hici dhe nje hic do te jesh perseri. Dhe nuk ishte erresire, ishte nje drite e jashtezakonshme.
    ndersa tek une ishte nje erresire sa nje mize qe shkoi duke u rritur gjersa u bene shume "erresira" qe ne fund fare "e ndriquan" edhe ate qe se arrinin dot.
    ate se pashe, por pashe te tjere...
    nje arsye me shume o dardajan qe ti ndash pervojat me ne.

  14. #54
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anėtarėsuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    So, paskemi qene plot te pazbuluar! Kush do e beje hapin e pare eshte ceshtja
    • The rest is silence.


  15. #55
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Mua nuk me ka folur akoma asnje ze misterioz, por e imagjinoj qe do me thote me shume indiference:
    "Get a life".

  16. #56
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    06-12-2008
    Postime
    79
    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    Welcome Chakra!

    ...nuk dija qe te kishim ne mesin tone. Meqe je chakra (ne njejes) duhet te jesh dhe e/i percaktuar se cila je. Do te doja ta dija. Ndonese kam nje parandjenje te cuditshme.

    Preferoj te mbaroj nje rrugetim ose me mire mos e nis e fare. Ate qe besojme e nderlidhim me kerkesat tona. Asgje nuk arrihet me skepticisem. Besimi eshte ai qe na dergon deri tek suksesi. E gjitha ka mundesi te filloje si nje rastesi, te vazhdoje duke nxjere ne drite arsyen, ndersa fundi eshte i panjohur, mister...dhe kjo me pelqen, te josh dhe vazhdon tutje.




    Ha-ha shume bukur kjo!...

    Ndersa mua me tha: Te ndertova nga hici dhe nje hic do te jesh perseri. Dhe nuk ishte erresire, ishte nje drite e jashtezakonshme.
    Po e nis nga fundi,sepse eshte me e kendshmja per te cituar.

    Perderisa sot jam nje hic dhe neser nje hic do te jem.Pra ne endrren tende kishte drite.Kuptoj.......Dikur enderroja te arrija nirvanen,qe nga sonte do ta bej synim.Thank's for that.

    Ne pergjithesi,jam dakort me citimet dhe mendimet e tua me lart,edhe pse shume here le vend per interpretime.Po jemi mendje dhe mendjet per te menduar jane.Rendesi ka te jene te hapura.Right open,dear.

    Respekte from the root chakra,meqe doje ta mesoje c'lloj chakra jam.

  17. #57
    Paraqitja e perqindjeve ne kete teme do kishte shkaktuar ilaritet te frikshem. Testi i postuar nga Zombi eshte real.

  18. #58
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anėtarėsuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    Mua nuk me ka folur akoma asnje ze misterioz, por e imagjinoj qe do me thote me shume indiference:
    "Get a life".
    x-file, shihet qe s'te ka folur. Dhe te siguroj qe nuk do te te thote ashtu!

    Respekte from the root chakra,meqe doje ta mesoje c'lloj chakra jam.
    Chakra, akoma kam ate ndjesine e cuditshme-per TY!
    • The rest is silence.


  19. #59
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    06-12-2008
    Postime
    79
    Ne fazen e pare te jetes sone,merremi me njohjen e rruges.

    Clodhja,eshte ajo qe na jep fuqi.Sepse me pare,e kishte radhen lodhja e ecjes se rruges qe njohem.Clodhja,eshte faza e trete.

    Nuk permenda te dyten,sepse po e pershkoj tani.Kur te arrij ne clodhje,ndoshta,nese kam qene e vemendshme te ndjek rrugen e duhur,them ndoshta,ndjej te me hapen lehte te gjitha chakrat e mundshme.Hope so......

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga chakra Lexo Postimin
    Respekte from the root chakra,meqe doje ta mesoje c'lloj chakra jam.
    i bet you are.

    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    x-file, shihet qe s'te ka folur. Dhe te siguroj qe nuk do te te thote ashtu!
    Ajo qe zeri thote varet nga koha dhe vendi

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •