Close
Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 189
 1. #1
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime

  Syri i Tretė

  Shpesh herė gjej veten tė pėrhumbur, dikush mė flet unė nuk e dėgjoj, dikush mė kalon pėrpara syve, unė nuk e shoh. Kjo besoj ju ndodh tė gjithėve nė raste tė caktuara. Prandaj, mund edhe tė themi qė ne nuk dėgjojmė me veshė, ne nuk shikojmė me sy-kėto organe funksionojnė vetėm si ndihmės. Truri mbetet mbret i trupit tonė. Aq i komplikuar e aq misterioz.

  Kėtu dua tė ndėrlidhem me tė ashtuquajturin Syri i Tretė apo Syri i Brendshėm, njė koncept mistik dhe esoterik i cili i referohet Chakras tė traditave shpirtėrore lindore dhe perėndimore. Flitet se Syri i tretė ėshtė njė portė e cila tė drejton nė brendėsinė e sferave tė brendshme dhe vetėdijes mė tė lartė. Nė Epokėn e Re shpirtėrore, Syri i Tretė simbolizon njė gjendje tė ndritjes ose tė ndjelljes sė imazheve mendore tė cilat kanė rėndėsi tė thellė shpirtėrore personale dhe psikologjike. Syri i tretė zakonisht lidhet me vizionet, mprehtėsinė, njohjet paraprake dhe pėrvojat jashtė-trupit. Njerėzit tė cilėt kanė tė zhvilluar kapacitetin pėr tė pėrdorur Syrin e tretė, zakonisht janė tė njohur si parashikues.

  Traditat mistike dhe shkollat esoterike e llogarisnin si njė urė lidhėse nė mes botės fizike dhe asaj shpirtėrore. Dhe konsiderohej si burimi mė i lartė dhe mė i fuqishėm i energjive etherale tė trupit tė njeriut, e cila ka rėndėsinė e saj tė veēantė pėr inicimin e fuqive mbinatyrore si dhe pėr zhvilimin e talentit.

  Pra trupi i njeriut ka njė sy tjetėr i cili nė fakt ėshtė gjėndra pineale, e cila mendohet se ka fuqi mistike, qė shumica e konsiderojnė si Syri i Tretė shpirtėror, apo Vizioni i Brendshem.

  Gjėndra pineale ėshtė gjėndra me tajim tė brendshėm (endocrine) e fundit qė ėshtė zbuluar. Vendosja e saj nė thellėsi tė trurit dėshmon rėndėsinė e saj dhe e bėn atė njė gjėndėr ‘misterioze,’, me mite, paragjykime, madje edhe teoritė metafizike i afrohen funksioneve tė tij perceptuese.

  Gjėndra pineale lidhet me chakran e gjashtė ( e ashtuquajtur Ajra ose chakra e Syrit tė tretė nė yoga) . Besohet se ėshtė njė organ i fjetur i cili mund tė zgjohet pėr tė aktivizuar komunikimin telepatik.

  Nga ana fizike e trupit Syri i Tretė shikon objektet tė pėrmbysura (kokėposhtė). I dėrgon trurit imazhet qė observojmė duke ja interpretuar dhe duke i kthyer imazhet nė formėn e rregullt.

  Gjendet nė qendrėn gjeometrike tė trurit, e cila ngjan me vendosjen e Piramidave nė qendrėn e planetit. (!)

  Gjėndra pineale ka madhėsinė e njė kokėr bizeleje, dhe gjendet nė qendrėn e trurit nė njė ‘shpellė’ tė vogėl pas dhe mbi gjėndrėn pituitary e cila shtrihet pak prapa rrėnjėve tė hundės. Ėshtė e vendosur direkt pas syve e lidhur me barkushen e tretė.

  Kjo gjėndėr aktivizohet nga Drita dhe kontrollon bioritmet e ndryshme tė trupit. Punon nė harmoni me gjėndrėn hypothalamus e cila kontrollon etjen, urinė, dėshirat seksuale si dhe orėn biologjike e cila pėrcakton procesin e plakjes.

  Pėr mė tepėr  Egzistojnė edhe metoda/teknika tė ndryshme tė cilat na mėsojnė se si tė pėrdorim kėtė “dhunti” tė heshtur. Pse jo!? …Dhe te diskutojmė e tė ndajmė pėrvojat tona.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  • The rest is silence.


 2. #2
  Perjashtuar Maska e morrison
  Anėtarėsuar
  16-01-2007
  Vendndodhja
  Me kembe ne toke!
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Shume interesante....

  tani na shpjego sic shpjegove gjendren pineale cfare jane:

  koncept esoterik = ???
  Chakra = ???
  shkollat esoterike = ???

 3. #3
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Syri i trete, ose syri i brendshem ose inner eye...

  Njohuri shume e lashte dhe e fjetur per njerezimit. Shume pak e di qe e kemi te gjithe por nuk dime ta aktivizojme.

  Gjate meditimit te thelle, syri i vetem ose ai shpirteror behet i dukshem ne pjesen qendrore te ballit. Ky sy i gjithedijshem ne shume shkrime te ndryshme quhet si syri i trete...syri i Shiva-s, syri i intuites etj [Paramahansa Yogananda, ne Ha 154]...

  Teme e goditur Z. My props...

 4. #4
  Perjashtuar Maska e morrison
  Anėtarėsuar
  16-01-2007
  Vendndodhja
  Me kembe ne toke!
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nejse dhe une kam lexuar per kete ne nje reviste dhe eshte me te vertet interesante.....

 5. #5
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Citim Postuar mė parė nga Morrison (Nr.2) Lexo Postimin
  Shume interesante....

  tani na shpjego sic shpjegove gjendren pineale cfare jane:

  koncept esoterik = ???
  Chakra = ???
  shkollat esoterike = ???
  Morrison koncepti esoterik si dhe shkolla esoterike ne vetvehte lidhen me kuptimin e te fshehtes qe mund te nderthuret dhe me personalen ose gjendjen e brendeshme. Kjo lidhet shume ngushte me ekzistencen e syrit te trete. Mund te zgjerohet si koncept dhe ne fusha te tjera por ne aspektin metafizik merr kuptim shume te rendesishem dhe smund te thuash njeren pa permendur esoteriken.

  Ndersa chakrat (qe i ke te shpjeguara dhe tek Lufta e Dulces) eshte fjala ne sanskritisht qe do te thote rrote. Ideja e chakres nuk eshte aspak e re dhe shkon shume mbrapa ne kohe ne agimin e njerezimit. Megjithate eshte mbajtur sekret dhe i eshte treguar vetem atyre te cilet ndiheshin te gatshem per te mesuar misteret e jetes dhe te vetes se tyre. Sot ne epoken e informacionit qe jetojme fjala chakra eshte dicka e zakonshme por perseri te pakte jane ata qe e dine kuptimin tamam. Duke e shkeputur nga kuptimi i saj ne sanskritisht dhe gjykuar si nje metafore chakra eshte nje pike ne trupin e njeriut/sistem energjie nepermjet te ciles rrjedh fuqia dhe forca jetesore. Ka me mijera pika te tilla ne te gjithe trupin njerezor po vetem shtate apo tete prej tyre kane qene kryesoret ne te cilat jane perqendruar studiuesit e okultizmit.


  Une personalisht do merrem vetem me shtate prej tyre (me te rendesishmet)


  1- Chakra Rrenjesore

  2- Chakra e Shpretkes (rituale)

  3- Chakra Solar Plexus

  4- Chakra e Zemres

  5- Chakra e Grykes

  6- Syri i Trete

  7- Chakra e Kurores


  Sejcila prej tyre personifikon dicka te caktuar si dhe ka ngjyren specifike.

  1- Chakra e pare qe quhet Chakra Rrenjesore ose e Rrenjes ndodhet midis anusit dhe gjenitaleve dhe lidhet nepermjet kockes (gje qe besoj te gjithe e kane ndjere ne trupin e tyre ne ate vend). Ajo hapet nga larte poshte. Kjo chakra lidhet me instiktin e Mbijeteses, Sigurine dhe te qenit Realist ose me kembe ne toke sic i themi ne gjuhe me popullore. Karakterizohet nga ngjyra e kuqe

  2- Chakra e dyte qe quhet Chakra e Shpretkes ose Chakra Rituale ndodhet mbi shpretke, ka nje ngjyre si te diellit dhe hapet nga brenda jashte ne mesin e saj. Librat sanskrit e zevendesojne chakran e dyte rituale me ate te shpretkes duke e vendosur ne kerthize ne vend te shprektes. Mbase kjo per shkak se shpretka paraqet rrezik ne trupin e njeriut nese nderhyhet ne te dhe eshte me e udhes qe te vendoset diku ku nuk perben rrezik. Personifikon Seksualitetin, Intimitetin dhe Emocionin. Ngjyra qe e karakterizon eshte portokallia.

  3- Chakra e trete, ajo e quajtur Chakra Solar Plexus ndodhet rreth dy gishta me siper se kerthiza dhe lidhet direkt me trupin tone astral ose emocional. Nepermjet kesaj chakre ne thithim energjine diellore e cila ushqen trupin tone eterik i cili nga ana e tij furnizon dhe miremban me energji trupin tone fizik. Nga ketu gjenerojne ndjesite tona emocionale, sidomos ajo e 'parandjenjes'. Pra me pak fjale personifikon Energjine, Vitalitetin ose forcen jetesore dhe Deshiren e Pushtetin. Ngjyra qe e karakterizon eshte e verdha.

  4- Chakra e katert qe quhet Chakra e Zemres eshte qendra e te gjithe sistemit tone te chakrave. Ndodhet ne mes te gjoksit ne te njejtin nivel dhe ne afersi te kavitetit te zemres dhe lidh tre qendrat me te Poshteme emocionale me tre qendrat me te Siperme mendore dhe shpirterore. Pra personifikon Dashuri, Shprese dhe Dhembshurine. Ngjyra karakteristike eshte e gjelberta me nje nuance te lehte boje roze.

  5- Chakra e peste, ajo e Grykes ndodhet midis gunges se qafes dhe laringut, duke filluar nga vertebra e zverkut mbrapa molles se Adamit. Pra fillon ne nga vertebra e zverkut dhe hapet per nga jashte ne mes. Po ashtu eshte e lidhur nje me chakra me te vogel sekondare e cila gjendet ne qafe dhe hapet mbrapsht por duke qene se keto dy chakra jane kaq afer njera tjetres dhe te lidhura ngushte atehere jane bashkuar ne nje. Personifikon Kreativitetin, Komunikimin dhe Sherimin. Ngjyra karakteristike eshte blu.

  6- Chakra e gjashte qe quhet Syri i Trete lidhet me gjendren pituitare e cila eshte nje gjender shume e vogel pa forme me nje madhesi prej 3 milimetrash ne diameter dhe ndodhet ne ball pothuajse nje gisht si gjeresi mbi kurrizin e hundes midis vetullave. Ketu eshte qendra e perceptimit te ndergjegjes. Eshte vendndodhja e fuqive tona mendore. Ne aspektin fizik eshte qendra me e larte komanduese e sistemit qendror nervor. Personifikon Mendjemprehtesine, Intuiten dhe Ndjesite Psiqike. Ngjyra e saj eshte e purpurte.

  7- Chakra e shtate qe quhet Chakra e Kurores eshte po ashtu nje Sy i Trete. Ndodhet ne gjendren pineale e cila eshte nje organ mishtor jo me i madh se gjendra pituitare. Gjendra pineale ndodhet mbrapa dhe afer trupezes pituitare, pothuajse ne qendren e sakte te kokes, ne nivel te njejte me syte. Chakra e Kurores hapet nga poshte larte, ne maje te kokes. Ka nje fakt interesant mbi kete qender. Shkenca mjekesore duhet te vendose ne menyre perfundimtare influencen fizike qe kjo gjender ka ne trupin e njeriut (mbase pengohen nga fakti qe metafizike eshte pertej menyres se tyre rracionale te te menduarit). Ndonese perbehet nga ngjyrime te shumta prizmatike, kjo chakra eshte ne menyre dominante e dhunshme. Personifikon Ndergjegjen Kozmike, Ndricimin e Mendjes dhe te Kuptuarin. Ngjyra e saj eshte e bardhe.

  Ja disa foto qe e ilustrojne me mire kete shpjegim  Dhe e fundit eshte kjo qe me pelqen me shume nga te gjitha pasi eshte tipike si shpjegim nepermjet ngjyrave i energjise te chakrave.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 6. #6
  Perjashtuar Maska e morrison
  Anėtarėsuar
  16-01-2007
  Vendndodhja
  Me kembe ne toke!
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Shume fantastike, skisha degjuar ndonjehere per chakra. Tek foto e fundit ngjyrat jane ineresante dhe domethenese, me te vertet shume foto e bukur....

 7. #7
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Po shpjegoj dicka. Arsyeja pse thashe nje sqarim aq te gjate per chakran eshte pasi nese duhet kuptuar rendesia e Syrit te Trete, eshte e domosdoshme me pare qe te kuptohet chakra dhe sa e vlefshme eshte ajo ne diturine ezoterike. Masat vetem kohet e fundit kane filluar te shfaqin interes per kete fakt por kjo sdo te thote qe nuk eshte ushtruar dhe praktikuar kjo njohuri ne te kaluaren. Njohesit me te mire te funksionimit dhe perdorimit te chakras jane budistet, hindu-te etj. Nga mjeshtrat qe e zoterojne ne menyre perfekte jane mesuesit e Kundalini Joga. Madje vete joga eshte bazuar ne perdorimin e chakras. Nese ka nje lloj njohurie nga Joga atehere mund te kuptohet mire arsyeja pse shpesh rezultatet e saj duken si nje magji e vertete.

  Po postoj dhe dy video te shkurtra mbi meditimin chakra ose Third Eye Meditation

 8. #8
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime
  Per te pare gjendjen e shtate chakrave, ploteso pyetesorin.

  Chakra test


  Per te hapur chakrat ndiq udhezimet.

  Hapja e chakrave
  • The rest is silence.


 9. #9
  larguar
  Anėtarėsuar
  22-02-2008
  Postime
  317
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Zombi, rrofsh! Shume interesant!

 10. #10
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime
  Ilira kjo eshte per ne, nje teknike e lehte...

  Sekreti i Syrit te trete-chakra e gjashte ose Ajna


  Ne fakt sot shume gra perdorin Ajna chakra meditimin duke mos qene te vetedijshme per kete teknike. Kjo vjen si rezultat i tradites se te mbajturit bindi. Bindi eshte nje pike dekorative shumengjyreshe e cila vendoset ne mes te ballit, e cila eshte dizajnuar per te sjellur stimulim te vazhdueshem te Ajna chakres me ane te Kshetram ( maja e gishtit). Pra mos harro qe kur te vendosesh nje bindi, jo vetem do te dukesh bukur, por gjithashtu do te te rit edhe nivelin e vetedijes dhe ndjenjave.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  • The rest is silence.


 11. #11
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime
  Dobite e teknikave medituese te Ajna Chakra (Syri i trete):

  Dobite kryesore:

  • Shton fuqine e intuites
  • Jep dhe shton fuqite fizike
  • Shton dhe permireson diturine
  • Ofron qartesine e mendimeve, mendjehollesise dhe mencurise
  • Mundeson qe te lidhesh me “inner guru” ose “unin e brendshem” per udheheqje dhe inspirim.
  • Shton fuqine per te lexuar mendimet e te tjereve, detekton gjendjen energjetike delikate dhe vulgare tek te tjeret.
  • Ndihmon rrjedhen e Energjise Kundaline ne qendrat me te larta.

  Dobite dytesore:

  • Jep mundesine per te pasur enderra lucide
  • Mundeson komunikim jo-verbal
  • Mundeson fokusim
  • Permireson shikimin
  • Ndihmon shendetin dhe te qenurit te shendoshe.
  • The rest is silence.


 12. #12
  larguar
  Anėtarėsuar
  22-02-2008
  Postime
  317
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
  Ilira kjo eshte per ne, nje teknike e lehte...

  Sekreti i Syrit te trete-chakra e gjashte ose Ajna


  Ne fakt sot shume gra perdorin Ajna chakra meditimin duke mos qene te vetedijshme per kete teknike. Kjo vjen si rezultat i tradites se te mbajturit bindi. Bindi eshte nje pike dekorative shumengjyreshe e cila vendoset ne mes te ballit, e cila eshte dizajnuar per te sjellur stimulim te vazhdueshem te Ajna chakres me ane te Kshetram ( maja e gishtit). Pra mos harro qe kur te vendosesh nje bindi, jo vetem do te dukesh bukur, por gjithashtu do te te rit edhe nivelin e vetedijes dhe ndjenjave.
  Kjo me te vertete eshte e teknike e lehte. Shume me e lehte se njera nga teknikat e meditimit te joges kundalini qe kerkon te mbyllesh syte dhe te perqendrosh "veshtrimin" ne drejtim te pikes mes vetullave, nja 1 cm e 1/2 permbi hunde, tek Syri III. Duket si e lehte por eshte ca e parehatshme dhe mua me perzihet. Per ata qe munden, supozohet se mbledhin energji dhe rrisin frekuencat e saj duke u vene ne kontakt me vetveten e "larte" (vere re: vetveten e larte jo ndonje qenie tjeter te larte).

  Kundalini i referohet nje force ndalese e cila paraftyrohet si lemsh ne forme spirale e cila eshte burimi i te githa energjve brenda nesh.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Anėtarėsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  ja nje dokumentar interesant

  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  We are all Aliens

 14. #14
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Pika me e rendesishme e chakrave eshte gjendra pienale ose Pineal Gland. Shikoni dokumentarin me poshte se eshte shume pertej normales dhe te imagjinueshmes
 15. #15
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime
  Per te hapur chakren e Syrit te trete ndiq keto gjashte hapat nga (Edgar Cayce):

  1. Gjej nje vend te qete per tu ulur/shtrire dhe relaksohu.

  2. Lesho muzike te qete. Zgjidh vetem muzike jo dhe kenge, sepse nese degjon muzike te shoqeruar me kendim do te aktivizoje perdorimin e dy aneve te trurit. Ketu duhet te perdoresh vetem njeren ane te trurit, pjesen e majte qe nenkupton intelektin. Do te ju sugjeroja Enya ose Yanni.

  3. Tani je gati per te medituar. Ju preferoj te shtriheni ne shpine dhe duart te kryqezuara. Shtrihu dhe mos bej asgje, lejo qe muzika te ju dergoj atje.

  4. Frymemarja eshte esenciale per meditim. Mer fryme thelle me ane te hundes, dhe nxjere frymen me ane te gojes. Beje kete rreth 100 here derisa te ndjesh se trupi yt eshte relaksuar plotesisht.

  5. Tani, me mendjen tuaj, shiko sikur je jashte trupit tend duke pare vetveten, dhe koncentrohu me perpikshmeri tek syri i trete i cili gjendet ne mes vetullave tua. Pastaj, kur te kesh nje pamje te qarte te saj, thuaj mendes tende qe te hap chakren, nuk eshte me rendesi se me cilet fjale i drejtohesh, vetem qellimi ka rendesi. Imagjino se si dalgadale hapet. Pastaj pamja e nje drite nga universi vin nga tavani dhe hyn direkt ne sy.

  6. Ne kete pike Syri i trete eshte hapur dhe nuk ke nevoje te emocionohesh akoma. Ri i relaksuar pa marre parasysh se si ndjehesh. Tani eshte e rendesishme se si e perfytyron, “ Per shpirtin eshte jeta, truri eshte ndertuesi, dhe ana fizike eshte rezultati.” (Edgar Cayce). Perfytyro veteveten akoma me syrin e hapur. Tani numero prapsht nga 15 dhe imagjino veteveten se si ri-hyn ne trupin tend me hapjen e re te syrit. Tani leviz me trupin tend ngadale. Hapi syte. Dil jashte dhe gezoju. Syri eshte hapur!!! Qe te perforcosh hapjen vazhdo te meditosh dhe te concentrohesh.


  ...wow, kam ndjere dicka te mrekullueshme, vibrime e shtytje te frikshme e njekohesisht te embla...you see the world differently and the light as well (again)!
  • The rest is silence.


 16. #16
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Sidomos kete te fundit

  you see the world differently and the light as well (again)!
  E gjen dhe rigjen pareshtur.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Anėtarėsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
  Per te hapur chakren e Syrit te trete ndiq keto gjashte hapat nga (Edgar Cayce):

  1. Gjej nje vend te qete per tu ulur/shtrire dhe relaksohu.

  2. Lesho muzike te qete. Zgjidh vetem muzike jo dhe kenge, sepse nese degjon muzike te shoqeruar me kendim do te aktivizoje perdorimin e dy aneve te trurit. Ketu duhet te perdoresh vetem njeren ane te trurit, pjesen e majte qe nenkupton intelektin. Do te ju sugjeroja Enya ose Yanni.

  3. Tani je gati per te medituar. Ju preferoj te shtriheni ne shpine dhe duart te kryqezuara. Shtrihu dhe mos bej asgje, lejo qe muzika te ju dergoj atje.

  4. Frymemarja eshte esenciale per meditim. Mer fryme thelle me ane te hundes, dhe nxjere frymen me ane te gojes. Beje kete rreth 100 here derisa te ndjesh se trupi yt eshte relaksuar plotesisht.

  5. Tani, me mendjen tuaj, shiko sikur je jashte trupit tend duke pare vetveten, dhe koncentrohu me perpikshmeri tek syri i trete i cili gjendet ne mes vetullave tua. Pastaj, kur te kesh nje pamje te qarte te saj, thuaj mendes tende qe te hap chakren, nuk eshte me rendesi se me cilet fjale i drejtohesh, vetem qellimi ka rendesi. Imagjino se si dalgadale hapet. Pastaj pamja e nje drite nga universi vin nga tavani dhe hyn direkt ne sy.

  6. Ne kete pike Syri i trete eshte hapur dhe nuk ke nevoje te emocionohesh akoma. Ri i relaksuar pa marre parasysh se si ndjehesh. Tani eshte e rendesishme se si e perfytyron, “ Per shpirtin eshte jeta, truri eshte ndertuesi, dhe ana fizike eshte rezultati.” (Edgar Cayce). Perfytyro veteveten akoma me syrin e hapur. Tani numero prapsht nga 15 dhe imagjino veteveten se si ri-hyn ne trupin tend me hapjen e re te syrit. Tani leviz me trupin tend ngadale. Hapi syte. Dil jashte dhe gezoju. Syri eshte hapur!!! Qe te perforcosh hapjen vazhdo te meditosh dhe te concentrohesh.


  ...wow, kam ndjere dicka te mrekullueshme, vibrime e shtytje te frikshme e njekohesisht te embla...you see the world differently and the light as well (again)!


  nese e ke perjetuar daljen nga trupi eshte ndjenja me e bukur qe mund ta kesh
  We are all Aliens

 18. #18
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Mos ngaterroni syrin e trete me daljen nga trupi. Qendrojini temes ju lutem.

 19. #19
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Me falni per injorancen mu po me duket se e kom synin e mrencem qorr se s'kon vone ra gjo deri me sot.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 20. #20
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Kapiten, te gjithe e kane ate lloj syri. Halli eshte si ta besh te te funksionoje. Kundalini yoga eshte nga me efikaset.

Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •