Close
Faqja 9 prej 10 FillimFillim ... 78910 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 189

Tema: Syri i Tret

 1. #161
  Nese ju intereson te flisni per filozifine antike dhe klasike (qofte kjo lindore apo perendimore) mund te hapni nje teme tek nenforumi i Filozofise. Le ta mbajme temen e paster nga komente qe mund te evitohen.

 2. #162
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035

  Pr: Syri i Tret

  Pr t gjith antart q nuk e kan kuptuar temn si dhe ata q e kan keqkuptuar kto 5 video e paraqesin shum qart, por fatkeqsisht jan n anglisht.
  ]
  • The rest is silence.


 3. #163

  Pr: Syri i Tret

  Epo le te mesojne anglisht. lol


  Eshte 2013, hera e fundit qe degjova prej teje ishte 4 vjet te shkuara. Me vjen mire qe frekuenton serisht forumin.

 4. #164
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Mos ngaterroni syrin e trete me daljen nga trupi. Qendrojini temes ju lutem.

  Pak a shum t dalsh nga trupi po thot hapsi i tems !


  Citim Postuar m par nga Zombi Lexo Postimin
  Per te hapur chakren e Syrit te trete ndiq keto gjashte hapat nga (Edgar Cayce):

  1. Gjej nje vend te qete per tu ulur/shtrire dhe relaksohu.

  2. Lesho muzike te qete. Zgjidh vetem muzike jo dhe kenge, sepse nese degjon muzike te shoqeruar me kendim do te aktivizoje perdorimin e dy aneve te trurit. Ketu duhet te perdoresh vetem njeren ane te trurit, pjesen e majte qe nenkupton intelektin. Do te ju sugjeroja Enya ose Yanni.

  3. Tani je gati per te medituar. Ju preferoj te shtriheni ne shpine dhe duart te kryqezuara. Shtrihu dhe mos bej asgje, lejo qe muzika te ju dergoj atje.

  4. Frymemarja eshte esenciale per meditim. Mer fryme thelle me ane te hundes, dhe nxjere frymen me ane te gojes. Beje kete rreth 100 here derisa te ndjesh se trupi yt eshte relaksuar plotesisht.

  5. Tani, me mendjen tuaj, shiko sikur je jashte trupit tend duke pare vetveten, dhe koncentrohu me perpikshmeri tek syri i trete i cili gjendet ne mes vetullave tua. Pastaj, kur te kesh nje pamje te qarte te saj, thuaj mendes tende qe te hap chakren, nuk eshte me rendesi se me cilet fjale i drejtohesh, vetem qellimi ka rendesi. Imagjino se si dalgadale hapet. Pastaj pamja e nje drite nga universi vin nga tavani dhe hyn direkt ne sy.

  6. Ne kete pike Syri i trete eshte hapur dhe nuk ke nevoje te emocionohesh akoma. Ri i relaksuar pa marre parasysh se si ndjehesh. Tani eshte e rendesishme se si e perfytyron, Per shpirtin eshte jeta, truri eshte ndertuesi, dhe ana fizike eshte rezultati. (Edgar Cayce). Perfytyro veteveten akoma me syrin e hapur. Tani numero prapsht nga 15 dhe imagjino veteveten se si ri-hyn ne trupin tend me hapjen e re te syrit. Tani leviz me trupin tend ngadale. Hapi syte. Dil jashte dhe gezoju. Syri eshte hapur!!! Qe te perforcosh hapjen vazhdo te meditosh dhe te concentrohesh.


  ...wow, kam ndjere dicka te mrekullueshme, vibrime e shtytje te frikshme e njekohesisht te embla...you see the world differently and the light as well (again)!

  Do doja t'ju falenderoja pr temn interesante dhe gjithashtu do doja t'ju pyesja nese ndonjri nga ju e ka provuar dhe a ka funksionuar ? Faleminderit
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 5. #165

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Pak a shum t dalsh nga trupi po thot hapsi i tems !
  Temat nuk lexohen nga nje fraze por ne teresi. Pse duhet une tani psh te humbas kohen dhe te jap nje pergjigje komplet pa rendesi per kete teme?
  Po te lexoje cdo pergjigje qe kam dhene sdo ishte e nevojshme te beje komentin qe ke bere:

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Ai lloj OBE qe permende ndodh me shume ne rastet e NDE ose near death experience. Te arrish OBE me syrin e trete i bie qe ta kesh mbi 90 % efektiv si chakra. Me beso kete qe te them
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Degjo, mos e kalojme ne e lagu se lagu kete teme. OBE eshte fenomeni qe ndodh dhe ne NDE. E njejta shkeputje nga trupi fizik, e njejta ndjesi dhe i njejti perceptim sensorial. OBE qe flas une nepermjet syrit te trete kerkon nje hapje chakre prej me shume se 90 %. Dhe jo vetem kaq...
  Dhe nese se ke kuptuar po ta perseris: qellimi i temes nuk eshte OBE ose Out of Body Experience por syri i trete.

  Nje kujtese te vogel per ata antare qe futen rishtaz ne kete nenfoum. Nese ne nenforumet e tjera jam 1 here i ashper ne mirembajtjen e temave, ne nenforumin e Fenomeneve Paranormale jam 100 here. Qe do te thote se pergjigje jashte teme dhe komente qe skane asnje vlere si ai qe citova nuk marrin pergjigje dhe fshihen direkt. E lashe vetem per faktin qe te rifreskohet kujtesa e te gjitheve mbi kete rreptesi.

 6. #166
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,767

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga extreme Lexo Postimin
  nese e ke perjetuar daljen nga trupi eshte ndjenja me e bukur qe mund ta kesh
  (pjeserisht jam dakkort)por nuk eshte 100 % ashtu sepse ka edhe nga ata qe kane dale jashte trupit dhe nuk jane kthyer me ne trup , per arsye nga me te ndryshmet ,

  por e pranoj edhe faktin qe thua ti sepse njeri nga mjeshtrat e mi me thoshte se kur del jashte trupit kenaqesia eshte aq e madhe saqe nuk te behet me te kthehesh ne trup
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 28-07-2013 m 06:44

 7. #167
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,767

  Pr: Syri i Tret

  me duhet te them se chakrat dhe gjendrat me sekretim te brendshem jane dy gjera te ndryshme

  chakrat jane thjesht qendra energjitike dhe jane 7 te tilla ne trupin e njeriut, dhe nuk jane fizike por jane thjesht qendra energjie ku per cdo qender te tille i korespondon nje ngjyre e caktuar, me duhet te them se mbas nje meditimi te gjate keto qendra energjie arrihet te perceptohen ose te shikohen ne formen e energjise dhe ngjyres

  ndersa gjendrrat me sekrecion te brendshem jane rreth 50 te tilla ne trupin e njeriut dhe ne kete kategori hyn edhe syri i trete i cili ne indi njihet edhe ndryshe si syri i Lord Shives i cili eshte edhe babai i civilizimit indo-arian

  kjo gjender ne qe ndodhet ne mes te ballit ne civilizimet e tjera te avancuara si egjipti i vjeter njihet si syri i Horusit, njihet me emra te tjere ne civilizime te tjera por eshte e njejta gjenderr kudo eshte e njejta gjender qe njihet edhe ne mjekes dhe shkence me emrin gjendrra pineale po aty afer eshte edhe nje gjenderr tjeter e cila njihet si nen-gjenderr ,kjo njihet edhe ndryshe si gjendrra e Gurut sepse me ane te kesaj gjendrre udheheqesi shpirteror udheheq dishepullin e tij duke nderhyre ne menyre mistike dhe duke influencuar dhe ndikuar ne nxenesin e tij

  pse eshte e rendesishme kjo gjenderr (pineale) ne mes te trurit??

  3 here ne muaj,(mesatarisht nje here ne 10 dite) kjo gjenderr prodhon rregullisht te njeriu nje hormon qe njihet me emrin sanskrit AMRTA e cila ne shqip perkthehet nektari hyjnor , praktikanti shpirteror i cili ben rregullisht meditim dhe agjerim mbasi e ka pastruar mendjen e tij e shijon duke "pire" nga ky hormon dhe duke kaluar ne nje gjendje te bekuar ekstaze mistike , por njerzit e zakonshem nuk e kane kete privilegj sepse te zene me preokupimet e jetes se perditshme si puna shkolla familja etj etj nuk arrijne qe te pastrojne dhe purifikojne mendjen e tyre dhe per pasoje nuk arrijne te perfitojne dhe shijojne nga ky nektar Hyjnor
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 28-07-2013 m 06:57

 8. Anetart m posht kan falenderuar ATMAN pr postimin:

  Sorkadhe_Kelcyre (03-02-2014)

 9. #168
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,767

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga sam1r Lexo Postimin
  Po ajo pika e kuqe qe vizatohet ne mes te ballit tek Indianet, ka ndonje domethenje simbolike per syrin e trete?!
  po ata vendosin ate shennjen ne mes te ballit duke simbolizuar syrin e trete ,ose syrin e Lord Shives, pra eshte thjesht simbolike si tradite qe e kane atje ne indi

 10. #169
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,767

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Do doja t'ju falenderoja pr temn interesante dhe gjithashtu do doja t'ju pyesja nese ndonjri nga ju e ka provuar dhe a ka funksionuar ? Faleminderit
  po i kam perjetuar une te dyja edhe daljen nga trupi keto muajt e fundit, dhe ate driten e brendshme qe shikohet kur hyn brenda vetes tende me ane te meditimit

  jane eksperienca komplet personale qe duhet ti provosh vete , fjalet ne raste te tilla per te shpjeguar nuk vlejne fare ,kush pyet gabon kush pergjigjet gabon

 11. #170
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga ATMAN Lexo Postimin
  po i kam perjetuar une te dyja edhe daljen nga trupi keto muajt e fundit, dhe ate driten e brendshme qe shikohet kur hyn brenda vetes tende me ane te meditimit

  jane eksperienca komplet personale qe duhet ti provosh vete , fjalet ne raste te tilla per te shpjeguar nuk vlejne fare ,kush pyet gabon kush pergjigjet gabon
  Ndoshta Darius nuk do q t shkruajm ktu pr kt, por un jam shum i interesuar t di se si e arrite ti personalisht qllimin e daljes nga trupi dhe hapjen e akrrave ?!! T lutem m shkruaj n privat. Faleminderit shum
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 12. #171
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,681

  Pr: Syri i Tret

  Shum njerz sidomos fmijt gjat muajve t par t jets dalin shpesh nga trupi. Njerzit ndonjher thon q kam par nj ndr shum t bukur sikur fluturoja dhe shikoja male e lugina shum t bukura apo sikur shikon tokn nga larg duke fluturuar etj. Kjo sht dalje e pavullnetshme nga trupi, por edhe kt dalje t pavullnetshme jo t gjith e kan provuar. Ndrsa e vullnetshmja krkon shum pun dhe teknik. Pr m shum lexo librin e William Buhlman (Si t dalim jasht trupit) dhe (aventura jasht trupit).

 13. #172
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga dardajan Lexo Postimin
  Shum njerz sidomos fmijt gjat muajve t par t jets dalin shpesh nga trupi. Njerzit ndonjher thon q kam par nj ndr shum t bukur sikur fluturoja dhe shikoja male e lugina shum t bukura apo sikur shikon tokn nga larg duke fluturuar etj. Kjo sht dalje e pavullnetshme nga trupi, por edhe kt dalje t pavullnetshme jo t gjith e kan provuar. Ndrsa e vullnetshmja krkon shum pun dhe teknik. Pr m shum lexo librin e William Buhlman (Si t dalim jasht trupit) dhe (aventura jasht trupit).
  Kur kam qen i vogl e shihja veten shpesh n ndrr duke fluturuar dhe m bhej sikur doja t fluturoja m shpejt por bllokohesha pa asnj arsye. I lvizja kmbt dhe duart pr t fluturuar m shpejt por prap se prap rrija n vnd apo duke fluturuar sikur isha prball nj rryme q nuk m linte t prshpejtoja. Kur i tregoja ndrrn q shihja shpesh mamas time, ajo m thonte se po t rriten kocakt se po zgjatesh dhe prandaj sheh n ndrr sikur po fluturon
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 14. #173
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Epo le te mesojne anglisht. lol


  Eshte 2013, hera e fundit qe degjova prej teje ishte 4 vjet te shkuara. Me vjen mire qe frekuenton serisht forumin.
  Do t ishte e udhs t ishte n shqip ngaq ndodhemi tek Forumi Shqiptar. Un me knaqsi do e prktheja, sepse sht nj program shum i dobishm, por s'do t mundja ta vendosja n video!  ...mirse ju ri-gjeta
  • The rest is silence.


 15. #174

  Pr: Syri i Tret

  Un me knaqsi do e prktheja, sepse sht nj program shum i dobishm, por s'do t mundja ta vendosja n video!
  Pikerisht per kete arsye bera dhe komentin qe bera.

 16. #175
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,681

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga Zombi Lexo Postimin
  Do t ishte e udhs t ishte n shqip ngaq ndodhemi tek Forumi Shqiptar. Un me knaqsi do e prktheja, sepse sht nj program shum i dobishm, por s'do t mundja ta vendosja n video! ...mirse ju ri-gjeta
  Meq Darius se kuptoj at q that po ju them un prktheje se e gjej un kush ta vendos n vidio.

  Darius ai postim ishte nj propzim nga zombi pr nj bashkpunim, prandaj do ishte shum mir t ishte n shqip, ose po e gjete n gjermanisht ose italisht mund t jap nj dor n prkthim dhe n vendosje vidio.

 17. #176

  Pr: Syri i Tret

  Jeni te lire ta beni dardajan. Une personalisht nuk e kam me kohen ne dispozicion per gjera te tilla. Boll kam bere per kete forum, madje me shume sec kane bere te gjithe smod e admin bashke.

 18. #177
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035

  Pr: Syri i Tret

  • The rest is silence.


 19. #178

 20. #179
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Dokumentar i vjeter. Me acaroi shqipja e prezantuesit.
  Un e solla ngaq ishte shqip. Ty t acaroi pikrisht shqipja
  • The rest is silence.


 21. #180
  E dua letrsin Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Antarsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Dokumentar i vjeter. Me acaroi shqipja e prezantuesit.
  s'e kuptoj pse i japin shqipes theksin grek?
  What goes around---comes around

Faqja 9 prej 10 FillimFillim ... 78910 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •