Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 189

Tema: Syri i Tret

 1. #21
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Antarsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,272
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Mos ngaterroni syrin e trete me daljen nga trupi. Qendrojini temes ju lutem.
  eshte ndjenj shum e ngjaishme pasi qe per te hapur syrin e tret kerkohet edhe nje lloj dalje nga trupi . Jemi ne tem vetem fola per bukurin e asaj ndjenje
  We are all Aliens

 2. #22
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Citim Postuar m par nga bayern Lexo Postimin
  Me falni per injorancen mu po me duket se e kom synin e mrencem qorr se s'kon vone ra gjo deri me sot.
  Dy te tjeret i ke ne rregull, andaj lexo, meso nese ke deshire kuptohet.
  • The rest is silence.


 3. #23
  Ai lloj OBE qe permende ndodh me shume ne rastet e NDE ose near death experience. Te arrish OBE me syrin e trete i bie qe ta kesh mbi 90 % efektiv si chakra. Me beso kete qe te them

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Antarsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,272
  Atral projection ose OBE me vullnet te plot osht diqka tjeter prej NDE-s por pa dyshim se kan lidhje te ngushta njera me tjetren .
  We are all Aliens

 5. #25
  Degjo, mos e kalojme ne e lagu se lagu kete teme. OBE eshte fenomeni qe ndodh dhe ne NDE. E njejta shkeputje nga trupi fizik, e njejta ndjesi dhe i njejti perceptim sensorial. OBE qe flas une nepermjet syrit te trete kerkon nje hapje chakre prej me shume se 90 %. Dhe jo vetem kaq...

 6. #26
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Degjo, mos e kalojme ne e lagu se lagu kete teme. OBE eshte fenomeni qe ndodh dhe ne NDE. E njejta shkeputje nga trupi fizik, e njejta ndjesi dhe i njejti perceptim sensorial. OBE qe flas une nepermjet syrit te trete kerkon nje hapje chakre prej me shume se 90 %.
  Jam e te njejtit mendim. Ndonese termi qe perdoret eshte i njejte, ne fakt ka te beje me dy gjera te ndryshme. Psh tek NDE shkeputja nga trupi behet nga faktore tjere, madje behet edhe ne forme te pavetedijshme dhe te panjohur. Ndersa tek syri i trete eshte dicka tjeter, ne kete rast OBE eshte metaforike, sepse ate qe perjeton ne ato caste eshte vetem imagjinata e inicuar enkas nga vet personi. Te pakten keshtu e kuptoj une, duke mos ju referuar asnje burimi tjeter. Pra ne castin qe ti hap chakren e syrit te trete, e gjithe vetevetja yte s'eshte me asgje tjeter pervec se nje vizion. Shkeputesh nga trupi duke u bere pjese e mendjes tende.
  Dhe jo vetem kaq...
  Madje vlen te permenden edhe reziqet e mundeshme nga hapja e chakrave. Sic lexova nje rast ku nje djalosh pas hapjes se chakrave eshte gjetur i 'stoned" dmth i gjithi i droguar, por rezultatet e analizave tregojne se ne gjakun e tij nuk eshte gjetur asnje shenje droge. Pra e eshte e rendesishme qe pas hapjes se chakrave, te besh dhe mbylljen e tyre po ne te njejten menyre, apo procedure. Ndersa varianti me i lehte eshte te biesh te flesh dhe chakrat mbyllen natyrshem.


  Meqe ne kete teme sollem materiale baze se c'jane chakrat, dobite dhe reziqet, dokumentare te ndryshem, metoda dhe teknika. Tani eshte mire te diskutojme pervojat tona. Mbase edhe mund te hezitoni te ndani pervojat e juaja personale, sidomos ato qe jane jashtezakonisht te frikshme...
  • The rest is silence.


 7. #27
  Citim Postuar m par nga Zombi Lexo Postimin
  Madje vlen te permenden edhe reziqet e mundeshme nga hapja e chakrave. Sic lexova nje rast ku nje djalosh pas hapjes se chakrave eshte gjetur i 'stoned" dmth i gjithi i droguar, por rezultatet e analizave tregojne se ne gjakun e tij nuk eshte gjetur asnje shenje droge.
  Shume e drejte. Dhe kjo ndodh sepse hapja e syrit te trete te con ne ato realme qe nuk dihet se cfare gjen dhe kush ekziston. Kam lexuar disa raste (gje qe do e conte temen ne degezime te tjera) ku personi si ne rastin e ketij djali nuk ka qene me ne gjendje te kthehej normal. U shdnerrua ne nje robot te gjalle pa shpirt. Sepse ka nga ato qe i quajne soul traps dhe qe komandohen nga te tjera qenie astrale. Sic e thashe, tema ketu degezohet shume dhe sja vlen te kalohet ne ato nivele. Nje tjeter aspekt i syrit te trete eshte dhe Remote Viewing ose RV qe kam folur disa here ne kete nenforum. Edhe ne raste te tilla ka patur soul traps dhe personi ka mbetur thjesht fizik dhe nuk eshte kthyer me ne gjendje normale.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Antarsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,272
  keto efektet Ansore qe len pasoja besoj se shkaktohen nga mos qenit te pregaditur te perballesh edhe me friken qe te kaplon gjat vizioneve frika e madhe ne nje gjendje te till ta humb kontrollin mbi vet veten dhe eshte shum e mundur qe me kurr te mos kesh kontroll mbi veten .
  We are all Aliens

 9. #29
  Jo thjesht ashtu. Efektet e ashtuquajtura anesore jane te pranishme gjithmone. Nuk eshte ceshtje frike sesa eshte ceshtje pergatitje shpirterore. Ne nje fare menyre i jep vete drejtim se ku do shkosh. Pra nje lloj komande. Ja pse eshte krijuar dhe 'miti' i pastertise se shpirtit. Si dhe ferri e parajsa.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Antarsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,272
  ate e thash edhe une pa pregaditje shpirtrore frika qe mund te te kaploj ne nje gjendje te till eshte shum e rezikshm mu per arsye se ta humb kontrollin dhe nuk ke mendsi te kthehesh ne gjendje te me parshme ne "trupin tend" kjo eshte ajo qe un kam analizuar vet .
  Ndryshuar pr her t fundit nga extreme : 06-02-2009 m 11:00
  We are all Aliens

 11. #31
  Perjashtuar
  Antarsuar
  06-12-2008
  Postime
  79
  Citim Postuar m par nga Zombi Lexo Postimin
  Per te pare gjendjen e shtate chakrave, ploteso pyetesorin.

  Chakra test


  Per te hapur chakrat ndiq udhezimet.

  Hapja e chakrave
  Origjina jone,e dashur Zombi,nuk na lejon te perjetojme teresisht hapjen e chakrave te duhura.Fatkeqesisht,pjesa me e rendesishme e te ashtuquajturit SY I TRETE,fshihet nga veshtrimi yne i brendshem.

  Me pak fjale.

  Veshtrim i kufizuar,vlen me pak se nje verberi e perjetshme.

  Ps.Kjo vlen per gjithcka te kufizuar.

  Gjithsesi,urime per temen.

 12. #32
  Eshte pikerisht origjina jone qe na lejon perjetimin e plote te chakrave. Halli eshte si ti hapesh ato chakra komplet. Shko e fol njehere me lamat e Tibetit se mbase ndryshon mendje.

 13. #33
  Perjashtuar
  Antarsuar
  06-12-2008
  Postime
  79
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Eshte pikerisht origjina jone qe na lejon perjetimin e plote te chakrave. Halli eshte si ti hapesh ato chakra komplet. Shko e fol njehere me lamat e Tibetit se mbase ndryshon mendje.
  Nese te pyesja,ku e bazon ti kete,sigurisht do te te vija ne siklet.(Me fal per njejesin.)Ajo qe shkrova me lart,i dashur Darius,ishte thjesht nje si te thuash "gracke".Nejse,diskutimi vazhdon edhe me nderhyrjen time.Le te flasim hapur.Nuk vihet ne dyshim fakti qe edhe vete i ndjeri Sindarta,edhe pse si shaman kishte arritur te pamunduren me ane te kujt thame?Te SYRIT TE TRETE?Pra edhe vete ai kishte pohuar se eshte e pamundur te hapen krejtesisht chakrat.Sidomos The root chakra.Burimi i jetes.

  Ps.Vizita ime ne Tibet,u kurorezua me sukses vetem si njohes,asgje me teper.

  Shendet.

 14. #34
  Cfare te shtyn te mendosh qe do me vije ne siklet? (per hir te njejesit) Mekat qe ke vajtur deri ne Tibet dhe u mjaftove vetem si njohes. Ne vitin 2004 kam shpenzuar mbi 6 ore me nje lama te Bon (besimi origjinal indigjen i Tibetit). Ishte vetem 18 vjec dhe kishte urtesine e nje 100-vjecari. Mendo ishte geshe qe ne ate moshe. Cfare mesova prej atij per aq pak ore nuk do kisha mesuar me vite te tera leximi e studimi. Perjetimi i plote i chakrave nuk ka te beje me hapjen e tyre te plote por nderthurjen e tyre te plote. Nese do kishe 100 % chakra te hapura nuk do i perkisje me ketij realmi.

 15. #35
  Gabimisht fshiva pergjigjen e chakra. Po e vendos ketu citimin qe ajo me beri mua si dhe pergjigjen e saj:

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Cfare te shtyn te mendosh qe do me vije ne siklet? (per hir te njejesit) Mekat qe ke vajtur deri ne Tibet dhe u mjaftove vetem si njohes. Ne vitin 2004 kam shpenzuar mbi 6 ore me nje lama te Bon (besimi origjinal indigjen i Tibetit). Ishte vetem 18 vjec dhe kishte urtesine e nje 100-vjecari. Mendo ishte geshe qe ne ate moshe. Cfare mesova prej atij per aq pak ore nuk do kisha mesuar me vite te tera leximi e studimi. Perjetimi i plote i chakrave nuk ka te beje me hapjen e tyre te plote por nderthurjen e tyre te plote. Nese do kishe 100 % chakra te hapura nuk do i perkisje me ketij realmi.
  Mekatet si terma,pra si fjale,sinqerisht nuk me prekin fare.Mesova nje gje sigurisht,sa kohe qendrova atje,edhe pse nuk pagova asnje sent.(po ti me ate geshe sa pagove?)Mesova pra kete:

  Citim Postuar m par nga chakra
  Te jesh njohes i mire i nje urtesie(keshtu po e quaj,per hir te 18 vjecarit)nuk ka te beje fare me besim.Nga ana tjeter,te besosh krejtesisht ne dicka,duhet ta njohesh mire ate qe beson.Ky ishte sikleti per mua.Ndaj ngela vetem ne njohje.

  Ps.Nese duke filluar nga"The crown chakra" e duke perfunduar ne "the root chakra" arrijme nderthurjen e plote,atehere nuk jemi ne.Jane disa te tjere.
  If you know what I mean,of course.


  natyrisht qe e di se cfare do te thote. Kot nuk e shkruajta qe sdo i perkisnim ketij realmi. Sa per pagese nuk pagova asgje, ishin lidhjet e atilla qe ma mundesuan por sdo pendohesha aspak te kisha paguar. (ndonese djaloshi nuk bente asgje me pagese), tamam murg i dedikuar dhe shume shume spiritual. Nejse, kjo teme po behet gjithmone e me shume interesante. Mbase duhet filluar te sillen disa mesime... Fatkeqesisht nuk di sanskritisht. Do e kishin kuptimin akoma me te bukur

 16. #36
  Perjashtuar
  Antarsuar
  06-12-2008
  Postime
  79
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  natyrisht qe e di se cfare do te thote. Kot nuk e shkruajta qe sdo i perkisnim ketij realmi. Sa per pagese nuk pagova asgje, ishin lidhjet e atilla qe ma mundesuan por sdo pendohesha aspak te kisha paguar. (ndonese djaloshi nuk bente asgje me pagese), tamam murg i dedikuar dhe shume shume spiritual. Nejse, kjo teme po behet gjithmone e me shume interesante. Mbase duhet filluar te sillen disa mesime... Fatkeqesisht nuk di sanskritisht. Do e kishin kuptimin akoma me te bukur
  Nuk e kisha fjalen a e di c'do te thote,se jam sigurt per kete.Por a e di c'dua te them Une me kete.

  Sanskritisht.....Mmmmmmmmmmm.... Dicka e rralle!Por me mire te mesoja sanskritisht,sesa te perpiqesha te hapja chakrat e nje egzistence qe nuk kam arritur te njoh mire.Eshte si t'i hedhesh uje shiut.Don't you think so,dear Darius?

 17. #37
  Jo, nuk ndaj te njejtin mendim. Te perpiqesh te njohesh ekzistencen eshte nje kalvar qe nuk soset kurre (mendimi im ky). Se kam ate luks te pres ti gjej fundin asaj e me pas te hapja rruget qe me mundeson. Mbase ka te beje dhe me nje eksperience personale. Vite perpara me ndodhi dicka qe ka dhe nuk ka lidhje direkt me kete teme. Perjetimi ishte kaq i fuqishem, kaq intens sa edhe me mrekulloi por edhe me frikesoi deri ne palce. Njohuria qe kisha me hapte syte dhe me tregonte thjesht shtegun se ku duhet te ecja por nuk e dija ca do me dilte gjate ecjes. Atehere e fillova mbrapsht, ne drejtimin e kundert me ate qe duhet te beja duke i besuar instiktit tim dhe kujteses per dicka te lexuar ne te kaluaren. E kam fjalen per Nente Yogit e lashtesise. Dhe kur gjeta ate qe me duhej u riktheva ne kohen reale dhe e mora ate rruge qe te fola me siper. Kam arritur ndonje gje? Shume pak do thoja, mbase disi me shume se kaq por me ndihmoi te dilja ne nje konkluzion disi metafizik: Ekzistenca po u pa thjesht fizike atehere nuk njihet kurre. Ne nje tjeter jete do isha bere me qejf te madh Guru, ndersa aktualisht me mjafton te ndjek disa prej tyre (kuptohet virtualisht).

  Faleminderit per komentet interesante dhe me vjen keq qe spaskemi patur rast te flasim me pare. Nuk para gjen njerez me interesa te tilla.

 18. #38

 19. #39
  Perjashtuar
  Antarsuar
  06-12-2008
  Postime
  79
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Jo, nuk ndaj te njejtin mendim. Te perpiqesh te njohesh ekzistencen eshte nje kalvar qe nuk soset kurre (mendimi im ky). Se kam ate luks te pres ti gjej fundin asaj e me pas te hapja rruget qe me mundeson. Mbase ka te beje dhe me nje eksperience personale. Vite perpara me ndodhi dicka qe ka dhe nuk ka lidhje direkt me kete teme. Perjetimi ishte kaq i fuqishem, kaq intens sa edhe me mrekulloi por edhe me frikesoi deri ne palce. Njohuria qe kisha me hapte syte dhe me tregonte thjesht shtegun se ku duhet te ecja por nuk e dija ca do me dilte gjate ecjes. Atehere e fillova mbrapsht, ne drejtimin e kundert me ate qe duhet te beja duke i besuar instiktit tim dhe kujteses per dicka te lexuar ne te kaluaren. E kam fjalen per Nente Yogit e lashtesise. Dhe kur gjeta ate qe me duhej u riktheva ne kohen reale dhe e mora ate rruge qe te fola me siper. Kam arritur ndonje gje? Shume pak do thoja, mbase disi me shume se kaq por me ndihmoi te dilja ne nje konkluzion disi metafizik: Ekzistenca po u pa thjesht fizike atehere nuk njihet kurre. Ne nje tjeter jete do isha bere me qejf te madh Guru, ndersa aktualisht me mjafton te ndjek disa prej tyre (kuptohet virtualisht).

  Faleminderit per komentet interesante dhe me vjen keq qe spaskemi patur rast te flasim me pare. Nuk para gjen njerez me interesa te tilla.
  Po ke te drejte,sepse temat nuk duhet te kthehen ne chit chat,sidomos keto lloj temash.

  Ne fakt,kam interesa te ndryshem,por ne shume pak gjera besoj.Respektoj cdo gje qe besohet ne kete bote,por jo besimtaret.me vjen keq qe e them kete..

  E mire asnjehere nuk eshte vone per diskutime interesante.

  Ps.Meqe e permende,sa per mua,ne nje jete tjeter,jam e sigurte qe do jem perseri une.Do te dish perse?

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Antarsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,272
  Citim Postuar m par nga chakra Lexo Postimin
  Mekatet si terma,pra si fjale,sinqerisht nuk me prekin fare.Mesova nje gje sigurisht,sa kohe qendrova atje,edhe pse nuk pagova asnje sent.(po ti me ate geshe sa pagove?)Mesova pra kete:

  Te jesh njohes i mire i nje urtesie(keshtu po e quaj,per hir te 18 vjecarit)nuk ka te beje fare me besim.Nga ana tjeter,te besosh krejtesisht ne dicka,duhet ta njohesh mire ate qe beson.Ky ishte sikleti per mua.Ndaj ngela vetem ne njohje.

  Ps.Nese duke filluar nga"The crown chakra" e duke perfunduar ne "the root chakra" arrijme nderthurjen e plote,atehere nuk jemi ne.Jane disa te tjere.
  If you know what I mean,of course.
  ne cka po bazohesh qe ateher nuk jemi ne ?? nese nuk jemi ne kush mund te jet perveq NE n NE ?
  We are all Aliens

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •