Close
Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 189 prej 189
 1. #181
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Syri i Tretė

  Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
  Unė e solla ngaqė ishte shqip. Ty tė acaroi pikėrisht shqipja
  Aspak. Ska gjuhe me te embel se shqipja. Me acaroi e folura e shqipes se prezantuesit.

  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  s'e kuptoj pse i japin shqipes theksin grek?
  Pikerisht!!!

 2. #182
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Syri i Tretė

  Syri i Tretė ėshtė njė mjet shumė i fuqishėm i shpirtit pėr tė “parė”, “ndjerė” dhe “dėgjuar” realitetet e frekuencės mė tė lartė. Kėto tre funksione tė shpirtit janė tė njohura si SYRI I TRETĖ!

  Sa mė shumė energji merr njeriu aq mė shpejt aktivizohet Syri i Tretė.
  Aktivizimi i Syrit tė Tretė

  Kur Energjia Kozmike rrjedh me bollėk, Syri i Tretė aktivizohet. Nė kėtė pikė, ia vlen tė theksohet se ēasti i aktivizimit tė Syrit tė Tretė na shkakton kruarje dhe tėrheqje nė pjesėn e ballit.

  Pastaj fillojmė:

  tė “shohim” ngjyra tė ndryshme kalimtare tek vėrtiten rreth nesh.
  tė “dėgjojmė” tinguj pėshpėritės, tinguj ecjeje.
  tė “ndihemi” sikur udhėtojmė nė njė tunel shumė tė errėt.

  Pėrsosmėria e Syrit tė Tretė

  Kur trupi eterik pranon Energji tė mjaftueshme Kozmike atėherė kemi pėrsosmėri tė Syrit tė Tretė. Pikėrisht kėtu, perceptojmė vizione shumė tė qarta nė kėtė nivel “ekzistence” por edhe nė nivele tė tjera. Me pėrsosmėrinė e Syrit tė Tretė shohim mė shumė gjėra tė qarta nga ē’do shihnim me vizionin natyror.

  Pra:

  “Shohim” realitete tė njė frekuence tjetėr.
  “Shohim” gjėra qė nuk janė tė pranishme nė botėn e pesė shqisave.
  “Ndiejmė” shumė gjėra qė nuk i shprehim dot me fjalė.
  “Dėgjojmė” zėra tė brendshėm, tinguj instrumentesh nga frekuenca tė tjera.
  “Shohim” mjeshtra qė nuk janė tė pranishėm fizikisht.
  “Shohim” mjeshtra nė formė fizike, siē i njohim.

  Pas mė shumė meditimi:

  “Shohim” mjeshtrin si Dritė ndriēuese. Akoma edhe nėse “shohim” dritė ndriēuese, jemi nė gjendje tė dallojmė tiparin e veēantė (identifikues) tė tij.

  Mund tė “dėgjojmė” mesazhet e mjeshtrave.

  “Ndihemi” sikur lėvizim nė tunel dhe nė fund bashkohemi me dritėn.

  Nėpėrmjet pėrvojės sė SYRIT TĖ TRETĖ arrijmė tė mėsojmė se pėr ēdo pyetje ka edhe njė pėrgjigje, tė cilėn zakonisht e marrim pėrmes “Mesazheve” nga Mjeshtrat ose duke “parė” realitete tė njė frekuence tjetėr.

  Me tė gjitha kėto:

  Veprimet tona do tė ndryshojnė.
  Bindjet tona do tė ndryshojnė.
  Mirėkuptimi ynė do tė ndryshojė.

 3. #183
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Syri i Tretė

  Nese ky shkrim eshte marre nga nje faqe tjeter do ju lutesha te paraqesni autorin qe e ka bere. Kam marre disa ankesa per shkrime ne forum qe postohen nga antare te ndryshem dhe nuk vendosin autoresine. Atman nese nuk je ti autori i ketij shkrimi do te lutesha te me dergoje privatisht informacionin dhe e vendos une ne shkrimin me siper.

  Faleminderit

 4. #184
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Syri i Tretė

  Atman, kush janė mjeshtrat ?
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 5. #185
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Anėtarėsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime nė 29 postime

  Pėr: Syri i Tretė

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Atman, kush janė mjeshtrat ?
  Pyetje me vend.


  E kam hasur edhe dikund tjetėr tė pėrmenden takime (biseda) me mjeshtrat/masters tė cilėt u referohen Zotrave, profetėve.!. Megjithatė mė korekte do tė ishte tė theksohet nė njėjės. Njė Krijues/Mjeshtėr. Takim me veteveten.
  • The rest is silence.


 6. #186
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-10-2002
  Vendndodhja
  pėrjashtuar
  Postime
  1,008
  Faleminderit
  63
  56 falenderime nė 49 postime

  Pėr: Syri i Tretė

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  ... kush janė mjeshtrat ?
  Mjeshtrat jane Mjeshtrat e Urtesise, Anetaret e Hierarkise Frymerore (ne kete rast: te planetit Toke). Mund te themi se Ata jane dhe Mbreteria e Peste, shkalla siper mbreterise njerezore (e katerta)...

  Mirepo, ne tekstin e mesiperm me teper behet fjale per "mjeshter"/entitete... nga rrafshi astral.


  *
  klipp&klar

 7. #187
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Syri i Tretė

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Atman, kush janė mjeshtrat ?
  Mjeshtrat jane persona te realizuar shpirterisht , te plotsuar ne vetveten e tyre me te larte
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 16-04-2014 mė 09:37

 8. #188
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Syri i Tretė

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Nese ky shkrim eshte marre nga nje faqe tjeter do ju lutesha te paraqesni autorin qe e ka bere. Kam marre disa ankesa per shkrime ne forum qe postohen nga antare te ndryshem dhe nuk vendosin autoresine. Atman nese nuk je ti autori i ketij shkrimi do te lutesha te me dergoje privatisht informacionin dhe e vendos une ne shkrimin me siper.

  Faleminderit


  faqja eshte kjo linku
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 16-04-2014 mė 09:39

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ATMAN pėr postimin:

  Sorkadhe_Kelcyre (16-04-2014)

 10. #189
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Syri i Tretė

  Ok faleminderit

  Shkrimi i Atman eshte marre nga nje blog i quajtur Enigma dhe Kuriozitete me autor Asteriks.

Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •