Close
Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 189 prej 189

Tema: Syri i Tret

 1. #181

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga Zombi Lexo Postimin
  Un e solla ngaq ishte shqip. Ty t acaroi pikrisht shqipja
  Aspak. Ska gjuhe me te embel se shqipja. Me acaroi e folura e shqipes se prezantuesit.

  Citim Postuar m par nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  s'e kuptoj pse i japin shqipes theksin grek?
  Pikerisht!!!

 2. #182
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,767

  Pr: Syri i Tret

  Syri i Tret sht nj mjet shum i fuqishm i shpirtit pr t “par”, “ndjer” dhe “dgjuar” realitetet e frekuencs m t lart. Kto tre funksione t shpirtit jan t njohura si SYRI I TRET!

  Sa m shum energji merr njeriu aq m shpejt aktivizohet Syri i Tret.
  Aktivizimi i Syrit t Tret

  Kur Energjia Kozmike rrjedh me bollk, Syri i Tret aktivizohet. N kt pik, ia vlen t theksohet se asti i aktivizimit t Syrit t Tret na shkakton kruarje dhe trheqje n pjesn e ballit.

  Pastaj fillojm:

  t “shohim” ngjyra t ndryshme kalimtare tek vrtiten rreth nesh.
  t “dgjojm” tinguj pshprits, tinguj ecjeje.
  t “ndihemi” sikur udhtojm n nj tunel shum t errt.

  Prsosmria e Syrit t Tret

  Kur trupi eterik pranon Energji t mjaftueshme Kozmike ather kemi prsosmri t Syrit t Tret. Pikrisht ktu, perceptojm vizione shum t qarta n kt nivel “ekzistence” por edhe n nivele t tjera. Me prsosmrin e Syrit t Tret shohim m shum gjra t qarta nga ’do shihnim me vizionin natyror.

  Pra:

  “Shohim” realitete t nj frekuence tjetr.
  “Shohim” gjra q nuk jan t pranishme n botn e pes shqisave.
  “Ndiejm” shum gjra q nuk i shprehim dot me fjal.
  “Dgjojm” zra t brendshm, tinguj instrumentesh nga frekuenca t tjera.
  “Shohim” mjeshtra q nuk jan t pranishm fizikisht.
  “Shohim” mjeshtra n form fizike, si i njohim.

  Pas m shum meditimi:

  “Shohim” mjeshtrin si Drit ndriuese. Akoma edhe nse “shohim” drit ndriuese, jemi n gjendje t dallojm tiparin e veant (identifikues) t tij.

  Mund t “dgjojm” mesazhet e mjeshtrave.

  “Ndihemi” sikur lvizim n tunel dhe n fund bashkohemi me dritn.

  Nprmjet prvojs s SYRIT T TRET arrijm t msojm se pr do pyetje ka edhe nj prgjigje, t ciln zakonisht e marrim prmes “Mesazheve” nga Mjeshtrat ose duke “par” realitete t nj frekuence tjetr.

  Me t gjitha kto:

  Veprimet tona do t ndryshojn.
  Bindjet tona do t ndryshojn.
  Mirkuptimi yn do t ndryshoj.

 3. #183

  Pr: Syri i Tret

  Nese ky shkrim eshte marre nga nje faqe tjeter do ju lutesha te paraqesni autorin qe e ka bere. Kam marre disa ankesa per shkrime ne forum qe postohen nga antare te ndryshem dhe nuk vendosin autoresine. Atman nese nuk je ti autori i ketij shkrimi do te lutesha te me dergoje privatisht informacionin dhe e vendos une ne shkrimin me siper.

  Faleminderit

 4. #184
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Syri i Tret

  Atman, kush jan mjeshtrat ?
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 5. #185
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Atman, kush jan mjeshtrat ?
  Pyetje me vend.


  E kam hasur edhe dikund tjetr t prmenden takime (biseda) me mjeshtrat/masters t cilt u referohen Zotrave, profetve.!. Megjithat m korekte do t ishte t theksohet n njjs. Nj Krijues/Mjeshtr. Takim me veteveten.
  • The rest is silence.


 6. #186
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-10-2002
  Vendndodhja
  prjashtuar
  Postime
  1,008

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  ... kush jan mjeshtrat ?
  Mjeshtrat jane Mjeshtrat e Urtesise, Anetaret e Hierarkise Frymerore (ne kete rast: te planetit Toke). Mund te themi se Ata jane dhe Mbreteria e Peste, shkalla siper mbreterise njerezore (e katerta)...

  Mirepo, ne tekstin e mesiperm me teper behet fjale per "mjeshter"/entitete... nga rrafshi astral.


  *
  klipp&klar

 7. #187
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,767

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Atman, kush jan mjeshtrat ?
  Mjeshtrat jane persona te realizuar shpirterisht , te plotsuar ne vetveten e tyre me te larte
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 16-04-2014 m 09:37

 8. #188
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,767

  Pr: Syri i Tret

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Nese ky shkrim eshte marre nga nje faqe tjeter do ju lutesha te paraqesni autorin qe e ka bere. Kam marre disa ankesa per shkrime ne forum qe postohen nga antare te ndryshem dhe nuk vendosin autoresine. Atman nese nuk je ti autori i ketij shkrimi do te lutesha te me dergoje privatisht informacionin dhe e vendos une ne shkrimin me siper.

  Faleminderit


  faqja eshte kjo linku
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 16-04-2014 m 09:39

 9. Anetart m posht kan falenderuar ATMAN pr postimin:

  Sorkadhe_Kelcyre (16-04-2014)

 10. #189

  Pr: Syri i Tret

  Ok faleminderit

  Shkrimi i Atman eshte marre nga nje blog i quajtur Enigma dhe Kuriozitete me autor Asteriks.

Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •