Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
  1. #1
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464

    Shkup: Incident në përvjetorin e vdekjes së Skenderbeut

    Shënimi i përvjetorit të 541-të të vdekjes së kryeheroit kombëtar shqiptar, Gjergj Kastrioti-Skënderbeu në Shkup është përcjellur me një incident të vogël protokollar. Përfaqësuesit e lartë të partisë ‘Demokracia e Re’ nuk janë lejuar të vendosin kurrora pranë permendores së Skënderbeut,

    para se këtë ta bëjnë dy ministrat e partisë në Pushtet Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani dhe Xhelal Bajrami.
    Nga organizatori i këtij tubimi Shoqata jo-qeveritare ‘Zgjohu’ nga Shkupi thonë se ata nuk janë fajtor për incidentin pasi nuk kanë pasur rol në protokoll.
    “Skandali i sapondodhur është rrjedhim i situatës në të gjithë shoqërinë tonë shqiptare këtu në Maqedoni, andaj edhe nuk është ndonjë suprizëe veçantë por tregon për nivelin me të cilin ne veprojmë. Nuk kishim ndonjë rol në protokoll, por më vjen keq për këtë që ndodhi dhe shprej keqardhjen time të thellë”, thotë kryetari i Shoqatës qytetare ‘Zgjohu’, Artan Grubi.

    Incidentin para bustit të Skenderbeut në Shkup e ka dënuar partia Demokracia e Re. Zëdhënësi i saj Arijanit Hoxha thotë se dita e vdekjes së Skenderbeut për shqiptarët është e shenjtë, e jo rast për të treguar fuqi fizike nga ana e krerëve të BDI-së.
    “Ky incidente është akoma më I turpshëm, nga vetë fakti se në këtë manifestim kanë marë pjesë ministrat nga radhët e BDI-së, kryetari I komunës së Çairit dhe vetë iniciuesi I incidentit, kryetari I degës së BDI-së për Çairin Beqir Hasan i njohur per policine si problematik. Dhe tani me këtë incident të fundit me ç’rastë ne apelojmë dhe kemi rezervat tona për zgjedhjet të cilat do të zhvillohen me 22 mars të këtij viti”, thotë zëdhënësi Hoxha.





    Shqipmedia
    Sui generis

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Alex731
    Anëtarësuar
    06-04-2007
    Postime
    540
    Pe kto te dr jan amatera be halis si femi, po ku shkon djali para babes???Nccncncnc cfare njerzish ene kto mapa bejn llem llem, me fajn e vet.
    Lidhjet e faqeve personale mund ti vendosni tek profili juaj por jo në firmë. Stafi i forumit!

  3. #3
    SHQIPTARE Maska e h_one_y
    Anëtarësuar
    22-12-2008
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    189
    ncncncnc si nuk kan turp, po pune e madhe se kush do vendoje buqeta me lule te paret. Ja kjo eshte BDI, ben inat me bashkombasit e vet. Si nuk u vjen turp prej maqedonasve u kenaqen duke qeshur me ne se si sillemi. ncnncncnccnc
    Rrahjet e zemrës nuk janë asgjë tjetër pos hapa që të çojnë drejt një vdekje të sigurtë!!

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Raim
    Anëtarësuar
    09-11-2007
    Postime
    473
    Perse ngrihet kaq pluhur per kete situate, por askund ne bote nuk mundet perpara nje delegacioni zyrtare si ky me ministrat e qeveris qe deshirojne te vendojne lule..... kurse keta fluturojne prej diku si zogj te humbur si ky Fatmir Etemi" tipa budallenj" po dihet se ka protokol per cdo gje dhe ka rregulla te shkruara, dhe per mua veprimi i Beqir Asanit eshte i arsueshem, dhe nuk kam pritur nga keto te Nova Demokratija kesi gjestash te ulet vetem per tu pare.

  5. #5
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Na fal o Kale i Skenderbeut qe gomaret dhe mushkat jane kacafytur per te te dhene lule ty - ne vend qe te te sillnin ca bare, te hash dicka, sepse je kale shqiptare, je dhe fukara, sepse qeverite Gruevski dhe argatet e tij ashtu si gjithe shqiptaret, edhe kuajt e tyre i kane lene pa ngrene.

    S'ua mshoi ne shqelm kali t'i bente grumbull aty te gjithe. Thone "Patriotizmi eshte streha e fundit e qyqareve".

    Ti nuro1 - s'eshte e hijshme te thuash per kryeheroin shqiptar Skenderdhi... S'di ca turqelije je, po te them te drejten duhet te mendohesh mire dhe njehere para se te thuash budalliqe te tilla.
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Periodi
    Anëtarësuar
    03-02-2006
    Postime
    253
    Hirearkia duhet te respektohet, se nuk durohet dot kur mazi i del perpara peles.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e nuro1
    Anëtarësuar
    21-06-2006
    Vendndodhja
    wien
    Postime
    133
    hahaha or alinaited
    Ndryshuar për herë të fundit nga nuro1 : 21-01-2009 më 10:47
    Not All Virgins Are Angels , And Not All Angels Are Virgins

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e nuro1
    Anëtarësuar
    21-06-2006
    Vendndodhja
    wien
    Postime
    133
    Citim Postuar më parë nga Alienated Lexo Postimin
    Na fal o Kale i Skenderbeut qe gomaret dhe mushkat jane kacafytur per te te dhene lule ty - ne vend qe te te sillnin ca bare, te hash dicka, sepse je kale shqiptare, je dhe fukara, sepse qeverite Gruevski dhe argatet e tij ashtu si gjithe shqiptaret, edhe kuajt e tyre i kane lene pa ngrene.

    S'ua mshoi ne shqelm kali t'i bente grumbull aty te gjithe. Thone "Patriotizmi eshte streha e fundit e qyqareve".

    Ti nuro1 - s'eshte e hijshme te thuash per kryeheroin shqiptar Skenderdhi... S'di ca turqelije je, po te them te drejten duhet te mendohesh mire dhe njehere para se te thuash budalliqe te tilla.
    o shoci skenderbeu eshte shpetimtare i krishterve,te na kish cliru ti si mendon sot nuk do te ishim copa copa te derdhun neper ish republika,
    turk nuk jam te ta konfirmoj por jam musliman shqiptar e si musliman nuk me bije ta dua at person.ma kombetar se un smunesh me u be po ta lem me kaq,
    ne xhenet nuk shkohet me shqiptarizem por me islam e drejtsi el-fatiha.
    Not All Virgins Are Angels , And Not All Angels Are Virgins

  9. #9
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804
    Per organizatorin: eshte organizatori ai qe percakton rregullat e lojes ne nje manifestim dhe jo tjeter,pra cfar organizatori eshte ai qe nuk ben protokollin se si do te rrjedhe manifestimi!?
    Pastaj ka qene organizate joqeveritare organizatori dhe te thuash se je joqeveritare do te thote te veprosh ashtu i pavarur, i pandikuar nga asnje,dhe jo vetem te thuash.
    Eshte dashur ta percaktojne protokolin si organizator dhe mos japin arsyetime banale per pamundesine per te kontrolluar ecurine e manifestimit.
    Mire qe e kane organizuar nje perkujtim per kryeheroin kombetar.
    Nje manifestim kombetar sic ka qene Perkujtimi i vdekjes se heroit kombetar Skenderbeut nuk duhet te jete manifestim per te marre poena politik, ka nje miljon menyra per te marre poena te merituar politik dhe numer nje eshte puna me ndere dhe jo se kush do te jete ne fotografine e pare ose kush do te duket ne rreshtin e pare kur ti marre kamera.
    Nuk jua do lulet as kali dhe as Skenderbeu nese e leni pa buken e gojes popullaten e gjalle ne Maqedoni .

    Per fjaline me lart qe ka thene njeri qe ka shkuar te mbeledhi poena ,Arianit Hoxha pra:" dita e vdekjes se Skenderbeut per shqiptaret eshte nje dite e shenjte..", besoj se , eshte nje dite zie ka dasht te thote , dhe dita qe perkujtohet i shenjti per shqiptaret Skenderbeu.

    Per hierarkine: po respektohet gjithkund ne bote dhe perjashtim mund te kete ne manifestime kombetare sic ka qene ky rasti i temes, nese eshte ai qe ka ndertuar bustin ose familjaret e heroit ,ne ato raste pra ka renditje tjeter,te tjeret duhet ta dijne kush ku e ka vendin dhe kush kure e ka kohen se tek e fundit te shtyesh brryla per te vendos lule tek nje permendore e tregon vogelsine absolute dhe e tregon shume haptazi se ke shkuar per vehte dhe jo per qellimin, jo per perkujtimin e vertete,njeri qe e ben per ndergjegje e ben pa kamera dhe vete biles.

    Por edhe nje gje keta te dy palet qe vizitojne monumente, permendore dhe varre sa familje te varreve kane vizituar, sa familje te tyre vizitojne dhe i ndihmojne ne humbjet e tyre ne skamjen e tyre,i ndihmojne te perballojne edhe djegen ne kete cmenduri Ballkanike.
    Sa familje te te denuarve te pafajshem te Brodecit ndihmohen ne menyre permanente per te mbijetuar, sa angazhim konkret ka qe keta te pafajshem te lirohen nga burgu, te shpallet pafajsia dhe te fitoje drejtesia.
    Elektorati shqiptar duhet ta di shume mire: duhet te votoj dinjitetin, duhet te votoje individin qe e sheh ne veper perdite tek jeton me popullin e vet, i ben mire popullit te vet, e ndane cdo te mire dhe te keqe me popullin e vet dhe nuk i merr gje vec brenges per tia lehtesuar jeten, vec barres per tia lehtesuar rrugen dhe per ti mundesuar te eci drejt dhe jo i perkulur populli i perkulur nga skamja dhe nencmimi, individin pra qe ka dinjitet qe e sheh perdite dhe jo partine politike.Sepse ai qe ka dinjitet nuk e vjedh popullin e vet, nuk e shkel popullin e vet dhe nuk e vret popullin e vet pa marre parasyshe se ne cilen parti qe eshte i rreshtuar ose nuk eshte ne asnjeren parti.
    STOP votave per fjalamane dhe fotografixhi, sado qe te jete i pangritur populli yne aq di qe te identifikoje ne turme nje njeri qe vertete e ka hallin e tyre dhe gjen lumturine ne sherbimin per popullin e vet, i jep per cdo dite dhe nuk i merr.


    me nderime per ndergjegjen,
    bili99
    Ndryshuar për herë të fundit nga bili99 : 21-01-2009 më 11:10
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  10. #10
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar më parë nga nuro1 Lexo Postimin
    o shoci skenderbeu eshte shpetimtare i krishterve,te na kish cliru ti si mendon sot nuk do te ishim copa copa te derdhun neper ish republika,
    turk nuk jam te ta konfirmoj por jam musliman shqiptar e si musliman nuk me bije ta dua at person.ma kombetar se un smunesh me u be po ta lem me kaq,
    ne xhenet nuk shkohet me shqiptarizem por me islam e drejtsi el-fatiha.
    nuro1
    Kot po hy te bisedoj me ty per Skenderbeun, se ti paske qendrim totalisht te gabuar, lexo pak histori dhe do kuptosh kush ka qene Skenderbeu, cfare ka bere per shqiptaret, dhe gjera tjera.

    S'eshte faji i Skenderbeut qe ne u percame neper republika, sepse s'do jetonte ai 1000 vjet qe te ruante shqiptaret mos percaheshin.

    Ne xhenet shkohet kur te kesh respekt per vendin dhe kombin qe te lindi, per gjakun qe te rrjedh neper vena - nese ke gjak shqiptari.

    Kerkoj falje nga antaret qe dola nga tema kesisoji.
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-12-2007
    Postime
    18
    Nuro1, nuk vlen te debatohet me injorant per identitetin kombetar andaj te lutem mos u merr me njollosjen e disa vlerave qe jane te shenjta per te tjeret ne kete forum, sic edhe ne nuk po mirremi me ate qe ti e konsideron te shenjte. Respekto nese nuk vlereson.

    Bili99, me shume lehtesi rregullohen gjerat ne forum. Une isha aty, nuk e di sa prej jush kane qene aty. Ky eshte viti i 3 qe organizohet shenimi i kesaj dite. Me sa morra vesh, asnje nga ato qe "kerkojne protokol" nuk ka qene i konfirmuar dhe ne fakt as i ftuar, por kjo nuk ndalon asnjerin per te shprehur respektin e vet apo te institucionet qe perfaqeson. Mandej, eshte nje OJQ qe fton per tu bashkangjitur ne kete shenim dhe ketu nuk mund te kerkohet protokol qeveritar. Te paret vuren lule instituti pjeter bogdani, me pas shkolla liria, me pas kryetari i komunes cair dhe kryetari i shvl....pse nuk u reagua per kete protokol, si dolen keta para ministrave? Dmth, nuk qendron aty puna. Vitin e kaluar gje e ngjajshme ndodhi midis bardhyl mahmutit dhe ali ahmetit, por skishte incident. aty viheshin lule kush si kishte ardhur me rend dhe trimeri para kryetrimit nuk tregohet. As qe e kishte imagjinuar ndonjeri se mund te kete konflikt rreth asaj se kush te shpreh respektin i pari.

    me gezon cdo aktivitet per te ngritur vetedijen kombetare dhe per te kontribuar ne forcimin e identitetit shqiptar, ne vecanti ne shkup.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Modesti
    Anëtarësuar
    11-10-2004
    Postime
    350
    Politikanët tanë shumë "mërziten" për Skënderbeun! Po ta dinit sa "mërziten" tërë ditën dhe tërë natën vetëm qajnë!!!

    Propaganda politike ska brirë, kjo që bëjnë politikanët tanë "me lule" është propagandë klasike politike, dhe ju ende besoni se këtyre far lloj njerëzve va "ndin" për Skënderbeun?!
    Çdo njeri do të përgjigjet para Zotit

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    pse merreni me skenderbe or trejma te ilirides..

    shikoni qe..

    sa me shume femij e rini shqiptare ne ate qe i themi maqedoni.. te shkojne ne sholla.. e te mos behen hajdut gazibabe ..e ne ato shkolla te mesojne mire matematik e fizik e kimi e ekonomi ..e mjekesi e inxhinieri..
    qe sa me shume shqiptare te punesohen ne strukturat e atij shteti.. si ne komuna e ministrira si ne polici e ushtri-ra.. si ne diplomaci e industri-ra..
    qe fshatrat e qytezat ku banojne shqiptaret.. te lidhen sa me mire me rruge e tubacione uji.. e me fibra optike e elektrike..
    qe femra shqiptare atje te emancipohet e kulturohet qe neser te jete nje nene e mire qe rrit shqiptaro-europiane te ditur e atdhetare e jo magare e hajna rrugesh e mjekrroshe-talebane..

    mos u ngatrroni me kembet e tuaja.. kur thot poplli..


    ..

  14. #14
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804
    Citim Postuar më parë nga Skupian Lexo Postimin
    Nuro1, nuk vlen te debatohet me injorant per identitetin kombetar andaj te lutem mos u merr me njollosjen e disa vlerave qe jane te shenjta per te tjeret ne kete forum, sic edhe ne nuk po mirremi me ate qe ti e konsideron te shenjte. Respekto nese nuk vlereson.

    Bili99, me shume lehtesi rregullohen gjerat ne forum. Une isha aty, nuk e di sa prej jush kane qene aty. Ky eshte viti i 3 qe organizohet shenimi i kesaj dite. Me sa morra vesh, asnje nga ato qe "kerkojne protokol" nuk ka qene i konfirmuar dhe ne fakt as i ftuar, por kjo nuk ndalon asnjerin per te shprehur respektin e vet apo te institucionet qe perfaqeson. Mandej, eshte nje OJQ qe fton per tu bashkangjitur ne kete shenim dhe ketu nuk mund te kerkohet protokol qeveritar. Te paret vuren lule instituti pjeter bogdani, me pas shkolla liria, me pas kryetari i komunes cair dhe kryetari i shvl....pse nuk u reagua per kete protokol, si dolen keta para ministrave? Dmth, nuk qendron aty puna. Vitin e kaluar gje e ngjajshme ndodhi midis bardhyl mahmutit dhe ali ahmetit, por skishte incident. aty viheshin lule kush si kishte ardhur me rend dhe trimeri para kryetrimit nuk tregohet. As qe e kishte imagjinuar ndonjeri se mund te kete konflikt rreth asaj se kush te shpreh respektin i pari.

    me gezon cdo aktivitet per te ngritur vetedijen kombetare dhe per te kontribuar ne forcimin e identitetit shqiptar, ne vecanti ne shkup.

    I nderuar Skupian: fillimisht falemnderit per sqarimin, qe dmth del se organizimi ka marre formen profesionale dhe eshte bere tradicional ,ka pasur nje rradhitje domethenese dhe kulturoro-kombetare, por ka pasur edhe nga ata qe kane dashur te shtyejn brrylat dhe crregullojne protokolin,pra shtyejn te krahet kush te jete i pari qe te vendose kurorat.
    Cdo manifestim kombetar eshte nje veper kombetare ,edhe sikur te kete ndonje mangesi perseri vlen me shume se cdo fjale ketu.
    Dikush ben historine pra pjesmarrsit bashke me ty ne rastin konkret, dhe dikush flet per historine ja si ne ketu , jeta e tille eshte por, kjo s'do te thote qe nuk duhet kush te jape nje gjykim per te vetmen arsye pse nuk ka qene prezent.
    Qe te gjykosh ketu ,dhe nga larg sigurisht qe eshte nje hendikep por, ne baze te asaj sic eshte shtruar tema, ashtu eshte edhe gjykimi,por kur jeton shqip dhe me popullin tend cdo sekonde te jetes tende ,kur e di ne thelb mentalitetin kombetar, pra kur e njeh popullin tend , kjo te lehteson te gjykosh drejt.

    Per ate konstatimin se si rregullohen punet ne forum kam kete sqarim per ty i nderuar edhepse nuk pajtohem absolutikisht qe eshte e lehte :
    Cdo gje nis me nje mendim dashamires dhe te drejte dhe me nje gjykim te vetedijshem kombetar dhe keto te dyja jane deficit gjithkombetar dhe sigurisht deficit ne forum.
    Ne forum nuk ka brryla ,krahe dhe lule dhe as organizator qe u tregon rradhen, ka vetem mendime qe gjykojne brrylat dhe u japin aromen e vertete luleve.

    me nderime,
    bili99
    Ndryshuar për herë të fundit nga bili99 : 22-01-2009 më 10:33
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  15. #15
    Turp per nder, s'kam ç'fare te komentoj ( ne lidhje me temen )!

    Citim:
    Postuar më parë nga nuro1
    o shoci skenderbeu eshte shpetimtare i krishterve...
    turk nuk jam te ta konfirmoj por jam musliman shqiptar e si musliman nuk me bije ta dua at person.
    ne xhenet nuk shkohet me shqiptarizem por me islam e drejtsi el-fatiha.
    Po ketij ç'fare mund ti thuash..., he pra ku jane patriotet, ku ?
    Ndryshuar për herë të fundit nga arbereshi_niko : 22-01-2009 më 10:42

  16. #16
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga arbereshi_niko Lexo Postimin
    Turp per nder, s'kam ç'fare te komentoj ( ne lidhje me temen )!



    Po ketij ç'fare mund ti thuash..., he pra ku jane patriotet, ku ?
    Po separi i kan fajet disa vellezer tat te krishter qe mundohen ta paraqesin Skenderbeun si "Prift" Katolik qe ka luftuar Kunder Muslimaneve.

    Dhe normal ne baze te ketij kendi ,sigurisht qe mund te kete provokime dhe sipasoj e ketyre provokimeve vie deri te momenti qe disa mendjeleht nga ana e muslimaneve edhe ta mohojn heroizmin kombetar te Skenderbeut.

    Sepse realisht ne baze te ketij Verzion "Skenderbeu - Prift" doren ne zemer nuk mund ta bindesh asnje Shqiptar Musliman qe ta duan ,sepse i bie se Skenderbeu paska luftuar kunder ketij identiteti qe aktualisht kan shumica absolute e shqiptareve.

    Keshtu qe faji nuk eshte jetim ne kete rast.

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=102863
    Ndryshuar për herë të fundit nga fisniku-student : 22-01-2009 më 11:29
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-12-2007
    Postime
    18
    Citim Postuar më parë nga bili99 Lexo Postimin
    I nderuar Skupian: fillimisht falemnderit per sqarimin, qe dmth del se organizimi ka marre formen profesionale dhe eshte bere tradicional ,ka pasur nje rradhitje domethenese dhe kulturoro-kombetare, por ka pasur edhe nga ata qe kane dashur te shtyejn brrylat dhe crregullojne protokolin,pra shtyejn te krahet kush te jete i pari qe te vendose kurorat.
    Cdo manifestim kombetar eshte nje veper kombetare ,edhe sikur te kete ndonje mangesi perseri vlen me shume se cdo fjale ketu.
    Dikush ben historine pra pjesmarrsit bashke me ty ne rastin konkret, dhe dikush flet per historine ja si ne ketu , jeta e tille eshte por, kjo s'do te thote qe nuk duhet kush te jape nje gjykim per te vetmen arsye pse nuk ka qene prezent.
    Qe te gjykosh ketu ,dhe nga larg sigurisht qe eshte nje hendikep por, ne baze te asaj sic eshte shtruar tema, ashtu eshte edhe gjykimi,por kur jeton shqip dhe me popullin tend cdo sekonde te jetes tende ,kur e di ne thelb mentalitetin kombetar, pra kur e njeh popullin tend , kjo te lehteson te gjykosh drejt.

    Per ate konstatimin se si rregullohen punet ne forum kam kete sqarim per ty i nderuar edhepse nuk pajtohem absolutikisht qe eshte e lehte :
    Cdo gje nis me nje mendim dashamires dhe te drejte dhe me nje gjykim te vetedijshem kombetar dhe keto te dyja jane deficit gjithkombetar dhe sigurisht deficit ne forum.
    Ne forum nuk ka brryla ,krahe dhe lule dhe as organizator qe u tregon rradhen, ka vetem mendime qe gjykojne brrylat dhe u japin aromen e vertete luleve.

    me nderime,
    bili99
    I nderuar bili99, faleminderit dhe me gezon fakti qe mund te debatohet ne menyre te shendosh dhe konstruktive edhe kur nuk pajtohen bashkebiseduesit dhe mu kjo eshte ajo qe i mungon shoqerise sone dhe uroj qe ta gjejme sepaku ne kete forum.
    Shpesh edhe shprehemi keq ose nuk kuptohemi mire, por une cmoj veprat dhe jo fjalet, aktivitetet dhe jo premtimet. E keni te veshtire nga mergata, jam i vetedishem, por ama keto qe jane ketu, nuk bashkangjiten dhe mirren vetem me propaganda partiake duke bastarduar cdo vlere. Secili prej nesh duhet te Angazhohet dhe te mundohet ta ndryshon realitetin sepse huliganet dhe injorantet (qe nga pdsh, nepermjet dr dhe bdsh e deri te bdi) nuk mund ta udheheqin kombin perpara.
    Per ate them, cdo aktivitet eshte kontribut dhe une do ta perkrahi sepse pa e vetedijesuar kete qytetar qe te cmon identitetin dhe vlerat kombetare, si dhe ta sfidon politiken siperfaqesore, ne nuk mund ti bashkangjitemi Tiranes dhe Prishtines.

  18. #18
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    I lus moderatoret e forumit te heqin ato shkrimet qe jane bere per figuren e Skenderbeut me lart. Le te ngelin vetem postimet dhe komentet per temen.
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  19. #19
    NoboDy Maska e besar_atb
    Anëtarësuar
    22-04-2007
    Vendndodhja
    T3TovA
    Postime
    281
    NcNCncnc ca i keni bere temes ofofof. do i kisha lutur moderatoret te pastrojne disa shkrime menjehere.
    Plagën e nënçmon ai që nuk e din çka është dhimbja!

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    mos e merreni aq afer zemeres sqenka aq serioze as qe mund te pakzohet si incident ky

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Qëllimi i jetes
    Nga Namila në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 28-05-2011, 10:01
  2. "Vizitori" i befasishëm
    Nga biligoa në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 11-06-2009, 15:23
  3. Krishti, përmbledhja e gjithçkaje frymore.
    Nga marcus1 në forumin Komuniteti protestant
    Përgjigje: 67
    Postimi i Fundit: 04-10-2007, 09:38
  4. Jeta dhe Vdekja
    Nga Albin në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 30-10-2005, 15:43
  5. DOKTRINA - Kapitulli II. Simboli i Besimit
    Nga Albo në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 21-09-2004, 21:47

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •