Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Antarsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220

  Mbshtetje e prhershme nga Franca per Kosoven

  Presidenti i Republiks s Kosovs Fatmir Sejdiu priti t enjten Ambasadoren e Francs n Kosov Delphine Borione, me t ciln ka biseduar pr aktualitetin politik dhe zhvillimet e prgjithshme n Kosov.

  Me kt rast Borione shprehu edhe nj her prkrahjen e Francs pr Kosovn duke theksuar se Franca do t vazhdoj mbshtetjen e prhershme pr Republikn e Kosovs dhe pr qytetart e saj n rrugn e zhvillimit ekonomik dhe realizimin e vizionit t saj drejt integrimeve euroatlantike, thuhet n nj komunikat pr media t Zyrs pr Informim t Presidentit t Kosovs.

  Nga ana tij, thuhet se Presidenti Sejdiu falnderoi Ambasadoren Borione dhe Republikn e Francs pr mbshtetjen e rndsishme q i sht dhn Kosovs n proceset e gjertanishme n rrugn e liris dhe t pavarsis dhe t ndrtimit t shtetit demokratik pr t gjith qytetart.

  Presidenti Sejdiu nnvizoi rolin e rndsishm q ka luajtur Franca n udhheqjen e BEs dhe prkushtimin e saj pr Kosovn duke theksuar po ashtu rndsin e vazhdimit t ktij bashkpunimi me Francn, e cila ka qen dhe mbetet gjithnj partner i rndsishm i bashkpunimit me Kosovn n t gjitha fushat, citohet t ket thn Presidenti.

  N kt takim, sipas komunikats, sht biseduar edhe pr misionin e EULEXit dhe funksionimin e tij sa m efikas, n dobi t institucioneve dhe t gjith qytetarve t Kosovs.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Mua me pelqejn franqezet e vertet ....
  e jo franqezet e maskuar si kushneri....
  Kisha patur deshir qe ministria e kultures dhe muzikes te afrohet me franqezet...
  edhe permes muzikes kalojn mesazhet....
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 3. #3
  La France... mon ultime ennemi.

  Veshtire ta besoj kete "perjetesi"...
  Ndryshuar pr her t fundit nga white-knight : 15-01-2009 m 21:17

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-11-2006
  Postime
  103
  Citim Postuar m par nga white-knight Lexo Postimin
  France...les grand ennemie.

  Veshtire ta besoj kete "perjetesi"...
  Ka shume rendesi mbeshtetja e Frances (sipas serbeve - mikja e tyre tradicionale) ne keto momente, qofte edhe perkohesisht. Duhet ca kohe qe te konsolidohet shteti i Kosoves.

 5. #5
  Se di...une s'kam fjale per Francen.

  Ajo ka punuar perhere ne kurriz te shqiptarve ne c'do periudhe historike edhe e kam pak te veshtire ta besoj qe te ndryshoj politiken brenda 1 viti.

  Se e perkrahu Kosoven e pavarur eshte c'eshtje tjeter sepse dikush i terhoqi veshin...

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Per mu franca asht shum shum e mir po ne frnace ka edhe emigrant qe quhen franqez e citova nji por ka me shum....

  Vive la Franc et sa culture sa musique,sa langue et sa faon de parler...de s'exprimer ...

  France mon amour
  mu sme bejn pershtypje disa extremista franqez, une e du francen dhe franqezet pik.
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 7. #7
  Epo s'kane qene keto emigrante qe quhen franceze qe kane ndjekur politiken e keqe ne kurriz te shqiptarve.

  Kane qene franceze origjinale nga Franca...

  Mort la France!
  Ndryshuar pr her t fundit nga white-knight : 15-01-2009 m 21:39

Tema t Ngjashme

 1. Adem Demai
  Nga lum lumi n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 309
  Postimi i Fundit: 29-11-2016, 17:56
 2. Konflikti shqiptaro-serb mbi Kosovn
  Nga ARIANI_TB n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-08-2009, 09:57
 3. Un Kam Dhn Shum M Shum Pare Pr Kosovn Se Sorosi
  Nga Harudi n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-03-2007, 15:11
 4. Adem Demaci: Eksperimenti politik ndrkombtar me Kosovn
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-04-2006, 18:39
 5. Demai themelon "Forumi Qytetar i Kosoves"
  Nga mani n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 20-03-2004, 13:33

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •