Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18
 1. #1
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220

  Derbi i madh lokal kosovar: FC DRITA vs. FC GJILANI

  Pa dyshim se derbi me i madhe me rivalitetin me te madhe ne Kosove po pse jo edhe ne Shqiptari eshte ai kur luajn FC DRITA dhe FC GJILANI
  Nese Italia ka derbit e medhenje si Inter vs Milano Roma vs Lazio
  Angelia Chelsea Arsenal etj
  Atehere Kosova ka derbin e vet Drita vs Gjilan  http://www.ultrasdfc.com

  http://www.fcgjilani.com


  Ja disa Foto
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 2. #2
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Derbi me i madhe lokal Kosovar C DRITA vs FC GJILAN!!!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 3. #3
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Derbi me i madhe lokal Kosovar C DRITA vs FC GJILAN!!!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 4. #4
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Intelektualet marshim drejt Stadionit
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 5. #5
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Skifterat rruges per ne Stadion
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 6. #6
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220

  Intelektualet


  Skifterat

 7. #7
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Fc Drita Fc Gjilan!!!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 8. #8
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Intelektualet logo
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 9. #9
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Intelektualet
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga YlliRiaN : 10-01-2009 mė 08:06

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  hallall ju qofte se tamam bahet tifozeri ne kosove jo si ne shqiperi
  JO SEKS PARA MARTESE

 11. #11
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Per fund U mundova qe sa do pak te pasqyroj dhe t'iu sjelle disa foto&video nga Derbi me mi madhe Lokal ne Kosove besoj qe edhe ju do te bindeni kur ti shikoni
  Te jesh ne Gjilan per kete ndeshje do te bindesh edhe vete dhe do knaqesh me atmosferen me te zjarrte qe dine te bejne vetem Intelektualet dhe Skifterat
  E thashe edhe ne fillim se nese Italia,Anglia e shume shtete krenohen me derbit e tyre lokal atehere edhe Kosova duhet te krenohet me derbin FC DRITA FC GJILANI

  Mirsevini ne qytetin e Futbollit dhe Derbit me te madhe Kosovare e Shqiptare ne GJILAN
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga YlliRiaN : 10-01-2009 mė 08:23

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Kjo video i tregon botes se edhe ne kemi tifozeri te flaket!!! .. Pra shikojeni se eshte shum shum e mire.!

  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 13. #13

 14. #14
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Formimi ''INTELEKTUALET''
  ________________________________________
  Liria erdhi por jo e plot, shumė ndėr burrat mė tė mirė qė derdhen gjakun pėr lirin e Kosovės tani mė ishin qellim i sakte pėr vėnjen e emrit pėrfundimtar tė tifozėve te KF Drita kėshtu filloj edhe kapionati i pare nė liri Drita nė atė kampionat shkėlqente ku do nė Kosovė si dhe me sjellje qė ishin dhe mbetėn shumė sportive takimet filluan por ishte vėshtir qė pas luftes ti lihet emri revolucionar ashtu siq ishte dėshtira mė parė tani erdhi edhe vija e “zeze” ku edhe pritej qe tė dalim me emrin e tifozeve.Ndeshja KF Ballkani (Suharek) dhe KF Drita ishte lojė e veshtir sepse Ballkani luftonte pėr mbijetes e Drita pėr kampion nė atė vend udhėtuan afro 400 shikues apo 7 autobusa me tifoz pėr herė tė fundit pa emer, pas asaj ndeshje nė Gjilan u bė takimi i tifozeve mė kryesi dhe drejtorin e klubit nė atė mbledheje ishin prezent emrat qe shėnuan kthes tė madhe nė KF Drita dhe nė tifozėrin e Gjilanit. Nehat Osmani, drejtor i atėhrėshėm i klubit, Selami Osmani, kryetar i klubit Milaim Zuzaku lojtar, Xhevat Latifi antar i kryesis, shkrimtar dhe veprimtar meritor dhe ishin prezent edhe ata ma meritort veterani i tifozeve Sabit Ferra dhe ata qė ndryshuan tifozėrin dhe imigjin e kėti qyteti Adhurim Jakupi, Fatmir Spahiu-Bufi, Landrit Latifi, Besnik Emėrllahu, Shkelzen Berisha, Adenis Haliti, Gėzim Osmani etj.Nė atė takim u dhanė shumė propozime por ai qė ishte me i afėrmi me historin e klubit ishte emri qė e ndriti dhe ringjalli shumė tė rinj ishte ky INTELEKTUALĖT emėr ky qė ishte mė i pėraferti me tė gjitha sfidat e sė kaluares tė klubit tė madh Drita. Kthesa tėe shumta pas keti emri tifozet gjilanas INTELEKTUALĖT tani mė ishin tė njohur nė tėrė Kosovėn pėr menyren e veqant tė pėrkrahjes sė klubit tė tyre, tani mė nė stadiumin e qytetit mbledheshin deri nė 10.000 mij tifoz qė quheshin INTELEKTUALĖT mė nuk kishte asgjė para tyre vlenė tė permendet edhe angazhimi i mė vonshėm i njėrit prej udhėheqėsve tė tanishėm Adrian Haziri dhe shume djelmosha tjerė qė tani janė sė bashku me KF Dritėn dhe KB Dritėn dhe qdo klub tjetėr sportivė qė ka suksese me emrin Drita. Tani INTELEKTUALĖT janė tejet tė angazhar, kanė kryesin dhe rrjetin se si veprojnė, kanė birro teknik, transparenta, po ashtu revolucioanr si dikur nė historin e tfozėve tė kėti emri tė madh DRITA DHE INTELEKTUALĖT

 15. #15

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-08-2008
  Postime
  7

 17. #17
  Kam qene ne lojen e fundit ku u zhvillua derbi Gjilani - Drita qdo gje ishte ne rregull tifozet, lojtaret dhan maximumin e tyre por ajo qe me brengos eshte tereni shume i dobt kete e kemi problem ne ne Kosove perveq 2-3 ekipeve te tjerat luajn ne terene katastrof. keshtu qe vetem me tifozeri nuk mund te bejme asgje,

  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

 18. #18
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Citim Postuar mė parė nga Ghetto-Sky Lexo Postimin
  Ghetto Kjo edhe nje here e verteton se jemi ma te fortit ne Shqiptari na sille ende
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga YlliRiaN : 16-01-2009 mė 21:10

Tema tė Ngjashme

 1. Dardani apo Kosovė
  Nga Statovci nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 167
  Postimi i Fundit: 15-06-2018, 11:31
 2. Pamje nga Gjilani
  Nga Irfan nė forumin Albumi fotografik
  Pėrgjigje: 73
  Postimi i Fundit: 27-12-2012, 18:55
 3. Kombi Kosovar dhe Rexhep Qosja
  Nga karaburuni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 07-02-2006, 03:01
 4. Identiteti Kosovar dhe Bashkimi i Kosovės me Shqipėrinė
  Nga dodoni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 29-07-2004, 11:43
 5. Ceshtja shqiptare ne Kosove!
  Nga Dita nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 13-08-2002, 03:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •