Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 52 prej 52
 1. #41
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Ne gjimnaz te dashurohesh me nje profesor? Nuk ka te beje mosha e as rrembimi. Me falni qe tregohem brutale. Njeriun e udheq edukimi qe merr,marredheniet mesues nxenes jane kategorike dhe nqs do i kalon caqet. Ai gjen e ben. Pse moj goc u plake apo mbaruan bashke moshatarat e tu . Nqs nuk i percakton vetes objektivat qe ne ate moshe edhe me rritjen do krijohet nje personalitet i krisur qe udhehiqet nga ēmendurirat qe vec shkaterrojne. ke dashur pa e i ke lene gjerat te rrjedhin deri aty, fundja msn ishte e mbyllje kur te doje dhe profesorit i tregoje vendin, ēdo gje mund te beje, por asnjehere te lejosh qe personaliteti te fundoset pas aventurave.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e kleantin
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  ku shkel aty jetoj
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  nje nga psikologet e medhenje SIGMUND FREUD thoshte;nqs shikon nje mashkul te madh ne moshe ose te martuar me nje goce me te re dihet qe nuk ka dashuri ne mes thjesht deshira e mashkullit per te plotesuar nevojat seksuale

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e kleantin
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  ku shkel aty jetoj
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  aq trima keta profesoret sot nuk e pane ci ndodhi ylli pangos

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-03-2009
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs down

  Citim Postuar mė parė nga Hard_Style Lexo Postimin
  ..shum mir e paska then ky shoku tank ....shko moj vajz bej qef me te pasi qe e do...hajt se nuk je as e para as e mramta ....seshte asgje kjo pun , aii sa shoqet e tua kan dashuru profesora , msus, biznismena, inxhiniera ....ihaaa edhe sot jan si esht me mir ...shko ben qef qka po pyt .
  - kur ta perfundojsh me profesorin , tani i k'thehesh moshatarve tu , me nji pervoj me te madhe , besoj se ateher do ta kesh Princin , pas perfudimit me Mbretin.

  Pas perfundimit me bretin.. do kete skllevrit. nejse

  Perderisa ke frenuar veten dhe nuk ke dalur me te, kontaktet e tjera do ti shkri koha vete.

 5. #45
  i/e larguar Maska e Edna- shpk
  Anėtarėsuar
  21-03-2009
  Vendndodhja
  Tirane.http://www.edna-professional.com/
  Postime
  150
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shpesh here ne jete bejme gabime te pafalshme dhe po te mundeshim te kthenim koken mbrapa do ti rregullonim.
  Perderisa ai eshte i martuar nuk ke asnje shprese thjesht do jesh nje aventure per te .Nqs te pelqen kjo gje vazhdo.

 6. #46
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Lero cfare thojne keto

  Nese pasnerser do jesh vete grua e martuar si do te vinte ty sikur yt shoq te shkonte me nje tjeter.Dhe zakonisht kjo bote eshte rrumbullaket nese ti e ben kete sot do ta bejne ty neser.

  Ti e dashur tani per tani je ne nje gjendje shume te forte emocionale je e droguar nga dashuria dhe kerkon nje rehabilitim shpirteror.
  Ne fakt zgjidhja jote me e mire do te ishe te lidheshe me dike tjeter dhe te bije ne dashuri me ate kjo do ishte mynyra me e duhur pasi emocionet e forta do ti kalonin dikujt tjetri.Kjo lloj forme eshte me e mire se zbrasja e emocioneve.Pasi nuk eshte shume e lehte per te dashuruarit dhe gjendjen e tyre te forte emocionale te zbrasen nga dashuria.

  Nese nuk ke mundesi te lidhesh me dike tjeter atehere mundohu te merresh me ndonje pune tjeter deri sa psikoza te fitoje terren mbi emocionet.Pasi llogjika jote tani eshte e ngrutesuar dhe emocionet e forta te dashurise nuk do te lejne te qete.Ankthe, aculacione ngushtim, gjoksi merzitje etj do te jene disa nga pasoja e nderprerjes se lidhjes.Porse un mendoj se emocionet e tuaja mund te zbrasen me ndonje aktivitet mendor ose sportiv me ndonje xhiro ne natyre te qete.Gjendja emotive eshte aq rrezikshme saqe ndojehere kthehet ne nje fare stresi qe ste len te besh asgje.Ste len te lexosh pasi mendja te shkon tek ai.Shume here ndodh qe keto lloj gjendjesh ste lejne dhe te dashurosh me nje tjeter pasi syte dhe mendja te erresohen nga dashuria.

  Duhet te nisesh nje lufte psikologjike me veten.
  Duhet te mendosh qarte se ai profesori nuk eshte per ty.Eshte i martuar me femije.Ka nje grua ne shtepi dhe ti sduhet te jesh ajo qe i nderhyn ne jeten familjare.Titani e ke bere kete dhe ai e ka tradhetuar gruan e vet me ndjenja.
  Duhet te mendoshse jeta do te jap shance me te mira se nje burre i martuar per tu lidhur dhe per te gezuar ti ne te ardhmen me bashkeshortin tend.
  Emocionet e moshes duhet ti mbushesh me pjekjen e llogjikes.
  Duhet te mendosh keq per ate profesorin ne mendjen tend dhe fillosh ta urresh.
  Te mendosh se ai eshte i shemtuar, ai po te mashtron me nje loje virtuale, te mendosh se ai do te kaloje nje aventure me ty kur nderkohe ai nuk respekton gruan e tij mos mendo se do te respektoje ty ne te ardhmen.Duhet te ndergjegjsohesh se ti meriton djem shume me te bukur dhe shume me te mire se ai.Duhet ti japesh pak force dhe krenari vetes per te dale nga kurth emocional.

  Une mendoj se njerzve qe thojne shijo jeten me keto forma mos ia vesh veshin pasi ndonjeri prejtyre mund te jete dhe profesor vete dhe i pelqejne keto karizma.
  Jeta eshte lufte dhe ti duhet te luftosh per te miren tende.Jo shpesh here emocionet jane te mira per ne sidomos kur ato mundin llogjiken e shendoshe.

  Te uroj te clirohesh nga ato emocione dhe do ta kuptosh se ka qene vetem nje droge e castit e cila fatmiresisht nuk do ti jepte jetes tende nje sens te keq qe me vone do te doje mos ndodhte kurre.

 7. #47
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Kjo eshte shume e thjeshte, bonja 'bllok' atij profesorit dhe ta jap adresen time te emailit. 'mesia4ever@hotmail.com' Ka ende beqare...

  (mjekesia i forte je a, qitash edhe psikologjine e paske marre seriozisht, sa i perket teologjise je i deshtum)
  Destroyer of falsehood :)

 8. #48
  .....
  Anėtarėsuar
  18-04-2009
  Vendndodhja
  ne shpi
  Postime
  105
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Goce 16 vjece ca do ti me profesorin e martuar aman!!!!nuk kishte cuna klasa??
  Nuk ja arrin te kuptosh se ai te do per nevojat e tij dhe mjaft!!!

  Jeta eshte shume e komplikuar vetevetiu edhe kur mendohemi shume e shume here te marrim nje vendim, ske pse e fut veten ne hall ti vete me duart e tua.

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Enush
  Anėtarėsuar
  02-06-2009
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Pellmbesha10 Lexo Postimin
  Faleminderit per fjalet e mira!
  Une jam munduar te veproj mire, por s'ja kam arritur, sepse e mira do te ishte qe une te mos flisja me permes msn-se fare, qe nga momenti kur ai me shprehu "dashurine" e tij. Por se di qka ka qene ajo qe me ka shty aq shume qe te flisja me te, ne momentin qe me vinte deshira per te biseduar, behesha shume keq, nuk arrija te koncentrohesha as ne mesim, dhe dilja e flisja, edhe pse e di qe kam bere gabim. Por, tani kane ndryshauar gjerat, e kam shlyer nga emaili im dhe po ndihem shume rehat. Jam ne kerkim te "princit te endrrave"!
  Mire u lexofashim!
  E dashur Pellumbeshe, Zemra ka arsyet e saj qe arsyetimi nuk eshte ne gjendje ti kuptoj
  Me vjen keq kur lexoj disa mesazhe ketu, mesazhe ku flet vetem racjonaliteti dhe aspak ndienja, Mesazhe, ku perbejne gjykime e paragjykime.
  Historia juaj eshte nje histori banale, qe i ndodh shume njerve. Kam degjuar historia akoma me te tmershme se kjo, pikerisht sepse zemra nuk arsyeton si llogjika.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Enush : 05-06-2009 mė 16:42
  Injoranca eshte me e poshter se poshtersia...

 10. #50
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Anėtarėsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  34
  Postime
  3,452
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime
  ke vepruar shume mire...edi qe dhe vuan se cfare fai ke ti qe je dashuruar nuk mundesh ta komandosh zemren...ai esht i martuar e para e dyta ai qenka nji njeri i poshter dhe esht i martuar dhe do te dali me ty etj etj ....me e mira do ishte te shkeputshe dhe kontaktin me ate person as msn as edhe nji gje.....mire ke ber qe nuk ke pranuar dhe mos prano...por sic te thash mos kontak me ate njeri se mendo pak dhe per gruan e ti qe ne ket rast ajo esht viktim sic je dhe ti....
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e diita
  Anėtarėsuar
  16-10-2007
  Vendndodhja
  De
  Postime
  283
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Pellmbesha10,

  Ti vet je ajo qe duhet ti ndihmosh vetes tende. Mendo njehere se cka cfare te mire te sjell nese do takoesh me ate person. Qellimet pse ai don te takohet me ty dihen dhe nese e arriti te jesh e sigurt qe do demtohesh me shum se te ardhme me ate person nuk ke.
  Ruje veten mos bi pre e fiksimit qe e ke.

  Uroj ta kalosh sa me lehte!

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-09-2009
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mos e mbyll jeten me nje njeri te martuar........eshte shume e veshtire.......me beso.......ka djem beqare plot....

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

 1. SPIRITUALITETI: Kapitulli IV - Dashuria ėshtė virtyti mė i madh
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2006, 15:57
 2. Koncepti i Dashurisė Kristiane
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-08-2005, 20:05
 3. Dashuria rilind ēdo ditė
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-07-2005, 10:57
 4. Lumi i zjarrtė
  Nga Matrix nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-02-2005, 08:04
 5. Dashuria Romanca Dhe Shen Valentini
  Nga Klevis2000 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 15-02-2005, 12:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •