Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 50
 1. #21
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga Noellag

  3. Personi qe nuk do kishte sherim do ishe ti
  Mire. Edhe pse nuk vuaj nga depresioni faleminderit per pergjigjet.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  40
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  do doja te dija se a eshte nje semundje e vetme qe perfshin depresionin , ankthin dhe stresin ?


  apo jane te ndryshme ose jane e njejta gje por sipas kategorive , te uleta e te larta ?


  une do ju tregoj disa simptoma te nje pacienti dhe ju me tregoni se nga cfare vuan , nga depresioni , ankthi apo stresi ?


  humbje te vogel te kujteses , ose veshtiresi per te kujtuar ngjarje ;

  humbje perqendrimi gjate punese ose bisedave .

  rahje te forta te zemres dhe veshtiresi ne frymemarje gjate nje iritimi , zenke , sherri ose gjate nje situate te veshtire , presion nga punedhenesi , nga familjare , lodhje e tepert.etjera.

  deshire per te qene i vetem dhe i zoluar nga shoqeria , madje edhe nga familjaret .

  nenvleftesim i vetvetes mendime dhe situata te se kaluares prej te cilave ndihesh keq , fiksimi pas ketyre gjerave .


  do doja te dija se cfare organesh sulmon me shume stresi dhe cfare semundjesh rezikojme nga stresi ?

  a matet srtesi ?

  si kurohet ?

 3. #23
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga maratonomak Lexo Postimin
  do doja te dija se a eshte nje semundje e vetme qe perfshin depresionin , ankthin dhe stresin ?


  apo jane te ndryshme ose jane e njejta gje por sipas kategorive , te uleta e te larta ?


  une do ju tregoj disa simptoma te nje pacienti dhe ju me tregoni se nga cfare vuan , nga depresioni , ankthi apo stresi ?


  humbje te vogel te kujteses , ose veshtiresi per te kujtuar ngjarje ;

  humbje perqendrimi gjate punese ose bisedave .

  rahje te forta te zemres dhe veshtiresi ne frymemarje gjate nje iritimi , zenke , sherri ose gjate nje situate te veshtire , presion nga punedhenesi , nga familjare , lodhje e tepert.etjera.

  deshire per te qene i vetem dhe i zoluar nga shoqeria , madje edhe nga familjaret .

  nenvleftesim i vetvetes mendime dhe situata te se kaluares prej te cilave ndihesh keq , fiksimi pas ketyre gjerave .


  do doja te dija se cfare organesh sulmon me shume stresi dhe cfare semundjesh rezikojme nga stresi ?

  a matet srtesi ?

  si kurohet ?
  Do te shpjegoj thjesht dhe shume shkurt


  Humbja e kujtese ose veshtiresi per te kujtuar ngjarjen mund te vije nga konfuzioni, stresit post traumatik , depresioni i larte nervor ,gjithmone nese ke pare analizat dhe nuk ka ndonje shkak tjeter. Humbja e kujteses ka origjinen e nje semundje tjeter si demetria. Pra eshte e veshtire te percaktohet nese nuk e ke pare analizat e metejshme apo duke bere disa pyetje te tjera te pacienti.

  Stresi (depresioni- ankthi} krijon nje gjendje emocionale te renduar dhe mund shkaktoje semundjet te zemres .semundje te stomakut. mund te shkaktoje semundje nervore, inflamacion nervor ,mund te shkaktoje dobesi fizike si mpirje muskujt, lodhje kronike, humbje peshe.

  Pasi lexon keto simptoma mjeku kerkon te beje analizat specifike per te qene i
  bindur nese ka ndonje shkak tjeter qe e shkakton kete gjendje..

  Keshilla ime eshte qe duhet te vizitohet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Noellag : 11-08-2012 mė 03:47
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  Citim Postuar mė parė nga maratonomak Lexo Postimin
  do doja te dija se a eshte nje semundje e vetme qe perfshin depresionin , ankthin dhe stresin ?


  apo jane te ndryshme ose jane e njejta gje por sipas kategorive , te uleta e te larta ?


  une do ju tregoj disa simptoma te nje pacienti dhe ju me tregoni se nga cfare vuan , nga depresioni , ankthi apo stresi ?


  humbje te vogel te kujteses , ose veshtiresi per te kujtuar ngjarje ;

  humbje perqendrimi gjate punese ose bisedave .

  rahje te forta te zemres dhe veshtiresi ne frymemarje gjate nje iritimi , zenke , sherri ose gjate nje situate te veshtire , presion nga punedhenesi , nga familjare , lodhje e tepert.etjera.

  deshire per te qene i vetem dhe i zoluar nga shoqeria , madje edhe nga familjaret .

  nenvleftesim i vetvetes mendime dhe situata te se kaluares prej te cilave ndihesh keq , fiksimi pas ketyre gjerave .


  do doja te dija se cfare organesh sulmon me shume stresi dhe cfare semundjesh rezikojme nga stresi ?

  a matet srtesi ?

  si kurohet ?
  me sa kuptoj une duhet te vizitohet te neuropsikiatri ,sepse aty ka shenja per te neurologu dhe te psikiatri

  stresi dhe ankthi jane semundje nervore ndersa depresioni eshte semundje mendore

  duhet jo vetem te shkoje urgjentisht te neuropsikiatri por ajo qe ka edhe me shume rendesi per mendimin tim duhet edhe te ndryshoje rrenjesisht edhe menyren e jeteses ,pasi keto semundje kane dy shkaqe kryesore njera eshte programet karmike ose shqip aksion-reaksionet qe ne trashegojme nga jetet e kaluara , dhe shkaku tjeter eshte ambjenti rrethues ku jetojme duke filluar qe nga familja-farefisi, shoqeria-puna , dhe te tjera qe lidhen me keto ,dmth shkurtimisht kane shkaqe te brendshme dhe shkaqe te jashtme , te dyja duhen patur parasysh ne kurimin e ketyre semundjeve

  kalofsh mire
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 12-08-2012 mė 03:20

 5. #25
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin

  stresi dhe ankthi jane semundje nervore ndersa depresioni eshte semundje mendore

  pasi keto semundje kane dy shkaqe kryesore njera eshte programet karmike ose shqip aksion-reaksionet qe ne trashegojme nga jetet e kaluara , dhe shkaku tjeter ..............
  Cka je tu thane bre?!
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 6. #26
  test
  Anėtarėsuar
  05-04-2012
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  50
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nese eshte interesuar personi i cili i ka keto te dyja atehere jan te sheryeshme nese jo eshte rrezik qe kjo te kaloj ne me te keqen ne te qmendur. Njerzit e frikesojn veten edhe i marrin gjerat shume per zemer dhe kalojn ne depresion prandaj eshte mire qe njeriu te ket nje besim.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,719
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Cka je tu thane bre?!
  jam tuj thone bre se duhet te lexosh ne ne google materjale ne lidhje me recarnacionin-rimisherimin dhe keshtu arrin te krijosh nje ide se ca eshte ajo qe quhet jeta e kaluar apo me sakte jetet e kaluara te nje individi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 14-09-2012 mė 17:47

 8. #28
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  po dalengadale dhe me shume durim e kurajo...

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  40
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  Citim Postuar mė parė nga maratonomak Lexo Postimin
  do doja te dija se a eshte nje semundje e vetme qe perfshin depresionin , ankthin dhe stresin ?


  apo jane te ndryshme ose jane e njejta gje por sipas kategorive , te uleta e te larta ?


  une do ju tregoj disa simptoma te nje pacienti dhe ju me tregoni se nga cfare vuan , nga depresioni , ankthi apo stresi ?


  humbje te vogel te kujteses , ose veshtiresi per te kujtuar ngjarje ;

  humbje perqendrimi gjate punese ose bisedave .

  rahje te forta te zemres dhe veshtiresi ne frymemarje gjate nje iritimi , zenke , sherri ose gjate nje situate te veshtire , presion nga punedhenesi , nga familjare , lodhje e tepert.etjera.

  deshire per te qene i vetem dhe i zoluar nga shoqeria , madje edhe nga familjaret .

  nenvleftesim i vetvetes mendime dhe situata te se kaluares prej te cilave ndihesh keq , fiksimi pas ketyre gjerave .


  do doja te dija se cfare organesh sulmon me shume stresi dhe cfare semundjesh rezikojme nga stresi ?

  a matet srtesi ?

  si kurohet ?
  Do te shpjegoj thjesht dhe shume shkurt


  Humbja e kujtese ose veshtiresi per te kujtuar ngjarjen mund te vije nga konfuzioni, stresit post traumatik , depresioni i larte nervor ,gjithmone nese ke pare analizat dhe nuk ka ndonje shkak tjeter. Humbja e kujteses ka origjinen e nje semundje tjeter si demetria. Pra eshte e veshtire te percaktohet nese nuk e ke pare analizat e metejshme apo duke bere disa pyetje te tjera te pacienti.

  Stresi (depresioni- ankthi} krijon nje gjendje emocionale te renduar dhe mund shkaktoje semundjet te zemres .semundje te stomakut. mund te shkaktoje semundje nervore, inflamacion nervor ,mund te shkaktoje dobesi fizike si mpirje muskujt, lodhje kronike, humbje peshe.

  Pasi lexon keto simptoma mjeku kerkon te beje analizat specifike per te qene i
  bindur nese ka ndonje shkak tjeter qe e shkakton kete gjendje..

  Keshilla ime eshte qe duhet te vizitohet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Noellag : 11-08-2012 mė 10:47
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

  as neuropsikiater , as mjekim asgje nuk kam bere ;


  i vetem ia dal mbane me se miri.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  depresioni jo, ankthi po
  problemi eshte se ata qe e kane nuk e kuptojne se sa deme e krime shkaktojne.....
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  40
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  Citim Postuar mė parė nga Elian70 Lexo Postimin
  depresioni jo, ankthi po
  problemi eshte se ata qe e kane nuk e kuptojne se sa deme e krime shkaktojne.....

  depresioni

  cfare eshte depresioni ?


  shperthim i papritur i nervave ?


  murmuritje
  gjume i trazuar
  humbje e kujteses ose veshtiresi per te kujtuar ngjarje
  fiksim dhe mendim te ngjarje te cilat te bejne te ndihesh fajtor
  e te tjera

  nese keto simptoma tregojne depresion , atere qenkam ne hall te madh

 12. #32
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  cfare quan "murmuritje" ti maratonomak? humbje e kujteses ne c'kuptim? si ndodh?

 13. #33
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  Citim Postuar mė parė nga maratonomak Lexo Postimin
  depresioni

  cfare eshte depresioni ?


  shperthim i papritur i nervave ?


  murmuritje
  gjume i trazuar
  humbje e kujteses ose veshtiresi per te kujtuar ngjarje
  fiksim dhe mendim te ngjarje te cilat te bejne te ndihesh fajtor
  e te tjera

  nese keto simptoma tregojne depresion , atere qenkam ne hall te madh
  Me cfare ke pershkruar me siper me teper i ngjason ankthit/stresit.

  Depression is a medical illness that causes a persistent feeling of sadness and loss of interest. Depression can cause physical symptoms, too. Also called major depression, major depressive disorder and clinical depression, it affects how you feel, think and behave. Depression can lead to a variety of emotional and physical problems. You may have trouble doing normal day-to-day activities, and depression may make you feel as if life isn't worth living.

  More than just a bout of the blues, depression isn't a weakness, nor is it something that you can simply "snap out" of. Depression is a chronic illness that usually requires long-term treatment, like diabetes or high blood pressure. But don't get discouraged. Most people with depression feel better with medication, psychological counseling or other treatment.


  Burimi: Mayoclinic
  I LOVE GOD

  j&g

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  40
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  :^
  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  cfare quan "murmuritje" ti maratonomak? humbje e kujteses ne c'kuptim? si ndodh?
  nuk e prisja kurre qe do terhiqja vemendjen si pacient i cmendur ne kete forum


  tashi murmuritja ndodh kur komshia te can ****** dhe nuk te le te flesh gjume pasi ben seks me grun a dashnoren e vet deri naten vone ose kur punedhenesi te can ****** ose kur me kane borxh njerezit e mi dhe as kujtohen ti kthejne , ose kur te duhet presesh 1 ore ne trafik te dendur e tjera dhe murmuritje do te thote sharje miku im , sharje nga fara e fisi , moter babe e nane

  kurse humbje e kujteses do te thote kur te pyet punedhenesi nese u pagova muajin e kaluar , ose kur te pyesin se ne cilen shtepi riparuam para 2 vjetesh , etjera

  nuk dua ta lodh trurin dhe te sforcohem te kujtoj ngjarje te cilat kane kaluar .

 15. #35
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  mua me duket se ti ke nje zemerim te madh ne brendesi e kjo gjendje e perkeqeson akoma me shume stresin ndaj te cilit prekesh lehte, sidomos kur ndodhesh ne situata stresuese... inati dhe zemerimi jane te demshem, shume me teper nga cfare mund te mendohet

  ne fillim mendova se mund te ishte nje lloj stresi pas traumes, edhe kjo duhet verifikuar...

 16. #36
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  mua me duket se ti ke nje zemerim te madh ne brendesi e kjo gjendje e perkeqeson akoma me shume stresin ndaj te cilit prekesh lehte, sidomos kur ndodhesh ne situata stresuese... inati dhe zemerimi jane te demshem, shume me teper nga cfare mund te mendohet
  Me sa duket po kalon ndonje nervous breakdown. Maratonomak nuk do te thote qe je i cmendur, por qetesohu edhe merri gjerat me me qetesi. Good luck!
  I LOVE GOD

  j&g

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  40
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  :^
  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  mua me duket se ti ke nje zemerim te madh ne brendesi e kjo gjendje e perkeqeson akoma me shume stresin ndaj te cilit prekesh lehte, sidomos kur ndodhesh ne situata stresuese... inati dhe zemerimi jane te demshem, shume me teper nga cfare mund te mendohet

  ne fillim mendova se mund te ishte nje lloj stresi pas traumes, edhe kjo duhet verifikuar...
  si thua , doktoreshe , a kam shpresa ?

  sinqerisht tani , pa shaka , dua te te them , a egziston njeri ne kete kohe pa nje zemerim brenda vetes ?

  cdo kush e ka nje zemerim , nje dhimbje , nje padrejtesi , dhe dikush zgjedh ta harroje kurse dikush e perpunon , e ushqen dhe ushqehet prej zemerimit , urrejtjes , dhe ashtu si hekuri formohet ne zjarr po ashtu edhe shpirti yne provohet prej kesaj jete .

 18. #38
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  Citim Postuar mė parė nga maratonomak Lexo Postimin
  :^

  si thua , doktoreshe , a kam shpresa ?

  sinqerisht tani , pa shaka , dua te te them , a egziston njeri ne kete kohe pa nje zemerim brenda vetes ?

  cdo kush e ka nje zemerim , nje dhimbje , nje padrejtesi , dhe dikush zgjedh ta harroje kurse dikush e perpunon , e ushqen dhe ushqehet prej zemerimit , urrejtjes , dhe ashtu si hekuri formohet ne zjarr po ashtu edhe shpirti yne provohet prej kesaj jete .
  shpresa kemi te gjithe pa perjashtim

  por shpirtin me zemerim mos e ushqe, heret a vone kthehet ne dicka shkaterruese dhe sa me shume kohe kalon aq me shume do kesh veshtiresi te ndryshosh...

 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  40
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  shpresa kemi te gjithe pa perjashtim

  por shpirtin me zemerim mos e ushqe, heret a vone kthehet ne dicka shkaterruese dhe sa me shume kohe kalon aq me shume do kesh veshtiresi te ndryshosh...

  buzeqeshje e thyer ,


  lezova ne nje liber nje histori vertet te dhimshme

  nje oficere amerikane kishte vrare te gjithe skuadren e vet gjate nje shoerthimi nervash dhe a e di pse ?

  gjate femijerise ishte keqtrajtuar nga prinderit e vet dhe duke u ritur truri i saj avash avash i harronte keqtrajtimet dhe pjesa e trurit ku ndodheshin keto kujtime te hidhura u bllokuan , gjate femijerise u sistemuan ,dhe u magazinuan ne ate pjese se trurit dhe vete truri krijoi kete sistem per vetmbrojtje duke bere qe keto kujtime te jene te bllokuara ,pasi ajo vajze mund edhe vriste veten per shkak te travmave qe shkaktonin porinderit e saj , dhe qe nga adoleshenca e duke u ritur keto kujtime u bllokuan derisa ne moshen 37 vjece papritmas iu shfaqen porsi nje film ne trurin e saj te gjitha kujtimet dhe ne ate caste pesoi krize nervore dhe nga presioni nervor rembeu armen dhe vrau te gjithe qe i dilnin perpara ;

  a nuk eshte e cuditshme kjo

  per gjithe ato vite ato kujtime ishin te mbyllura dhe papritmas behen aktive dhe menjehere shnderohesh ne nje bomb me sahat .


  gjithsesi lavdi Zotit une nuk kam qene , nuk jam e nuk do jem kaq keq ,por mund te them qe zemerimi nuk sherohet , dhe zemerimi eshte pjese e jetes , karakterit dhe shpirtit tone.

 20. #40
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: A shėrohet depresioni dhe ankthi?

  Citim Postuar mė parė nga maratonomak Lexo Postimin
  buzeqeshje e thyer ,


  lezova ne nje liber nje histori vertet te dhimshme

  nje oficere amerikane kishte vrare te gjithe skuadren e vet gjate nje shoerthimi nervash dhe a e di pse ?

  gjate femijerise ishte keqtrajtuar nga prinderit e vet dhe duke u ritur truri i saj avash avash i harronte keqtrajtimet dhe pjesa e trurit ku ndodheshin keto kujtime te hidhura u bllokuan , gjate femijerise u sistemuan ,dhe u magazinuan ne ate pjese se trurit dhe vete truri krijoi kete sistem per vetmbrojtje duke bere qe keto kujtime te jene te bllokuara ,pasi ajo vajze mund edhe vriste veten per shkak te travmave qe shkaktonin porinderit e saj , dhe qe nga adoleshenca e duke u ritur keto kujtime u bllokuan derisa ne moshen 37 vjece papritmas iu shfaqen porsi nje film ne trurin e saj te gjitha kujtimet dhe ne ate caste pesoi krize nervore dhe nga presioni nervor rembeu armen dhe vrau te gjithe qe i dilnin perpara ;

  a nuk eshte e cuditshme kjo

  per gjithe ato vite ato kujtime ishin te mbyllura dhe papritmas behen aktive dhe menjehere shnderohesh ne nje bomb me sahat .


  gjithsesi lavdi Zotit une nuk kam qene , nuk jam e nuk do jem kaq keq ,por mund te them qe zemerimi nuk sherohet , dhe zemerimi eshte pjese e jetes , karakterit dhe shpirtit tone.
  jo, nuk eshte e cuditshme...raste te tilla ka plot, per fat te mire nuk perfundojne te gjitha ne menyre kaq tragjike, por kjo nuk do te thote se ato raste nuk jane te demshme... truri yne eshte teper teper delikat, dhe ne rast rreziku krijon sisteme te ndryshme mbrojtjeje ne menyre qe te ruaje ekuilibrin i tij, gjithcka behet me qellim qe te vazhdoje jeta, pra per mbijetese.. por ne te vertete eshte nje ekuiliber i rreme, sepse mjafton fare pak qe te prishet. ndaj ne te tilla raste keshillohet gjithmone qe te perballohet problemi...per menyren se si mund te perballohet ekzistojne teknika te ndryshme per te cilat nje psikolog apo nje psikiater mund te flasi me shume...gjithsesi keshillohet nje trajtim ne psikoterapi...
  zemerimi/inati sherohet por kjo varet nga ti...

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Depresioni
  Nga Leila nė forumin Pyetni psikologun
  Pėrgjigje: 62
  Postimi i Fundit: 17-05-2012, 16:54
 2. Paniku dhe ankthi
  Nga Albo nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 10-11-2010, 07:04
 3. Depresioni dhe sėmundjet e zemrės
  Nga Gimi3 nė forumin Pyetni psikologun
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-03-2007, 07:56
 4. Ankthi i quajtur ateizėm
  Nga intel inside nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-01-2007, 22:49

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •