Close

Rezultati i Sondazhit: Cila eshte fotografia me e bukur sipas jush?

Votues
66. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Meditim nen perendimin diellit..!!

  22 33.33%
 • Epshet e nje perendie te ngurte

  2 3.03%
 • Ne Kujtim te Nenes

  2 3.03%
 • Trėndafili egėr

  11 16.67%
 • Survival - Mbijetesa

  4 6.06%
 • Fluturim mbi Adriatik

  16 24.24%
 • Pamja e Nje fundi te Dashuris

  3 4.55%
 • Ah, qe s'di not akoma

  2 3.03%
 • Prush i Kuq Janari

  4 6.06%
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 60
 1. #41
  Shtegtari! Maska e Gregu
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  877
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga verdure Lexo Postimin
  trendafilin e eger apo Kaqen siq i themi neve.
  Trendafil mban titullin kur eshte ne gjelbrim dhe me petale lulesh, kurse keshtu vetem si frut disa e quajn kaēė me "ē".
  "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

 2. #42
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Bravo shume te bukura..
  Votova Fluturim mbi Adriatik.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Biondina
  Anėtarėsuar
  08-01-2009
  Postime
  79
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mua po me pelqen : Meditim nen perendimin diellit..!! -

 4. #44
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  48
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime
  Fluturim mbi adriatik votova,vertet e arritur si foto.
  Femija duket sikur po fluturon siper ujin.
  E mrekullueshme

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Altina Bojaxhiu
  Anėtarėsuar
  06-08-2008
  Vendndodhja
  ne cdo vend,sa andej kendej
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  votova per meditim ..... me pelqen me shumeee

 6. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-08-2008
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Trendafili eger ,e thjesht,e bukur,jo e ngarkuar(me fotoshopa)tamam qysh e sheh natyren me sy te lire...edhepse e kisha votu dhe nje tjeter por...

 7. #47
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga beleuro Lexo Postimin
  Trendafili eger ,e thjesht,e bukur,jo e ngarkuar(me fotoshopa)tamam qysh e sheh natyren me sy te lire...edhepse e kisha votu dhe nje tjeter por...
  Nuk e kuptoj perse te gjithe akuzoni photoshopin pa arsye. Un kam par shum konkurse fotografish, dhe gjithkund kam par fotografi te perpunuara, sepse nje fotografi origjinale permban shume gabime qe ndoshta kur e bejme foton(apo duke e bere)nuk mund ti verejm me sy te lire. Ne asnjeren nga fotot nuk pash asgje me shume se rregullim ngjyrash, kontrasti dhe saturimi, dhe qfar problemi na paraqitkan keto?!

  Me respekt,
  sam1r
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 8. #48
  larguar
  Anėtarėsuar
  22-02-2008
  Postime
  317
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga sam1r Lexo Postimin
  Nuk e kuptoj perse te gjithe akuzoni photoshopin pa arsye. Un kam par shum konkurse fotografish, dhe gjithkund kam par fotografi te perpunuara, sepse nje fotografi origjinale permban shume gabime qe ndoshta kur e bejme foton(apo duke e bere)nuk mund ti verejm me sy te lire. Ne asnjeren nga fotot nuk pash asgje me shume se rregullim ngjyrash, kontrasti dhe saturimi, dhe qfar problemi na paraqitkan keto?!

  Me respekt,
  sam1r
  Sepse, shume pak nga keta qe komentojne per fotoshopin duket se kane sy te sprovuar apo njohuri nga fotografia. Diskutojne per saturimin ne fotoshop ne vend qe te diskutojne per driten, detajet fotografike apo harmonine e linjave dhe te elementeve dhe mardheniet e tyre me hapesiren, te cilat jane dhe themelet mbi te cilat ngrihet nje foto apo nje pikture.

 9. #49
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Edhe pse shume me pelqejne dy komentet e fundit, do u lutesha te mos devijojme subjektin e temes ne dicka tjeter. Le te perqendrohemi vetem tek votimi, me vone komente te detajuara.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  me pelqeu shume Fluturim mbi Adriatik

 11. #51
  SHQIPTARE Maska e h_one_y
  Anėtarėsuar
  22-12-2008
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  30
  Postime
  189
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Urime shume foto te bukura, sidomos " Meditim nen perndimit e diellit", dhe "Fluturim mbi Adriatik"
  Rrahjet e zemrės nuk janė asgjė tjetėr pos hapa qė tė ēojnė drejt njė vdekje tė sigurtė!!

 12. #52
  Beware of Imitators.
  Anėtarėsuar
  05-07-2008
  Vendndodhja
  Fushė Kosovė
  Mosha
  27
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Meditim nen perendimin diellit..!!

  Vetem 1 fjale mund ta pershkruaj kete: Kryeveper

 13. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-11-2008
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Meditim nen perendimin diellit..!!

  Kjo foto eshte nje art i vertet qe nuk mundesh me e ba gjithkush!

 14. #54
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  E ndjej te nevojshme te riperseris edhe nje here kete pjese te rregullores te cilet disa me sa duket nuk e kane lexuar........

  Per te votuar, ju duhet te keni te pakten 2 muaj antaresi ne forum nga data e hapjes se cdo konkursi. Psh, per kete konkurs qe fillon me daten 5 Janar, ju duhet te keni krijuar nje antaresi ne forum nga data 5 Nentor 2008 dhe me perpara. Votimet e anetareve qe kane kohe antaresie me te shkurter nga ajo e siper permendur, do shpallen te pa vlefshme. Kjo eshte per te evitur deri diku votimet nga anetaret qe krijojne llogari te dublikuara ne forum.

  Me keqardhje, votimet e anetareve te regjistruar pas dates 5 Nentor do jene te pavlefshme. Pas mbylljes se sondazhit, do rishikohet data e regjistrimit e te gjithe atyre qe kane votuar. Ju lutem ta keni parasysh, qe te mos humbisni kohen tuaj dhe kohen tone.

  Faleminderit.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 15. #55
  larguar
  Anėtarėsuar
  22-02-2008
  Postime
  317
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A ka ardhur koha t'i urojme fitoren autorit/autores se Janarit me Meditimin apo pritet ndonje njoftim perfundimtar?

 16. #56
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ilira2 Lexo Postimin
  A ka ardhur koha t'i urojme fitoren autorit/autores se Janarit me Meditimin apo pritet ndonje njoftim perfundimtar?
  Epo fotografia fituese nuk e permbyll pjesmarrjen ne gare ketu, ajo vazhdon ne finale, dhe si e till duhet ende te mbetet anonime. Per te tjerat foto mendoj qe duhet te tregohen autoret..!
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

 17. #57
  larguar
  Anėtarėsuar
  22-02-2008
  Postime
  317
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga sam1r Lexo Postimin
  Epo fotografia fituese nuk e permbyll pjesmarrjen ne gare ketu, ajo vazhdon ne finale, dhe si e till duhet ende te mbetet anonime. Per te tjerat foto mendoj qe duhet te tregohen autoret..!
  sam1r, e di qe nuk zbulohet autori por kjo nuk perben ndonje pengese per ti thene te lumte atij qe beri Meditimin Mendova se do shpallej "zyrtarisht" fituesi prandaj pyeta. Une po i jap pergezimet e mia dhe keshtu autorit te Meditimit po mendova te ndjek hierarkine e forumit

 18. #58
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ilira2 Lexo Postimin
  A ka ardhur koha t'i urojme fitoren autorit/autores se Janarit me Meditimin apo pritet ndonje njoftim perfundimtar?
  Sigurisht sigurisht, pse jo?

  Perderisa tema eshte hapur, do te thote se cdo koment, kritike apo urim nga anetaret, per cilen do fotografi cofte, eshte i mirepritur. Tema do vazhdoje te qendroje hapur deri me daten 10, per tu dhene mundesi te gjitheve atyre qe deshirojne te shtojne komentet e tyre rreth fotografive.

  Fotografia qe fiton te derjten te konkuroje ne konkursin final eshte Meditim nen perendimin diellit..!! me 18 vota te vlefshme (4 vota jo te vlefshme, bien ne kundershim me rregulloren)

  Personalisht, nuk kisha dyshim ne suksesin e kesaj fotografie (duke u bazuar tash me dhe ne shijen e anetareve) por mbi te gjitha ne punen e autorit/es. Suksese te metejshme ne konkurset e tjera mujore.  Ndersa fotografia qe u rendit e dyta, por qe mjerisht nuk fitoj te drejte te konkuroje ne finale eshte Fluturim ne Adriatik. 14 vota te vlefshme, 2 vota te pa vlefshme. Nje nga fotografite me te mira, por [ersonalisht mendoj qe autori/ja ka perdorur nje filter me efekt te pa pershtatshem per nje fotografi te tille. Nje tjeter lloj punimi ne kete foto, mbase do sillte perfundime krejtesisht te ndryshme. Uroj autorit/es me teper fat ne konkurimet e tjera dhe e faleminderoj per punen.  Me vjen keq qe nje pjese e konkuruesve nuk kane pare rezultatet e deshiruara ne votime dhe shpresoj qe kjo te mos ndikoje ne ngurtesim, por ne te kundert, te ndikoje ne riperteritje te inciatives per te marre pjese me krijime edhe me te bukura here te tjera. Jam i sigurte qe pasioni juaj / jone, ka me teper per te treguar. Dhe gjithashtu dua ti faleminderoj shume per pjesmarrjen.

  Faleminderit shume dhe ndjehuni te lire te komentoni rreth fotografive qe u kane pelqyer, apo nuk u kane pelqyer, deri sa tema te mbyllet.

 19. #59
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Anėtarėsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Talking

  Meditimi per mua...ngjyrat e qiellit jane klas.
  As qe du me dit!

 20. #60
  -Holy Sinner- Maska e sam1r
  Anėtarėsuar
  26-11-2007
  Vendndodhja
  FusheKosove
  Postime
  1,697
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Urime shume per fituesin/fituesen edhe nga ana ime. Fotografia fituese mendoj se deri diku e ka merituar kte reputacion. Gjithashtu deshiroj tju uroj te gjithe pjesemarresve per mundin e punen e mir qe kan bere. Do shtoja edhe disa komente per fotografi te caktuara.

  -ne kujtim te nenes...tematika apo permbajtja qe pershkruhet ne fotografi, lidhet pak apo fare me titullin(gje qe e pranoj se jo gjith her duhet te lidhet direkt), dhe perveq kesaj ngjyrimi apo saturimi qe i eshte bere, eshte i gabuar. Perndryshe, nese autori/autorja do ti kushtonte me teper vemendje kesaj, ateher rezultati do ishte shume me ndryshe. Me shume kujdes heren tjeter..

  -Trendafili i eger...Realizimi i saj, me 3 rrafshe te perspektives(nese mund ti quaj ashtu), nuk eshte kryer edhe aq mire. Mua me duket se eshte shume e ngarkuar, se autori/autorja po te fotografonte prej pak me larg atyre trendafilave te eger, do te dilte me mire. perndryshe ngjyrimi, edhe vendi jan shume ne nivel. Me shume suksese ne konkurimet e ardhshme...

  -Fluturim mbi Adriatik...Ideja, apo me mire thene, momenti qe ka zene ne foto eshte i mrekullueshem, por ajo qe e ka demtuar ne vota dhe sukses, mendoj se eshte pikerisht ajo qe permendi Bardhi, filtri qe autori/autorja ka perdorur. Uroj me shum se vendin e 2t herave te tjera...

  -Prush i kuq janari...Titulli i eshte pershtatur shume asaj qe autori/autorja ka zene ne foto, por ajo qe e demtoi kte fotografi ne kte konkurim, eshte kualiteti i saj i dobet. Ndoshta metoda dhe opcionet me te cilen aparati ka nxene foton, apo levizja e dores kur ka fotografuar, e ka bere te duket e trubullt ne pjesen me te madhe te saj.

  -Pamja e nje fundi te dashurise...Nuk e di perse e ka perdorur kte filter, por ka gabuar shum autori/autorja, dhe ia ka humbur pjesen me te madhe te vlerave te saj si fotografi. Pastaj titullin disi nuk po arrij ta lidh me krijimin..

  Keto ishin vetem disa mendime te shkurta nga un, per disa prej fotove pjesmarrese ne konkursin Syri i Arte, muaji janar. Sigurisht se jan mendime amatoreske, por shpresoj ti ndihmojn ndokujt, qe tbej me shume kujdes ne garat vijuese.

  Me respekt,
  sam1r
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sam1r : 06-02-2009 mė 13:56
  ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •