Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Anėtarėsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  97
  Postime
  1,560

  Gjendet fėmija i humbur, e ushqenin macet

  Jeta e tij i ngjan pak asaj tė Mowgli, personazhit fantastik tė Librit tė Xhunglės shkruar nga Rudyard Kipling, i cili u braktis nė xhunglėn indiane dhe u adoptua nga ujqėrit


  Jeta e tij i ngjan pak asaj tė Mowgli, personazhit fantastik tė Librit tė Xhunglės shkruar nga Rudyard Kipling, i cili u braktis nė xhunglėn indiane dhe u adoptua nga ujqėrit.

  I vetmi ndryshim ėshtė qė fėmija, kėsaj radhe qė u gjet nga policia e Argjentinės ishte adoptuar nga disa mace endacake.

  Kėshtu ka treguar pėr mediat zėdhėnėsi i policisė sė qytetit tė Misiones, Alicia Lorena Lindgvist pėr “Sunday Telegraph”.

  “Ndėrsa ecja pėrgjatė njė kanali nė qytet vura re njė grup macesh. Nuk kisha parė kaq shumė mace qė rrinin tė gjitha bashkė dhe kėshtu qė u afrova tė shikoja. Pikėrisht aty pashė njė fėmijė. Fėmija ishte i shtrirė dhe macet po e lėpinin, pasi ishte vėrtetė shumė i pisėt”- ka treguar ai.

  Kur polici ka tentuar tė afrohet mė shumė, macet u egėrsuan dhe mu vėrsulėn. Aty pashė se fėmijėn e kishte zėnė gjumi, ndėrsa ato po e mbanin ngrohtė me trup.

  Policia pas njė seri kėrkimesh gjeti tė atin e fėmijės, qė ėshtė njė i pastrehė dhe qė ka treguar se e kishte humbur djalin ditė mė parė, teksa ishte duke mbledhur kartonė qė mė pas i shiste pėr tė nxjerrė ndonjė lek. I ati ka shtuar se djali kishte njė ‘miqėsi’ tė hershme me macet, tė cilat nė shumicėn e herėve i gjenin edhe ushqimin.
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Shume interesante .

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  nje gje nuk e kam kuptuar akoma kur degjoj histori te tille eshte zoti qe kujdeset per engjej te tille apo thjesht njeriu eshte unik ne mizoritetin e vet, e tmerrshme dhe mallengjyese si histori!
  failure is not an option!

 4. #4
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  862
  Shyqyr qe paska mbijetuar vogelushi i shkrete. Kam degjuar edhe here te tjera histori te tilla (ne Spanje me duket nje foshnje qe ishte hedhur ne plehra ishte gjetur nga nje qen qqe e kishte rritur per disa jave). Edhe kafsha qe eshte kafshe ka aq instikt sa per te ndihmuar ne mbijetesen e nje gjallese tjeter. Makes me wonder what some humans are...
  Homo sum; humani nil a me alienum puto.

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-04-2008
  Postime
  496
  Histori e mrekullueshme. Shume info e bukur.

Tema tė Ngjashme

 1. Shėndeti fėmijėror
  Nga Davius nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 08-08-2006, 18:31
 2. Perfundoi gjykimi nė Hagė i Limajt, Balajt dhe Musliut
  Nga Arb nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 470
  Postimi i Fundit: 05-08-2006, 18:56
 3. Padi pėr shpifje ndaj Hashim Thaēit
  Nga Arb nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 22-05-2005, 15:04
 4. Prej 4 vitesh kosovari kėrkon babanė e humbur
  Nga Beqari002 nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-05-2003, 09:47
 5. Gjendet njė "nėnė" pėr Ilirin
  Nga Beqari002 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-02-2003, 11:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •