Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,335
  Postimet n Bllog
  4

  200 t shumkrkuarit shqiptar n t gjith Botn

  Ja 200 te shumekerkuarit shqiptare ne te gjithe boten

  Redinalda Caushaj
  E Hene, 29 Dhjetor 2008

  TIRAN - Policia shqiptare dhe koleget e saj ne te gjithe boten, kane ne listen e personave me te kerkuar rreth 200 shqiptare, kryesisht per krime te renda. Ata akuzohen per vepra te ndryshme penale, si vrasje, krijim dhe pjesemarrje ne organizate kriminale, perdhunime, trafiqe te ndryshme, etj. Per vite me radhe keta persona jane shpallur ne kerkim nderkombetar nga ana e Interpol Tiranes, por kane vazhduar te gezojne lirine e plote. Ata gjenden te fshehur ne skaje te ndryshme te botes, edhe pse nje pjese e tyre kane marre nje denim te formes se prere nga ana e drejtesise shqiptare, ne mungese per veprat qe kane kryer, ndersa pjesa tjeter jane nen hetim apo nen gjykim. Thuajse te gjithe mbajne mbi supe histori te ndryshme, te cilat jane shkruar nga perfaqesues te akuzes dhe kane zene vend ne dosje. Emri i tyre i cilesuar si i pandehur ka pershkruar nje rruge ne te gjithe hallkat. Edhe pse ne listen e Interpolit Internacional, ndodhen 200 personat e shumekerkuar nga vendi yne ne te gjithe boten, nje pjese e tyre, ne krahasim me ata te cilet nuk dihet se ku ndodhen te fshehur, jane zbuluar se ku jetojne por s'mund te arrestohen. Ata nuk mund te ekstradohen ne vendin tone, pasi kane fituar azil politik ne shtetin ku dhe jane strehuar. Ne listen e gjate gjenden emrat e vellezerve Haklaj, te akuzuarit si kreu i te ashtuquajtures "Hakmarrja per Drejtesi", Orik Shyti, Altin Arapi i denuar me burgim te perjetshem nga drejtesia shqiptare etj. Po keshtu ne kete liste gjenden emrat e Gentian Cakes, Izet Haxhise, i njohur si ekzekutori i deputetit te PD-se Azem Hajdari, nje prej drejtuesve te "Bandes se Lushnjes", Enver Dondollaku, etj. Policia e Shtetit neper analiza te ndryshme, pervec te tjerave gjithmone i rikujton te kerkuarit qe kane per te vuajtur denimin e marre nga gjykatat. Lista me emrat dhe fotot e shqiptareve me te kerkuar ne bote eshte shperndare neper komisariatet e vendit, si dhe i eshte dhene Interpolit Internacional qe i ka inkuadruar ne listen e plote te te kerkuarve nga e gjithe bota, bashke me fotot dhe te dhenat e tyre.

  Kater te zhdukurit ne menyre misterioze

  Tirane- Ne nje moshe ende te vogel, ne menyre misterioze tre femije jane zhdukur vite me pare. Ne listen e te humburve rezulton edhe nje i ri, i cili diten kur humbi kontaktet me te afermit e tij ishte vetem 21 vjec. Qe te katert nuk jane gjetur ende. Ata kerkohen nga Interpol Tirana, e cila ka publikuar fotografite e tyre, ne momentin qe ata jane zhdukur. Kater te humburit jane Lirim Bodini, Artur Carja, Rafael Kurti dhe Ylber Likaj. Historite e zhdukjes se tyre misterioze do te ndryshojne shume pak nga njeri tjetri. Ne listen e personave ne kerkim nga Interpol Tirana, rezulton se persona i pare i zhdukur ka qene Ylber Likaj, kur ishte vetem 21 vjec. Ai humbi kontaktet me familjen e tij pikerisht me 20 tetor te vitit 1996, ne Pleshte te Burrelit. Nente vjet me vone u regjistrua nje tjeter zhdukje. Artur Carja vetem 8 vjec humbi nga syte e prinderve te tij ne treg, ne qytetin e Elbasanit. Qe nga ajo dite ai nuk eshte gjendur ende. Nje vit me vone humbi nje tjeter femije. Rafael Kurti, 13 vjec humbi kontaktet e tij me familjen, e cila jeton ne Berat. Ne viti 2007 bashkemoshatari i Kurtit, Lirim Bodini zhduket ne Selishte te Dibres. Per vite me radhe Interpol Tirana ne bashkepunim edhe me homologet e saj ka nisur kerkimet per gjetjen e kater personave. Nga kerkimet nuk ka rezultuar asnje e dhene, ndersa fotografite e tre femijeve jane shperndare ne te gjitha vendet.

  Dy femra ne listen e Interpol Tiranes te shumekerkuara

  Mes morise se historive dhe te dhenave mbi te super te kerkuarit ndodhet emrat dhe fotografite e dy femrave. Keto te fundit, ka te njejtin status si personat e tjere te shpallur ne kerkim. Zylfie Haklaj, e cila kerkohet per disa vrasje dhe plagosje te ndodhura ne qytetin Tropojes. Haklaj eshte vene ne pranga pak muaj me pare ne Suedi, vend ku ishte strehuar prej kohesh se bashku me familjen e saj. Haklaj ka kerkuar azil politik ne Suedi, ndersa pritet qe te vendoset nga Gjykata e Godenbergut nese ajo do te ekstradohet ne vendin tone apo do te fitoje azilin politik si pjesa tjeter e familjes ne Suedi. Femra e dyte e cila rezulton te jete person ne kerkim nderkombetar nga ana e Interpol Tiranes eshte Merita Lamaj. Ajo akuzohet per vepren penale te vrasjes se mbetur ne tentative, ngjarja kjo e ndodhur ne qytetin e Vlores, ku edhe nga kerkohet.  Lista  1.

  Emri: Artan Muca

  Ditelindja: 13 Maj 1971 (37 vjec)

  Vendlindja: Bradashesh/ Elbasan, Shqiperi

  Akuzohet per: Vraje, Perdorim te paligjshem te armeve eksplozivit.

  Kerkohet: Elbasani

  2.

  Emri: Nikoll Ahi

  Ditelindja: 15 Mars 1959 (49 vjec)

  Vendlindja: Bercolle/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve dhe eksplozivit

  Kerkohet: Shkodra

  3.

  Emri: Klodian Ahmataj

  Ditelindja: 5 prill 1978 (30 vjec)

  Vendlindja: Permet/ Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, Perdorim te armeve dhe eksplozivit te kryera ne bashkepunim

  Kerkohet nga: Athina/ Greqi, Gjirokastra/ Shqiperi

  4.

  Emri: Lavderim Ajce

  Ditelindja: 1 prill 1951 (57 vjec)

  Vendlindja: Bitincke/ Devoll/ Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Korce/Shqiperi

  5.

  Emri: Fredi Aliaj

  Ditelindja: 12 qershor 1980 (28 vjec)

  Vendlindja: FIER/Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Durres/ Shqiperi

  6.

  Emri: Sokol Aliaj

  Ditelindja: 6 korrik 1978 (30 vjec)

  Vendlindja: Fier/Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje kryer ne bashkepunim

  Kerkohet:Durres/ Shqiperi

  7.

  Emri: Refik Aliji

  Ditelindja: 22 prill 1963 (45 vjec)

  Vendlindja: Presovo, ish Serbi dhe Mali i Zi

  Akuzohet per: Vrasje kryer ne bashkepunim

  Kerkohet: Serbia

  8.

  Emri: Petrit Ame

  Ditelindja: 14 Maj 1959 (49 vjec)

  Vendlindja: Debar,ish Jugosllavia

  Akuzohet per: Krimet e lidhur me drogen

  Kerkohet: Shkup/ ish-Republika Jugosllave e Maqedonise

  9.

  Emri: Altin Arapi

  Ditelindja: 23 janar 1971 (37 vjec)

  Vendlindja: Vlore, Shqiperi

  Akuzohet per: Mashtrim, Vrasje, Perdorimi i armeve dhe eksplozivit ne krime te kryera ne bashkepunim

  Kerkohet: Tirana/ Shqiperi

  10.

  Emri: Jeton Arifi

  Ditelindja: 18 qershor 1980 (28 vjec)

  Vendlindja: Konculj/ Bujanovac, ish Serbia dhe Mali i Zi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Bujanovac/ Serbi, Vranje/ Serbi

  11.

  Emri: Ilir Avdullahu

  Ditelindja: 24 gusht 1982 (25 vjec)

  Vendlindja: Prishtine, Kosove

  Akuzohet per: Vrasje, Krime te organizuara, krime nderkombetare

  Kerkohet nga: UNMIK

  12.

  Emri: Rrahim Avdullahu

  Ditelindja: 22 Maj 1983 (25 vjec)

  Vendlindja: Prishtine, Kosove

  Akuzohet per:Vrasje

  Kerkohet nga: Prishtina/ UNMIK

  13.

  Emri: Alban Bajraktari

  Ditelindja: 20 shkurt 1977 (31 vjec)

  Vendlindja: Lezhe, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, vrasje te mbetura ne tentative, krime te kryera duke perdorur arme, eksploziv

  Kerkohet nga: Lezhe/ Shqiperi, Tirana/ Shqiperi

  14.

  Emri: Edon Bajrami

  Ditelindja: 5 Nentor 1985 (22 vjec)

  Vendlindja: Prishtina, ish serbia dhe Mali i Zi

  Akuzohet per: Mashtrim nepermjet kompjuterave

  Kerkohet nga: Prishtina

  15.

  Emri: Besnik Balaj

  Ditelindja: 29 Mars 1958 (50 vjec

  Vendlindja: Vlore, Shqiperi gjuha qe flet: shqip

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Prishtina/ Kosova/ UNMIK

  16.

  Emri: Avni Balazi

  Ditelindja: 10 korrik 1969 (39 vjec)

  Vendlindja: Funarez/ Librazhd, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perfshirje ne krime te armeve dhe eksplozivit, kryer ne bashkepunim

  Kerkohet: Shkoder/ Shqiperi

  17.

  Emri: Enkelejd Banaj

  Ditelindja: 21 dhjetor 1974 (33 vjec)

  Vendlindja: Ballsh, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perfshirje te armeve dhe eksplozivit ne krim

  Kerkohet: Fier/ Shqiperi

  18.

  Emri: Dashamir Banushi

  Ditelindja: 14 shkurt 1978 (30 vjec)

  Vendlindja: Elbasan, Shqiperi

  Akuzohet per: trafikim

  Kerkohet: Kavaje/ Shqiperi

  19.

  Emri: Andi Bardhoshi

  Ditelindja: 2 Maj 1975 (33vjec)

  Vendlindja: Durres, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje te kryera ne bashkepunim, perdorim i armeve te paligjshme ne krim

  Kerkohet: Durres/ Shqiperi

  20.

  Emri: Helidon Becka

  Ditelindja: 7 korrik 1978 (30 vjec)

  Vendlindja: Durres, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje kryer ne bashkepunim, perdorim i armeve te paligjshme ne krim

  Kerkohet: Durres/ Shqiperi

  21.

  Emri: Armando Begaj

  Ditelindja: 5 tetor 1969 (38 vjec)

  Vendlindja: Kuc Berat, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, perdorim i armeve ne krim

  Kerkohet: Vlore/ Shqiperi

  22.

  Emri: Altin Belulaj

  Ditelindja: 29 qershor 1980 (28 vjec)

  Vendlindja: Vlore, Shqiperi

  Akuzohet per: trafik te qenieve njerezore

  Kerkohet nga: Vlora/ Shqiperi

  23

  Emri: Riza Berisha

  Ditelindja: 20 korrik 1954 (54 vjec)

  Vendlindja: Kamenica/Kosove

  Akuzohet per: Mashtrim

  Kerkohet nga: Prizreni/ UNMIK

  24.

  Emri: Besnik Bilalli

  Ditelindja: 29 tetor 1981 (26 vjec)

  Vendlindja: Stroc/Strovce, Vushtrri/ Vucitern, Kosove

  Kerkohet: Prishtina/ Kosove

  25.

  Emri:Altin Bocova

  Ditelindja: 3 qershor 1966 (42 vjec)

  Vnedlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperia

  26.

  Emri: Lirim Bodini

  Ditelindja: 1 qershor 1993 (15 vjec)

  Vendlindja: Selishte/ Diber, Shqiperi

  Dita e zhdukjes: Shkurt 2007 kur ishte 13 vjec

  Vendi i zhdukjes: Shqiperi

  27.

  Emri: Petrit Bojkaj

  Ditelindja: 1 gusht 1984 (24 vjec)

  Vendlindja: Isniq/ Kosove,

  Akuzohet per: Akuzime seksuale mbetur ne tentative

  Kerkohet nga: Peja/ Kosove

  28.

  Emri: Ismet Borici

  Ditelindja: 3 dhjetor 1976 (31 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet: Durres/ Shqiperi

  30.

  Emri: Ferdi Bracaj

  Ditelindja: 19 Maj 1979 (29 vjec)

  Vendlindja: Ivanaj/ Malesi e Madhe/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve, eksplozivit ne krim

  Kerkohet: Tirana/ Shqiperi

  31.

  Emri: Leonard Bracaj

  Ditelindja: 15 korrik 1976 (32 vjec)

  Vendlindja: Ivanaj/Malesi e Madhe/ Shkoder,Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve, eksplozivit ne krim

  Kerkohet: Shkoder/ Shqiperi

  32.

  Emri: Engjell Brahimi

  Ditelindja: 1 Maj 1963 (45 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve, eksplozivit ne krim

  Kerkohet: Fier/ Shqiperi

  33.

  Emri: Hair Breshani

  Ditelindja: 5 shkurt 1960 (48 vjec)

  Vendlindja: Mertiraj/ Vlore, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet nga: Vlore/ Shqiperi

  34.

  Emri: Ali Bujupi

  Ditelindja: 13 shkurt 1955 (53 vjec)

  Vendlindja: Glogovac, Kosove

  Akuzohet per: Vrasje mbetur ne tentative

  Kerkohet: Kosova

  35.

  Emri: Halit Bullari

  Ditelindja: 1 Janar 1963 (45 vjec)

  Vendlindja: Shales Elbasan, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Elbasan/ Shqiperi

  36.

  Emri: Besnik Bungajaj

  Ditelindja: 1 Gusht 1976 (32vjec)

  Vendlindja: Puke/ Shqiperi

  Akuzohet per: Perdhunim

  Kerkohet: Tirana/ Shqiperi

  37.

  Emri: Astrit Bushi

  Ditelindja: 5 prill 1978 (30vjec)

  Vendlindja: Lac, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve dhe eksplozivit ne krim

  Kerkohet: Lac/ Shqiperi

  38.

  Emri: Bashkim Buzani

  Ditelindja: 21 Maj 1971 (37 vjec)

  Vendlindja: Cerrik/Elbasan, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje ne bashkepunim, perdorim te armeve, eksplozivit ne krim

  Kerkohet: Elbasan/ Shqiperi

  39.

  Emri: Petrit Buzi

  Ditelindja: 29 Janar 1973 (35 vjec)

  Vendlindja: Kallm i madh/ Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perfshirje te armeve ne krim

  Kerkohet: Fier/ Shqiperi

  40.

  Emri: Gentian Caka

  Ditelindja: 19 qershor 1972 (36 vjec)

  Vendlindja: Elbasan, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje kryer ne bashkepunim

  Kerkohet: Tirana/ Shqiperi

  41.

  Emri: Bedri Cala

  Ditelindja: 9 shtator 1975 (32 vjec)

  Vendlindja: Kutalli/Berat, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Berat/ Shqiperi

  42.

  Emri: Gezim Cara

  Ditelindja: 16 dhjetor 1981 (26 vjec)

  Vendlindja: Dom/Puke, Shqiperi

  Akuzohet per: Perdorim te armeve ne menyre te paligjshme

  Kerkohet: Puke/ Shqiperi

  43.

  Emri: Artur Carja

  Ditelindja: 12 gusht 1995 (13 vjec)

  Vendlindja: Elbasan, Shqiperi

  Dita e zhdukjes: 7 qershor ( 8 vjec)

  Vendi i zhdukjes: Shqiperia

  44.

  Emri: Arben Cauli

  Ditelindja: 21 gusht 1968 (39 vjec)

  Vendlindja: Lushnje, Shqiperia

  Akuzohet per: Perdhunim

  Kerkohet: Lushnje/Shqiperi

  45.

  Emri: Blerim Celaj

  Ditelindja: 23 prill 1974 (34 vjec)

  Vendlindja: Elbasan, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje kryer ne bashkepunim

  Kerkohet: Elbasan/ Shqiperi

  46.

  Emri: Bledar Cerova

  Ditelindja: 15 prill 1977 (31vjec)

  Vendlindja: Berat, Shqiperi

  Gjuhet qe flet: shqip, Italisht

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Berat/ Shqiperi

  47.

  Emri: Vilson Cobo

  Ditelindja: 4 shkurt 1964 (44 vjec)

  Vendlindja: Vlore, Shqiperi

  Akuzuar per: Vrasje kryer ne bashkepunim

  Kerkohet: Vlore/ Shqiperi

  48.

  Emri: Selami Cokaj

  Ditelindja: 5 gusht 1973 (35 vjec)

  Vendlindja: Shoshan/ Tropoje, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve, eksplozviveve ne krime, kryer ne bashkepunim

  Kerkohet: Shkoder, Shqiperi

  49.

  Emri: Besnik Cuedari

  Ditelindja: 16 Janar 1976 (32 vjec)

  Vendlindja: Therepel/ Skrapar, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Skrapar/ Shqiperi

  50

  Emri: Gjergj Cupi

  Ditelindja: 4 shkurt 1969 (39 vjec)

  Vendlindja: Kacinar/ Mirdite, Shqiperia

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve ne krim

  Kerkohet: Mirdite/ Shqiperi

  51.

  Emri: Pellumb Daci

  Ditelindja: 7 Janar 1953 (55 vjec)

  Vendlindja: Tirana, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Tirana/ Shqiperi

  52.

  Emri: Fatmir Daja

  Ditelindja: 20 Janar 1961 (47 vjec)

  Vendlindja: Ciflik Lushnje, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve, eksploziveve ne krim

  Kerkohet: Lushnje/ Shqiperi

  53.

  Emri: Dritan Dajti

  Ditelindja: 17 Nentor 1971 (36 vjec)

  Vendlindja: Tirana, Shqiperia

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Tirana/ Shqiperi

  54.

  Emri: Kreshnik Dauti

  Ditelindja: 7 prill 1983 (25 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperia

  Akuzohet per: Vrasje mbetur ne tentative, perdorim te armeve ne krim ne menyre te paligjshme.

  Kerkohet: Tirana/ Shqiperi

  55.

  Emri: Sokol Decka

  Ditelindja: 21 Mars 1977 (31 vjec)

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve ne krim

  Kerkohet: Durres/Shqiperia

  56.

  Emri: Cukal Delija

  Ditelindja:1 Nentor 1969 (38 vjec)

  Vendlindja: Kajvall/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: Trafik te klandestineve

  Kerkohet nga: Vlora/ Shqiperi

  57.

  Emri: Fiqeret Delija

  Ditelindja: 11 gusht 1965 (43 vjec)

  Vendlindja: Qenas Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve ne menyre te paligjshme ne krim

  Kerkohet: Fier/ Shqiperi

  58.

  Emri: Nikolle Demaj

  Ditelindja: 2 qershor 1950 (58 vjec)

  Vendlindja: Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve ne krim

  Kerkohet: Shkoder/ Shqiperi

  59.

  Emri: Plaurent Dervishaj

  Ditelindja: 2 dhjetor 1972 (35 vjec)

  Vendlindja: Durres, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje ne bashkepunim, perdorim i armeve ne krime, organizate kriminale.

  Kerkohet: Durres/ Shqiperi

  60.

  Emri: Hysni Dervishi

  Ditelindja: 10 shkurt 1969 (39 vjec)

  Vendlindja: Erseke, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Korca/Shqiperi

  61.

  Emri: Kastriot Dervishi

  Ditelindja: 15 prill 1978 (30 vjec)

  Vendlindja: Sheq-gajde/ Syzes/ Berat, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Vlora/ Shqiperi

  62

  Emri: Qendrim Dobruna

  Ditelindja: 19 qershor 1986 (22 vjec)

  Vendlindja: Prishtina, Kosove

  Akuzohet per: mashtrim

  Kerkohet: Prishtine, Kosove

  63.

  Emri: Nesti Docja

  Ditelindja: 27 Mars 1977 (31 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: perdhunim

  Kerkohet: Tirana/Shqiperi

  64.

  Emri: Arben Doda

  Ditelindja: 12 qershor 1972 (36 vjec)

  Vendlindja: Uje Shtreze/ Mirdite, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, per fshirje ne krim te armeve, eksploziveve

  Kerkohet: Mirdita/ Shqiperi

  65.

  Emri: Gentian Doda

  Ditelindja: 11 shtator 1978 (29 vjec)

  Vendlindja: Tirana, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet nga: Mat/ Shqiperi

  66.

  Emri: Preng Dodaj

  Ditelindja: 14 Janar 1975 (33 vjec)

  Vendlindja: Rreshen/ Mirdite, Shqiperi

  Akuzohet per: fshehje te krimit kunder jetes dhe shendetit

  Kerkohet: Mirdite/ Shqiperi

  67.

  Emri: Valentin Dodaj

  Ditelindja: 29 shtator 1978 (29 vjec)

  Vendlindja: Uje - Shtrez/ Mirdite Shqiperi

  Akuzohet per: vjedhje

  Kerkohet: Mirdita/ Shqiperi

  68.

  Emri: Durim Domi

  Ditelindja: 15 prill 1970 (38 vjec)

  Vendlindja: Bilalas/ Maminas/ Durres, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet: Durres/ Shqiperi

  69.

  Emri: Enver Dondollaku

  Ditelindja: 15 Mars 1975 (33 vjec)

  Vendlindja: Lushnje, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje te kryer ne bashkepunim, vrasje me dashje organizate kriminale Kerkohet nga: Durres/ Shqiperi, Tirana/ Shqiperi

  70.

  Emri: Petrit Dushi

  Ditelindja: 1 shkurt 1971 (37vjec)

  Vendlindja: Kacinat/ Mirdite, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet: Mirdita/ Shqiperi

  71

  Emri: Artjol Fata

  Ditelindja: 27 shkurt 1981 (27 vjec)

  Vendlindja: Corovode/ Skrapar, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, perdorim te armeve, eksplozivit gjate kryerjes se krimit

  Kerkohet nga: Skrapar/ Shqiperi

  72.

  Emri: Kastriot Fejzo

  Ditelindja: 9 shkurt 1971 (37 vjec)

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Korce/ Shqiperi  73.

  Emri: Edison Fillolli

  Gjinia: Mashkullore

  Ditelindja: 15 qershor 1979 (29 vjec)

  Vendlindja: Krrabe, Shqiperi

  Akuzohet: Vrasje e kryer duke perdorur armet, eksplozivet, vjedhje

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  74.

  Emri: Kastriot Frasheri

  Ditelindja: 5 tetor 1968 (39 vjec)

  Vendlindja: BeraT, Shqiperi

  Akuzohet per: perdhunim

  Kerkohet nga: Lushnja/ Shqiperi

  75

  Emri: Prendush Fufi

  Ditelindja: 30 qershor 1976 (32 vjec)

  Vendlindja: Mamurras Kurbin, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, perdorim te armeve, eksplozivit gjate krimit

  Kerkohet nga: Kurbin/ Shqiperia

  76.

  Emri: Zef Fusha

  Ditelindja: 2 qershor 1958 (50 vjec)

  Vendlindja: Palaj/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje mbetur ne tentative, perdorim te armeve, eksplozivit gjate krimit

  Kerkohet nga: Shkoder/Shqiperia

  77.

  Emri: Ardian Garubi

  Ditelindja: 24 Janar 1972 (36 vjec)

  Vendlindja: Kosmac/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, perdorim ne menyre te paligjshme te armeve, eksplozivit gjate kryerjes se krimit

  Kerkohet nga: Shkoder/ Shqiperi

  78.

  Emri: Fehim Gashi

  Ditelindja: 22 shtator (31 vjec)

  Vendlindja: Lipjan

  Akuzohet per: vrasje, perdorim te armeve, eksplozivit gjate krimit

  Kerkohet nga: Prishtina/ UNMIK

  79.

  Emri: Ardi Gerbi

  Ditelindja: 15 prill 1978 (30 vjec)

  Vendlindja: Tirana,Shqiperi

  Akuza per: vrasje

  Kerkohet: Naples/ Collier/ Florida/ U.S

  80.

  Emri: Qazim Gishti

  Ditelindja: 4 Maj 1950 (58 vjec)

  Vendlindja: Allprenaj/ Lushnje, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Lushnja/ Shqiperi

  81.

  Emri: Artur Gjocaj

  Ditelindja: 14 prill 1978 (30 vjec)

  Vendlindja: Margegaj/ Tropoje, shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, perdorim te armeve, eksplozivit gjate krimit

  Kerkohet nga: Tropoje/ Shqiperi

  82.

  Emri: Ndrek Gjokaj

  Gjinia: mashkullore

  Ditelindja: 13 dhjetor 1973 (34 vjec)

  Vendlindja: Tropoje, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet: Durres/ Shqiperi

  83.

  Emri: Arjan Gjoni

  Ditelindja: 3 tetor 1978 (29 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: trafik te qenieve njerezore, perdhunim

  Kerkohet nga: Fier/ Shqiperi, Vlore/ Shqiperi

  84.

  Emri: Isak Gjorretaj

  Ditelindja: 10 prill 1956 (52vjec)

  Vendlindja: Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Shkoder/ Shqiperi

  85.

  Emri: Rembrand Godo

  Ditelindja: 17 shkurt 1985 (23 vjec)

  Vendlindja: Vlore, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje mbetur ne tentative

  Kerkohet nga: Vlore/ Shqiperi

  86.

  Emri: Andrea Golloshi

  Ditelindja: 13 shkurt 1976 (32vjec)

  Vendlindja: Korce, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, perdorim te armeve, eksplozivit gjate krimit

  Kerkohet nga: Tirana/ Albania

  87.

  Emri: Ilir Govaci

  Ditelindja: 8 shkurt 1972 (36 vjec)

  Vendlindja: Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje te kryer ne bashkepunim

  Kerkohet: Tirana/ Shqiperi

  88.

  Emri: Durim Gremaj

  Ditelindja: 24 shtator 1973 (34 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: perdhunim

  Kerkohet: Elbasan/ Shqiperi

  89.

  Emri: Agim Hajdaraj

  Ditelindja: 5 gusht 1969 (39 vjec)

  Vendlindja: Tropoje, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, vrasje te mbetur ne tentative, perdorim te armeve, eksplizvit gjate krimit

  Kerkohet: Tirana/ Shqiperi

  90.

  Emri: Hamdi Haklaj

  Ditelindja: 15 Mars 1938 (70 vjec)

  Vendlindja: Babine-Tropoje, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, vrasje te kryera per motive te hakmarrjes, perdorim te paligjshem te armeve, eksplozivit gjate krimit

  Kerkohet: Tropoje/ Shqiperi

  91.

  Emri: Zylfije Haklaj

  Ditelindja: 2 qershor 1963 (45 vjece)

  Vendlindja: Kernaje/ Tropoje, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, perdorim te armeve, eksplozivit gjate krimit

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  92.

  Emri: Arseni Hasani

  Ditelindja: 7 qershor 1981 (27 vjec)

  Vendlindja: Tepelene, Shqiperi

  Akuzohet per: vjedhje kryer ne bashkepunim,. Perdorim te armeve , eksplozivit gjate krimit

  Kerkohet: Gjirokaster/ Shqiperi

  93.

  Emri: Roland Hasani

  Ditelindja: 13 Maj 1970 (38 vjec)

  Vendlindja: Luaras/Kolonje, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet: Korce/ Shqiperi

  94.

  Emri: Selami Hasani

  Ditelindja: 28 Maj 1966 (42 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje kryer ne bashkepunim

  Kerkohet nga: Fier/ Shqiperi

  95.

  Emri: Vladimir Hasani

  Ditelindja: 9 Mars 1976 (32 vjec)

  Vendlindja: Lezhe, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, perdorim i armeve, eksplozivit gjate krimit

  Kerkohet nga: Lezhe Shqiperi

  96.

  Emri: Ekrem Hashani

  Ditelindja: 9 shtator 1969 (38 vjec)

  Vendlindja: Greme - Ferixaj

  Akuzohet per: trafik te klandestineve

  Kerkohet: Kosove/nga UNMIK

  97.

  Emri: Dritan Hate

  Ditelindja: 7 Mars 1975 (33 vjec)

  Vendlindja: Mazreke/ Korce,Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, vjedhje

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  98.

  Emri: Izet Haxhia

  Ditelindja: 9 korrik 1966 (42 vjec)

  Vendlindja: Tropoje Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  99.

  Emri: Xhevair Hila

  Ditelindja: 11 prill 1977 (31 vjec)

  Vendlindja: Dardhe/ Librazhd, Shqiperi

  Akuzohet per: Krim nderkombetar te organizuar, vjedhje

  Kerkohet: Librazhd/ Shqiperi

  100.

  Emri: Bledar Hoxha

  Ditelindja: 4 shtator 1980 (27 vjec)

  Vendlindja: Durre, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje te mbetur ne tentative

  Kerkohet nga: Durres/Shqiperi

  101.

  Emri: Fredi Hoxha

  Ditelindja: 7 korrik 1974 (34 vjec)

  Vendlindja: Shijak/ Durres, Shqiperi

  Akuzohet per: perdhunim

  Kerkohet nga: Durres/ Shqiperi  102.

  Emri: Gezim Hoxha

  Ditelindja: 17 janar 1968 (40 vjec)

  Vendlindja: Rrogozhine/ Durres, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje te kryer ne bashkepunim, perdorim te armeve, eksplozivit

  Kerkohet nga: Kavaje/Shqiperi

  103.

  Emri: Nazmi Hykaj

  Ditelindja: 3 Maj 1962 (46 vjec)

  Vendlindja: Vorf/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: trafik te qenieve njerezore

  Kerkohet nga: Vlora/ Shqiperi

  104.

  Emri: Arlind Hyseni

  Ditelindja: 16 qershor 1985 (23 vjec)

  Vendlindja: Puke, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje perdorim te armeve dhe eksplozivit gjate krimit

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  105.

  Emri: Ylli Hyskaj

  Ditelindja: 3 korrik 1963 (45 vjec)

  Vendlindja: Berat, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet nga: Berat/ Shqiperi, Tirana/ Shqiperi

  106.

  Emri: Defrim Iseberi

  Ditelindja: 11 Mars 1974 (34 vjec)

  Vendlindja: Shtiqen Kukes, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve, eksplozivit gjate krimit

  Kerkohet: Kukes/ Shqiperi

  107.

  Emri: Ibrahim Ismajli

  Ditelindja: 1 qershor 1978 (30 vjec)

  Vendlindja: Lipjan/ Lipjlijan, Kosove

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet: Prishtina/ Kosove

  108.

  Emri: Daniel Jakuza

  Ditelindja: 26 gusht 1972 (35 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: perdhunim

  Kerkohet nga: Gjirokastra/ Shqiperi

  109.

  Emri: Agim Kabashi

  Ditelindja: 20 gusht 1969 (38 vjec)

  Vendlindja: Zalivishte/ Kukes, Shqiperi

  Akuzohet per: krime kuder femijeve, perdhunim

  Kerkohet: Durres/Shqiperi

  110.

  Emri: Xhevat Kaca

  Ditelindja: 20 qershor 1975 (33 vjec)

  Vendlindja: Librazhd, Shqiperi

  Akuzohet per: perdhunim

  Kerkohet nga: Durres/ Shqiptare

  111.

  Emri: Lorenc Kafilaj

  Ditelindja: 18 nentor 1980 (27 vjec)

  Vendlindja: Vlore, Shqiptare

  Akuzohet per: Vrasje kryer ne bashkepunim, perdorim te armeve, eksplozivit

  Kerkohet nga: Vlora/ Shqiperi

  112.

  Emri: Feta Kaja

  Ditelindja: 5 qershor 1976 (32 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve, eksplozivit gjate krimit, vjedhje

  Kerkohet nga: Fier/ Shqiperi

  113.

  Emri: Dritan Karaj

  Ditelindja: 13 shkurt 1981 (27 vjec)

  Vendlindja: Nikel/Fushe Kruje,Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  114.

  Emri: Gazmir Karemanaj

  Ditelindja: 27 qershor 1979 (29 vjec)

  Vendlindja: Rromes-Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, perdorim te armeve, eksplozivit

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  115.

  Emri: Ilmi Kila

  Ditelindja: 21 korrik 1966 (42 vjec)

  Vendlindja: Durres, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet nga: Durres/ Shqiperi

  116.

  Emri: Sami Kila

  Ditelindja: 0 shkurt 1965 (43 vjec)

  Vendlindja: Ishem Durres, Shqiperi

  Akuzohet per:vrasje

  Kerkohet nga: Durres/ Shqiperi

  117.

  Emri: Qendrim Dobruna

  Ditelindja: 19 qershor 1986 (22 vjec)

  Vendlindja: Prishtina, Kosova

  Akuzohet per: mashtrim

  Kerkohet: Prishtina - Kosove

  118

  Emri: Besnik Kishta

  Ditelindja: 27 gusht 1977 (30 vjec)

  vendlindja: Cerrik/ Elbasan, Shqiperi

  Akuzohet per: krime kunder femijeve, perdhunim

  Kerkohet ne: Elbasan/ Shqiperi

  119.

  Emri: Romeo Koci

  Ditelindja: 1 qershor 1970 (38 vjec)

  Vendlindja: Brataj/ Vlore, Shqiptare

  Akuzohet per: vrasje, perdorim te armeve ne krim

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  120.

  Emri: Fatjon Kodra

  Ditelindja: 6 dhjetor 1976 (31 vjec)

  Vendlindja: Tirana, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  121.

  Mbiemri: Koka

  Emri: Marin

  Gjinia: Mashkullore

  Ditelindja: 23 shkurt 1978 (30 vjec)

  Vendlindja: Shperdhet/ Kruje, Shqiperi

  Gjuhet qe flet: shqip

  Kombesia: shqiptare

  Akuzohet per: vrasje, perdorim te armeve ne krim

  Kerkohet nga: Kurbin/ Shqiperi

  122.

  Emri: Artur Kola

  Ditelindja: 22 gusht 1976 (32 vjec)

  Vendlindja Rrile/ Lezhe, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, perdorim te armeve ne krim

  Kerkohet nga: Lezhe/Shqiperi

  123.

  Emri: Luan Kola

  Ditelindja: 20 prill 1973 (35 vjec)

  Vendlindja: Nderfushaz Mirdite, Shqiperi

  Akuzohet per: Organizate kriminale, perdorim te armeve, eksplozivit ne krim, perdhunim

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi  124.

  Emri: Ndrec Kola

  Ditelindja: 5 dhjetor 1962 (45 vjec)

  Vendlindja: Puke, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te paligjshme te armeve

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  125.

  Emri: Ilir Kondi

  Ditelindja: 3 shtator 1975 (32 vjec)

  Vendlindja: Berat, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje , Vrasje te mbetur ne tentative, perdorim te armeve ne krim

  Kerkohet nga: Vlora/ Shqiperi

  126.

  Emri: Astrit Koroveshaj

  Ditelindja: 21 tetor 1975 (32 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: Perdhunim

  Kerkohet nga: Fier/Shqiperi

  127.

  Emri: Florim Krasniqi

  Ditelindja: 7 tetor 1971 (36 vjec)

  Vendlindja: Drenovc/ Kosova

  Akuzohet per: Rrembim

  Kerkohet nga: UNMIK

  128.

  Emri: Osman Krasniqi

  Ditelindja: 9 Mars 1959 (49 vjec)

  Vendlindja: Elbasan, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje te kryer ne bashkepunim, perdorim te armeve ne krim

  Kerkohet nga: Durres/ Shqiperi, Elbasan/ Shqiperi

  129.

  Emri: Artan Kronaj

  Ditelindja: 17 Maj 1971 (37 vjec)

  Vendlindja: Lac, Kurbin, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje te mbetur ne tentative, Perdorim te paligjshem te armeve dhe municioneve

  Kerkohet nga: Shkodra/ Shqiperi

  130.

  Emri: Perikli Kule

  Ditelindja: 8 prill 1969 (39 vjec)

  Vendlindja: Libofshe/ Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet nga: Fier/ Shqiperi

  131.

  Emri: Rafael Kurti

  Ditelindja: 19 korrik 1993 (15vjec)

  Vendlindja: Berat, Shqiperi

  Dita e zhdukjes: 17 nentor 2006 kur ishte 13 vjec

  Vendi i zhdukjes: Shqiperia

  132.

  Emri: Agron Lacaj

  Ditelindja: 1 Maj 1974 (34 vjec)

  Vendlindja: Aliaj/ M. Madhe/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve dhe municioneve

  Kerkohet ne: Shkoder/Shqiperi

  133.

  Emri: Altin Lala

  Ditelindja: 16 Korrik 1974 (34 vjec)

  Vendlindja: Arreze vogel/ Tepelene, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve dhe muncioneve

  Kerkohet nga: Shqiperia

  134.

  Emri: Ndue Lala

  Ditelindja: 9 Nentor 1954 (53 vjec)

  Vendlindja: Mjede/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, Vrasje te mbetur ne tentative, perdorim te paligjshem te armeve dhe municioneve

  Kerkohet nga: Shkoder/ Shqiperi

  135.

  Emri: Joni Lamaj

  Ditelindja: 12 korrik 1982 (26 vjec)

  Vendlindja: Tepelene, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet nga: Vlore/Shqiperi

  136.

  Emri: Merita Lamaj

  Ditelindja: 21 prill 1964 (44 vjece)

  Vendlindja: Dukas/ Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje te mbetur ne tentative

  Kerkohet nga: Vlora/ Shqiperi

  137.

  Emri: Armand Laska

  Ditelindja: 12 Gusht 1976 (32 vjec)

  Vendlindja: Durres, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje

  Kerkohet nga: Durres/ Shqiperi

  138.

  Emri: Gjovalin Lesi

  Ditelindja: 29 Mars 1969 (39 vjec)

  Vendlindja: Rrubik/ Mirdite, Shqiperia

  Akuzohet per: Vrasje, perdorim te armeve dhe municioneve

  Kerkohet nga: Mirdita/ Shqiperi  139.

  Emri: Artan Leskaj

  Ditelindja: 21 Janar 1970 (38 vjec )

  Vendlindja: Vlore, Shqiperi

  Akuzohet per: Shitje te lendeve narkotike

  Kerkohet nga: Vlore/ Shqiperi

  140.

  Emri: Hasan Licaj

  Ditelindja: 14 Maj 1956 (52 vjec)

  Vendlindja: Vlore, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasja

  Kerkohet nga: Fier/Shqiperi

  141.

  Emri: Ylber Likaj

  Gjinia: Mashkullore

  Ditelindja: 26 Maj 1975 (33 vjec)

  Vendlindja: Pleshe, Burrel,Shqiperi

  Dita e zhdukjes: 20 tetor 1996 kur ishte 21 vjec

  Vendi i zhdukjes: Shqiperi

  142.

  Emri: Arsim Lita

  Ditelindja: 15 Janar 1977 (31 vjec)

  Vendlindja: Kukes, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, vrasje te mbetur ne tentative , Armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  143.

  Emri: Hajdar Llani

  Ditelindja: 10 korrik 1952 (56 vjec)

  Vendlindja: Cudhi/Qender/Kruje, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, vrasje te mbetur ne tentative, armembjatje pa leje

  Kerkohet nga: Shqiperia

  144.

  Emri: Eridval Llapi

  Ditelindja: 22 Mars 1980 (28 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet:vrasje, Armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Fier/Sheiperi

  145.

  Emri: Agustin Lleshaj

  Ditelindja: 20 Mars 1966 (42 vjec)

  Vendlindja: Prosek Mirdite, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Shqiperia

  146.

  Emri: Gjergj Loga

  Ditelindja: 19 korrik 1963 (45 vjec)

  Vendlindja: Malebardhe-Milot-Lezhe, Shqiperi

  Akuzohet: vrasja, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Shqiperia

  147.

  Emri: Erlan Luari

  Ditelindja: 4 Mars 1980 (28 vjec)

  Vendlindja: Berat, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Berat/ Shqiperi

  148.

  Emri: Bardh Lula

  Ditelindja: 20 Maj 1970 (38 vjec)

  Vendlindja: M.Rencit/ Lezhe, Shqiperi

  Akuzohet per:vrasje, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Lezhe/ Shqiperi

  149.

  Emri: Edison Lumi

  Ditelindja: 19 shtator 1981 (27 vjec)

  Vendlindja: Korce, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Korce/ Shqiperi

  150.

  Emri: Festim Lushi

  Ditelindja: 22 shtator 1968 (40 vjec)

  Vendlindja: Fushe/ Kruje, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Drejtesia Sheqiptare

  151.

  Emri: Preng Lushi

  Ditelindja: 27 Maj 1966 (42 vjec)

  Vendlindja: Lumzi/ Puke, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet: Puke/ Shqiperi

  152.

  Emri: Amdi Luzi

  Ditelindja: 28 korrik 1961 (47 vjec)

  Vendlindja: Kucove, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Tirana

  153.

  Emri: Gezim Malollari

  Ditelindja: 20 shkurt 1974 (34 vjec)

  Vendlindja: Shushice-Vlore, Shqiperi

  Akuzohet per: Vjedhje

  Kerkohet nga: VLore/ Shqiperi

  154.

  Emri: Paulin Margjini

  Ditelindja: 3 Mars 1967 (41 vjec)

  Vendlindja: Mirdite, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Mirdite/ Shqiperi

  155.

  Emri: Aleks Marku

  Ditelindja: 8 prill 1967 (41vjec)

  Vendlindja: Lezhe, Shqiptare

  Akuzohet per: vjedhje dhe armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Shkoder/ Shqiperi

  156.

  Emri: Gazmir Marku

  Ditelindja: 14 tetor 1986 (21 vjec)

  Vendlindja: Lezhe, Shqiperi

  Akuzohet per: vjedhje e kryer ne bashkepunim, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Lezhe/ Shqiperi

  157.

  Emri: Pal Marku

  Ditelindja: 17 Gusht 1967 (41 vjec)

  Vendlindja: Kallmet Lezhe, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, amembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Lezhe/ Shqiperi

  158.

  Emri: Perikli Marku

  Ditelindja: 5 prill 1964 (44 vjec)

  Vendlindja: Vig/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje arembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Lezhe/Shqiperi

  159.

  Emri: Zef Marku

  Ditelindja: 20 korrik 1961 (47 vjec)

  Vendlindja: Arrel/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: Trafikim te qenieve njerezore

  Kerkohet nga: Vlora/ Shqiperi

  160.

  Emri: Flamur Mehmeti

  Ditelindja: 14 qershor 1970 (38 vjec)

  Vendlindja: Podujeve Kosove

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Prishtine/ Kosove

  161.

  Emri: Ferit Memaj

  Ditelindja: 5 Maj 1972 (36 vjec)

  Vendlindja: Fierze/ Puke, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Puke/ Shqiperi

  162.

  Emri: Kristo Memaj

  Ditelindja: 21 Maj 1967 (41 vjec)

  Vendlindja: Fush arez/ Puke, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, organizate kriminale

  Kerkohet nga: Puke/ Shqiperi

  163.

  Emri: Gezim Memeti

  Ditelindja: 9 Nentor 1986 (21 vjec)

  Vendlindja: Vlore, Shqiperi

  Akuzohet per:vrasje, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Vlore/Shqiperi

  164.

  Emri: Fatos Merkaj

  Ditelindja: 23 Janar 1979 (29 vjec)

  Vendlindja: Mallkeq Vlore, Shqiperi

  Akuzohet per: vjedhje

  Kerkohet nga: Vlore/ Shqiperi

  165.

  Emri: Ilir Mernica

  Ditelindja: 22 shkurt 1974 (34 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: Vrasje, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Fier/ Shqiperi, Tirana/ Shqiperi

  166.

  Emri: Antonin Micaj

  Ditelindja: 6 prill 1964 (44 vjec)

  Vendlindja:Grude e re/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Lezhe/Sheiperi

  167.

  Emri: Saimir Muca

  Ditelindja: 15 shtator 1974 (34 vjec)

  Vendlindja: Kavaje, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  168.

  Emri: Vullnet Mucelli

  Ditelindja: 22 shkurt 1971 (37 vjec)

  Vendlindja: Kresheve/ Permet, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  169.

  Emri: Sefket Musliji

  Ditelindja: 12 shkurt 1963 (45 vjec)

  Vendlindja: Konculj/ Bujanovac, Serbi

  Akuzohet per: vrasje, krim te organizuar, terrorizem, vjedhje

  Kerkohet nga: Bujanovac/ Serbi, Vranje/ Serbi

  170.

  Emri: Fatmir Mustafallari

  Ditelindja: 20 prill 1960 (48 vjec)

  Vendlindja: Gjorgjove/ Skrapar, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Skrapar/Shqiperi

  171.

  Emri: Adriatik Myrta

  Ditelindja: 25 shkurt 1976 (32 vjec)

  Vendlindja: Derstile/ Elbasan,Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, vjedhje

  Kerkohet nga: Lushnja/ Shqiperi

  172.

  Emri: Nikollaq Naci

  Ditelindja: 20 Maj 1965 (43 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: Arembajtje pa leje, prodhim dhe shitje te lendeve narkotike

  Kerkohet nga: Fier/ Shqiperi

  173.

  Emri: Kliton Nanushi

  Ditelindja: 8 prill 1982 (26 vjec)

  Vendlindja: Corovode/ Skrapar, Shqiperi

  Akuzohet per: trafik te qenieve njerezore

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  174.

  Mbiemri:

  Emri: Pllumb Narkaj

  Ditelindja: 19 Maj 1972 (36 vjec)

  Vendlindja: Kastrat/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Shkoder/ Shqiperi

  175

  Emri: Dod Ndoci

  Ditelindja: 10 Janar 1967 (41 vjec)

  Vendlindja: Pjetroshan/ M. Madhe/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Shkodra/ Shqiperi

  176.

  Emri: Eduart Neimi

  Ditelindja: 25 Maj 1976 (32 vjec)

  Vendlindja: Mbjeshov/ Berat, Shqiperi

  Akuzohet per: vjedhje

  Kerkohet nga: Berat/ Shqiperi

  177.

  Emri: Bib Nikja

  Ditelindja: 15 Janar 1982 (26 vjec)

  Vendlindja: Karme/ Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, vrasje te mbetur ne tentative, arembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Shkodra/ Shqiperi

  178.

  Emri: Mark Nikolli

  Gjinia: Mashkullore

  Ditelindja: 28 prill 1964 (44 vjec)

  Vendlindja: Domgjon/ Mirdite, Shqiperi

  Akuzohet per:vrasje , armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Mirdite/ Shqiperi

  179.

  Emri: Nikoll Nikolli

  Ditelindja: 31 Dhjetor 1973 (34 vjec)

  Vendlindja: Lumbardhe/ Puke, Shqiperi

  Akuzohet per: vjedhje e kryer ne bashkepunim, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Shkoder/ Shqiperi

  180.

  Emri: Paulin Nikolli

  Ditelindja: 5 shtator 1976 (32 vjec)

  Vendlindja: Fan/ Mirdite, Shqiperi

  Akuzohet per: vjedhje

  Kerkohet: Kruje/ Shqiptare

  181.

  Emri: Kostandin Nishku

  Ditelindja: 17 tetor 1965 (42 vjec)

  Vendlindja: Cekin/ Gramsh, Shqipteri

  Akuzohet per: krime ndaj femijeve , vrasje

  Kerkohet nga: Durres , Gramsh/ Shqiperi

  182.

  Emri: Pasho Novruzaj

  Ditelindja: 18 Janar 1971 (37 vjec)

  Vendlindja: Vlore, Shqiperi

  Akuzohet per:vrasje e kryer ne bashkepunim, vjedhje e kryer ne bashkepunim

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  183.

  Emri: Zenel Onjea

  Ditelindja: 13 Nentor1976 (31 vjec)

  Vendlindja: Gjirokaster, Shqiperi

  Akuzohet per:krime kunder femijeve, armembajtje pa leje, organizate kriminale

  Kerkohet ne: Gjirokaster/ Shqiperi

  184.

  Emri: Ismet Oruci

  Ditelindja: 8 prill 1975 (33 vjec)

  Vendlindja: Myc Mamez/ Kukes, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, vrasje te kryer ne bashkepunim, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Athina/ Greqi, Tirana/Shqiperi

  185.

  Emri: Kastriot Oxhaj

  Ditelindja: 8 shtator 1964 (44 vjec)

  Vendlindja: Osmenzeze, Berat, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Berati/ Shqiperi

  186.

  Emri: Andrea Papa

  Ditelindja: 26 shtator 1964 (43 vjec)

  Vendlindja: Berat, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Berat/Shqiperi

  187.

  Emri: Valter Paplekaj

  Ditelindja: 23 Maj 1981 (27 vjec)

  Vendlindja: Lekbibaj Tropoje, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Tropoje/ Shqiperi

  188.

  Emri: Ervis Pashaj

  Ditelindja: 20 shkurt 1985 (23 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per:vrasje

  Kerkohet nga: Fier/ Shqiperi

  189.

  Emri: Viktor Pelivani

  Ditelindja: 12 Janar 1976 (32 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje te kryer ne bashkepunim, vjedhje e kryer ne bashkepunim, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Fier/ Shqiperi

  190.

  Emri: Mikel Pellumbi

  Ditelindja: 25 shkurt 1978 (30 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: trafik te lendeve narkotike

  Kerkohet nga: Shqiperi

  191.

  Emri: Ilir Pere

  Ditelindja: 22 korrik 1976 (32 vjec)

  Vendlindja: Gramsh/ Elbasan, Shqiperi

  Akuzohet per: krim kunder femijeve, krim kunder femijeve ne bashkepunim, vrasje e mbetur ne tentative , vrasje e kryer ne bashkepunim, armembajtje pa leje , rrembim personi kryer ne bashkepunim, perdhumim

  Kerkohet nga: Elbasan/ Shqiperi, San Maria Capua Vetere/ Itali

  192.

  Forename: Riza Pleparaku

  Ditelindja: 10 prill 1958 (50 vjec)

  Vendlindja: Pobrat, Berat, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje

  Kerkohet nga: Fier/ Shqiperi

  193.

  Emri: Ledio Pogace

  Ditelindja: 11 korrik 1976 (32 vjec)

  Vendlindja: Fier, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Vlora/ Shqiperi

  194.

  Emri: Leke Prendi

  Ditelindja: 27 shtator 1980 (27 vjec)

  Vendlindja: Fush - Arez/ Puke, Shqiperi

  Akuzohet per:vrasje, arembajtje pa leje, vjedhje

  Kerkohet nga: Puke/ Shqiperi

  195.

  Emri: Vladimir Preza

  Ditelindja: 17 gusht 1982 (26vjec)

  Vendlindja: Barbullush, Shkoder, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, armembajtje pa leje

  Kerkohet nga: Shkodra/Shqiperi

  196.

  Emri: Musa Protoduari

  Ditelindja: 28 gusht 1945 (63 vjec)

  Vendlindja: Poshnje-Berat, Shqiperi

  Akuzohet per: vrasje, krim te organizuar

  Kerkohet nga: Tirana/ Shqiperi

  197.

  Emri: Haki Krasniqi

  Ditelindja: 12 tetor 1977 (30 vjec)

  Vendlindja: Prizren/ Kosove

  Dita e zhdukjes: Maj 2002 kur ishte 24 vjec

  Vendi i zhdukjes: Prizren, Serbi

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e extrem
  Antarsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  kumanov
  Postime
  67
  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Ja 200 te shumekerkuarit shqiptare ne te gjithe boten

  Redinalda Caushaj
  E Hene, 29 Dhjetor 2008

  14.

  Emri: Edon Bajrami

  Ditelindja: 5 Nentor 1985 (22 vjec)

  Vendlindja: Prishtina, ish serbia dhe Mali i Zi

  Akuzohet per: Mashtrim nepermjet kompjuterave

  Kerkohet nga: Prishtina
  Esht gabim kjo apo, nuk e dini se prishtina gjindet ne shtetin e kosoves
  Life is what happens to you, while you are making other plans...

 3. #3
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,907
  Po keshtu ne kete liste gjenden emrat e Gentian Cakes, Izet Haxhise, i njohur si ekzekutori i deputetit te PD-se Azem Hajdari, nje prej drejtuesve te "Bandes se Lushnjes", Enver Dondollaku, etj.
  Nuk e di se kush eshte burimi i ketyre informatave, por eshte me shume gabime.
  Azem Hajdari eshte ekzekekutuar nga ana e Fatmir Haklaj (per te hakmarr vrasjen e vellait),por edhe ky me vone eshte e ekzekutuar nga regjimi i Sali Berishes. E jo vese ky por edeh 3 vellezer tjere te tij dhe disa kusherinj te tyre jane ekzekutur.

  Normal qe nuk ka ekstradime nga shetet perendimore dhe shkaku dihet. Pra e dine se Sala (rregjimi) eshte i implikuar neshume nga keto krimet e kryera, direkt ose indirekt.
  Ndryshuar pr her t fundit nga iliria e para : 18-11-2010 m 08:21
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 4. #4
  sylar Maska e Jackie
  Antarsuar
  21-10-2010
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  539
  Po Altin Lala cdo aty .lol

  lujti dje me kombetaren :P haha

  ps. Hiqe dritan dajtin nga lista se i lau hesapet perfundimisht.
  Against all odds..

 5. #5
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  37
  Postime
  3,440
  sa te ri ishin shumica dhe per vrasje pupupu ca boet keshtu mer zot i modh paska ngel dynjaja keq per te vra rob..per ti gjet kan
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 6. #6
  Eshte biznesi i organeve ne mes.Nuk esht qellimi me i vra por me i mor veshken zemren apo ku ta di une.Ka dal ne mode per mafian tani trafikimi i organeve.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 7. #7
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  37
  Postime
  3,440
  me sa di une kjo mode ka kohe...biles nji veshk shko der ke nja 70 mij € ke me shit gjo ti :P...amon ca me bo gjynof per zotin po ja qe ka dhe keshtu gjonash
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Aksinja
  Antarsuar
  16-01-2011
  Vendndodhja
  kojshi me SknderBeu-n
  Postime
  364
  Citim Postuar m par nga iliria e para Lexo Postimin
  Nuk e di se kush eshte burimi i ketyre informatave, por eshte me shume gabime.
  Azem Hajdari eshte ekzekekutuar nga ana e Fatmir Haklaj (per te hakmarr vrasjen e vellait),por edhe ky me vone eshte e ekzekutuar nga regjimi i Sali Berishes. E jo vese ky por edeh 3 vellezer tjere te tij dhe disa kusherinj te tyre jane ekzekutur.

  Normal qe nuk ka ekstradime nga shetet perendimore dhe shkaku dihet. Pra e dine se Sala (rregjimi) eshte i implikuar neshume nga keto krimet e kryera, direkt ose indirekt.
  Ju paskeni informata goxha t prcipta dhe t gauara, do thoja mos u shprehni me hamendsime apo informacione t marra me ann e thashethemeve
  Secili pr vete, Zoti pr t gjith

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Vdekja
  Antarsuar
  20-06-2007
  Postime
  268
  Paskna shpetuar kesaj radeh ...nuk qenkam n'liste !
  Nuk jam un q ju thrras ,por jeni ju q vini tek un!

Tema t Ngjashme

 1. Diaspora shqiptare n mbrojtje t shtjes son kombtare
  Nga altin55 n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-10-2012, 09:20
 2. Ortodoksia Shqiptare sot
  Nga Orientalist n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-09-2010, 10:11
 3. Misioni Amerikan N Shqipri (1946)
  Nga DriniM n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
 4. Kisha sht Nj
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •