Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e urtesia
  Anėtarėsuar
  22-08-2006
  Vendndodhja
  Ne Dardani -Iliride
  Postime
  430
  K R I SH T I .. - . . L I N D I

  G Ė Z U A R K R I SH T L I N D J E T

  Jete e shendet ne cdo familje,
  paqa dhe meshira e Perendise te kaploj zemrat tuaja,
  fat dhe sukses ne jete,
  harmoni dhe kenaqesi ne gjirin familjar,
  te respektuar, te nderuar ne mesin e shoqerise se gjere,
  qofte nje vit i mbare, i plogesht, i pasur, i lumtur , plot gezim dhe hare per mbare njerezimin.

  Sofra e shtruar ne cdo familje qofte buke e shendetit dhe begatise, ...

  Jam musliman dhe uroj nga zemra.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Peniel : 25-12-2012 mė 02:38 Arsyeja: redaktim
  urtėsia

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-03-2012
  Postime
  37
  gezuar krishlindjet te gjitheve

 3. #23
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  37
  Postime
  5,320
  Ju uroj gjithe Shqiptareve kudo qe ndodhen gezuar Krishtlindjet. Paqe, begati e sa me shume harmoni mes njeri-tjetrit.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,688
  Gezuar Krishtlindjet gjithe atyre qe i festojne

 5. #25
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,660
  Gezuar edhe nga une Krishlindjet per te gjithe ju...
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,516
  Gezuar Krishtlindjet!
  MOS I NDY TEMAT no name

 7. #27
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Gezuar Krishtlindjet!

  Po Urime Krishtlindjet, festa me e rendesishme e 'kalendarit krishter' e cila nuk ka te beje asgje me besimin krishter. Perendia nuk ka ditelindje, pasi Ai ekzistonte gjithmone qe nga perjetesia. Por edhe po te cekej nje date ne Bibel te krishteret nuk do te kishin te drejte ta festonin pa urdherimin e Perendise. Definitivisht Krishti nuk lindi me 25 Dhjetor, eshte e pa kapshme per njerezit e arsyeshem se si mund t'ia festojne dikujt ditelindjen ne date te gabuar.
  Nese i thua nje miku po ta festoj ditelindjen me 20 Qershor kur ai ne te vertete eshte lindur me 25 maj cfare reagimi do te pritshit, sigurisht ai do te mendonte se po tallesh me te!? E keqja e kesaj eshte se vertete ka krishtere qe besojne se Jezusi u lind me 25 Dhjetor.

 8. #28
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,781

  Pėr: Gėzuar Krishtlindjen..

  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 9. #29
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534

  Pėr: Gėzuar Krishtlindjen..

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Po Urime Krishtlindjet, festa me e rendesishme e 'kalendarit krishter' e cila nuk ka te beje asgje me besimin krishter. Perendia nuk ka ditelindje, pasi Ai ekzistonte gjithmone qe nga perjetesia. Por edhe po te cekej nje date ne Bibel te krishteret nuk do te kishin te drejte ta festonin pa urdherimin e Perendise. Definitivisht Krishti nuk lindi me 25 Dhjetor, eshte e pa kapshme per njerezit e arsyeshem se si mund t'ia festojne dikujt ditelindjen ne date te gabuar.
  Nese i thua nje miku po ta festoj ditelindjen me 20 Qershor kur ai ne te vertete eshte lindur me 25 maj cfare reagimi do te pritshit, sigurisht ai do te mendonte se po tallesh me te!? E keqja e kesaj eshte se vertete ka krishtere qe besojne se Jezusi u lind me 25 Dhjetor.
  Krishti mund te lindė nė botėn njerėzore ēdo ditė dhe kohė, por Krishterimi ka vendosur njė ditė pėr ta shenuar (solemnisht) Lindjen e Jezusit. E rendesishme ėshtė se Lindja e Jezusit ėshtė jetėsuar brez pas brezi dhe perc jellur deri tek ne sot. Ju disa sektarė jeni ērregulluar vet dhe pretendoni te krijoni ērregullime edhe tek te tjerėt. Festa deshte apo nuk deshte po shenohet nė katėr anėt e botes duke e kujtuar Betlehemin - vendin ku Lindi Jezusi. Lavdi Zotit - Perendia ja dha botės Mesinė - Shpetimtarin, ne sot e kujtojmė nė dashuri tė Tij.

  Urime dhe per shume mot - Lindja e Jezusit (krishtlindja). GĖZUAR.
  Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215

  Pėr: Gėzuar Krishtlindjen..

  Gezuar Te gjitheve !

 11. #31
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Anėtarėsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
  Mosha
  46
  Postime
  1,258

  Pėr: Gėzuar Krishtlindjen..

  Krishti le tė lindė nė ēdo zemėr njeriu. Kjo festė le tė jetė njė ditė meditimi pėr shkakun e lindjes sė Krishtit nė Tokė.


  Gėzuar tė gjithėve.
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjtė I Shenjtė...

 12. #32
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  33
  Postime
  2,191
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Gėzuar Krishtlindjen..

  Kam nderin dhe kenaqesine tu uroj ju, vizitoreve te rregullt te ForumiShqiptar:

  GEZUAR KRISHTLINDJEN !

  Le tu sjelli kjo feste, paqe, dashuri dhe hare ne ambientet tuaja familjare, kudo qe te jeni. Dua te uroj ne menyre te vecante te gjithe ata shqiptare ne mergim qe festa e Krishtlindjes dhe Vitit te Ri, do ti gjeje larg familjes dhe te afermve te tyre. Gezuar dhe le te jete e aferme dita qe ju te bashkoheni perseri me familjen tuaj. Dhe mos harroni qe jeni jeni pjestare te nje familjeje me te madhe, nje familje qe mbledh perdite shqiptare nga mbare bota, ForumiShqiptar.com.


  GEZUAR KRISHTLINDJEN, NGA MOT GEZUAR!

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Ja Na Erdhi Viti I Ri
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 03-12-2008, 14:13
 2. Gezuar 2005!
  Nga Kryeplaku nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-12-2004, 17:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •