Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 95
 1. #1
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime

  Forumi Shqiptar numron 60.000 antar t regjistruar

  Duke u nisur nga postimi i br nga Albo para saktsisht 3 vite dhe 5 muaj m hert q sht si vijon m posht.

  Kto dit kemi arritur nj shifr rekord n numrin e regjistrimeve. Po t'u hidhni nj sy statistikave t forumit, jan tashm mbi 20000 antar t regjistruar, brenda nj kohe 3 vjeare q ky version i ri i forumit ka qn n prdorim. Nj shifr kjo e lart q ka ardhur si pasoj e nj rritje graduale dhe t qndrueshme t pjesmarrjes n forum me rregjistrime t reja prdit. Me rritjen e numrit t shqiptarve q kan mundsi t prdorin Internetin, rritet edhe pjesmarrja n forum. Forumi Shqiptar sht aktualisht forumi m i madh shqiptar si n pjesmarrje, jetgjatsi dhe nga ana cilsore, megjithse kt t fundit ua lm antarve tan ta vlersojn.

  Ajo q na gzon ne m shume se sa vet numri i antarve t regjistruar q n fund t fundit sht vetm nje shifr, sht konstatimi se forumi shqiptar mbledh shqiptar nga gjith bota, nga t gjitha krahinat e Shqipris, t t gjitha moshave, t besimeve t ndryshme fetare, t profesioneve t ndryshme qe i japin nj larmi dhe interes s jashtzakonshm diskutimeve n forum. Nse deri pak vite me par shqiptart ishin t ndar n Internet n forume t veanta krahinore ku diskutimi i prbashkt dukej si i pamundur, eksperienca dhe ekszistenca e ktij forumi shqiptar e ka hedhur edhe kt tabu posht.

  Me kt rast, po hapim edhe nj sondazh n lidhje me vizitat q secili prej jush bn n forum, duke dashur t msojm se sa prej jush jeni vizitor t rregullt dhe sa prej jush na vizitoni m rrall.

  Stafi i Forumit
  Dhe sot pas nj periudhe shum t shkurtr Forumi Shqiptar ka arritur t dyfishoj shifrat e antarve t regjistruar, ka arritur t dyfishoj interesin q kan njerzit pr forumin dhe ka arritur t dyfishoj vlerat q ka ky forumi madhshtor Shqiptar.

  Sot q nga ky moment Forumi Shqiptar numron 40.000 antar t regjistruar, e gjith kjo vjen si rezultat i puns t palodhshme q ka br stafi i ktij forumi dhe q ka uar deri tek zgjimi i interesit t shum personave. Shpresojm q ky numr ende t rritet dhe vlerat e Forumit Shqiptar do t rriten. Urime forumit pr numrin e antarve t arritur urime stafit t forumit dhe t gjith antarve t forumit ju dshirojm qndrim t kndshm dhe vizita sa m t shpeshta n t ardhmen.

  Stafi i Forumit!
  Sui generis

 2. #2
  p.n.a.p.m.q.g.q.n.t.v.
  Antarsuar
  03-06-2005
  Vendndodhja
  Berat-Tirane-Milano
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga RaPSouL Lexo Postimin
  Duke u nisur nga postimi i br nga Albo para saktsisht 3 vite dhe 5 muaj m hert q sht si vijon m posht.  Dhe sot pas nj periudhe shum t shkurtr Forumi Shqiptar ka arritur t dyfishoj shifrat e antarve t regjistruar, ka arritur t dyfishoj interesin q kan njerzit pr forumin dhe ka arritur t dyfishoj vlerat q ka ky forumi madhshtor Shqiptar.

  Sot q nga ky moment Forumi Shqiptar numron 40.000 antar t regjistruar, e gjith kjo vjen si rezultat i puns t palodhshme q ka br stafi i ktij forumi dhe q ka uar deri tek zgjimi i interesit t shum personave. Shpresojm q ky numr ende t rritet dhe vlerat e Forumit Shqiptar do t rriten. Urime forumit pr numrin e antarve t arritur urime stafit t forumit dhe t gjith antarve t forumit ju dshirojm qndrim t kndshm dhe vizita sa m t shpeshta n t ardhmen.

  Stafi i Forumit!

  Absolutisht qe ky eshte forumi me i madh qe bashkon Shqiptaret nga trevat Shqiptare dhe diaspora por nje numer prej 40000 antaresh eshte teper i ekzagjeruar per te qene realist. Shto ketu qe nje pjese e antareve aktiv jane regjistruar me dy apo me shume emra por le ta pranojme qe ky eshte nje numer i vogel.

  Bera nje kerkim tek lista e antareve dhe me del qe jane gjithsej 10926 anetare. Megjithate dhe keta nje pjese teper e vogel jane aktiv. Psh. nga 15 anetar qe kane ditelindjen sot me perjashtim te Shkelqesia_E_Tij qe eshte teper aktiv (perfitoj nga rasti ti uroj gezuar ditelindjen) 11 anetaret e tjere nuk kane bere qofte dhe nje postim te vetem.

  Mendoj qe puna qe ka bere stafi ka qene shume e mire, formati po ashtu shume i mire por ka akoma pune perpara sepse teknologjia ecen me hapa galopant.

  Pershendes stafin e forumit dhe i uroj pune te mbare.
  Ndryshuar pr her t fundit nga m.g.q.n.t.v. : 22-12-2008 m 18:09
  Nse thon se lufta dmton paqen un "m.g.q.n.t.v." po ju them lufta pr liri sht paqia vet!

 3. #3
  ..... .....
  Antarsuar
  11-05-2008
  Postime
  2,511
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 4 postime
  Urime Albos edhe stafit te tij

 4. #4
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Mendimet ose opinionet e antarve t tjer jan t mirpritura n lidhje me Forumin, stafin, punn dhe vlerat q ka ky Forum dhe staf, si ju antar t rrinj poashtu edhe ato antar m t vjetr q ka forumi.
  Sui generis

 5. #5
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  urime Albos_Darius-"white knight"

 6. #6
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime
  ky eshte nji forum me me shum pak antar seq paske cek ti por antaret e stafit i kan nga 1000 a sa te duash nofka vetem sa per tu reklamuar kinse eshte ma i madhi nder forumet shqiptare
  ndersa per qe eshte forumi me me cenzur ne ket rruzull toksor as qe duhet diskutue bile
  sidoqoft jemi mesuar disi te jemi prezent shpesh ne ket forum dhe une jam i lindur per mos tu dorzuar dhe disi pjesmarrjen time ketu e konsideroi si nji luft me te padrejten nji luft qe ne te vertet shum beteja i kam humbur por luften ende jo por nuk dorzohem dhe do vazhdoi ende

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-12-2008
  Vendndodhja
  ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
  Postime
  1,016
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Forum I Se Vertetes Se Madhe Se Shoqeris Aktuale Shqiptare.nese Njerzit Ne Kontakte Direkte Eshte E Veshtire Komunikimi Per Shkak Te Sistemit Ipokrit Shqiptar Ketu Te Gjitha Shtresat E Shoqeris Munt Te Bejn Nje Bashkebisedim Brenda Kufijve Pa Egzagjerime Per Porblemet Dhe Hallet Qe Perballet Sot Shoqeria Shqiptare E Me Gjere.ketu Njerzit Mesojne Dhe Shkembejne Mendime Dhe Ide Te Ndryshme Dhe Kjo Eshte Plus I Madh Per Shoqerin Ton Qe Ne Gjerat Dhe Ne Bisedat E Lira Qe Shtrohen Ne Kete Foruum Te Njohim Me Mire E Me Qarte Njeri Tjeterin Dhe Ne Fund Te Dalim Ne Nje Konkluzion Te Mire E Te Qart Gjithmon Ne Dobi Te Kombit Ton.pershendes Te Gjith Stafin E Forumit Dhe Uroj Qe Te Gjith Sebashku Te Punojme Ne Forma Te Ndryshme Per Te Ngritur Nivelin E Dijes Dhe Kultures Ne Te Gjithe Hapsiren Shqipfolese.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime
  Citim Postuar m par nga RaPSouL Lexo Postimin
  Duke u nisur nga postimi i br nga Albo para saktsisht 3 vite dhe 5 muaj m hert q sht si vijon m posht.  Dhe sot pas nj periudhe shum t shkurtr Forumi Shqiptar ka arritur t dyfishoj shifrat e antarve t regjistruar, ka arritur t dyfishoj interesin q kan njerzit pr forumin dhe ka arritur t dyfishoj vlerat q ka ky forumi madhshtor Shqiptar.

  Sot q nga ky moment Forumi Shqiptar numron 40.000 antar t regjistruar, e gjith kjo vjen si rezultat i puns t palodhshme q ka br stafi i ktij forumi dhe q ka uar deri tek zgjimi i interesit t shum personave. Shpresojm q ky numr ende t rritet dhe vlerat e Forumit Shqiptar do t rriten. Urime forumit pr numrin e antarve t arritur urime stafit t forumit dhe t gjith antarve t forumit ju dshirojm qndrim t kndshm dhe vizita sa m t shpeshta n t ardhmen.

  Stafi i Forumit!
  KOT NUK THONE:QE KUR NJE I CMENDUR SHKRUAN VETEM,NGELET I CMENDUR,
  KUR SHKRUAJN 40 00O,BEHET POPULL.?!"

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  urime ALBOS dhe stafit te tij
  ps. kush jane anetaret me me shume postime
  JO SEKS PARA MARTESE

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime n 106 postime
  Urime stafit sepse ka antaret dhe antiantaret me cilesor , qesharak , argetues , frymezues studjues .

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  O DANIEL ca den me than antiantaret
  sinqerisht po pyes
  JO SEKS PARA MARTESE

 12. #12
  BeRaCi_Me_GjYsEm_PaPuCe Maska e ^_BIM_BUM_BAM_^
  Antarsuar
  24-04-2007
  Vendndodhja
  Auckland, New Zealand
  Mosha
  95
  Postime
  1,562
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga RaPSouL Lexo Postimin
  Duke u nisur nga postimi i br nga Albo para saktsisht 3 vite dhe 5 muaj m hert q sht si vijon m posht.  Dhe sot pas nj periudhe shum t shkurtr Forumi Shqiptar ka arritur t dyfishoj shifrat e antarve t regjistruar, ka arritur t dyfishoj interesin q kan njerzit pr forumin dhe ka arritur t dyfishoj vlerat q ka ky forumi madhshtor Shqiptar.

  Sot q nga ky moment Forumi Shqiptar numron 40.000 antar t regjistruar, e gjith kjo vjen si rezultat i puns t palodhshme q ka br stafi i ktij forumi dhe q ka uar deri tek zgjimi i interesit t shum personave. Shpresojm q ky numr ende t rritet dhe vlerat e Forumit Shqiptar do t rriten. Urime forumit pr numrin e antarve t arritur urime stafit t forumit dhe t gjith antarve t forumit ju dshirojm qndrim t kndshm dhe vizita sa m t shpeshta n t ardhmen.

  Stafi i Forumit!
  mos i ke futur dhe familjet
  Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit

 13. #13
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Antarsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Forumi shqiptar , 40.000 antar , por shum pak postime ( as 1 milion)
  Prej ketyre me sa kam verejt , jan vetem disa dhjetra persona qe shkruajn.

  Nese e krahasojm me disa nga forumet tjera te Ballkanit qe un frekuentoj duket qart se ska gjalleri te mjaftushme ne forumin shqiptar.

  Nje forum maqedon : 9720 antar , 1.1 milion postime
  Tjetri forum maqedon : 25.000 antar , 1.9 milion postime

  Nje forum kroat : 112.000 antar , 15 milion postime , 261.000 tema

  Ndoshta te veten ktu e ka ber edhe cenzura dhe disa padrejtesi qe ndodhin ne forumin shqiptar.
  "Askush nuk sht aq i verbr , se sa ai i cili nuk dshiron t shoh"

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-06-2003
  Postime
  570
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mundohuni te kerkoni cilesi dhe jo sasi. Ka me mijera anetare qe kane 2 emra, me mijera te tjere qe skan shkru kurre, me mijera te tjere qe kane qene aktive dhe jane larguar.
  Momentalisht nga temat qe shoh jane disa qindera anetare.

 15. #15
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Antarsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Pavarsisht ketyre qe thuhet me larte, FSH mbetet forumi me i madh shqiptar dhe me nivel intelektual shume me te ngritur se forumet e tjera. 40 000 mije anetare mund te te jene te rregjistruar po aktiv jane shume me pak.
  Life's too short to remove USB safely.

 16. #16
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime n 30 postime
  nga natyra e tyre forumet jane te gjithe pa perjashtim antidemokratike,ka nje admin/diktator,dhe nje staf/byro politike qe determinon dogje.
  jane te panumerta rastet,ne te gjitha forumet,dhe ky nuk ben perjashtim, ku nje mod medioker censuron antare me vlera te jashtezakonshme.
  shume nga kta antare ikin,nuk ju pelqen tutela e nje mediokri,shume te tjere rrine vazhdojne luften me idete e tyre me vlera, derisa nje dite do lodhen dhe keta.

  nuk ke 'ben,kjo eshte natyra e forumeve.

  ps.gjithsesi ky eshte forumi me i madh dhe me i mire Shqiptar ne internet,me gjithe anet negative dhe pozitive qe ka.

 17. #17
  p.n.a.p.m.q.g.q.n.t.v.
  Antarsuar
  03-06-2005
  Vendndodhja
  Berat-Tirane-Milano
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga KING_SNAKE Lexo Postimin
  nga natyra e tyre forumet jane te gjithe pa perjashtim antidemokratike,ka nje admin/diktator,dhe nje staf/byro politike qe determinon dogje.
  Kjo nuk eshte e vertete. Forumi ka moderator te nje niveli te mire si nga na organizative ashtu dhe nga ana intelektuale. Dariusi psh. edhe pse ka disa fiksime ne disa ceshtje te caktuar ka nje informacion te gjere njohurish.

  Problemi qendron tek krye-administratori i cili le per te deshiruar me cenzuren (nuk jam i sigurte nese kete cenzur e ushtron ky apo ndonje super moderator filo-Albo) qe u ben disa postimeve ne temat me te nxehta sic jane temat e ceshtjeve Kombetare apo Came apo marredheniet Shqiptaro-Greke etj.

  Po te besh nje krahasim cilesor, forumi ka ngritje nga viti ne vit, por ajo qe mbetet konstante eshte numri i antareve aktiv. Problemi shtrohet, se duhet te gjejme rruge te reja per te thithur shqiptaret kudo qe lundrojne ne internet. kjo padyshim do njerez te specializuar, mbase dhe punonjes me pagese. Ose do te mbetet ky forum qe eshte me 300- 400 anetar aktiv qe per arsye te inercise do te jene postues dhe lexues te rregullt.
  Nse thon se lufta dmton paqen un "m.g.q.n.t.v." po ju them lufta pr liri sht paqia vet!

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime n 22 postime
  Kur forumi kishte 20-25 mije antare kishte gjithmon ne linje nga 500-600-1000 antare ndersa sot me 40000 antare antare ne linje ka nga 200- deri 450 max. Pra rritja e numrit te antareve nuk i pergjigjet antareve ne linje gje qe do te thote se forumi eshte ne renie dhe jo ne rritje.
  Arsyet,! nuk ja vlen ti flasim ketu.
  Ky forum ka patur antare shum te zgjuar dhe te edukuar qe sot nuk marrin me pjese as per ta lexuar ate.
  Nga ky forum jane larguar te gjith ata qe kane ndihmuar ne ditet e para te lindjes se tij jane larguar te gjith supermoderatoret dhe moderatoret me te afte, me te pjekur, e me te kulturuar (pa ju ngelur hatri atyre te tanishmit).
  Regjistrimet e reja jane me shume nga adoleshent, apo shum te rinj ne moshe qe e marrin forumin si pike takimi per gallate personale e shoqerore.
  Prandaj dhe postimet e tyre fshihen dhe ka shum probleme.
  Me keta antare forumi pasurohet ne numer por jo ne cilesi sepse ata nuk kane asgje konkrete per te thene por vetem llogje me njeri-tjetrin.

  Numri m i madh i antarve n linj ishte 1,088, 14-12-2007 m 15:41.

  Ky mund te quhet si kulmi i antareve ne linje dhe qe ateher ka patur vetem renie megjith regjistrimet e reja.

  Cdo gje ne natyre ka ne fillim lindjen, rritjen, plakjen, dhe vdekjen.

  Ky forum eshte ne fazen e plakjes sipas mendimit tim.

  Por mos u ligshtoni ju si staf se me pune arrihet gjthcka, prandaj mundohuni te gjeni rruge te reja per ta bere forumin terheqes dhe interesant .
  larguar forever

 19. #19

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga BEHARI Lexo Postimin
  urime Albos_Darius-"white knight"
  .LooooooooooooooooooooooooooooooooooL.Ahahahaahaha haahah.Te lumt pushka behar je shume i zgjuar nuk e di si e gjete po ke ber zbulimin e Mivjecarit.

  Urime Albos-Staffit-Antareve-Forumit.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 20. #20
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime
  39999.5 se mua mos me llogaritni edhe shume, se spo kyqem shpesh. Shaka bera, vetem urime stafit.

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. 'mendim keni pr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 2. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 3. Ndihme per disa test cases...
  Nga BeracakjaKeqe n forumin Arti i programimit
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 29-02-2004, 00:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •