Close
Faqja 71 prej 71 FillimFillim ... 2161697071
Duke shfaqur rezultatin 1,401 deri 1,406 prej 1406
 1. #1401
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Oda ( sofra ) Drenicake

  Citim Postuar mė parė nga dielli1 Lexo Postimin
  .....njanit n'Drenice i kish pas hik gruaja,e nuk diti shka me ba,veti e veti gjithandej Drenices(e kurrnjani nuk kish pas muejt mi thane dil e vraje te dy dashnort,e as fali s'kishin pas muejt mi thane,e kryet ma ja lidh nuk diti,atehere kish pas marr rrugen e shku te ni plak ne Dukagjin.
  .Plaki i Duka_Gjininit pasi e nigjoj rrefimin e kish pas ni veten ngusht,shka mi than ktij"burri"se nuk paska kurrfare burrnijet,porse se si i erdhi me vet as vete nuk ditiore burr,po kah flejshe ti,kah muri a kah ana skaijt te shtratit,ky"burri"i tha tanaheret kam flet kah muri sepse qeshtu dojke gruja e nuk ja kam prish asnjehere.Atehere i erdh papritur plakut Duka_GJnas dhe ja ktheu,ktheu e falja se ja paski pas dhane vete me kohe,se me pas flete ka skaji i shtratit,kah kish ba gruaja me ik kish has n'ty,e s'kish mujt me't hik,spaski gja pri ksaj pue,mos e lyp ma anena.............
  Ky dukagjinasi teka kan i menēur besa, i paska tregue drejt, "ka marue puna jote" ..lol !
  Kurse te nā e tregojne per ni rast te ngjashem..

  Njanit prej Dukagjinit tash i kish pas ik gruja me njanin por mas disa dite ketij dukagjinasit i kthen fjale kjo se, nese ia fal gabimin do kthehet tek burri .., Niset tash ky burri prej Dukagjinit me shku te Xhemajl Obria n'Dreznicė, me j 'a da kete punė; ē'ka me ba, n'iu ktheft gruja a me ja fal apo mos me ja fal gabimin.. ?
  Para se me shku tek shpija e kryeplakut te drenicės e vet ky halleliu nje bari(ēoban) qe ishte tuj rujt dhét, se ku e ka shpin Xhemajl Obria
  e ky bariu i thote; qaty e shpatin tjeter perball.. dhe u ulen e po bisedojne, ia nisi po ia kane hallin ketij bariut, dhe ky bariu i thotź me ne fud;
  Nuk paska kurgja ma prej kesaj pune, mos ia fal gabimin, lshoje se ste ban ma rehat.. !
  Mirėpo ky halleliu i thotė: hé me dit ti se sa e bukur ėshtė ajo !
  Ateher e ky bariu ia kthen;
  Mirė o burrė i dheut, mos u lodh me shkue te Xhemal Abria se une jam velllau i tij, ktheu n'shpi dhe merre gruan prap, se keshtu ka per te thane edhe edhe vellau i jem....
  Ai Dukagjinasi prej gzimit ia qiti edhe nje duhan e u kthye tuj kcye..
  Kur u ktheye n' shpi vellau i Xhemajlit, po i kallxon per rastin e ketij hallegjiut prej Dukagjinit, por Xhemajli e ēortoi, i tha; E paske marr n'qaf njerin, s'ke ba mire qe i ke than falja gabimin se ajo gruja e tij a msue tash dhe s'ka me ba rehat.. por, vellau i Xhemajlit ia ktheu;
  "O vella, ai ishte ēorrue mas saj krejt, q'fardo te beje ajo tash e mas ky ka me ia fal te zezat grues.. se m' tha; "ama asht shume e bukur"
  Pra, mire i paske thane, ia beri Xhemajli... hajr i koftė e zoti e pshtoft.. !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kreksi : 13-06-2013 mė 18:07
  Askush nuk te pyt: ē'ka bere atedheu per ty por ē'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 2. #1402
  Heavy Metall Maska e trestenik
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  357
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Oda ( sofra ) Drenicake

  Ujku, tėrė mishėrat i ha, tė vetin e lėpin
  High Voltage , Power Supply

 3. #1403
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Oda ( sofra ) Drenicake

  Citim Postuar mė parė nga trestenik Lexo Postimin
  Ujku, tėrė mishėrat i ha, tė vetin e lėpin
  e po, ka ardh koha, veshtire me kane prej drenice...lol !
  Askush nuk te pyt: ē'ka bere atedheu per ty por ē'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 4. #1404
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Oda ( sofra ) Drenicake

  Pėrshėndetje miq, Ju faleminderit pėr kontributin qØØe keni dhėnė nė kėtė temė

 5. #1405
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Oda ( sofra ) Drenicake

  Kishte lezet kur takoheshim dikur kėtu!

 6. #1406
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Oda ( sofra ) Drenicake

  Citim Postuar mė parė nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Duke parė se nė Forum janė hapur shumė "Sofra", mendova qė edhe unė ta hap njė tė titulluar: Oda drenicake. Te ne dhoma e veēantė pėr mysafirė quhet "Odė".

  Dhe ynė, si hapės i kėsaj "Ode", sipas njė rregulli tė pashkruar, mė duhet tė flas mė sė pakut, sepse konaku ėshtė imi ( yni - drenicakėve), ndėrsa muhabeti ( fjala) ėshtė i mysafirėve.

  Prandaj miq tė dashur,
  Mirėseerdhėt nė sofrėn drenicake!
  Eh, sa njeriu i mirė ka bėrė konak nė kėtė odė!

Faqja 71 prej 71 FillimFillim ... 2161697071

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •