Close
Faqja 53 prej 71 FillimFillim ... 343515253545563 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,041 deri 1,060 prej 1406
  1. #1041
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Ok po behem pak ma modest.

    Sonte ne ora 18:30 pasi te dalin t'gjithe nga puna Te bulevardi perball Benafit jeni te ftuar , nuk do te ket pije alkolike vetem jo alkolike dhe ushqime tradicionale, flija,pite,krelane te misrit,petulla , pite me djaht me spinaq dhe mantija

    Ti eja me heret me ndihmon me mysafiret.
    Cfar darke e pastrmes ajo me nga nje ,,cukel''mish ne mantija?
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  2. #1042
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Darka e pastermes behet vec me mish more Lexuesi...cfare flija e pite e bakraqa....hahhaha Une dua mish dhe ate ne helli....
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  3. #1043
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar mė parė nga Poeti Lexo Postimin
    Darka e pastermes behet vec me mish more Lexuesi...cfare flija e pite e bakraqa....hahhaha Une dua mish dhe ate ne helli....


    O burr me nis kshtu qysh po mendoni ju krejt mishi i pasterrmes mshkon... kshtu qe kapak mantija i hani me mish te fresket edhe nga nje cop mish te pjekur hahahahaha.

  4. #1044
    i/e regjistruar Maska e salihaj
    Anėtarėsuar
    21-10-2008
    Vendndodhja
    Nė Pejė
    Postime
    1,005

    Behuni gati per Oden e Drenices se po zihet diqka

    Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    O burr me nis kshtu qysh po mendoni ju krejt mishi i pasterrmes mshkon... kshtu qe kapak mantija i hani me mish te fresket edhe nga nje cop mish te pjekur hahahahaha.
    Qe besa eshte duke u pergatit Oda mu ngrohe per kete dimer - hajri e daft. Edhe une nuk kam me ju lane pa kulufe. Sidomos kam me ju nxjerre telashe me Lokemadhen e Mic Sokolit qe ka me mbajt ballin e oxhakut ne kete ode.

  5. #1045
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar mė parė nga salihaj Lexo Postimin
    Qe besa eshte duke u pergatit Oda mu ngrohe per kete dimer - hajri e daft. Edhe une nuk kam me ju lane pa kulufe. Sidomos kam me ju nxjerre telashe me Lokemadhen e Mic Sokolit qe ka me mbajt ballin e oxhakut ne kete ode.

    Telashe sa te doni veq dajakun mos e perdorni Edhe kafe n'gjyse t'nates nese doni lypni edhe ata te pjekne ne prush keni me i pase.

  6. #1046
    i/e regjistruar Maska e salihaj
    Anėtarėsuar
    21-10-2008
    Vendndodhja
    Nė Pejė
    Postime
    1,005

    Lokemadheja pleqnare (vazhdim i Mic Sokolit)

    Ate kohe ngjiti shkallet Lokemadhja. Ne katin e dyte te kulles, ku dergjej vocerraku, hapi deren e odes.
    - Gale i tha ajo ames se Micit, - e ke menduar holl punen?
    - E kam menduar: Lokemadhe, po ata larte nuk me pyesin mua!
    - Ty te pyeta, te tjeret m'i le mua!
    - Vetem me thershin e copat e trupit ne thes ti qojne ne Bytyc, ndryshe nuk shkoje nga kjo kulle! Pos Sokol Rames burr tjeter nuk ka per galen!
    - Pac faqen e bardhe! - tha Lokemadhja dhe vazhdoi te ngjiste shkallet.
    - Ta paca borxh jeten! - ia kthej Gala dhe ju hodh siper te birit sikur te kerkonte mbrojtje nga vocerraku qe avullonte nga ethet.
    - Kur hyri Lokemadhja ne oden e burrave, Binak Alia e shikoi ne sy te atin e Gales, sikur t'i thoshte: "Nuk te bindi fjla e jone , tashti zgjidhi telashet me Lokemadhen, po munde! Kurse pleqte e Bytycit , te perpushur, levizen nga vendi.
    Lokemadheja sic shpreheshin malesoret, vdekja e kishte harruar. Disa breza e njihnin te tille: te gjalle, kockforte, me fytyre te paster, me syrin shkabe, tridhjetedy dhem brisk e te bardhe, si bora maje kreshte. Ajo ju kishte qendruar te koka lehonave dhe foshnjat bashk me rrezet e para te drites kishin ndier edhe doren e Lokemadhes. Si te medhenjeve ashtu edhe te vegjelve ua njihte cdo pejze te shpirtit. Te gjithe burra e gra , perpara saj qendronin si femije te bindur. Edhe me nakset e dinin se Lokemadhja ke nuk bindte me forcen e fjales, e gjunjezonte me forcen e carkut. Se, vetem nje ze te leshonte plaka e pamort, do te mblidheshin ne logun e burrave Krasniqja, Gashi, Bytyci, Berisha, e Nikajt.
    I peshoi me veshtrim qortues,pleqte e Bytycit pastaj tha:
    - Im nip Sokol Rama, vdiq nga plaget e hasmit te vatanit! Kete dini mire Ju e gjithkush. Armet jane te varura ne mur. Trashegimtare e atyre armeve eshte Gala. Nuk do ta quante veten bi e Bytycit e as grua e Sokol Rames, nese nuk do tua hiqte kembzen atyre armeve ne mbrojtje te vetvetes dhe kujtimit te shoqit! I kemi korbat e huaj mbi krye! E kuptoni nje hasmeri midis vellezerve ia gezon zemren dhe ia hap shtegun armikut te sundoi rehat, te na poshteroje me nge te na pije gjakun!
    Baba i Gales u mat te fliste, por Lokemadhja sikur ia lexoi mendimet, u ngut:
    - Ke luten e moshes, o trim i Bytycit! Nuk te jap hak. Qysh sonte kur te dremitet dielli prapa malit, une do te ngjitem ne kete kulle. Ku hyn Lokemadhja, raves se trupit i vihet bjeshka perpara!Edhe sonte jeni miq per darke te Lokemadhja, neser kthehuni ne Bytyc, mendjefjetur e faqebardhe!Pleqet e Bytycit iken qe po ate pasdite!

  7. #1047
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anėtarėsuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030
    ooooooo Lexuesi, ec bjerma nje ēaj, se jam per ngut edhe te lutem deri sa ta pi nuk ka; ish kane njani, tani erdhe edhe njani... e ky njani !

  8. #1048
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar mė parė nga Pirate of Love Lexo Postimin
    ooooooo Lexuesi, ec bjerma nje ēaj, se jam per ngut edhe te lutem deri sa ta pi nuk ka; ish kane njani, tani erdhe edhe njani... e ky njani !


    Hajde njeri bujrem se veq per juve jam ketu a ta perzij a e perzien vet...... :P


  9. #1049
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anėtarėsuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030

    Talking

    o tu rrite ndera bjere edhe sheqerin, se e perziej vehte po te lehte e paske qite be o koprrac njeri ! a tu dhimte edhe pak ēaj me ja qiten, e me marue si scanderbeg konjak ? ofroj edhe gjygymat edhe po ta bejme sonte ketuhen

  10. #1050
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    hahaha, O prit njeri bre se qe krejt i sjell tash... Po e qita cajin jo si per drenice se drenica i pin ma te rand pak po si per juve andej ka anamoraves hahahaha Eh qetash veq edhe ka nje me dredh e me pshtjell me deteline po na mungon e me ba tim hahahahahha


  11. #1051
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750

    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  12. #1052
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    e_panjohura, a e mban mend kur te pata sos me Saq tu ja qit flijave

  13. #1053
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    e_panjohura, a e mban mend kur te pata sos me Saq tu ja qit flijave
    E Ti a e mban mend kur te gjuajta me dru,qe kerkoje nje petull flije?
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  14. #1054
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anėtarėsuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030

    Talking

    e ashtu mire, ama fill mendova ky koprrac eshte e u doke sikur uje hahaha

    shife, ani edhe e panjohura me fli te paska ardhe!

    e pse be nuk kallezoshit qe ka ēaj e fli ketu, po na late mu pjeken ne dielle te oqeani badihava e as uje me pi mos me munde me gjete njeriu ?

  15. #1055
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga Pirate of Love Lexo Postimin
    e ashtu mire, ama fill mendova ky koprrac eshte e u doke sikur uje hahaha

    shife, ani edhe e panjohura me fli te paska ardhe!

    e pse be nuk kallezoshit qe ka ēaj e fli ketu, po na late mu pjeken ne dielle te oqeani badihava e as uje me pi mos me munde me gjete njeriu ?
    Ja dhe ujin nga kroi i fshatit
    http://www.radio-sharri.info/images/...s/kroi_uji.jpg
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  16. #1056
    i/e regjistruar Maska e salihaj
    Anėtarėsuar
    21-10-2008
    Vendndodhja
    Nė Pejė
    Postime
    1,005

    Oda Ju pret

    Ode Drenice me oxhak.
    Lype e gjete per konak.
    Fjale te urta e te forta n’veper,
    Me i degju nuk do tjeter.
    Eni vellezer edhe motra,
    Per kete dimmer t’ju ngrohe votra.

  17. #1057
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
    E Ti a e mban mend kur te gjuajta me dru,qe kerkoje nje petull flije?


    Po se me te shishme jan petullat e rendit te pare E keqe je ti hahah

  18. #1058
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Moti nuk pasna hyre ne kete ode,Pershendetjee o nipat e nipave hej hejj

  19. #1059
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Pershendetje e nderueme,e mire se na erdhe
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  20. #1060
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014


    Per ty Nete, ha lirisht se nuk ta largona petitin buke misri me qumesht Te ben mire edhe per organizmin.

Faqja 53 prej 71 FillimFillim ... 343515253545563 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •