Close
Faqja 2 prej 71 FillimFillim 12341252 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 1406
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Bawarianmann
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Oda e Drenices.

  Gjuha jone sa e mire,sa e pasur sa e dlir.....

  edhe pse gjuha jone eshte shum e pasur me theksime dhe dialekte,prap me mungojne fjalet per te shprehur te gjithe knaqesine dhe ndjenjen per ODEN shqiptare,e veqmas ate Drenicake.
  Oda e Drenices ka tradite,ka kulture,ka menquri,ka trimeri dhe urtesi.
  Mire mbetshi e mire u pafshim Drenic.
  Pershendetje nga Gollaku...
  Jeto Kuq e ZI be njeri.

 2. #22
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime

  Mire se vjeni miq te mire
  Mire se vjen Llap e Gollak
  T'mireseardhur jeni te gjithe
  Ne odat tona t'beni konak!

  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 3. #23
  e Shqipes Maska e Foleja_
  Anėtarėsuar
  04-08-2004
  Postime
  1,694
  Faleminderit
  138
  63 falenderime nė 36 postime
  Ju pershendes te gjitheve ne kete Ode madheshtore


 4. #24
  Prenku i Dalmatėve
  Anėtarėsuar
  12-12-2008
  Vendndodhja
  Nė dritėn fosforike qė lėshojnė varrezat gjatė natės
  Postime
  1,025
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pėrshėndetje nga Drenica me kėtė kangė pėr Azem Bejtėn. 5. #25
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Anėtarėsuar
  08-06-2008
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Merhaba burra...:P:P...

  A m'pranoni n'konak, pasi jom i huaj...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RinorZ : 22-12-2008 mė 06:41

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Ēaushi
  Anėtarėsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  Nė Atdhe!
  Postime
  3,283
  Faleminderit
  50
  39 falenderime nė 28 postime

  Mire se na erdhet...!

  Citim Postuar mė parė nga RinorZ Lexo Postimin
  Merhaba burra...:P:P...

  A m'pranoni n'konak, pasi jom i huaj...
  Mire se vjen ne Oden Mikpritese te Drenices Rinor o Burrė!
  Gjithmone per musafir vendi ka qene kryeoxhaku... me fjalet me te ngrohta!
  Mir se erdhe ....

  Testim!
  Faleminderit per ardhjen tende ketu ne Oden Tone ...
  flm per kenget e folklorit qe ke sjell!


  http://uk.youtube.com/watch?v=HKHXOI...eature=related
  Dhuro shumė...e prit pak!

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Ēaushi
  Anėtarėsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  Nė Atdhe!
  Postime
  3,283
  Faleminderit
  50
  39 falenderime nė 28 postime

  Thumbs up Mire se erdhe ne Oden, Tende Foleja e Shqipes!

  Citim Postuar mė parė nga Foleja_ Lexo Postimin
  Ju pershendes te gjitheve ne kete Ode madheshtore

  http://www.youtube.com/watch?v=P9GeUiJeeNA
  Mire se ke zbrite ne Ēerdhen tėnde Mėrgimtare....!
  Ndihej mungesa Jote ...
  Foleja e Shqipes dy krenare...!
  Pershendetje edhe per Ty ...
  Nga Oda e Jote Mikpritse....!

  PERSHENDETJE PER TE GJITHE JU MERGIMTARE KU DO QOFSHI....
  MIRE SE VINI NE ODAT TONA ....


  http://uk.youtube.com/watch?v=yEyASD...eature=related

  Me shume respekte.....
  Ēaushi!
  Dhuro shumė...e prit pak!

 8. #28
  Syrigana Maska e Kujtim Demiri
  Anėtarėsuar
  04-12-2007
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  33
  Postime
  150
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  O mirėseerdhe Kujtim Demiri!
  Te ne thuhet: "Dera e odės pėr mikun ashtu gjithmonė e hapun"
  Ardhshi me kėmbė tė mbarė e me faqe tė bardhė!
  mire se ju gjeta o Adem Gashi, edhe vet jom drenicak e pom vjen mire se e qele kete ode.
  pershendetje per te gjithe juve drenicak/e.
  1.asgjė nuk ndodhė rastėsisht
  2.ēdo rast ka lidhje me njė tjetėr
  3.asgjė nuk ėshtė ashtu siē duket

 9. #29
  Prenku i Dalmatėve
  Anėtarėsuar
  12-12-2008
  Vendndodhja
  Nė dritėn fosforike qė lėshojnė varrezat gjatė natės
  Postime
  1,025
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Testim!
  Faleminderit per ardhjen tende ketu ne Oden Tone ...
  flm per kenget e folklorit qe ke sjell!
  Le se dojna me dal kojshi pasha besėn.

  Pėrshėndetje pėr gjithė drenicakėt edhe gjithė miqtė qė i kemi nė odė.

 10. #30
  e ėmbėl - pa sheqer :) Maska e Yllėza*
  Anėtarėsuar
  26-08-2008
  Postime
  2,315
  Faleminderit
  2
  3 falenderime nė 3 postime
  Edhe nga une pershendetje per te gjithe drenicasit dhe Drenicen time.

  p.s. ani po thone se nuk ka burra me ne Drenice, se te gjithe kane shku ne qeveri . Kemi ore ne burra cdohere aty ku e lyp puna...

 11. #31
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime

  DRENICE!

  Na i hap ato dyer
  Kemi ardhe ne konak
  Shum nga ne zemer thyer
  Por Ti na prano veq pak!

  Kemi ike qe moti
  Nga kullat tuaja
  Menduam me mire eshte
  Neper odat e huaja!

  Nje cope buke te zeze
  Nje cope djath te bardh
  Do ta shtrojm ne sofer
  Per ne qe kemi ardhe!

  Do te luajm ,,kapuqas''
  Deri te zbardh drita
  Eh sa m'ke mungua
  Deri sot nuk e dijta!

  Ato dritare me frangjija
  Po me mungokan shum
  I shkatrroi armiku
  Nuk la asnje kund!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e RinorZ
  Anėtarėsuar
  08-06-2008
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Flm e panjohura...shume poezi e mire.

 13. #33
  Prenku i Dalmatėve
  Anėtarėsuar
  12-12-2008
  Vendndodhja
  Nė dritėn fosforike qė lėshojnė varrezat gjatė natės
  Postime
  1,025
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kemi ore ne burra cdohere aty ku e lyp puna...

  Kush ushtrķ, kush angarķ,
  Me armė n'dorė, me zjarm nė gjķ,
  Me 'i kamė mbathė me tjetren zdathė,
  Buken n'strajcė e shpķ senjurin,
  Dushek token, jastek gurin,
  T' mbramė te hika e t'parė te mbeta:
  Trima n'za se a zanun jeta:
  Mos me drashtun krajl as Mbret!

 14. #34
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime
  Mirmrama oda drenicake....si po ja kaloni.... a ju ka lezet muhabeti....
  Bor e akull perjasht, po n'od su nika i ftohti....
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Pershendetje Oda madheshtore e Drenices krenare. Respekt te thelle per te gjithe ne kete sofer dhe te gjitha ata/ato qe flasin shqip.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e salihaj
  Anėtarėsuar
  21-10-2008
  Vendndodhja
  Nė Pejė
  Mosha
  75
  Postime
  1,000
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Fjalė tė urta popullore

  Ėshtė trim e burrė ai qė e fiton armikun, se mikun e fiton gjithkush.
  At i mirė ėshtė ai qė luan nė ēdo lėndinė.
  Ati qpėrthehet gjithmonė nė gardh tė ulėt.
  Ati i mirė e gjen tagjinė vet.
  Ati qė zėnė nė thua njė herė, nuk benė mu shitė.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e salihaj
  Anėtarėsuar
  21-10-2008
  Vendndodhja
  Nė Pejė
  Mosha
  75
  Postime
  1,000
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Qet e kishin ngrėnė sėpatėn

  Njėri kishte qenė fukara, Gjithmonė kishte fol drejtė, mirėpo shokėt dhe miqtė kurrė nuk i kishin zėnė besė. Pas njė kohe u bė i pasur. E preu njė pastėrmė tė madhe, nė darkė tė kėsaj pastėrme i thirri tė gjithė shokė e miq qė i kishte. U bėni muhabet tė fortė. Nė mėngjes kur u zgjuan, u pjek nga njė kafe e u thotė:
  - Hej, more burra, me ju tregu njė ēudi! Kur e kam pre pastėrmen dje, Sėpata ka qenė e bėrė me gjak, e kam harruar nė oborr e qentė ma kishin ngrėnė, vetėm bishti ja kishin lėnė se nuk ka qenė e lyer me gjak.
  - Po mundet mu bė kjo punė, ja priten mysafirėt, pasi qė ka qenė e lyer me gjak e kanė ngrėnė.
  - I zoti i shtėpisė ju thotė: a nuk po ju vjen turp bre! Sa kam qenė fukara, gjithmonė kam fol drejt e nuk mė keni besuar, e tani pasi qė u pasurove po mė zėni besė edhe pse e dini qė po ju gėnjej, se tė gjithė e dini qė qeni nuk mund tė ngrėnė sėpatėn.

 18. #38
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  Sa shum ,,rrenca''jan bere te pasur e ne u besojm,qe besa do ngelim pa asnje sopat!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Ēaushi
  Anėtarėsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  Nė Atdhe!
  Postime
  3,283
  Faleminderit
  50
  39 falenderime nė 28 postime

  Perzemersisht u pershendes te gjithe Juve qe merrni pjese te Oda e Drenices!

  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin

  DRENICE!

  Na i hap ato dyer
  Kemi ardhe ne konak
  Shum nga ne zemer thyer
  Por Ti na prano veq pak!

  Kemi ike qe moti
  Nga kullat tuaja
  Menduam me mire eshte
  Neper odat e huaja!

  Nje cope buke te zeze
  Nje cope djath te bardh
  Do ta shtrojm ne sofer
  Per ne qe kemi ardhe!

  .........
  Pershendetje...!
  Per te gjithe Ju... qe postoni ketu!


  Per te gjithe Djemte...
  dhe vajzat Tona....
  Ku do qofshin ....

  Kthimin n'voter ...
  Nana gjithmone e pret ....

  Me uraten....
  Mire se vini ...
  N'sofren Tuaj...
  Drenica kurr...
  Nuk ju ka harruar...!


  http://uk.youtube.com/watch?v=H7hqEJ...eature=related
  Dhuro shumė...e prit pak!

 20. #40
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Pershendetje

  O ju miqet e mi Drenicak,
  Per Ferizaj a ka konak,
  Se na nga larg jemi munu
  Te ju ne ode ni llaf me ndrru.

  Po ju o trima te keti veni
  Pa Ferizaj nuk mahet Kuvendi
  Se e dini ju o Shqipetar
  Qe Ferizaji gjeth e ka kall.

  Caush Aga tu ngat jeta
  Me Ademin une ju gjeta
  Po pse more djem mos me tregu
  Pse ne oda mos me na ftu.

  O ju lumt pushka e llafi juv
  Se jeni te mire per Oda e kuvene
  Me te mire jeni per ni tjeter pune tjeter
  Shkaun nga toka me hjek e mos me lan tjeter...

  Me knaqesi Roi.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

Faqja 2 prej 71 FillimFillim 12341252 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •